Strony: [1] 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Elektrownie wiatrowe w Gminie Margonin  (Przeczytany 28283 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Punkty: +2/-56

Wpisy: 123
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych

« : 23 Listopad, 2011, 15:14:30 »

Z uwagi na odbywające się spotkania z mieszkańcami w sprawie ewentualnej budowy farm wiatrowych na terenie Gminy Lubań i podnoszonymi na nich różnymi argumentami, jako przedstawiciele praworządności staramy się sprawdzać wszystkie przedkładane informacje. Jednym z negatywnych przykładów budowy elektrowni wiatrowych oraz licznych protestów mieszkańców, podanym na zebraniu wiejskim w Nawojowie Łużyckim i Nawojowie Śląskim, była Gmina Margonin i jej mieszkańcy – zatytułowane jako piekło na ziemi. Zwróciliśmy się bezpośrednio do wskazanej gminy o poinformowaniu nas jak faktycznie u nich funkcjonują elektrownie wiatrowe oraz jakie jest nastawienie mieszkańców. W załączeniu przedkładamy uzyskaną odpowiedź na nasze wystąpienie w celu zapoznania się z nią wszystkich osób zainteresowanych sprawą budowy elektrowni wiatrowych celem wyrobienia własnej opinii.

Pismo z Gminy Margonin: http://www.luban.ug.gov.pl/pliki/margonin.pdf
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Punkty: +0/-0

Wpisy: 3

« Odpowiedź #1 : 23 Listopad, 2011, 20:45:41 »

To pismo zawiera same rzekome prezenty od inwestora , dlaczego nie ma informacji jakie uboczne skutki wywierają  elektrownie wiatrowe na człowieka i środowisko , czy o tym Pan wójt nie wie Co?

Proszę przeczytać  to pismo
http://stopwiatrakom.eu/wts/pliki/komentarz_metodyczny.pdf
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +105/-48

Wpisy: 1280
Znajomi: 15

« Odpowiedź #2 : 23 Listopad, 2011, 20:58:50 »

... to ja się chciałem pożegnać , przeprowadzam się do Margonina toż to przecież RAJ na ziemi   Z politowaniem
Przyjaciel forum
*

Punkty: +178/-67

Wpisy: 1953
Znajomi: 14

« Odpowiedź #3 : 23 Listopad, 2011, 21:45:07 »

brak.JPG

"Studium" takie czy inne podobne w scenariuszu pisane są przez profesorów socjalistycznych..
proszę zaczytać się w książce o higienie z 1970-ych lat,- czy jest tam wspominek o cholesterolu?? Mrugnięcie

być może...

mark...

brak.JPG

* brak.JPG (52.71 KB, 896x275 - powiększony/pobrany 3658 razy.)

nie czyń jako ja czynię ino jak nauczam...mark...
Przyjaciel forum
*

Punkty: +465/-51

Wpisy: 2966
Znajomi: 45

« Odpowiedź #4 : 23 Listopad, 2011, 22:37:06 »

Skoro wszędzie, nawet w Margoninie jest tak fantastycznie, to dlaczego marszałek województwa Kujawsko-Pomorskiego zamroził wszystkie wnioski inwestorów wiatrakowych ? - info. z 20 listopada

- Jeszcze dwa lata temu przeżywaliśmy boom związany z wiatrakami, zgłaszali się do nas i inwestorzy i rolnicy. Organizowaliśmy szkolenia informujące jak powinny być sporządzone umowy, by rolnicy nie dali się wykorzystać. Bo i tu zdarzają się nieuczciwy inwestorzy stosujący rozmaite kruczki prawne - informuje Roman Sass, dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Doradztwa Rolniczego w Minikowie. - Ostatnio jest jednak cisza. Zainteresowanie firm spadło w wyniku obostrzeń urzędu marszałkowskiego.

Pytanie, dlaczego zamroził te inwestycje jest w drugiej części wideo.

<a href="http://www.youtube.com/v/w9j-HXHpvRE?version=3&amp;amp;hl=pl_PL" target="_blank">http://www.youtube.com/v/w9j-HXHpvRE?version=3&amp;amp;hl=pl_PL</a>

http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110708/ROLNICTWO23/193404259

*

Punkty: +50/-16

Wpisy: 590
Znajomi: 9

« Odpowiedź #5 : 23 Listopad, 2011, 22:50:01 »

co z tego wynika
że można tylko trzeba chcieć
a jeśli farmy wiatrowe byłoby naprawdę takie super
to moim zdaniem żaden z inwestorów po obostrzeniu przepisów
nie zakazie, podkreślam
nie wycofałby się z tak cudownych inwestycji..
czyż nie mam racji

Wczoraj do Ciebie nie należy.
Jutro niepewne...Tylko dziś jest Twoje.

Jan Paweł II

Punkty: +21/-2

Wpisy: 92

« Odpowiedź #6 : 23 Listopad, 2011, 23:16:37 »

Mimo, ze Wójt Gminy -Zbigniew Hercuń ciągle powtarza,iż nie jest zwolennikiem budowy elektrowni wiatrowych na terenie Gminy Lubań (ale nigdy nie powiedział, że jest przeciw),ostatni wpis z Urzędu Gminy świadczy, iż przedstawia argumenty za budową wiatraków na terenie Gminy, nie bacząc na opinie naukowców oraz stanowisko mieszkańców już dwóch sołectw, w tym temacie .
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +105/-48

Wpisy: 1280
Znajomi: 15

« Odpowiedź #7 : 23 Listopad, 2011, 23:33:33 »

Bo wójt jest za a nawet przeciw  Duży uśmiech

Mieszkańcy Orzechowiec mają dość wiatraków

Hałas z obracających się skrzydeł wiatraków, zakłócenia w zasięgu sieci komórkowych i w odbiorze telewizji – na takie uciążliwości skarżą się mieszkańcy Orzechowiec.

Obawiają się również, że wytwarzane infradźwięki mają szkodliwy wpływ na ich zdrowie. - Gdy stawiano wiatraki nikt nas nie uprzedził, jakie tak naprawdę są tego konsekwencje – mówią.

Park wiatrowy Orzechowce – Hnatkowice liczy 6 wiatraków. Gdy tylko zaczęły działać, okazało się, że przecinające powietrze skrzydła, wytwarzają bardzo głośny szum.

- Nie można otworzyć okna, bo hałas jest nie do zniesienia. W nocy trudno spać, a w dzień nie da się normalnie rozmawiać. I to w domu, na zewnątrz jest jeszcze gorzej – mówi Anna Szewc.

Jeden z mieszkańców na własną rękę zmierzył natężenie hałasu, za pomocą specjalnego urządzenia. Mówi, że dochodziło nawet do 80 decybeli.

Sprawę zgłaszali kilkukrotnie. Zarówno osobiście w Przemyślu w Energetyce Wiatrowej "Galicja”, która projektowała farmę, jak i listownie w centrali firmy Elektrownie Wiatrowe Podkarpacia w Warszawie, która jest właścicielem parku wiatrowego.

Na pisma wysyłane 2 lata temu do tej pory nie otrzymali odpowiedzi.

- Gdy dzwoniłem to usłyszałem, że jak mi hałas przeszkadza, to żebym się wyprowadził – opowiada Bogdan Podkowa.

W ubiegłym roku została jednak przysłana firma, która miała zmierzyć poziom hałasu.

- Byli kilka razy, wtedy, gdy wiatraki stały wyłączone. A jak zaczął się robić wiatr, to oni dostawali telefon z Warszawy, żeby zwijać sprzęt – relacjonuje Mariusz Sanocki.

Jednak hałas to nie wszystko. Gdy w okna świeci słońce, pracujące skrzydła wiatraków rzucają co kilka sekund "migające” cienie. Pojawiły się problemy z zasięgiem sieci komórkowych oraz w odbiorze telewizji. Wprawdzie mieszkańcy otrzymali za darmo anteny do poprawy sytuacji, ale nie mogą odbierać Polsatu i telewizji regionalnej.

- Wcześniej nie było z tym problemu. Z komórkami też, wszędzie miałem bardzo dobry zasięg, teraz musze trzymać telefon na oknie – mówi Mariusz Sanocki. Dodaje, że jeśli skrzydła wiatraków są skierowane w stronę ich domów, to zakłócenia są na wszystkich kanałach.

Ponadto mieszkańcy zaczynają poważnie obawiać się o swoje zdrowie. Powodem mają być infradźwięki.

- Do tej pory nigdy nie chorowałam, a niedawno wylądowałam w szpitalu. Nie wiadomo z czego, nikt nie potrafił dokładnie stwierdzić, co mi dolega – mówi Ludwika Trojnar. – Nie wiem, czy to konsekwencje działania wiatraków, czy tylko zbieg okoliczności - dodaje.

Problemy zdrowotne zgłaszają też inne osoby. Skarżą się na bóle głowy, problemy ze snem, rozdrażnienie. Czyli skutki oddziaływania infradźwięków.

Jerzy Krużel z Energetyki Wiatrowej "Galicja” zapewnia, że inwestycja uzyskała wszystkie potrzebne zezwolenia, a budowę poprzedziły długie badania i symulacje. Przedstawia też projekt farmy, powołujący się na opinię naukowców, iż "nie stwierdzono powiązania, pomiędzy działaniem turbin wiatrowych, a jakimkolwiek efektem zdrowotnym”.

- To jest profesjonalna farma wiatrowa. Nie jest tam głośniej, niż 45 decybeli, a niejednokrotnie nawet mniej. W zimie wiatr na drzewach potrafi huczeć głośniej. Poza tym wiatraki nie działają ciągle – argumentuje Krużel. Dodaje, że protesty przeciw farmom wiatrowym mają na celu "przeszkadzanie rozwojowi energetyki odnawialnej”.
Przyjaciel forum
*

« Odpowiedź #8 : 23 Listopad, 2011, 23:41:00 »

"Nie jest tam głośniej, niż 45 decybeli" Rwana kartka papieru wytwarza hałas 40 dB. Rwij kartki przez 30 lat z częstotliwością obracających się łopat wiatraka, mnożąc je przez ilość zainstalowanych EW w otoczeniu twojego mieszkania.
No, ale to jedynie hałas. A do wszystkiego można się przyzwyczaić : )

*

Punkty: +17/-26

Wpisy: 567
Znajomi: 1

jesien

« Odpowiedź #9 : 24 Listopad, 2011, 05:45:30 »

dzieki UM za zawracanie d. burmistrzowi margonina w "waznej" sprawie.
mysle pismo wyczerpuje temat.

osoby ktore maja jakies krytyczne uwagi - prosze zalatwiac je przez sad. skoro burmistrz rzekomo pisze nieprawde - zlozcie skarge.

co do studium i tekstow don-kichotow...

przeraza mnie wizja ze ktos moglby rwac kartke 100m od mojego domu. a dwie osoby jakby tak stanely... jedna 100, druga 200m ... mam niedaleko szkole, tam uczniowie kartki przewracaja w zeszytach codziennie, chyba sie do jakiegos lobby zapisze, moze zburza...

w ogole przeczytalem ta krytyke studium i chce moje 30 minut zycia spowrotem!

uprawiacie taka sofistyke ze az mi wstyd ze mam takich sasiadow.

sprobujcie kiedys cos zbudowac. cokolwiek co dziala z celem wypuszczenia na rynek konsumencki.
jak juz przejdziecie pierdyliard testow i homologacji, wroccie laskawie na forum i pochwalcie sie jak latwiutko bylo i jakie zobowiazania musieliscie podpisac zeby wasz produkt mogl byc legalnie sprzedawany. co wam grozi jesli komukolwiek wlos z glowy spadnie przez wasz produkt ... i co stanie sie z wasza firma jesli jakikolwiek sad stwierdzi ze produkt nalezy wycofac z rynku.

na 100% zmienicie zdanie na temat wszystkiego co pisaliscie - ale o tym dowiemy sie jak wam sie uda. 

daruje sobie dalsza polemike - mialem nadzieje ze faktycznie wygrzebaliscie cos rzeczowego. tymczasem marnujecie czas moj i swoj .
jesli zas pisaliscie te oszczerstwa celowo -  mam nadzieje ze inwestorzy dobiora sie wam do d. i jesli bedzie trzeba osobiscie im w tym pomoge - bo wolnosc slowa to jedno, a plucie komus w twarz to co innego.

--
Przyjaciel forum
*

« Odpowiedź #10 : 24 Listopad, 2011, 07:11:46 »

Zastanawiające jest, jaki "motor" namawia cię do tak spektakularnych kompromitacji na forum : )

http://www.gramwzielone.pl/zielone/pokaz/Jaki-haas-generuj-elektrownie-wiatrowe

Specjaliści z General Electric zmierzyli hałas, jaki wytwarza pracująca duża elektrownia wiatrowa. Poziom hałasu przy elektrowni wiatrowej jest porównywalny do pracującej kosiarki i wynosi 105 decybeli. Natomiast w odległości 500 metrów poziom hałasu można porównać do tego, jaki wytwarza lodówka i wynosi ok. 40 dB

40 dB
http://pl.wikipedia.org/wiki/Poziom_nat%C4%99%C5%BCenia_d%C5%BAwi%C4%99ku

W pierwszej kolejności do Sądu należy pozwać Senat RP : )

"W przypadku energetyki wiatrowej określono następujące nietypowe aspekty środowiskowe: zagospodarowanie terenu i wykorzystanie gruntów,

efekty wizualne i wpływ na krajobraz,
    hałas,
    wibracje,
    wpływ na ptaki i zwierzęta morskie,
    niszczenie naturalnych siedlisk,
    powstawanie aerozoli,
    problemy z widocznością,
    odbijanie fal i cząstek,
    zakłócenia komunikacji elektromagnetycznej,
    podwodny hałas i wibracje,
    wypadki. ..." str 13

". ..Poziom hałasu odczuwalnego w czasie snu może stopniowo budzić lub skutecznie obudzić śpiącego. Wystarczająco głośny lub długotrwały hałas spowoduje pełne przebudzenie, które może być wystarczająco długie aby je zapamiętać. Tak więc tylko przebudzenie trwające dłużej niż 20-30 sekund, jesteśmy w stanie sobie przypomnieć. Warto zaznaczyć, że badania dotyczące
wpływu hałasu turbin wiatrowych na sen, które opierają się tylko na  zapamiętywanych przebudzeniach mogą być niepełne...." str 16 "Bardzo intensywna ekspansja energetyki wiatrowej na lądzie, w Europie i w Ameryce Północnej, a w ostatnich latach w Chinach i Indii, napotkała zdecydowany opór części społeczności lokalnych, które nie zgadzają się na znaczne uciążliwości, na które są narażeni w związku z rozwojem tej gałęzi przemysłu w ich małych ojczyznach.

Zasadnicze zastrzeżenia dotyczą niszczenia krajobrazu, emisji bardzo uciążliwego hałasu i dźwięków o niskiej częstotliwości, w tym infradźwięków, efektów wizualnych tzw. migotania cieni, negatywnego wpływu na przyrodę. W wielu protestach mieszkańcy zwracają uwagę na brak dostatecznych konsultacji społecznych i często wyrażają opinie o podstawowych brakach procedur demokratycznych..." str. 28

http://www.senat.gov.pl/gfx/senat/pl/senatopracowania/16/plik/ot-600.pdf

Punkty: +3/-2

Wpisy: 57

« Odpowiedź #11 : 24 Listopad, 2011, 08:58:36 »

jako przedstawiciele praworządności

-UG powinien przeprowadzić konsultacje społeczne w szerszym zakresie niż wyłożenie mpzp do wglądu jak to było w 2005,

- jako nieetyczne uznać możliwość głosowania, podejmowania decyzji związanych z inwestycją w wiatraki przez pracowników, radnych, którzy lub których rodziny mieli, mają, będą mieli podpisane PRYWATNIE umowy z inwestorami,

- jako niezgodne z dobrymi praktykami uznać wyjazd konsultacyjny na koszt inwestora, który chce inwestować w gminie (konflikt interesów),

oraz być przedstawicielami nie tylko praworządności ale przede wszystkim wszystkich mieszkańców

Punkty: +3/-2

Wpisy: 57

« Odpowiedź #12 : 24 Listopad, 2011, 09:04:30 »

courious z taką wypowiedzią uważaj na :
Przestępstwo gróźb karalnych

Wpisy: 3

« Odpowiedź #13 : 24 Listopad, 2011, 16:21:09 »

Czy ci co podpisali umowy z inwestorem wiedzą , że  wszyscy mieszkańcy posiadający ziemię w pobliżu farmy będą stratni - cena ziemi pójdzie ostro w dół. Ciekawe, czy urzędnik-decydent zapłaci odszkodowanie obywatelom? Jeżeli tak - to Państwo (czyli my wszyscy) traci podwójnie: setki milionów na dopłaty +i dziesiątki milionów złotych na reparacje finansowe. Wiatraki = ekokatastrofa+biznesupadek.

Wpisy: 2

« Odpowiedź #14 : 25 Listopad, 2011, 13:35:45 »

Witam wszystkich bardzo serdecznie. W odniesieniu do pisma przesłanego przez urząd gminy Lubań. Byłam obecna na dwóch spotkaniach i w jednym i drugim Nawojowie. Osoby które przedstawiały temat mieszkańcom to jest Pan inż.Andrzej Czujkowski,  Pani Jolanta Loritz-Dobrowolska (TOPiK Zgorzelec), Pani Agnieszka Wierzbicka ( Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Lubaniu), żadna z tych osób nie poruszała tematu Margonina,  Osoby w/w przedstawiły swoje zdanie w odniesieniu do tego czym się zajmują, Panie ze strony ochrony środowiska, a Pan inż. ze strony ekonomicznej. Nie wiem skąd więc zdanie „Jednym z negatywnych przykładów budowy elektrowni wiatrowych oraz licznych protestów mieszkańców, podanym na zebraniu wiejskim w Nawojowie Łużyckim i Nawojowie Śląskim, była Gmina Margonin i jej mieszkańcy – zatytułowane jako piekło na ziemi.” 
Margonin został tylko poruszony przez jedną osobę, która wyraziła opinię na  temat wycieczki organizowanej  przez inwestora dla Rady gminy Lubań. Pani, która reprezentowała gminę Lubań   zaproponowała  aby mieszkańcy wstrzymali się z głosowaniem aby można było poznać argumenty jednej i drugiej strony. Zostało zadane pytanie jak obiektywnie ma myśleć rada gminy skoro zostało wszystko przedstawione radzie ze strony inwestora.  Po czym Pan Wójt wyraził się że na wycieczce do Tychowa  były przeprowadzane rozmowy z mieszkańcami miejscowości i wszyscy są happy i wszystko jest pięknie i że można to uznać że radni zapoznali się obiektywnie. Jestem przekonana, że inwestor z pewnością przedstawił wszystkie plusy a zwłaszcza minusy farm wiatrowych.

Aha przesyłam link do filmiku,  zatytułowane „Margonin- tu jest prawdziwe piekło” chyba ten film  miał na myśli Urząd gminy wnioskując z „Gmina Margonin i jej mieszkańcy – zatytułowane jako piekło na ziemi” 

Aha i taka ciekawostka w rozmowie z Wójtem, Pan Wójt wyraził się że filmy z Margonina wcale nie były nagrywane w Margoninie i że tam żadnych protestów nie było, ciekawa jestem skąd tyle na ten temat Wójt wie i czy to prawda bo nie wiem co o tym myśleć. Może pomożecie  Co? Chyba trzeba zrezygnować z oglądania wydarzeń, a i  ostatniej instancji też nie oglądajcie bo kto wie może rzeczywiście umysł nasz karmią kłamstwami w tej telewizji . Niezdecydowany

Margonin - Tu jest prawdziwe Piekło

http://www.ipla.tv/Wiadomosci/2201-Ostatnia-instancja/243005-W-margoninie-walcza-z-wiatrakami
Strony: [1] 2 3   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
„Radosne szkoły” w gminie Lubań Bieżące wiadomości Leo 0 2476 Ostatnia wiadomość 12 Październik, 2009, 13:45:25
wysłane przez Leo
Nie będzie wiatraków w gminie Nowogrodziec ! Bieżące wiadomości x 4 6847 Ostatnia wiadomość 28 Lipiec, 2010, 22:41:18
wysłane przez habahabahaba
Elektrownie Wiatrowe - SZANSA CZY ZAGROŻENIE? Bieżące wiadomości x 1 6495 Ostatnia wiadomość 08 Listopad, 2013, 17:25:09
wysłane przez Tony
Elektrownie wiatrowe w Gminie Platerówka - refleksje po spotkaniu Bieżące wiadomości x 4 14697 Ostatnia wiadomość 29 Lipiec, 2010, 08:49:36
wysłane przez waria(n)t
Sesja w gminie i wybory sołtysów Bieżące wiadomości x 0 2808 Ostatnia wiadomość 31 Maj, 2011, 20:18:47
wysłane przez x
Wakacje w Gminie Lubań Bieżące wiadomości Urząd Gminy 0 2942 Ostatnia wiadomość 05 Lipiec, 2011, 15:02:33
wysłane przez Urząd Gminy
Oczyszczanie ścieków w gminie Bieżące wiadomości red. 0 2519 Ostatnia wiadomość 17 Wrzesień, 2011, 10:03:10
wysłane przez red.
Farmy wiatrowe w Gminie Lubań - spotkanie informacyjne Polecane - Strona główna « 1 2 ... 19 20 » red. 292 145373 Ostatnia wiadomość 15 Sierpień, 2012, 10:48:06
wysłane przez xena1988
UWAGA! farmy wiatrowe-zebranie Informacje i Komunikaty Instytucji wiatraki Lubań 2 3531 Ostatnia wiadomość 10 Grudzień, 2011, 19:15:51
wysłane przez borisem
Po wizycie burmistrza Margonina w gminie Lubań Polecane - Strona główna x 11 11005 Ostatnia wiadomość 26 Lipiec, 2012, 22:34:06
wysłane przez x