Strony: 1 ... 17 18 [19] 20   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Farmy wiatrowe w Gminie Lubań - spotkanie informacyjne  (Przeczytany 158871 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.Punkty: +3/-2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 57
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #270 : 27 Grudzień, 2011, 12:13:17 »

ciekawe:
Nie dla wiatraków!
http://luzyce.info/boleslawiec/nie-dla-wiatrakow
Zgłoś do moderatora   ZapisanePunkty: +2/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 24
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #271 : 02 Luty, 2012, 21:39:56 »

Witam wszystkich... mocno przyglądam się tym wszystkim poczynaniom odnośnie Farm wiatrowych na terenie Gminy Lubań. Jestem pod wrażeniem, jak Gmina Lubań na czele z Panem Wójtem chowa głowę w piasek. Brak im odwagi, aby przyznać się do swoich błędów... Z moich obserwacji i dokonanych poczynań przez transparentnego  Wójta Zbigniewa Hercunia i cała Radę Gminy Lubań wynika, iż oni doskonale wiedzą, do czego dążą. Nikt z Was moi drodzy nie podjął moim zdaniem najważniejszego wątku w tej sprawie, iż to obecnie Rada Gminy a może co niektórzy radni doskonale wiedzą do czego to wszystko zmierza. Nic nie wydażyłoby się w tej sprawie, gdyby oni  nie podjęli tematu z przyszłym inwestorem, nie wyrazili zainteresowania i zaaprobowali tą przyszłą "złotą" inwestycję gminy. Moim zdaniem Inwestor  jest dobrym strategiem, wszedł na ten temat zaraz po wyborach, gdzie radni nie są doświadczeni i łatwo jest ich przekonać do swoich  poglądów.
Czy Wy wiecie, że rada - radny  nie może czerpać żadnych korzyści majątkowych w związku z pełniona funkcją i nikt w taki sposób nie powinien wpływać na ich decyzję. A co mamy dziś ? Jak się okazuje, niemal cala rada gminy Lubań  była na super kilku dniowej wycieczce nad naszym Bałtyckim morzem (płatna sesja wyjazdowa).  Wycieczka ta maja ścisły  związek właśnie z instalacja wiatraków na Naszej Gminie Lubań. Ja się okazuje, nikt z radnych nie poniósł żadnych kosztów za tą wycieczkę, a może była to delegacje służbową, i być może otrzymali za to jeszcze diety. Otóż  radni podczas tego wyjazdu pojechali do Darłowa nad morze, aby osobiście zobaczyć farmę wiatrową, gdyż w naszej okolicy nie ma takowych farm !!! O zgrozo,  wystarczy tylko wyjść na wzniesienie, aby zobaczyć po stronie niemieckiej takie farmy. Jednak mieli do tego prawo, tylko pytanie na czyj koszt ! Jak się   okazuje, inwestor, który jest bardzo mocno zainteresowany lokalizacja u nas tych farm wszystko radnym zasponsorował. Radni mieli super autokar, hotel z wieloma gwiazdkami, dobre, wieczorne imprezy dla dorosłych, z dobrymi trunkami, oczywiście wizytacje tej farmy, gdzie zobaczyli to, co im przygotował inwestor, o ile jeszcze cokolwiek mogli widzieć po ciężkiej nocy. Wracają podpisywali jeszcze protokoły, aby pobrać stosowne diety. Czy tak powinna działać Nasza Rada Gminy, nasi nieskazitelni przedstawiciele. Az mi się włos jeży, jeśli o tym piszę. Jak sądzicie, czy rada wa taki sposób nie została przekonana do słusznych spraw inwestora ? Czyich będą teraz bronić interesów i za kim będą głosować. Więc nie dziwcie się, iż zrobiono konsultacje, sądzono,  że sprawa przejdzie bokiem, a rada zrobi swoje. Prawda jest taka, że radny nie powinien  wziąść ani jednego grosza od innych, aby jego głos był zawsze i wszędzie suwerenny i obiektywny, bez żadnych zobowiązań. Nawet tak kwestionowany wyjazd nie budził by mojego oburzenia, gdyby rada gminy pojechała tam na swój koszt, zobaczyła swoje i podjęła jedyną, słuszna decyzję.  Dziś zastanawiam się, czy tym wszystkim nie powinna się zainteresować Policja, bądź CBA. pozdrawiam
Zgłoś do moderatora   ZapisanePunkty: +2/-6
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 74
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #272 : 03 Luty, 2012, 07:49:38 »

 Złość Złość Złość Złość Złość
Elektrownią wiatrowym mówimy zdecydowane NIE
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +17/-26
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 567
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


jesien


WWW
« Odpowiedź #273 : 03 Luty, 2012, 10:37:58 »

duch - masz powazne oskarzenia - mysle smialo z nimi do prokuratury. im szybciej tym lepiej.
a winnych wygnac z miasta na mocy referendum! Mrugnięcie
Zgłoś do moderatora   Zapisane

--Punkty: +0/-0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #274 : 03 Luty, 2012, 12:01:15 »

Jestem przerażony wiadomościami na temat wiatraków w Gminie Lubań, mieszkam tu i płacę podatki dla gminy Lubań-Uniegoszcz, i nie wyrażam zgody na budowę elektrowni wiatrowych, apeluję do wszystkich mieszkańców Gminy Lubań o wypowiedzenie się w tej sprawie po przez referendum społeczne w tym temacie.

Takie skupiska wiatraków jakie zobaczyłem na mapkach gminnych, zagrażają rozwojowi rolnictwa, (kukurydzy już nikt nie posadzi w obrębach tych wiatraków),zostanie zakłócony ruch ptactwa, (zapraszam każdego niedowiarka na przejście graniczne w Miłoszowie tam już stoją te wiatraki –jeden od kilku lat stoi w lesie-pod samym wiatrakiem cmentarzysko ptaków-widok przerażający ) grunty orne oraz działki komercyjne stracą na swojej wartości z uwagi na niekorzystne położenie przy kręcących się wiatrakach. Nikt nie będzie chciał się budować na naszych terenach, nie będzie nowych domów a tym samych kolejnych podatników i mieszkańców itd...

Pan Wójt Gminy Lubań jest osobą publiczną i podlega krytyce, dlatego dziwię się że, wszystko co mówi na temat elektrowni wiatrowych stara obarczać swojego poprzednika mam tu na myśli Uchwałę Nr III/134/2005 z dnia 29.04.2005r. w sprawie uchwalenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego paragraf 77 pkt. 7 strona 47.
Takie zapisy Panie Wójcie powstały prawie we wszystkich gminach w Polsce w czasach kiedy było wielkie bum na elektrownie wiatrowe. Dlatego proszę na zebraniach z mieszkańcami Gminy Lubań nie opowiadać bajek, że zapis jest w ustawie i Pan Nic nie może zrobić-bo to tylko świadczy o tym, iż jest Pan słabym Samorządowcem, który chce zrobić rewolucję wiatrakową, i myśli, że na tym zarobi jako Gmina;) a strat może być więcej niż korzyści.

Dobrym przykładem jest tu nasz sąsiad Gmina Gromadka, która się stanowczo sprzeciwiła, elektrownią wiatrowym, odsyłam Pana do lektury, wystarczy tylko przeczytać pismo z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 12-01-2012r. nr pisma GZ.tr.075-1/12 adresowane do Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego (wydział nadzoru i kontroli)  we Wrocławiu, polecam.

I jeszcze jedna sprawa, czy Gmina Lubań jest przygotowana finansowo na odszkodowania, które będzie musiała wypłacać rolnikom i mieszkańcom w skutek szkód, strat materialnych, chorób jakie powstaną w ciągu kilkunastu lat, a może Pan Wójt już nie myśli o reelekcji w następnych wyborach i cały ten bałagan zostawi swoim następcom.

Pozdrawiam
Sprawiedliwy9   
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +17/-26
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 567
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


jesien


WWW
« Odpowiedź #275 : 03 Luty, 2012, 19:17:05 »

http://www.360cities.net/image/jindrichovice-vetrne-elektrarny

rowniez zapraszam Uśmiech te do zabudowan maja 400m. mozna zaparkowac bezposrednio pod nimi jak widac na fotce.
jesli martwe ptaki codziennie ktos zbiera (bo nigdy zadnego nie znalazlem) to widze tutaj potencjal na miejsca pracy Uśmiech

2)dlaczego gmina ma wyplacac odszkodowania? odpowiedzialnosc za straty jakie powoduje czyjs budynek czy maszyny ponosi wlasciciel.

3)referendum. juz pisalem o tym - dostep do zasobow naturalnych oraz prawo do pracy maja wszyscy. jesli chcemy odebrac komus to prawo, co wiaze sie z konsekwencjami, nalezy pisac petycje - dzieki temu odpowiedzialnosc spadnie na osoby ktore te petycje podpisaly.
innymi slowy - nie chce by zaistniala sytuacja w ktorej jako mieszkancy bedziemy musieli placic odszkodowania inwestorom.
« Ostatnia zmiana: 03 Luty, 2012, 19:20:34 wysłane przez curious » Zgłoś do moderatora   Zapisane

--
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #276 : 03 Luty, 2012, 20:27:02 »

Zagrodno. Takie same lub wyższe wiatraki staną w Lubaniu, w zbliżonej odległości od zabudowy a nawet mniejszej.

Myślę, że nie trzeba uruchamiać wyobraźni...


fot Bezpieczna Gmina Lubań - Zagrodno.jpg
fot Bezpieczna Gmina Lubań - Zagrodno.jpg

* fot Bezpieczna Gmina Lubań - Zagrodno.jpg (78.79 KB, 1140x839 - powiększony/pobrany 10248 razy.)
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +17/-26
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 567
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


jesien


WWW
« Odpowiedź #277 : 03 Luty, 2012, 21:23:40 »

a skad Piotrze masz informacje jakie wiatraki stana, skoro tego nie wie jeszcze nawet sam inwestor? skad wiesz w jakiej odleglosci od zabudowy skoro tego rowniez nie wie jeszcze sam inwestor?

do Jindrichovic zapraszam - blisko nas, teraz ostre mrozy, mozna poogladac czy jest oblodzenie itd. 30 minut drogi. no i mozna obejrzec bez trikow w stylu zdjecia z duzym zoomem Mrugnięcie
http://1.fwcdn.pl/blog/736665/148794.1.jpg


Zgłoś do moderatora   Zapisane

--
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #278 : 03 Luty, 2012, 21:44:17 »

Ze spotkania w Radostowie. Zapytałem i otrzymałem odpowiedź. Takie jak w Zagrodnem, czyli V90. I takie są na zdjęciu powyżej. O większych wiemy z odpisu, jaki sporządzili mieszkańcy w UG Lubań, to: od V90 do V112.
Zresztą wskazuje na to mapa prędkości wiatrów przedstawiona na spotkaniu przez inwestora tzn. 6 do 6.7m/s. Przy tej prędkości wiatru nie da się szybko zamortyzować wiatraka, który nie będzie sięgał 160-200 m wysokości. Proste i ekonomicznie uzasadnione.

Zgłoś do moderatora   ZapisanePunkty: +6/-1
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 59
Znajomi: 3
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #279 : 04 Luty, 2012, 16:11:13 »

cyt. curious: "innymi slowy - nie chce by zaistniala sytuacja w ktorej jako mieszkancy bedziemy musieli placic odszkodowania inwestorom. "
cyt. curious: " a skad Piotrze masz informacje jakie wiatraki stana, skoro tego nie wie jeszcze nawet sam inwestor?"

Proponuję, żebyś się nie martwił w kwestii ewent. odszkodowań dla inwestorów. Śpij spokojnie. Może wiatrak się Tobie przyśni, taki fajny i duży...

Inwestor nie wie, jakie wiatraki staną?? Bardzo dobrze wie. Inwestor obserwuje nasze ziemie od jakiegoś czasu i bardzo dobrze wie, co chce tu postawić. Ty - jak zwykle zresztą- jak już coś powiesz to już powiesz...
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Im kto potężniejszy, tym bardziej umiarkowanie z władzy korzysta.


*

Punkty: +17/-26
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 567
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


jesien


WWW
« Odpowiedź #280 : 04 Luty, 2012, 20:26:07 »

dlaczego mam sie nie martwic odszkodowaniami? zagwarantujesz mi to?
wolnosc znaczy odpowiedzialnosc za swoje dzialania.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

--Punkty: +2/-0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 19
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #281 : 25 Luty, 2012, 22:42:53 »

Wiatrakowe dysputy - po zebraniu Radostowa Górnego.

http://zl.lubań24.pl/1,3567,1,item.html

Rośnie grono chętnych na morskie farmy wiatrowe-
I TAM POWINNY STAĆ


[url=http://www.gramwzielone.pl/zielone/artykul/Ronie-grono-chtnych-na-morskie-farmy-wiatrowe]http://www.gramwzielone.pl/zielone/artykul/Ronie-grono-chtnych-na-morskie-farmy-wiatrowe
[/url]
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +17/-26
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 567
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


jesien


WWW
« Odpowiedź #282 : 26 Luty, 2012, 01:19:55 »

nadal ta sama goebbelsowska propaganda. 'wystarczy klamstwo powtorzyc wystarczajaca ilosc razy a ludzie uznaja je za prawde'.
niskie.
czy 'rosnie grono chetnych' to bym sie klocil. moze w to chcesz wierzyc.
a'propos akurat jesli chodzi o morze to okazuje sie ze infradzwieki przeszkadzaja rybom - bo one akurat uzywaja ich do ... komunikacji. przypomnijmy ze infradzwieki to te niskie czestotliwosci ktorych uzywaja m.in. slonie i ktore produkuja np. ciezarowki, elektrownie konwencjonalne (kominy, kotly i turbiny),
co by nie mylic z ultradzwiekami - slyszanymi przez psy i nietoperze a ktore produkuja np. monitory LCD, laptopy , zasilacze i inny sprzet zawierajacy przetwornice.

powtorzone dane ze 'studium' (oj brak innych opracowan, brak...) ,
nowinka jest pojawienie sie hasla 'dzieci' (im mniej rzeczowych argumentow tym na nizszych uczuciach trzeba zagrac) ,
_stwierdzenie_ 'ekspierda' , a raczej wyrazenie opinii kto 'moze zarobic' na farmach wiatrowych nie poparte zadnymi argumentami ,
rowniez stwierdzenie, bo faktow brak - n.t. cen energii ,
powtorzenia subiektywnych ocen 'degradacji' krajobrazu , innymi slowy nic czego juz nie bylo i co mogloby sie oprzec racjonalnej argumentacji.
ah. no i nowinka, o 'narastaniu podzialow' i 'negatywnej atmosferze' wsrod mieszkancow - nie chcialbym pokazywac palcami kto te 'negatywna atmosfere' w miescie kreuje, mysle ze juz niedlugo osoby te znow wystapia z szeregu 'reklamujac' nasza gmine i miasto, oraz jej niebywale 'walory' dla inwestycji pozytku badz co badz publicznego, bo dostep do owocow ich pracy bedzie mogl miec praktycznie kazdy.

'zniszczenie drog' pomine bo to juz argument calkiem z kosmosu - przypomnijmy ze turbiny do niemiec jechaly centralnie przez nasze miasto - moze o odszkodowania wystapic? Chichot ZTCW malo kto nawet ten tranzyt zauwazyl, choc byl spektakularny...

ogolnie tendencyjnoscia smierdzi na kilometr - pytanie dlaczego komus tak zalezy zeby farm u nas nie bylo? bo skoro nie chodzi o racjonalne argumenty... to pewnie chodzi o forse - tylko ciezko zgadnac komu i o jaka - czyzby lobbying pracownikow ET, ew. klakierow 'geoterm' Rydzyka? a moze elektrownie wodne boja sie o to ze zajmujace o wiele mniejszy teren wiatraki zmusza je poprzez konkurencyjnosc do uwolnienia i rekultywacji obecnie zalewanych terenow?
ciezko powiedziec, zgadywac nawet nie chce, przykry tylko styl i poziom 'walki' .
Zgłoś do moderatora   Zapisane

--Punkty: +34/-0
Offline Offline

Wpisy: 25
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #283 : 13 Sierpień, 2012, 19:12:19 »

Jestem mieszkanką Uniegoszczy i nie wyobrażam sobie , że mam mieć wiatrak pod nosem. Fajnie się wypowiadać osobie która mieszka daleko i ma to w nosie. A wójt i Pani zastępca wójta robią w gminie wszystko, żeby wiatraki były, nawet umowę zmienili tak, żeby prawnik nie miał możliwości zająć się wydaniem opinii prawnej dotyczącej usunięcie farm wiatrowych na naszym terenie. Pani przewodnicząca robi wszystko, jednak oni ciągle utrudniają. I niech Pan wójt nie kłamie z Panią Usyk że są przeciwni , bo ewidentnie robią wszystko żeby te wiatraki u nas były mimo tak wielkiego sprzeciwu. A podobno wójt miał działać zgodnie z wolą mieszkańców, takiego wójtka który słucha się swojego zastępcy nie mając własnego zdania nie chcemy bo i po co. Panie wójcie proszę sie opamietać.
Zgłoś do moderatora   ZapisanePunkty: +7/-0
Offline Offline

Wpisy: 71
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #284 : 13 Sierpień, 2012, 22:34:33 »

Też nie chce miec wiatrakow kolo swojego domu. I nie chce wojta ktory wybrany z wyborow powszechnych zamknal sie na ludzi
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: 1 ... 17 18 [19] 20   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Wiatraki w regionie!!! Spotkanie informacyjne w Olszynie - serdecznie zapraszam! Bieżące wiadomości « 1 2 3 4 5 » Doktorek 62 48440 Ostatnia wiadomość 19 Maj, 2010, 00:08:45
wysłane przez Krzysiek123
Elektrownie wiatrowe w Gminie Platerówka - refleksje po spotkaniu Bieżące wiadomości x 4 15238 Ostatnia wiadomość 29 Lipiec, 2010, 08:49:36
wysłane przez waria(n)t
Jak wziąć pieniądze z UE - bezpłatne spotkanie informacyjne Bieżące wiadomości red. 0 2722 Ostatnia wiadomość 13 Październik, 2011, 08:32:18
wysłane przez red.
Elektrownie wiatrowe w Gminie Margonin Gmina Lubań « 1 2 3 » Urząd Gminy 31 30431 Ostatnia wiadomość 13 Sierpień, 2012, 19:27:12
wysłane przez xena1988
UWAGA! farmy wiatrowe-zebranie Informacje i Komunikaty Instytucji wiatraki Lubań 2 3837 Ostatnia wiadomość 10 Grudzień, 2011, 19:15:51
wysłane przez borisem
Burmistrz Margonina w Gminie Lubań Gmina Lubań « 1 2 » Urząd Gminy 26 18106 Ostatnia wiadomość 09 Styczeń, 2012, 14:59:16
wysłane przez paluch873
Spotkanie informacyjne w sprawie wiatraków w Radostowie Gmina Lubań Urząd Gminy 0 3081 Ostatnia wiadomość 17 Grudzień, 2011, 09:33:32
wysłane przez Urząd Gminy
Po wizycie burmistrza Margonina w gminie Lubań Polecane - Strona główna x 11 11776 Ostatnia wiadomość 26 Lipiec, 2012, 22:34:06
wysłane przez x
Mapa wiatraków w gminie Lubań Polecane - Strona główna « 1 2 3 4 » x 46 36033 Ostatnia wiadomość 03 Czerwiec, 2013, 06:56:07
wysłane przez nawojka
Spotkanie informacyjne o przyszłych zasadach gospodarki odpadami Polecane - Strona główna Urząd Miasta 0 2470 Ostatnia wiadomość 30 Styczeń, 2013, 11:17:45
wysłane przez Urząd Miasta