Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pobocza niczym cmentarz  (Przeczytany 24972 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.


*

Punkty: +179/-98
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1883
Znajomi: 12
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« : 13 Listopad, 2011, 13:51:29 pm »

Gdyby w każdym miejscu w którym doszło do śmiertelnego wypadku postawić krzyż to nasze pobocza przypominałyby cmentarz.


wypadek.jpg




W niedzielę, 13.11, przed godziną 11 doszło do poważnego wypadku na drodze krajowej K30 między miejscowościami Łagów i Trójca. Szosa w tym miejscu po nocnych przymrozkach jest zazwyczaj bardzo śliska, o czym nie wiedział kierowca BMW na niemieckich numerach rejestracyjnych, który jechał drogą w kierunku Zgorzelca. Najprawdopodobniej z powodu zbyt dużej prędkości stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się z nadjeżdżającym z przeciwka autobusem kursowym relacji Zgorzelec - Lubań. W wyniku uderzenia auto osobowe wpadło do rowu i stanęło w płomieniach. Zginęła jadąca autem kobieta, mężczyzna jest w bardzo poważnym stanie. Oboje udało się wydobyć z wraku dopiero po przyjeździe strażaków. Brawa za przytomność umysłu należą się kierowcy PKS-u, który szybko rozpoczął gaszenie płonącego wozu będącymi na wyposażeniu autobusu gaśnicami.

Dokładnie w tym samym miejscu, w którym doszło do zderzenia BMW z autobusem, do rowu z powodu śliskiej jezdni wpadły także trzy inne samochody. Według relacji świadków, stało się to jednak jeszcze przed wypadkiem z udziałem BMW. Ich kierowcom i pasażerom nic się nie stało, podobnie jak pasażerom kursowego autobusu. Drobne skaleczenia ma jedynie kierowca lubańskiego PKS, który próbował samodzielnie wyciągać z BMW zakleszczonych w nim ludzi.

Źródło naszemiasto.pl Janusz Pawul
Wstępny komentarz własny

wypadek.jpg

* wypadek.jpg (35.4 KB, 800x537 - powiększony/pobrany 1073 razy.)
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #1 : 13 Listopad, 2011, 14:17:38 pm »

Tam było i jest niebezpiecznie. Złamany profil jezdni i zmienne środowisko sprzyjają występowaniu gołoledzi, nawet późną wiosną. Oczywiście znaków ostrzegawczych brak.
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +179/-98
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1883
Znajomi: 12
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #2 : 13 Listopad, 2011, 14:32:46 pm »

Tam było i jest niebezpiecznie. Złamany profil jezdni i zmienne środowisko sprzyjają występowaniu gołoledzi, nawet późną wiosną. Oczywiście znaków ostrzegawczych brak.
Piotr to ma na pewno wpływ na mroczne statystyki, ale i brawura jeszcze jest tym czynnikiem, który je buduje. Wczoraj jechałam przez teren zabudowany- podwójna ciągła. Na "ogonie" siedziało mi BMW i na łuku drogi zaczęło manewr wyprzedzania- szalone wciśnięcie gazu, szarpnięcie kierownicą- szybki manewr powrotu na pas tym razem tuż przed moją maską. Jechałam bezpiecznie, a znalazłam się w niebezpiecznej sytuacji. Uważam, że nie każdy może być kierowcą, bo to, że kierownicę trzyma i ma fantazję ułańską nie daje mu prawa narażania innych.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #3 : 13 Listopad, 2011, 14:42:32 pm »

W 77 roku było zarejestrowanych w PRL ok 1 mln pojazdów. Rocznie w wypadkach ginęło 6.5 tyś. osób. Ilość wypadków z udziałem osób nietrzeźwych jest do dziś na tym samym, niezmiennym poziomie 6 - 9 %. Z czego, nie można zestawiać możliwości wykrywania tych przestępstw do lat minionych, z powodu lepszej techniki i metod wykrywania.

Jak myślisz, Ewa. Dlaczego nie ma tych informacji dostępnych oficjalnie ? Raz jeden analityk opowiedział to radiu i już nigdy więcej go nie zapraszano : )

Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +179/-98
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1883
Znajomi: 12
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #4 : 13 Listopad, 2011, 15:09:28 pm »

W 77 roku było zarejestrowanych w PRL ok 1 mln pojazdów. Rocznie w wypadkach ginęło 6.5 tyś. osób. Ilość wypadków z udziałem osób nietrzeźwych jest do dziś na tym samym, niezmiennym poziomie 6 - 9 %. Z czego, nie można zestawiać możliwości wykrywania tych przestępstw do lat minionych, z powodu lepszej techniki i metod wykrywania.

Jak myślisz, Ewa. Dlaczego nie ma tych informacji dostępnych oficjalnie ? Raz jeden analityk opowiedział to radiu i już nigdy więcej go nie zapraszano : )


Piotr bo są równi i równiejsi, ale 6-9 % w 77 roku, a dziś? Tysiące pijanych więcej
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #5 : 13 Listopad, 2011, 15:16:33 pm »

Tysiące, na 13 mln pojazdów zarejestrowanych w PR. Tyle samo procent a nawet mniej. Manipulacja polega na tym, że restrykcje się zaostrzają a kto miał jeździć nawalony ten jeździ, dopóki kogoś nie zabije. Także nic się nie zmienia, tylko wolności dla zwyczajnych obywateli coraz mniej.

Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +179/-98
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1883
Znajomi: 12
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #6 : 13 Listopad, 2011, 15:22:11 pm »

Piotr napisałam, że są równi i równiejsi. Nie wierzę w to, że pijany policjant tylko zabija- tak wskazywałyby doniesienia. Nie pijany, nie na "bani' etc  tylko pijany zabił...
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #7 : 13 Listopad, 2011, 15:25:11 pm »

Cytuj
Wysłany przez: Piotrek  
Tam było i jest niebezpiecznie. Złamany profil jezdni i zmienne środowisko sprzyjają występowaniu gołoledzi, nawet późną wiosną. Oczywiście znaków ostrzegawczych brak.  
Znaki ostrzegawcze są. Nawet w nadmiarze. Takim, że nikt nie zwraca na nie uwagi.
W tym miejscu gołoledź zdarza się stosunkowo rzadko - a jeżdzę tą droga prawie codziennie od kilku lat. Trochę więcej mogłby powiedzieć Andzia, ona bodaj 9 latek śmigała  do  Zgorzelca.

A dzisiaj ta droga była wyjątkowo wredna... Niemal na całym odcinku Lubań-Zgorzelec było sucho, a tam naprawdę ostro przylodziło. Mnie się fartnęło, bo jechałem wolno i ślizganie rozpocząłem i zakończyłem na swoim pasie. Tamci z BMW nie mieli tyle szczęscia. Szkoda ludzi...

Pozdrawiam

Karolus
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #8 : 13 Listopad, 2011, 15:28:39 pm »

Jeździłem 6 lat i gołoledź była często, wypadki tez. Każdy ma inne doświadczenia : )
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +174/-715
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1232
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Pragmatyk


« Odpowiedź #9 : 13 Listopad, 2011, 15:31:23 pm »

Tam było i jest niebezpiecznie. Złamany profil jezdni i zmienne środowisko sprzyjają występowaniu gołoledzi, nawet późną wiosną. Oczywiście znaków ostrzegawczych brak.

                 te i jest jeszcze jedno miejsca
              łagodniejszy zakręt zaraz przed samą Trójcą
             z lewej strony jest dom w sadzie a w dole mają stawik
            na tym zakręcie w prawo też można być zaskoczonym

             w tych obu miejscach panuje mikroklimat...



               
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeśli walczymy możemy przegrać
jeśli nie walczymy jesteśmy przegrani
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #10 : 13 Listopad, 2011, 15:32:46 pm »

Mapa z moimi punktami.


*  (155.41 KB, 1043x645 - powiększony/pobrany 593 razy.)

*  (198.25 KB, 1110x653 - powiększony/pobrany 601 razy.)

*  (227.89 KB, 1110x653 - powiększony/pobrany 611 razy.)
« Ostatnia zmiana: 13 Listopad, 2011, 16:00:12 pm wysłane przez Piotrek » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +174/-715
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1232
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Pragmatyk


« Odpowiedź #11 : 13 Listopad, 2011, 16:33:50 pm »

            w tych obu punktach w  Pisarzowicach w/g moje oceny nadmierna
        prędkość (bardziej nie umiejętność,brak praktyki) płata figla
         
           punkty w Trójcy i Łagowie to pułapka nawet dla doświadczonych kierowców
       na tym drugim wiosną jadąc ze Zgorzelca po delikatnym deszczu wchodząc
           w zakręt już łapałem pasażera prawą ręką jak bokiem sunęliśmy w las
         w ostatniej chwili opony złapały trochę suchszego asfaltu i auto wróciło na
       swój tor jazdy, zimny pot i włączyło się myślenie...
             
          jest jeszcze jeden punkt
                        za Nową Karczmą przed skrętem na Gronów
             też zaskakuje
                         wracając z Europy po ponad 2 tysiach km zrobiłem tam trzy 
                      bączki
                        opony również złapały przyczepny asfalt
               zdziwiony oraz zaskoczony byłem ogromnie....
« Ostatnia zmiana: 13 Listopad, 2011, 16:37:19 pm wysłane przez Tony » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeśli walczymy możemy przegrać
jeśli nie walczymy jesteśmy przegrani
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #12 : 13 Listopad, 2011, 17:02:00 pm »

Tam widziałem najwięcej wypadków, nawet dostawczych busów, które na moje oko nie byłyby w stanie rozwinąć nic więcej, poza plandeką : )
Natomiast w NK, na ograniczeniu do 70 km/h to trzeba przekręcić tablicę, aby podskoczyć na tym wybiciu i zrobić bączka  : ) Nieźle, Tony.
Osobiście polecam sztywne zawieszenie, trochę boli ale można przywyknąć i jakikolwiek stres, przy założeniu, że się normalnie prowadzi, odpada.
Kolejnym, bardzo niebezpiecznym czynnikiem na K30 są zwierzęta. To istna plaga. W nocy zalecam max 60-70.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #13 : 13 Listopad, 2011, 18:29:27 pm »

Cytuj
Umieść cytat
Tam widziałem najwięcej wypadków, nawet dostawczych busów, które na moje oko nie byłyby w stanie rozwinąć nic więcej, poza plandeką : )

W połowie lat dziewięćdziesiątych wiozłem córkę do pracy w kantorze w Zgorzelcu.Na ósmą rano.Była wiosna,piękna pogoda,droga  super.Przed tym łagodnym zakrętem w prawo wyprzedziłem takiego dostawczego busa.Jechałem dozwoloną prędkością.Bus zjechał mi na pobocze.Podczas wyprzedzania nie musiałem nawet przekraczać osi jezdni.Jednak w miejscu gdzie po prawej zaczyna się łąka odniosłem wrażenie że złapałem gumę w tylnym kole.Tak pomyślałem.W tym samym momencie zauważyłem kilkanaście samochodów rowie.Po obydwu stronach jezdni.Niestety nie udało mi się utrzymać na swoim pasie ruchu.Wolniutko ,jak tylko to możliwe zmniejszałem gaz.Z przeciwnej strony nic nie jechało.Następny zakręt był w lewo i tam już nie było ślisko.Udało mi się.Wracając ze Zgorzelca,wiedząc o tej pułapce,zachowałem maksymalną ostrożność.Prawe koła na poboczu,około 30-ści na godzinę.I nagle od strony Lubania Golf II wpada w poślizg i celuje w moje drzwi.Nie mam już gdzie zjechać.Próbuję przyspieszyć.Zapomnij.A Golf sunie prosto na mnie.Koła skręcone ale zablokowane.Za mną Audi 100 tzw.Cygaro.Ja obrywam tylnym kołem Golfa w swoje tylną oś.Wykonuję kilka niekontrolowanych bączków i zatrzymuję się na środku jezdni.Cały tylko w lekkim szoku.Golf czołowo zatrzymuje się na Audi.Nikomu nic się nie stało.tylko ja swoim autem mogę odjechać o własnych siłach.Wjeżdżam  w leśną dróżkę.Czekamy na policję.A teraz najlepsze Golfa prowadził mój sąsiad.Przyjechał pod Zgorzelec aby mnie trafić .Jest jeszcze coś zabawniejszego.Jechałem wówczas "Maluchem" Inaczej mówiąc przyrządem do jeżdżenia.

Konkluzja.Nie zawsze zachowanie ostrożności przynosi pożądany efekt.

media-1321186701-640x300 (853 x 400).jpg



W miejscu gdzie stoi Straż Pożarna ja kręciłem bączki.

media-1321186701-640x300 (853 x 400).jpg

* media-1321186701-640x300 (853 x 400).jpg (71.47 KB, 853x400 - powiększony/pobrany 857 razy.)
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...


*

Punkty: +17/-26
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 567
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


jesien


WWW
« Odpowiedź #14 : 13 Listopad, 2011, 20:42:22 pm »

czasem zdarza mi sie jezdzic ta droga, z roznymi kierowcami. widze tez czasem jakie predkosci osiagaja ludzie jezdzacy z systemem APRS .

powiem tak - dla mnie masakra. na tym odcinku srednia predkosc to 120km/h.
rekordzisci z ktorymi jechalem osiagali 150km/h. ZTCW w lecie, dobrym autem ludzie pocinaja 170km/h .

ludzie teraz nie maja zupelnie rozumu. mysla ze jak jest auto i droga, to trzeba z tego wycisnac max mozliwosci. widac to zwlaszcza po wyborach klientow kupujacych GPS'y. podstawowa funkcja GPS'a to nie dokladnosc map, czy funkcja informowania o stanie nawierzchni. to nie nawet funkcja informowania o korkach.
podstawa to 'panie, a to mowi czy jest fotoradar?'

moim zdaniem zamiast durnowatych punktow karnych, za przekroczenie predkosci powinno dawac sie opaske na noge z GPS'em - taka jaka dostaja wiezniowie. tylko ze ta opaska nie bedzie zalatwiac aresztu domowego, ale informowac o przekroczeniu dozwolonej predkosci... i zadnych punktow - przekroczenie na 'warunkowym' - zabieramy prawo jazdy.


Zgłoś do moderatora   Zapisane

--
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
"stary cmentarz" Andrzej Wilk Andrzej Wilk 8 11146 Ostatnia wiadomość 25 Czerwiec, 2011, 16:28:04 pm
wysłane przez Jola
Cmentarz w Lubaniu - co dalej ? Bieżące wiadomości « 1 2 3 » x 42 44738 Ostatnia wiadomość 09 Listopad, 2011, 04:33:42 am
wysłane przez Tony
1.11 g.18:00 - Zapalmy znicze na dawnym Cmentarz Ewangelickim. Hydepark « 1 2 » Tomasz Stroczan 27 21955 Ostatnia wiadomość 01 Listopad, 2011, 22:46:04 pm
wysłane przez luna3
Cmentarz przestał straszyć Video Luban24 x 2 6766 Ostatnia wiadomość 11 Marzec, 2013, 20:54:43 pm
wysłane przez janus58144
Cmentarz przy kościele NMP w Lubaniu Kultura i sztuka Tomasz Bernacki 1 19007 Ostatnia wiadomość 20 Listopad, 2016, 00:15:00 am
wysłane przez Hubert