Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pobocza niczym cmentarz  (Przeczytany 24973 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #15 : 15 Listopad, 2011, 12:39:37 pm »

Cytuj
moim zdaniem zamiast durnowatych punktow karnych, za przekroczenie predkosci powinno dawac sie opaske na noge z GPS'em - taka jaka dostaja wiezniowie. tylko ze ta opaska nie bedzie zalatwiac aresztu domowego, ale informowac o przekroczeniu dozwolonej predkosci... i zadnych punktow - przekroczenie na 'warunkowym' - zabieramy prawo jazdy.


Pomysł szlachetny, ale technologicznie lezy... Jak załatwisz kanał zwrotny w komunikacji GPS? Do tego jest potrzebna karta sim...GPS umieszczony na nodze, w aucie dość często gubiłby sygnał. No i na koniec - jeżeli masz taki GPS i jedziesz jako pasażer, a kierowca przekroczy prędkość to z automatu Ty tracisz prawko.

Zauważ, że w tym wypadku oba pojazdy uczestniczące w wypadku prawdopodobnie nie przekroczyły dozwolonej prędkości. Co najwyżej jeden z nich mówiąc żargonem rzeczników Policji "niedostosował prędkości do warunków panujących na drodze". Czasmi technologia nie zastąpi wyobraźni, refleksu, doświadczenia i szczęścia:)

W naszych warunkach lepszy byłby system niemiecko-fiński. Mandat w wysokości % od osiąganych dochodów oraz  czasowe zatrzymanie prawa jazdy (u nas to chyba samochodu, bo naród bez prawka by pociskał:D)

Szerokości i przyczepności
Karolus
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +17/-26
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 567
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


jesien


WWW
« Odpowiedź #16 : 15 Listopad, 2011, 17:03:46 pm »

wszystko da sie dopracowac. wiezniow taki system pilnuje i jest ok
sa gpsy o wiele czulsze niz te popularne - sa uzywane np. do pilnowania osob starszch i chorych (np. z rozrusznikiem serca itd). pamietaj ze wojsko (i rzad) ma dostep do danych GPS pelnej precyzji, to co 'cywile' dostaja to wersja demo

kanal zwrotny moze byc nie tylko przez gsm, teraz np. wchodzi 802.22 i do takich celow by spokojnie dalo rade, to zreszta sprawa dla 'technicznych' - danych duzo nie ma, i nie musza byc przesylane non-stop - urzadzenie w koncu rejestruje pozycje, czas predkosc. loga moze wiec 'ladowac' gdy jest 'w zasiegu' , a nie w kazdej sekundzie jazdy. zgromadzenie okolo godziny danych gps to zaledwie kilkaset kilobajtow...

co do jazdy jako pasazer to nie widze problemu po prostu delikwent odwolalby sie, wskazujac na sprawce wykroczenia podobnie jak z fotoradarem ktory fotografuje samochod ktorym jedzie ktos inny niz wlasciciel.
dodatkowo zaleta systemu bylby fakt ze policja sama zglaszalaby sie do delikwenta w momencie naruszenia prawa - wszak zna na biezaco jego pozycje...
Zgłoś do moderatora   Zapisane

--
Przyjaciel forum
*

Punkty: +11/-6
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 403
Znajomi: 13
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #17 : 15 Listopad, 2011, 22:07:51 pm »

Uważam, że nie każdy może być kierowcą, bo to, że kierownicę trzyma i ma fantazję ułańską nie daje mu prawa narażania innych.

100% się zgodzę, to moja zmora na drogach
Zgłoś do moderatora   Zapisane

...be somebody being yourself...
Przyjaciel forum
*

Punkty: +11/-6
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 403
Znajomi: 13
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #18 : 15 Listopad, 2011, 22:13:00 pm »

Trochę więcej mogłby powiedzieć Andzia, ona bodaj 9 latek śmigała  do  Zgorzelca.

Jechalam tą droga chwilę po zdarzeniu, coś mnie ostatnio wypadki drogowe kochają i wciąz je gdzieś widzę, ehhh
Było ślisko na tym zakręcie, obecnie już nie jezdzę do Zgola, ale fakt, nieco praktyki przez tyle lat załapałam. Z tym, że człowiek jadąc wiedział automatycznie gdzie jest niebezpiecznie i potwierdzam punkty opisane przez kolegów wczesniej. Na tych punktach właśnie wielu moich dojezdzających kolegów i koleżanek miało kolizje i wypadki.
Tego dnia było naprawdę tajniacko na drodze, nie było widać "śliskiej" powierzchni, dlatego koleś bmw ciął, lub też ciął bo taki z niego idiota i ciął by niezależnie od warunków.
Tragedia jego pasażerki....taka zapłata:(

Kochani, wogóle uważajcie na drogach, nie tyle na siebie, co na innych....takie czasy, coraz gorsze, coraz gorsze....Smutny
Zgłoś do moderatora   Zapisane

...be somebody being yourself...



Punkty: +4/-3
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 48
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #19 : 16 Listopad, 2011, 11:26:29 am »

W połowie lat dziewięćdziesiątych wiozłem córkę do pracy w kantorze w Zgorzelcu.Na ósmą rano.Była wiosna,piękna pogoda,droga  super.Przed tym łagodnym zakrętem w prawo wyprzedziłem takiego dostawczego busa.Jechałem dozwoloną prędkością.Bus zjechał mi na pobocze.Podczas wyprzedzania nie musiałem nawet przekraczać osi jezdni.Jednak w miejscu gdzie po prawej zaczyna się łąka odniosłem wrażenie że złapałem gumę w tylnym kole.Tak pomyślałem.W tym samym momencie zauważyłem kilkanaście samochodów rowie.Po obydwu stronach jezdni.Niestety nie udało mi się utrzymać na swoim pasie ruchu.Wolniutko ,jak tylko to możliwe zmniejszałem gaz.Z przeciwnej strony nic nie jechało.Następny zakręt był w lewo i tam już nie było ślisko.Udało mi się.Wracając ze Zgorzelca,wiedząc o tej pułapce,zachowałem maksymalną ostrożność.Prawe koła na poboczu,około 30-ści na godzinę.I nagle od strony Lubania Golf II wpada w poślizg i celuje w moje drzwi.Nie mam już gdzie zjechać.Próbuję przyspieszyć.Zapomnij.A Golf sunie prosto na mnie.Koła skręcone ale zablokowane.Za mną Audi 100 tzw.Cygaro.Ja obrywam tylnym kołem Golfa w swoje tylną oś.Wykonuję kilka niekontrolowanych bączków i zatrzymuję się na środku jezdni.Cały tylko w lekkim szoku.Golf czołowo zatrzymuje się na Audi.Nikomu nic się nie stało.tylko ja swoim autem mogę odjechać o własnych siłach.Wjeżdżam  w leśną dróżkę.Czekamy na policję.A teraz najlepsze Golfa prowadził mój sąsiad.Przyjechał pod Zgorzelec aby mnie trafić .Jest jeszcze coś zabawniejszego.Jechałem wówczas "Maluchem" Inaczej mówiąc przyrządem do jeżdżenia.

Konkluzja.Nie zawsze zachowanie ostrożności przynosi pożądany efekt.
[ Załącznik ]

W miejscu gdzie stoi Straż Pożarna ja kręciłem bączki.

Wszyscy macie rację, jednakże to zdjęcie potwierdza jedną rzecz- brak wyobraźni. Uważam, że po pierwsze w Polsce powinno być tak jak w Czechach, od 1 listopada obligatoryjne opony zimowe,a jak nie to jak w Czechach, "pokuta 3000 koron". Po drugie , jeżeli w nocy jest mgła oraz kilka stopni mrozu (w tą feralną noc było około -4 do -5) to wiadomo, że na drogach pojawiać się będzie szadź, więc będzie ślisko, czyli jadę tylko z taką prędkością , która pozwoli mi zachować bezpieczeństwo na drodze. Jestem młodym kierowcą, "prawko" mam dopiero od 6 lat, w tym czasie miałem dwa wypadki, oba z winy równie niedoświadczonych kierowców, którzy nie potrafili zachować bezpieczeństwa na drodze. Uważam, że w Polsce nie uczy się młodych kierowców wyobraźni na drodze tylko jak zdać państwowy egzamin. To skutkuje potem nieumiejętnością zachowania się na polskich drogach, które są trudne. A to kończy się wypadkami takimi jak w ostatnich dniach w Łagowie i Olszynie.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +174/-715
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1232
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Pragmatyk


« Odpowiedź #20 : 16 Listopad, 2011, 11:29:50 am »

 
            a właśnie gdzie wsysło wątek z wypadku w Olszynie Co?Co???

           a na marginesie to nawet najlepsza opona zimowa nie pomoże na
         śliskiej nawierzchni....
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeśli walczymy możemy przegrać
jeśli nie walczymy jesteśmy przegrani
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #21 : 16 Listopad, 2011, 17:12:20 pm »

Wszyscy macie rację, jednakże to zdjęcie potwierdza jedną rzecz- brak wyobraźni. Uważam, że po pierwsze w Polsce powinno być tak jak w Czechach, od 1 listopada obligatoryjne opony zimowe,a jak nie to jak w Czechach, "pokuta 3000 koron". Po drugie , jeżeli w nocy jest mgła oraz kilka stopni mrozu (w tą feralną noc było około -4 do -5) to wiadomo, że na drogach pojawiać się będzie szadź, więc będzie ślisko, czyli jadę tylko z taką prędkością , która pozwoli mi zachować bezpieczeństwo na drodze. Jestem młodym kierowcą, "prawko" mam dopiero od 6 lat, w tym czasie miałem dwa wypadki, oba z winy równie niedoświadczonych kierowców, którzy nie potrafili zachować bezpieczeństwa na drodze. Uważam, że w Polsce nie uczy się młodych kierowców wyobraźni na drodze tylko jak zdać państwowy egzamin. To skutkuje potem nieumiejętnością zachowania się na polskich drogach, które są trudne. A to kończy się wypadkami takimi jak w ostatnich dniach w Łagowie i Olszynie.

Masz rację.Ja wrzuciłbym jeszcze kamyk do ogródka drogowców.My kierowcy wiemy gdzie są takie nieciekawe nawierzchnie(no może nie wszyscy). Służby Drogowe pewnie również.Wystarczyłoby wieczorem posypać miejsca,jak to i słusznie ujął Tony,w których występuje mikroklimat.Nie wystarczą same znaki.To nie rozwiązuje problemu.A zimówki owszem ,tylko one zdają egzaminu na szklance.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #22 : 16 Listopad, 2011, 17:13:35 pm »


            a właśnie gdzie wsysło wątek z wypadku w Olszynie Co?Co???

           a na marginesie to nawet najlepsza opona zimowa nie pomoże na
         śliskiej nawierzchni....

Tony jaki wypadek.Ja nic nie słyszałem.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Przyjaciel forum
*

Punkty: +11/-6
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 403
Znajomi: 13
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #23 : 16 Listopad, 2011, 18:24:49 pm »

Tony jaki wypadek.Ja nic nie słyszałem.

no właśnie?
Zgłoś do moderatora   Zapisane

...be somebody being yourself...
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +105/-48
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1280
Znajomi: 15
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #24 : 16 Listopad, 2011, 20:45:10 pm »

Co zamiatacie ?
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +174/-715
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1232
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Pragmatyk


« Odpowiedź #25 : 16 Listopad, 2011, 21:35:24 pm »



           to kto sra żarem ??!!
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeśli walczymy możemy przegrać
jeśli nie walczymy jesteśmy przegrani
Przyjaciel forum
*

Punkty: +11/-6
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 403
Znajomi: 13
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #26 : 17 Listopad, 2011, 19:25:57 pm »

Jak oceniacie drogę Esperantystów z nową nawierzchnią?
nie jestem pewna czy jest do końca wykończona, bo to nie moja dziedzina wiedzy, zastanawiam sie tylko czy szklanka w zimie będzie okrutna czy niekoniecznie?
Zgłoś do moderatora   Zapisane

...be somebody being yourself...
Przyjaciel forum
*

Punkty: +11/-6
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 403
Znajomi: 13
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #27 : 17 Listopad, 2011, 19:33:53 pm »


           to kto sra żarem ??!!
Tony wyrażaj się:)
wydaje mi sie że nikt,
za to ja zapytam kto sie tak nakręca?
i w jakim celu?
Zgłoś do moderatora   Zapisane

...be somebody being yourself...
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +105/-48
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1280
Znajomi: 15
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #28 : 17 Listopad, 2011, 19:50:16 pm »

To ja się tak zapytam .Kto ODKRĘCA i w jakim celu?
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
"stary cmentarz" Andrzej Wilk Andrzej Wilk 8 11146 Ostatnia wiadomość 25 Czerwiec, 2011, 16:28:04 pm
wysłane przez Jola
Cmentarz w Lubaniu - co dalej ? Bieżące wiadomości « 1 2 3 » x 42 44738 Ostatnia wiadomość 09 Listopad, 2011, 04:33:42 am
wysłane przez Tony
1.11 g.18:00 - Zapalmy znicze na dawnym Cmentarz Ewangelickim. Hydepark « 1 2 » Tomasz Stroczan 27 21955 Ostatnia wiadomość 01 Listopad, 2011, 22:46:04 pm
wysłane przez luna3
Cmentarz przestał straszyć Video Luban24 x 2 6766 Ostatnia wiadomość 11 Marzec, 2013, 20:54:43 pm
wysłane przez janus58144
Cmentarz przy kościele NMP w Lubaniu Kultura i sztuka Tomasz Bernacki 1 19007 Ostatnia wiadomość 20 Listopad, 2016, 00:15:00 am
wysłane przez Hubert