Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Badania przesiewowe TK- płuc jeszcze przez kilka dni  (Przeczytany 14522 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.


*

Punkty: +179/-98
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1883
Znajomi: 12
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« : 02 Listopad, 2011, 21:00:03 pm »

DOLNOŚLĄSKIE CENTRUM CHORÓB PŁUC: BEZPŁATNE BADANIA PROFILAKTYCZNE (TK KLATKI PIERSIOWEJ)
 
BEZPŁATNE BADANIA PROFILAKTYCZNE (TK KLATKI PIERSIOWEJ)
Realizowane w ramach
NARODOWEGO PROGRAMU ZWALCZANIA CHORÓB NOWOTWOROWYCH.


          Dolnośląskie Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu zostało koordynatorem wyżej wymienionego przedsięwzięcia. Projekt ten ma na celu nakłonić społeczeństwo do przeprowadzenia darmowych badań tomografii komputerowej klatki piersiowej, w celu sprawdzenia stanu płuc.
          Rak płuca jest najczęściej występującym w Polsce nowotworem złośliwym. Umieralność spowodowana tą chorobą jest większa aniżeli umieralność spowodowana występowaniem czterech kolejnych najczęstszych nowotworów razem wziętych. Odnotować należy, że gwałtownie wzrasta zachorowalność na raka płuca wśród kobiet. Liczba zgonów spowodowana rakiem płuca jest niemal taka sama jak ilość zgonów z powodu raka piersi.
          Podstawowym i najskuteczniejszym sposobem leczenia raka płuca pozostaje stale chirurgicznie usunięcie zmian. Skuteczność tego leczenia ogranicza się jednak tylko do wczesnych postaci tej choroby nowotworowej. Dlatego też obok problemów związanych z wczesną wykrywalnością tego nowotworu niezwykle podniosłym problemem pozostaje precyzyjne określenie jego stopnia zaawansowania tak, aby podejmowane leczenie stosowane było u chorych, którzy mogą odnieść rzeczywistą korzyść z leczenia chirurgicznego.
          Stąd też tak ważne są badania profilaktyczne mające na celu wczesną diagnostykę i wykrywanie, co zostanie umożliwione w ramach realizowanego programu, do którego mogą przystąpić osoby od 55 do 75 roku życia palące co najmniej 1 paczkę papierosów dziennie przez minimum 20 lat (jest to grupa najbardziej narażona na występowanie zmian nowotworowych w płucach).  Zasięg akcji obejmuje powiaty województwa dolnośląskiego i opolskiego, wymienione poniżej, w których odsetek operacyjności nowotworu płuc jest niższy niż 10%.

 
1/województwo dolnośląskie,/powiaty:
1)   górowski,
2)   jeleniogórski,
3)   kłodzki,
4)   lubański,
5)   lwówecki,
6)   milicki,   
7)   oławski,
Spoko   strzeliński,
9)   świdnicki,
10)   trzebnicki,
11)   wałbrzyski,
12)   wołowski,
13)   złotoryjski,   
2/ województwo opolskie/ powiaty:
1)   kluczborski,
2)   namysłowski.
          Osoby kwalifikujące się do badania są zobowiązane udać się do swojego lekarza pierwszego kontaktu po skierowanie na badanie. Szablon skierowanie można wcześniej pobrać ze strony internetowej http://dcchp.pl/download/skierowanie_badania.pdf. Następnie należy umówić się telefonicznie na bezpłatne badanie do wybranej placówki tomografii komputerowej (lista placówek widnieje poniżej).
          Na stronie Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu (http://www.dcchp.pl/) w zakładce aktualności znajdują się wszystkie informacje o przeprowadzanej akcji. Osoba kontaktowa Natalia Adamczewska; Koordynator Projektu tel. 503 422 226

Badanie będą realizowane przez następujące placówki:

1.NZOZ Wrocławskie Centrum Medyczne
Ul. Grabiszyńska 105, 53-439
tel 71 334 96 93/94
Wrocław   
2.NZOZ Wałbrzyskie Centrum Medyczne
Ul. Sokołowskiego 4, 58-309
tel 74 666 58 20
Wałbrzych   
3.NZOZ Legnickie Centrum Medyczne
Ul. Iwaszkiewicza 5, 59-220

Program trwa tylko do końca listopada 2011 roku
tel. 76 855 05 90/91
Legnica
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #1 : 02 Listopad, 2011, 21:06:37 pm »

Ja bym tego profilaktyką bał się nazywać. Pic na wodę! Wczesna diagnostyka i wykrywanie Wszystko +50, mammografia +50. Przy tak wielkiej zachorowalności młodych ludzi, to kpina.

Ale to moje prywatne zdanie
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +179/-98
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1883
Znajomi: 12
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #2 : 02 Listopad, 2011, 21:10:34 pm »

Ja bym tego profilaktyką bał się nazywać. Pic na wodę! Wczesna diagnostyka i wykrywanie Wszystko +50, mammografia +50. Przy tak wielkiej zachorowalności młodych ludzi, to kpina.

Ale to moje prywatne zdanie
Piotr nie powiem, że nie masz racji, ale mając wiedzę, że coś takiego jest mam moralny obowiązek poinformować o tym innych. Szkoda, że taka granica wieku, ale nie mam na to wpływu. Skorzystajcie jak się kwalifikujecie.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #3 : 02 Listopad, 2011, 21:18:53 pm »

Rozumiem. Tylko jak pomyślę o profilaktyce w naszym pięknym kraju, mam uczucie, że te badania sponsoruje ZUS dla grupy docelowej przedemerytalnej i emerytalnej. Idzie człek na takie badania, po czym dostaje pilne wezwanie do kliniki, bo coś tam na ciemno jest pomazane i trzeba dokładniej zbadać. No i jedzie, po czym następuje szybkie wylogowanie. ZUS zadowolony. Wiem, że to jak teoria spiskowa. Ale nie umiem tego inaczej wytłumaczyć. Ma 75 lat a pali od 20...pewnie gimnazjum dla dorosłych zaczął palić  Spoko
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #4 : 02 Listopad, 2011, 21:23:13 pm »

I bardzo dobrze, że Ewa o wszystkim informuje, chwała jej za to, a co do tej profilaktki, to niestety zgadzam się z Piotrem. NFZ, to najgorsze badziewie na świcie.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV


*

Punkty: +50/-16
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 590
Znajomi: 9
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #5 : 02 Listopad, 2011, 21:30:11 pm »

Jola mam wrażenie że Piotrek napisał coś o ZUS'sie
ale jak postawimy znak "=" nikt się chyba nie obrazi 

ten sam cel im przyświeca
im mniej petentów czyt. pacjentów
mniejsze wydatki czyt. świadczenia
ale to już nie jest śmieszne 
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Wczoraj do Ciebie nie należy.
Jutro niepewne...Tylko dziś jest Twoje.

Jan Paweł II


*

Punkty: +179/-98
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1883
Znajomi: 12
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #6 : 02 Listopad, 2011, 21:41:19 pm »

Nie piszę programów profilaktycznych, nikt mnie nie pyta o zdanie. Mało tego to sama często korzystam z prywatnych gabinetów. Fundusz jest chory, system zdrowotny też i co?! Mamy jaki mamy- pielęgniarka go nie zmieni, wyborcy też nie chcieli...robię to co uważam za słuszne i co w mojej mocy- jutro wiozę rodziców do Legnicy na badanie TK, sama palę 20 lat i...jestem paradoksalnie za młoda na profilaktykę.
Uważam, że... każdy kto się łapie powinien z tego skorzystać lub przynajmniej mieć wiedzę, że miał taka okazję- Piotr piszesz do mnie- pielęgniarki, a powinieneś do Ministra Zdrowia lub NFZ skargi składać- ja się chętnie podpiszę
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #7 : 02 Listopad, 2011, 21:44:01 pm »

Ja absolutnie nie pisałem do Ciebie. Chyba, że ten program jest Twój : )

@Jola
« Ostatnia zmiana: 02 Listopad, 2011, 21:57:53 pm wysłane przez Piotrek » Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +179/-98
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1883
Znajomi: 12
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #8 : 02 Listopad, 2011, 21:52:16 pm »

Ja absolutnie nie pisałem do Ciebie. Chyba, że ten program jest Twój : )
Piotr sorry, ale mnie to też uwierz rozwala i stąd te nerwy i wstyd, bo niby jestem od strony "fartucha". Jednak jak już uruchamiają cud TK płuc to niech Ci co się łapią jadą. Dlatego wiozę moich rodziców- dla własnego spokoju i dobrodziejstwa NFZ 
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #9 : 02 Listopad, 2011, 21:54:15 pm »

Ewa nie ma co się złościć, przeciez nikt nie ma do Ciebie pretensji, tak sobie tylko od czasu do czasu narzekamy na ZUS czy też NFZ. Sama przyznałaś, ze ten system jest kulawy wiec co nam zostało tylko sobie ponarzekać.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV


*

Punkty: +179/-98
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1883
Znajomi: 12
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #10 : 02 Listopad, 2011, 22:01:14 pm »

Ewa nie ma co się złościć, przeciez nikt nie ma do Ciebie pretensji, tak sobie tylko od czasu do czasu narzekamy na ZUS czy też NFZ. Sama przyznałaś, ze ten system jest kulawy wiec co nam zostało tylko sobie ponarzekać.
Jola jak pracujesz w danej branży to chociażbyś jedynie śrubki wkręcała to jesteś w niej, a moja branża to bagno dezinformacji, nieszczęścia, braku regulacji...po śmierć. I jak widzisz jak starają się Ci wkręcający śrubki to tym bardziej czujesz porażkę. Nie ich, a własną.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #11 : 02 Listopad, 2011, 22:04:13 pm »

Nie przejmuj się tak, ważne abyśmy robili swoje jak najlepiej.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #12 : 02 Listopad, 2011, 22:16:32 pm »

Nie przejmuj się tak, ważne abyśmy robili swoje jak najlepiej.

No i dobrze radźcie sobie same.Byle było Wam dobrze. Cokolwiek to znaczy 
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #13 : 02 Listopad, 2011, 22:25:24 pm »

Boże mój, Firefoksie, komu jak komu ale, ze Tobie musze tłumaczyć takie rzeczy? Pamiętasz piosenkę Wojtka Młynarskiego "Róbmy swoje", bo ja pamietam. Swoje nie koniecznie znaczy dla siebie lub co gorsz garnąc do siebie. Chodzi o to, że to co robimy czy to w pracy czy też w domu, musimy robić to najlepiej jak umiemy.
Bo przeciez w domu to nie tylko gary i latanie ze ścierą to tez wychowanie dzieci, okazanie im milości i troski, wpojenie pewnych zasad ale i dopieszczanie chłopa, którego się posiada, czyli stworzenie ciepłego ogniska domowego.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV


*

Punkty: +179/-98
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1883
Znajomi: 12
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #14 : 03 Listopad, 2011, 20:38:55 pm »

Byłam dzisiaj w Legnicy. Moi rodzice skorzystali z programu. Obsługa miła, chociaż labiryntem z głównego wejścia nie jest łatwo trafić, ale dotarliśmy na wyznaczone godziny.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
BEZPŁATNE BADANIA MAMMOGRAFICZNE Informacje i Komunikaty Instytucji x 0 3655 Ostatnia wiadomość 19 Czerwiec, 2008, 17:06:03 pm
wysłane przez x
Bezpłatne badania mammograficzne w Lubaniu Świat Kobiet Iza 0 4127 Ostatnia wiadomość 18 Czerwiec, 2009, 18:46:43 pm
wysłane przez Iza
Jeszcze raz ja Hydepark rob8030 4 5884 Ostatnia wiadomość 04 Marzec, 2010, 23:48:00 pm
wysłane przez Black
Bezpłatne badania mammograficzne w Lubaniu Bieżące wiadomości Iza 0 2707 Ostatnia wiadomość 15 Marzec, 2010, 18:23:59 pm
wysłane przez Iza
O budżecie Unii słów kilka Bieżące wiadomości L.Geringer de Oedenberg 0 2626 Ostatnia wiadomość 05 Maj, 2010, 08:51:43 am
wysłane przez L.Geringer de Oedenberg
Polonezem przez miasto? Tego jeszcze nie grali! Bieżące wiadomości x 9 12633 Ostatnia wiadomość 28 Czerwiec, 2011, 21:54:12 pm
wysłane przez dragonos
Badania Akustyczne na zbiornikach Złotnickim i Leśniańskim Bieżące wiadomości powiat 8 10853 Ostatnia wiadomość 08 Maj, 2013, 08:32:55 am
wysłane przez Bero
Kilka słów o budżecie Arkadiusz Słowiński Arkadiusz Słowiński 4 6860 Ostatnia wiadomość 23 Kwiecień, 2012, 21:27:32 pm
wysłane przez Arkadiusz Słowiński
Tego jeszcze w Lubaniu nie było Miasto Lubań Urząd Miasta 8 9850 Ostatnia wiadomość 23 Październik, 2013, 21:52:46 pm
wysłane przez Jola
Mistrz olimpijski - 12-letni Kamil Stoch remake [warunkowo przez kilka chwil] Hydepark x 4 4676 Ostatnia wiadomość 14 Luty, 2014, 21:30:09 pm
wysłane przez tatajulki