Strony: 1 [2] 3 4 5   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Remont basenu - burmistrz zdradza swoje plany [Tylko na L24]  (Przeczytany 53399 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.



Punkty: +2/-10
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 15
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #15 : 06 Listopad, 2011, 02:18:24 am »

Swoje plany to on może  małżonce zdradzić. Nie będzie basenu na kamiennej, bo się pani nie opłaca. Proste?
ps wszystko to  gówno, oprócz   moczu
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +2/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 60
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #16 : 06 Listopad, 2011, 03:52:41 am »

To Naprawiają ten basen czy wala dalej wszystkich w rogi jak z wiatrakami?
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +174/-715
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1232
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Pragmatyk


« Odpowiedź #17 : 06 Listopad, 2011, 05:19:22 am »

Witam wszystkich

Pomysł rewitalizacji basenu jest sam w sobie szczytny a inwestycja jak najbardziej potrzebna miastu, jednak jest jedno wielkie "ale". To co widać choćby na załączonej mapce z zagospodarowaniem terenu pozwala sądzić, że niestety odrestaurowany basen szybko popadnie ponownie w ruinę. Przede wszystkim można sądzić, że obie niecki pozostaną w niezmienionym przedwojennym kształcie. Niestety w obecnych czasach zgodnie z przepisami woda powinna być w ciągłym obiegu a przepompowywanie takiej ilości wody to gigantyczny koszt. Brak jakiegokolwiek urozmaicenia w stylu rwących rzek, wirów wodnych, jakichkolwiek współczesnych atrakcji, które można zaprojektować na powierzchni o wiele mniejszej. Po co komu basen sportowy z ośmioma torami na 50m długości? To nie ten kaliber i finansowa pułapka.

Tu trzeba czegoś co przyciągnie ludzi a potencjał jest przeogromny. Wyobraźcie sobie piękne lato, gwar, na tarasie siedzą ludzie i popijają napoje chłodzące, całe rodziny przyjeżdżają do Lubania z okolicznych miasteczek i wiosek żeby skorzystać z atrakcji i ten widok na Izery - taka wisienka na torcie.

pozdrawiam


                   dobrze ujęte
                       basen powinien przyciągać okolice oraz sąsiadów swoją atrakcyjnością
            w Niesky w ostatnią niedzielę sierpnia oraz pierwsza września było więcej             
                      Polaków niż Niemców,sporo osób było z Lubania...
                 w Olbersdorfer Erlebnisbad z którego nie mam fotek a znajduje się koło Zitau
                Czechów i Polaków również zatrzęsienie
                      ba ! nawet w oddalonym Obercunnersdorf sporo naszych rodaków
                     także widać jak duża jet potrzeba na tego typu spędzanie wolnego czasu
                   na żadnym z tych basenów nie ma skoczni nawet z wysokością         
                tzw.pierwszego piętra czy niecki z wymiarami olimpijskimi do pływania
             atrakcyjność dla każdego przedziału wiekowego jest w/g mojej oceny kluczową
            sprawą....
     
« Ostatnia zmiana: 06 Listopad, 2011, 05:27:26 am wysłane przez Tony » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeśli walczymy możemy przegrać
jeśli nie walczymy jesteśmy przegrani
Przyjaciel forum
*

Punkty: +174/-715
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1232
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Pragmatyk


« Odpowiedź #18 : 06 Listopad, 2011, 06:13:33 am »

 


                                         Olbersdorfer Erlebnisbad:

                   
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeśli walczymy możemy przegrać
jeśli nie walczymy jesteśmy przegrani
Przyjaciel forum
*

Punkty: +11/-6
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 403
Znajomi: 13
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #19 : 06 Listopad, 2011, 15:10:32 pm »

Tak,tak panie Burmistrzu.Polecam uwadze schody od strony ul.Parkowej.Ostatnia Watra tak mnie upoiła poezją  że do teraz bolą mnie żebra. Spoko

dobra impreza to taka którą się wspomina...żebrami:)
Zgłoś do moderatora   Zapisane

...be somebody being yourself...
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #20 : 06 Listopad, 2011, 18:27:37 pm »

Wspólnie z powiatem?I były Burmistrz, a obecny wicestarosta nic o tym nie wie?! Nie ogarniam tego...
Również sobie zadaje takie pytanie. Panowie drodzy nasi włodarze, rozmawiajcie ze sobą, nie bądźcie jak małżeństwo, które wciąż ma tzw. ciche dni.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV



Punkty: +2/-0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 9
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #21 : 06 Listopad, 2011, 22:08:40 pm »

Burmistrz Słowiński nie ma zamiaru odbudować basenu i te „marne” 5,4 mln dla Lubania przepadnie bo są ważniejsze zadania.  Wreszcie coś  powiedział. I po co wciska kit z tą rewitalizacją całej Kamiennej Góry.  Dziś nie stać nas na basen, ale za kilka lat,  będzie nas stać na jeszcze więcej na  rewitalizację całej Kamiennej Góry z basenem . To jego gadanie to gruszki na wierzbie  i kiełbasa wyborcz  Mówi też że  jak byśmy odbudowali basen to by nieładnie wyglądało. Przecież to bzdury. To właśnie basen może ożywić Kamienną Górę.  Z tym powiatem ,który nam pomoże odbudować basen to też pewnie ściema przecież to nie ich.   Patrzcie jak Słowiński mówi. Przy liczbach musi patrzeć na kartkę bo ich nie pamięta  to jak może wyremontować basen, to zadanie go przerasta. Szkoda basenu.

Zgłoś do moderatora   Zapisane
Studio Eline.pl
Administrator
*****
*

Punkty: +154/-6
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1430
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Marketing w sieci. Daj się znaleźć!


WWW
« Odpowiedź #22 : 07 Listopad, 2011, 11:34:48 am »

Czy "przepadnie 5,4" czy trzeba wsadzic 8 mln w nierentowną inwestycje oto jest pytanie. Obecna sytuacja to wyglada następująco.

Znaleźliśmy wrak starego dużego fiat ktorym jezdzil nasz wujek. I pytanie brzmi czy wsadzamy 25 tys w duzego fiata bo mamy do niego sentyment czy kupujemy inny samochod? Z tego co czytam to po Lubaniu powinny jezdzic same duze fiaty

To jest kiełbasa wyborcza, ale nie sprowadzajmy siebie do poziomu jej konsumentów. Jeśli myslimy powaznie o inwestycjach w Lubaniu to nie pozwalajmy na robienie takiej kupy bo jest w planie, czy "stracimy" 5,4 mln. Co to za argumenty?

Chciałbym zapytać zwolenników obecnej koncepcji ile będzie kosztował dzienny wstęp na odkryty basen wyremontowany wg powyzszych planow?
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #23 : 07 Listopad, 2011, 12:36:46 pm »

Czy "przepadnie 5,4" czy trzeba wsadzic 8 mln w nierentowną inwestycje oto jest pytanie. Obecna sytuacja to wyglada następująco.

Znaleźliśmy wrak starego dużego fiat ktorym jezdzil nasz wujek. I pytanie brzmi czy wsadzamy 25 tys w duzego fiata bo mamy do niego sentyment czy kupujemy inny samochod? Z tego co czytam to po Lubaniu powinny jezdzic same duze fiaty

To jest kiełbasa wyborcza, ale nie sprowadzajmy siebie do poziomu jej konsumentów. Jeśli myslimy powaznie o inwestycjach w Lubaniu to nie pozwalajmy na robienie takiej kupy bo jest w planie, czy "stracimy" 5,4 mln. Co to za argumenty?

Chciałbym zapytać zwolenników obecnej koncepcji ile będzie kosztował dzienny wstęp na odkryty basen wyremontowany wg powyzszych planow?
Bardzo mądre uwagi. Niektórzy piłują ten temat, gdyż odbudowa basenu była jednym z głównych  punktów programu wyborczego pana Słowińskiego. Ja już wtedy uważałam ten punkt za niepotrzebny. Niepotrzebny w tym sensie, że miasta nie stać na takową inwestycję nawet przy wsparciu ze środków unijnych byłoby to dla Lubania zbyt dużym obciążeniem finansowym. Dobrze wiadomo, iż obecny Burmistrz, przejął Lubań zadłużony. Musi więc gospodarować środkami finansowymi bardzo roztropnie i z rozwagą, by nasze kochane i piękne miasto nie znalazło się w takiej sytuacji jak nieszczęsna Grecja. Mamy Basen kryty i to taki całkiem do rzeczy, choć to nie aquapark.
Tony, podajesz nam przykłady takie jak basen w Obercunnersdorf Freizeitbad, to prawda piękny obiekt i każde miasto oraz jego mieszkańcy marzą o takim obiekcie ale z drugiej strony śmieszy mnie takie porównywanie. Czy Ty nie widzisz , że w naszym kraju jest bieda, my nie mamy co porównywać się do Niemiec, tam jest silna gospodarka, tam zupełnie inaczej funkcjonuje chociażby służba zdrowia, jest niższa stopa bezrobocia, a ktoś kto pracuje nie dostaje jałmużny tylko godną pensję. My nigdy nie dogonimy naszych zachodnich sąsiadów pod względem gospodarczym, oni mają inną mentalność i pewnie, to jest ich dużym plusem.
Tony, piszesz mi czasem, że nie ogarniam a ja z kolei czasem sobie myślę, ze Ty żyjesz gdzieś w innej rzeczywistości. Ważne są realne możliwości, zarówno naszego miasta jak i całego kraju a mrzonki typu powinniśmy mieć to czy tamto przynoszą tylko niedosyt rozczarowanie. A przez co mamy ten ogólny kryzys, przez to, iż często próbujemy sięgać po rzeczy na które nas po prostu  nie stać, teraz wszyscy, ludzie, miasta gminy, województwa, państwa a nawet unia europejska wszyscy żyją na krechę.
Miałam się nie wypowiadać na temat basenu, ale pomyślałam, że dlaczego nie. Ostatnio przeglądałam swoje posty i zauważyłam, że tylko krytykuje tego naszego nowego Burmistrza a jak mi się podoba jakiś jego pomysł, to przemilczam ów fakt. Nie wiem skąd mi się to bierze, być może, stąd iż podświadomie obawiałam się, że poparcie Arkadiusza Słowińskiego w tym czy tamtym temacie, odebrane będzie jako przejaw mojego lizusostwa. Dlatego też wyciągnęłam taki wniosek na przyszłość, że od czasu do czasu trzeba wejść w archiwum i poczytać własne posty, by popatrzeć na to z boku i tym samym załapać dystans. Być może, to sprawa SKO-u przytępiła mi obiektywną ocenę sytuacji, choć w tym temacie dalej upieram się przy swoim. Dziś mam spotkanie z panem Hardziejem i wkrótce napiszę na Forum o moim pomyśle na przedświąteczną pomoc tej organizacji. Będzie to coś konkretnego a nie tylko słowa, czyli "bicie piany" jak to nazwał niedawno Piotr.
No i niechcący zebrało mi się na refleksję.
 
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +105/-48
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1280
Znajomi: 15
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #24 : 07 Listopad, 2011, 13:37:57 pm »

Z tego co czytam to po Lubaniu powinny jezdzic same duze fiaty

I to by była słuszna koncepcja  Chichot Z politowaniem
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Studio Eline.pl
Administrator
*****
*

Punkty: +154/-6
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1430
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Marketing w sieci. Daj się znaleźć!


WWW
« Odpowiedź #25 : 07 Listopad, 2011, 13:44:56 pm »

dodajmy - różowe duże fiaty
zeby bylo w kolorach miasta ...

choc teraz to w sumie nie wiem jakie sa kolory miasta ... powymyslali tak ze "kołomyja Panie" ...
UM różowy, strona internetowa ostrzegawczo żółta, kolory na starym "nieważnym" herbie czarny z czerwonym, na "ważnym" herbie dominuje turkus - nie ma jak spojny wizerunek ...

i jeszcze nazwali Baszte Bracką "wieżą" ...
http://www.luban24.pl/index.php?topic=5789.msg25486#msg25486
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #26 : 07 Listopad, 2011, 15:32:34 pm »

Cytuj
Dobrze wiadomo, iż obecny Burmistrz, przejął Lubań zadłużony.


Jolu z tym długiem to chyba nie ma dramatu.Posłuchaj p.Burmistrza.

http://luzyce.info/luban/polecamy-slowinski-w-srodku
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Przyjaciel forum
*

Punkty: +174/-715
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1232
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Pragmatyk


« Odpowiedź #27 : 07 Listopad, 2011, 15:55:31 pm »

Chciałbym zapytać zwolenników obecnej koncepcji ile będzie kosztował dzienny wstęp na odkryty basen wyremontowany wg powyzszych planow?

                             
                               nie chciej tylko pytaj
                              od 8,5 do 12,5 ojro ticket rodziny całodzienny
                            w tym za 12,5 dodatkowo jeszcze sauna była bo o masażach wodnych
                            itp. nie wspomnę to standard...
                                               pasuje ?

                      w tych naszych planach jak na nie patrzę wyrasta inna
                       kupa z przewagą kupy
                    brak parkingu dla przyjezdnych no chyba że okolica miała by być polem       
                 zarobku dla straży miejskiej (czytaj. UM) albo plan to tylko kiełbasa wyborcza
              i nie miało sensu kreślenie parkingu na planach....




Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeśli walczymy możemy przegrać
jeśli nie walczymy jesteśmy przegrani
MooseDlb
Gość
« Odpowiedź #28 : 08 Listopad, 2011, 08:37:10 am »

nie ma jak spojny wizerunek ...

i jeszcze nazwali Baszte Bracką "wieżą" ...


bo jak się wybiera do każdego pomysłu inna firmę, jedną z Katowic inna z Honolulu....to tak się ma...

ale poczekaj... na rynku na zajefajnych informatorach o mieście, Dom Solny ( nie wiem od kiedy się ona tak nazywa ale ja to znam taka nazwę od urodzenia...), ma nazwę "dom zbożowy"... i teraz bądź mądry i pisaj wieszydła... Chichot Spoko
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Studio Eline.pl
Administrator
*****
*

Punkty: +154/-6
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1430
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Marketing w sieci. Daj się znaleźć!


WWW
« Odpowiedź #29 : 08 Listopad, 2011, 12:25:12 pm »

Tony, dlatego pytam o cene biletu  raczej nie oczekując odpowiedzi bo każda pokaże realia w jakich przygotowywany był "plan rewitalizacji" Zreszta nie wiem czy coś takiego jak ceny biletów było zakładane w owym planie. Dodatkowo, jak się założy ceny biletów to mamy mozliwość szacowanania przychodó, tylko tutaj pojawia się problem że jak będa niemieckie (tj. na poziomie 12 pln dla rodziny) to zwrotu z inwestycji doczekają sie nasi praprawnukowie, o ile w ogole taki nastąpi (w co osobiście wątpie przy tych założeniach). Jak natomiast cena biletu będzie taka żeby mieć ROI na poziomie zerowym to pewnie będą na nim gościli tylko bogaci turyści dewizowi
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Strony: 1 [2] 3 4 5   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Najlepsze życzenia Wielkanocne - dopisz swoje ;) Hydepark Paweł Sokołowski 6 9951 Ostatnia wiadomość 24 Marzec, 2013, 20:31:32 pm
wysłane przez Związek Zaw. Solidarność
Idź na swoje Bieżące wiadomości Iza 1 3413 Ostatnia wiadomość 07 Grudzień, 2008, 01:23:46 am
wysłane przez Ewella
WiFi obchodzi swoje 25 urodziny Serwis komputerowy Black 0 3189 Ostatnia wiadomość 25 Maj, 2010, 20:43:59 pm
wysłane przez Black
Unikalna fotografia lubańskiego basenu Polecane - Strona główna x 10 17507 Ostatnia wiadomość 20 Luty, 2011, 21:15:22 pm
wysłane przez kasper
Remont drogi Leśna - Miłoszów Polecane - Strona główna red. 2 6639 Ostatnia wiadomość 22 Październik, 2012, 17:53:46 pm
wysłane przez andriu84
Remont ulicy Spacerowej i Polnej zakończony Miasto Lubań « 1 2 3 » Urząd Miasta 31 30353 Ostatnia wiadomość 16 Marzec, 2013, 10:32:59 am
wysłane przez Prosto21
L24 Ogłoszenia drobne Związek Zaw. Solidarność 2 3964 Ostatnia wiadomość 08 Czerwiec, 2013, 14:11:04 pm
wysłane przez edward osman
Plany oraz realizacja budżetu na rok 2014 [2-3 minuty z burmistrzem] Polecane - Strona główna x 0 2940 Ostatnia wiadomość 21 Styczeń, 2014, 21:54:41 pm
wysłane przez x
Ruszy remont za 875 tys. zł Miasto Lubań Urząd Miasta 6 7234 Ostatnia wiadomość 07 Wrzesień, 2014, 18:02:47 pm
wysłane przez Firefoks
Powiatowe plany na rok szkolny 2014/2015 Powiat lubański powiat 0 4638 Ostatnia wiadomość 12 Wrzesień, 2014, 08:48:22 am
wysłane przez powiat