Strony: 1 ... 3 4 [5] 6   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: 11.11....  (Przeczytany 87935 razy)
0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #60 : 19 Listopad, 2011, 12:37:23 pm »

Tony masz rację, ale oceniasz wszystko całościowo co mnie wkurza tak naprawdę.
Nie powinien kopac po głowie, owszem, ale nie masz równiez wiedzy co ten poszkodowany ze zmasakrowana twarzą jak to świetnie ujął Firefoks, poczyniał wcześniej, może on tez kopał lub podobne? Także ani jeden ani drugi zapewne nie postepował jak nalezy.

Co do tego że jesteś wręcz przekonany, że zawsze wygra funkcjonariusz, to wiele nie wiesz, albo może inaczej-ludzie sami sobie winni, nie składają odwołań i potem nie dziwne, że są wielce poszkodowani, skoro nie chce im sie z lenistwa chciec udowodnić swojej niewinności. A ja powiem inaczej: ten co nie jest winny i sie nie odwołuje jeśli sądy czy inne organy wskażą go winnym, dla mnie poprostu przyznaje sie jednak do tej winy.
Dajcie mi człowieka a znajdzie się paragraf. Tak dokładnie, nikt nie jest swięty ani pracownik zgiuk, policjant, prokurator czy sędzia, ty czy ja. Z tym, że z zawiścią postepują tylko idioci, i uwierz mi oni są, ale mniejszością, a ci, którzy wiedzą, jakimi zasadami kierowała się temida, czują sie w tym wszystkim żle, jak się wpucha ich na siłe do jednego wora.

Także oceniac powinniśmy jednostki, nie całościowo.
A w razie niezgodności jest szeroki wahlarz środków odwoławczych, no, ale przecież komu się chce.... więc może zadajmy sobie pytanie, co wygrywa:lenistwo czy utajenie prawdy?

Pamietajmy, nic samo sie nie dzieje, nikt nikomu niczego na talerzu nie podaje pod nos.
Takie też czasy, że trzeba niekiedy troche wysiłku by udowodnić swoją niewinność. Dla niektórych to już ponad siły.

Tony zgadzam się z Toba w zupełności. Nic nie usprawiedliwia takiego postępowania. Przeciez policja stoi na straży prawa więc nie może tłumaczyć się tym, że jakaś osoba( potencjalny przestępca) zrobił wcześniej coś złego, był agresywny lub bardzo bezczelny. Dla mnie ta konkretna sutuacja równoznaczna jest z samosądem. Wiem, iz moje rozumowanie sprawiedliwości może niektórym wydawać się naiwne ale przeciez chyba właśnie takie są ogólne założenia prawa.
Oczywiście wiem, że praca w policji jest bardzo stresująca, niewdzięczna, okropnie niebezpieczna i słabo opłacana, chyba większośc z nas ma tego swiadomość ale mimo wszystko owe czynniki nie mogą usprawiedliwiać takiego postępowania, jakie miało miejsce podczas pochodu w dniu 11.11 2011.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +105/-48
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1280
Znajomi: 15
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #61 : 19 Listopad, 2011, 13:01:28 pm »


Nie powinien kopac po głowie, owszem, ale nie masz równiez wiedzy co ten poszkodowany ze zmasakrowana twarzą jak to świetnie ujął Firefoks, poczyniał wcześniej, może on tez kopał lub podobne? Także ani jeden ani drugi zapewne nie postepował jak nalezy.


Musisz zakumać jedno, ten ze zmasakrowana twarzą to PRZESTĘPCA a POLICJANT ... no właśnie, teraz już nie wiem?
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +11/-6
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 403
Znajomi: 13
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #62 : 19 Listopad, 2011, 13:14:29 pm »

Musisz zakumać jedno, ten ze zmasakrowana twarzą to PRZESTĘPCA a POLICJANT ... no właśnie, teraz już nie wiem?

Nic nie musze Borys. Tak naprawdę to mam w dupie tą sytuację kto co komu i kiedy skopał twarz i kto za to beknął. Wychodzi na to że policjant powinien dostac działe, ale czy znacie całośc materiałów? Ja się wstrzymam od odpowiedzi i oceny kiedy nie wiem jak naprawde było.

Mi chodziło tylko o to by nie oceniac wszystkich jednakowo, że wszyscy są jednakowo oceniani za postępowania jakichś idiotów.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

...be somebody being yourself...
Przyjaciel forum
*

Punkty: +11/-6
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 403
Znajomi: 13
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #63 : 19 Listopad, 2011, 13:21:48 pm »

 
               odwołanie od odwołania !
             Anadzia a gdzie prosta sprawiedliwość !
              życie ma nam umknąć w sądach ?!

Nie Tony, też by chciała by na pierwszych instancjach zapadały sprawiedliwe wyroki. Ale jeśli nie jest tak, to nie nie rozumiem jak ktoś "niewinny" sie nie odwołuje. Dla mnie to przyjęcie na klate wyroku i tyle, czyli zgadza się z tym o co został oskarżony.
Trzeba walczyć do końca jeśli ma się o co.
Skutki są różne, mają na to wpływ układy układziki o ile takowe są w danym miescu i czasie.
Myślisz że mi nie przykro, że się czasem nie szanuje temidy?

Chociaż w moim mniemaniu to nie tyle szacunek, co brak własnej uczciwej inicjatywy w sprawę u decydentów. Ale zbaczam z tematu wątku. A w nim moje zdanie brzmi krótko: nie oceniajmy wszystkich jednakowo.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

...be somebody being yourself...
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +105/-48
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1280
Znajomi: 15
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #64 : 19 Listopad, 2011, 13:41:06 pm »

Pewnie , że nie musisz ale POLICJANT NIE MOŻE kopać przestępcy.
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +179/-98
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1883
Znajomi: 12
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #65 : 19 Listopad, 2011, 18:28:06 pm »

Adzia myślę, że niepotrzebnie wchodzisz w rolę "obrońcy diabła". Jak w mojej grupie zawodowej coś jest nie tak- typu "pijany lekarz", "zaniedbanie", "zaniechanie" to nie bronię, bo bywa tak, że prawda jest po stronie pacjenta, a ponadto moja obrona byłaby i tak niewiarygodna.
Mam jednak pytanie:
Czy to co widać na filmiku nie jest przekroczeniem prawa? Nawet jak zaczepka była od strony przechodnia to, czy to co zrobił policjant nie jest poza granicami obrony koniecznej?! Pytam, bo idąc tokiem niektórych wpisów przy zatrzymaniu i ewentualnej niegrzeczności z  mojej strony, a miewam gorsze dni mam przyjąć pozycję jak na filmie- kucnąć i szczelnie zasłonić twarz, bo teraz to mogę dostać odpowiedź z buta? Czy Twoim zdaniem- jestem też funkcjonariuszem publicznym w pracy- jak oberwę od pacjenta (tak też bywało) mam prawo skopać go z drewniaka wtedy kiedy on ma już tylko postawę obronną- tak raz, za razem po wcześniejszym ogłupieniu go gazem, czy lekiem? To muszę się nauczyć jeszcze kopać tak, żeby śladów nie było- później pacjent będzie siedział.Sorry, ale tak to wygląda. Znam fantastycznych i mądrych policjantów, ale jak środowisko będzie bronić wszystkich to wszystkich weźmiemy jedną miarą. Mam nadzieję, że dostanę odpowiedź dotyczącą użycia siły przez policję zgodnie z prawem.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #66 : 19 Listopad, 2011, 19:05:28 pm »

Masz rację Ewo, bo przecież idąc tokiem rozumowania polegającym na usprawiedliwianiu tych, którzy stosują przemoc, równie dobrze możemy powiedzieć, iż np mąż, który akurat sprał żonę (czy też żona, która sprała męża bo, choć trudno w to uwierzyć, to i takie egzemplarze się zdarzają) być może miał ku temu jakieś uzasadnione powody. 

Kabaret Hrabi - Dzień Mężczyny
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #67 : 19 Listopad, 2011, 20:10:38 pm »

Piszecie tak dalej.Przypomnę Wam definicję policjanta:policjant to funkcjonariusz państwowy zatrudniony w policji. Jednak zróżnicowanie stanowisk jest tu bardzo znaczne. Policjantami są zarówno pracownicy liniowi, czyli ci, którzy mają bezpośrednio do czynienia z przestępcami, jak i technicy, analitycy czy specjaliści informatycy. Wszystkich łączy działanie o podobnym charakterze, czyli zapobieganie i walka z przestępczością oraz ochrona tzw. porządku publicznego.

Nie mogę Was zrozumieć.Milicja była be,Policja jest be.Domniemam że żadnemu z Was nie przydarzyło się nic, co wymagałoby zdecydowanej interwencji Policji.Ewa załóżmy że pod Twoim domem jest demonstracja.Wychodzisz popatrzyć z bliska.Demonstranci wciągają Ciebie do bramy i próbują zgwałcić.Traktujesz to jako nagłą niespodziewaną przyjemność czy oczekujesz pomocy policji.Albo usiłują zgwałcić Twoją córkę.I co zastanawiasz się czy możesz użyć np.broni na którą masz pozwolenie,czy zwyczajnie strzelasz.Czy według Was nie istnieje coś takiego jak stres?Czy policjant w takiej sytuacji nie ulega presji.Czy uważacie że zawsze może zachować zimną krew.Pewnie ktoś napisze że policjant powinien mieć predyspozycje do wykonywania tego zawodu.I pewnie będzie miał rację.I tylko rację.Przypomnę Wam przypadek z mieszkańcem Lubania.Mieszkał na kempingu w Niemczech.Jak to Polacy popili sobie i okazało się że potrzebna jest interwencja Policji.Podczas tej interwencji mieszkaniec Lubania ocknął się z pijackiego amoku i wyszedł z namiotu.Zobaczyło Niemiecką Policję.Podszedł z tyłu do Policjanta i przyłożył mu palec do pleców.Policjant bez zastanowienia obrócił się i zastrzelił naszego obywatela. Włos mu z głowy nie spadł.I nie dlatego że zastrzelił polaka.On zareagował prawidłowo.Proponuję aby każdy z nas zajął się swoim podwórkiem.Dlaczego tak łatwo przychodzi nam ferowanie wyroków. Pamiętam czasy kiedy w Lubaniu na nocnym dyżurze było dwóch milicjantów i nikt im nie podskoczył.Guma i wąskie drzwi.To jest sposób na niesfornych.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #68 : 19 Listopad, 2011, 20:38:01 pm »

Pysiu-mysiu jak już się tak rozkręciłeś to mogłeś napisać jeszcze słów kilka o ZOMO i ORMO. Zdziwiłbyś się ale przeżyłam sytuacje mrożące krew w żyłach pełne przemocy i związaną z tym przestępczością i nie chodzi mi tu o sytuacje, gdy mój były rachował mi kości po pijanemu. W tych ciężkich chwilach policja na szczęście nie zawiodła. Ja szanuję policjantów i zdaję sobie sprawę i tego jak trudną maja pracę ale nie wymagaj ode mnie abym patrzyła przychylnym okiem na co na to nie zasługuje.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +105/-48
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1280
Znajomi: 15
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #69 : 19 Listopad, 2011, 20:45:50 pm »

Znam wielu Policjantów z Lubańskiej Komendy i są to fantastyczni ludzie prywatnie i służbowo ale ...

Nie mogą ulec stresowi !!!
Nie mogą kopać leżącego!!!
Tak zawsze musi zachować zimna krew!!!


I co to ma znaczyć zając się swoim podwórkiem !!?Co?!!!

Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #70 : 19 Listopad, 2011, 20:53:28 pm »

Znam wielu Policjantów z Lubańskiej Komendy i są to fantastyczni ludzie prywatnie i służbowo ale ...

Nie mogą ulec stresowi !!!
Nie mogą kopać leżącego!!!
Tak zawsze musi zachować zimna krew!!!


I co to ma znaczyć zając się swoim podwórkiem !!?Co?!!!


Cytuj
I co to ma znaczyć zając się swoim podwórkiem !!?Co?!!!

Borysku to ma znaczyć tylko tyle ile jest napisane. My zawsze wiemy najlepiej co należy do obowiązku innych.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Przyjaciel forum
*

Punkty: +11/-6
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 403
Znajomi: 13
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #71 : 20 Listopad, 2011, 13:05:35 pm »

Pewnie , że nie musisz ale POLICJANT NIE MOŻE kopać przestępcy.
Tak też i wyżej przyznałam racje.
Jesli chodzi o ten kawalek filmiku.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

...be somebody being yourself...
Przyjaciel forum
*

Punkty: +11/-6
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 403
Znajomi: 13
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #72 : 20 Listopad, 2011, 13:08:39 pm »

Adzia myślę, że niepotrzebnie wchodzisz w rolę "obrońcy diabła".

A gdzie ja Ewciu napisalam że kogoś chce bronić?
Żle mnie odbieracie widocznie:)
Nie zamierzam bronic nikogo, nie mam do tego uprawnień.
Nie ma tu znaczenia Twoja grupa zawodowa czy kogokolwiek. Napewno nie pod tym kontem na to spojrzałam.
Spojrzałam tu z punktu wyroku.
obrze byłoby znać całośc materiałów sprawy by osądzać. Tyle tyle.
A z kopaniem jw.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

...be somebody being yourself...
Przyjaciel forum
*

Punkty: +11/-6
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 403
Znajomi: 13
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #73 : 20 Listopad, 2011, 13:19:36 pm »

Pamiętam czasy kiedy w Lubaniu na nocnym dyżurze było dwóch milicjantów i nikt im nie podskoczył.Guma i wąskie drzwi.To jest sposób na niesfornych.

Wiesz co Firefoksie, wtedy to zdawało egzamin i sie z tym zgodze, mimo, że obecnie to jest nie do pomyślenia przepisowo. Sam widzisz jaka nagonka bo facet ze zmasakrowaną twarza dostał kopa od policjanta /o ile to był policjant, każdy może miec taką kamizelkę/. Ja sie staram oceniać wszystko wówczas, kiedy mam na stole całość dowodów i materiałów. Wcześniej można tylko pogdybać a nie wydawac wyroki. Tak to jest brak zaufania, który nie raz mnie uchronił od pochopnych decyzji. Tok osądzania jest różny, może w ciągu paru sekund zmienić bieg sprawy. To że ktoś w tym momencie kopał to żle, owszem! Tu się zgodzę. teraz tak ograniczają przepisy, że wcale sie nie dziwcie, że społeczeństwo włazi na łeb. I to w każdej grupie zawodowej.
Społeczeństwo bez bata nad głową jest jak stado baranów. I zawsze tak będzie w Polsce. I tu sie zgodzę z Jankiem! zresztą chyba jak zawsze.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

...be somebody being yourself...
Przyjaciel forum
*

Punkty: +11/-6
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 403
Znajomi: 13
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #74 : 20 Listopad, 2011, 13:26:32 pm »

Mam nadzieję, że dostanę odpowiedź dotyczącą użycia siły przez policję zgodnie z prawem.


Dużo tego w internecie
http://prawo-karne.wieszjak.pl/policja/217554,Srodki-przymusu-bezposredniego-stosowane-przez-Policje.html
chociażby tu.

Nie mi oceniać.
jednakże bardzo ale to bardzo podoba mi się prawo niemieckiego policjanta:)


Dalsza dyskusja z mojej strony nic nowego nie wniesie do sprawy, jak powiedział Janek, po raz kolejny bardzo mądrze wg mnie, że dobrze jest nam oceniac postępowania innych...

Kształćmy się na sędziów! będzie jakiś pożytek:)i możliwość zgodnego z prawem oceniania innych.
« Ostatnia zmiana: 20 Listopad, 2011, 13:36:20 pm wysłane przez Andzia » Zgłoś do moderatora   Zapisane

...be somebody being yourself...
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
nasze apteki Polecam - Niepolecam « 1 2 » czarna88 24 32389 Ostatnia wiadomość 11 Listopad, 2012, 22:25:20 pm
wysłane przez shiva87
Można oszczędniej, szanując kieszeń podatnika Miasto Lubań « 1 2 » Urząd Miasta 16 20698 Ostatnia wiadomość 25 Maj, 2012, 13:25:09 pm
wysłane przez veritas
Feminatywy - używanie żeńskich końcówek Świat Kobiet « 1 2 ... 7 8 » naja 107 75034 Ostatnia wiadomość 19 Marzec, 2012, 20:28:47 pm
wysłane przez borisem
Wiosenne porządki XXL : ) Hydepark « 1 2 3 4 » x 53 40613 Ostatnia wiadomość 12 Marzec, 2012, 08:46:10 am
wysłane przez notoco
Ciągle ciepło i świeci słońce :) Hydepark Tony 8 10159 Ostatnia wiadomość 17 Marzec, 2012, 19:31:26 pm
wysłane przez Firefoks
Na zielonym ! Dajesz przykład dzieciom ! Hydepark « 1 2 » borisem 20 17174 Ostatnia wiadomość 20 Marzec, 2012, 22:22:19 pm
wysłane przez Firefoks
Ciekawe ile kosztował taki bubel ? Jolanta Dobrzyńska Jola 2 8364 Ostatnia wiadomość 24 Marzec, 2012, 20:38:33 pm
wysłane przez Firefoks
MANIFEST Z DARMSTADT Bieżące wiadomości x 13 17124 Ostatnia wiadomość 29 Marzec, 2012, 20:32:46 pm
wysłane przez Tomasz Stroczan
OCH! ta DZIEWIĄTKA!! Powiat lubański powiat 5 9422 Ostatnia wiadomość 30 Maj, 2013, 12:54:05 pm
wysłane przez edward osman