Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: ZMIANA CZASU  (Przeczytany 12865 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.



Punkty: +38/-27
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 395
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« : 29 Październik, 2011, 12:31:44 pm »

myślę, że chyba w tym jedynym temacie wszyscy będziemy zgodni, że jest nonsensem zmiana czasu i jesienna i wiosenna, co o tym myślicie?
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +17/-26
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 567
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


jesien


WWW
« Odpowiedź #1 : 29 Październik, 2011, 12:59:33 pm »

chyba tak

za wikipedia :

" 19 marca 1918 Kongres Stanów Zjednoczonych wyjaśnił podział na strefy czasowe w USA i wprowadził na czas trwania wojny obowiązek stosowania czasu letniego w celu oszczędności paliwa służącego do produkcji prądu. "

jesliby dalej stosowac te rozumowanie, nalezaloby calkowicie oddac kontrole nad czasem koncernom energetycznym. na dzien dzisiejszy dzien zaczynalby sie o godzinie 22, a w weekendy bylyby jedynie dni, nocy by nie bylo.
w praktyce oczywiscie cena energii zmienia sie z godziny na godzine tak ze docelowo wprowadzonoby bardziej elastyczny system, np. zegarkow zdalnie kontrolowanych przez koncerny.

"W Polsce zmiana czasu została wprowadzona między I a II wojną światową, później w czasie II wojny światowej, podczas okupacji hitlerowskiej"

i tak jak krzyz... dalej 'wisi' czy potrzebne czy nie... ;p
Zgłoś do moderatora   Zapisane

--
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #2 : 29 Październik, 2011, 13:05:09 pm »

I tu się z Tobą nie zgadzam drogi Żorżu. Jesienna zmiana czasu, to moja ulubiona zmiana, dzięki niej mogę sobie godzinkę dłużej pospać, gdyż znany ze mnie śpioszek. Jestem trochę jak zwierzak. Wiosną i latem, gdy jest dużo słonka i ciepełko wokół, wówczas rozpiera mnie energia, bywam rześka i radosna jak skowronek. Natomiast jesienią i zimą górę bierze natura niedźwiedzia, robię się ociężała, lubię spać, nie znoszę wstawać o świcie itp.
Co do wiosennej zmiany czasu, to owa manipulacja zegarami nie jest mi już tak droga ale w związku z tym, iż dzięki niej wydłuża się dzień, przynosi to takie wymierne efekty jak oszczędność energii elektrycznej czyli pośrednio ochrona środowiska. No i trzeci powód. Kiedyś słyszałam w telewizji, że podobno Putin jest przeciwko tym zmianom czasowym a że nie przepadam za gościem, więc dla mnie to dodatkowy argument za.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV



Punkty: +38/-27
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 395
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #3 : 29 Październik, 2011, 13:27:31 pm »

I tu się z Tobą nie zgadzam drogi Żorżu. Jesienna zmiana czasu, to moja ulubiona zmiana, dzięki niej mogę sobie godzinkę dłużej pospać, gdyż znany ze mnie śpioszek. Jestem trochę jak zwierzak. Wiosną i latem, gdy jest dużo słonka i ciepełko wokół, wówczas rozpiera mnie energia, bywam rześka i radosna jak skowronek. Natomiast jesienią i zimą górę bierze natura niedźwiedzia, robię się ociężała, lubię spać, nie znoszę wstawać o świcie itp.
Co do wiosennej zmiany czasu, to owa manipulacja zegarami nie jest mi już tak droga ale w związku z tym, iż dzięki niej wydłuża się dzień, przynosi to takie wymierne efekty jak oszczędność energii elektrycznej czyli pośrednio ochrona środowiska. No i trzeci powód. Kiedyś słyszałam w telewizji, że podobno Putin jest przeciwko tym zmianom czasowym a że nie przepadam za gościem, więc dla mnie to dodatkowy argument za.
Jolu, chyba nie poczytałaś wniosków ekspertów na ten temat, kiedyś było uzasadnieniem oszczędność energetyczna, teraz już tych oszczędności nie ma, a nawet niektórzy twierdzą, że są straty, wiąże się to ze zmianą systemu pracy w pomieszczeniach, rodzaj oświetlenia tzn, kiedyś były żarówki słabe o dużej mocy, teraz są żarówki o dużej mocy świetlnej a małej mocy poboru,  a co do spania dłużej, to już w ogóle jakaś paranoja, nie pośpisz dłużej będziesz spała tyle co zawsze, jedynie godziny się nie będą zgadzać, natomiast biologicznie Twój organizm poświęci na sen, tyle samo czasu co zawsze, zauważ, że zmiana odbywa się tylko z soboty na niedzielę, stratą 1 godziny snu na niekorzyść, może pochwalić się tylko osoba, która przy wiosennym skróceniu dnia, musi iść rano do pracy, lub np na ryby, to jedyny przypadek ograniczenia sennego
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #4 : 29 Październik, 2011, 16:04:11 pm »

Jolu, chyba nie poczytałaś wniosków ekspertów na ten temat, kiedyś było uzasadnieniem oszczędność energetyczna, teraz już tych oszczędności nie ma, a nawet niektórzy twierdzą, że są straty, wiąże się to ze zmianą systemu pracy w pomieszczeniach, rodzaj oświetlenia tzn, kiedyś były żarówki słabe o dużej mocy, teraz są żarówki o dużej mocy świetlnej a małej mocy poboru,  a co do spania dłużej, to już w ogóle jakaś paranoja, nie pośpisz dłużej będziesz spała tyle co zawsze, jedynie godziny się nie będą zgadzać, natomiast biologicznie Twój organizm poświęci na sen, tyle samo czasu co zawsze, zauważ, że zmiana odbywa się tylko z soboty na niedzielę, stratą 1 godziny snu na niekorzyść, może pochwalić się tylko osoba, która przy wiosennym skróceniu dnia, musi iść rano do pracy, lub np na ryby, to jedyny przypadek ograniczenia sennego

Nie miałam na myśli długości spania a czas naszych porannych pobudek. To tylko godzina ale nikt mi nie wmówi, że organizm każdego z nas jest w stanie przestawić się natychmiast nawet jeśli to tylko jedna godzina. Jeśli nazywasz to paranoją, Twoja sprawa, możesz nawet nazwać to głupotą lub schizofrenią. Jeśli chodzi o oszczędność wiem, że opinie są podzielone. Pytanie brzmiało, co na ten temat myślimy, więc się wypowiedziałam.
Nie wiedziałam, że jeżeli się wypowiadam, moja opinia powinna być zgodna z tym ,co uważa osoba zapoczątkowująca wątek, myślałam, że chodzi Ci o różnorodność i szczerość opinii innych Forumowiczów. Być może źle zrozumiałam Twojego ostatniego posta ale tak właśnie to odbieram. Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 29 Październik, 2011, 16:08:48 pm wysłane przez Jola » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #5 : 29 Październik, 2011, 17:21:59 pm »

myślę, że chyba w tym jedynym temacie wszyscy będziemy zgodni, że jest nonsensem zmiana czasu i jesienna i wiosenna, co o tym myślicie?

Cytuj
myślę, że chyba w tym jedynym temacie wszyscy będziemy zgodni

ŻORŻ  Ty myślisz że myślisz...

Ale problem poważny.Wszak dotyczy wszystkich opcji.

curious a dzisiaj powisi godzinę dłużej.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...



Punkty: +38/-27
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 395
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #6 : 29 Październik, 2011, 17:35:56 pm »

Boże!!!! o co wam chodzi? moja opinia jest moją opinią, Joli opinia jest jej opinią itd, można jeszcze mieć opinię do opinii, więc ja mam opinię do opinii, i na tym polega swoboda wypowiedzi, Fajerek nic innego nie robi, tylko opisuje czyjąś opinie w modelu prześmiewczym, i też mu wolno, więc wypowiadajmy się, polemizujmy, byleby się nie obrażać a zawsze coś nowego się dowiemy
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #7 : 29 Październik, 2011, 19:27:05 pm »

Cytuj
Fajerek nic innego nie robi, tylko opisuje czyjąś opinie w modelu prześmiewczym,
Giorgio ja nie jestem prześmiewcą.No coś Ty ,nigdy w życiu.Taka jest moja POWAGA.Słowo harcerza. Chichot
« Ostatnia zmiana: 29 Październik, 2011, 19:39:37 pm wysłane przez Firefoks » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #8 : 29 Październik, 2011, 19:39:22 pm »

Boże!!!! o co wam chodzi? moja opinia jest moją opinią, Joli opinia jest jej opinią itd, można jeszcze mieć opinię do opinii, więc ja mam opinię do opinii, i na tym polega swoboda wypowiedzi, Fajerek nic innego nie robi, tylko opisuje czyjąś opinie w modelu prześmiewczym, i też mu wolno, więc wypowiadajmy się, polemizujmy, byleby się nie obrażać a zawsze coś nowego się dowiemy

Przecież nikt się nie obraża, zawsze piszę szczerze co myślę, nie irytuj się tak, bo złość piękności szkodzi. I najważniejsze. Nie wzywaj imienia pana Boga nadaremno, bo on gotów jeszcze zajrzeć na nasze Forum i co wtedy ? 
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV



Punkty: +38/-27
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 395
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #9 : 30 Październik, 2011, 09:06:32 am »

Giorgio ja nie jestem prześmiewcą.No coś Ty ,nigdy w życiu.Taka jest moja POWAGA.Słowo harcerza. Chichot

uwierzyłbym, gdybyś dał słowo niemieckiego oficera SS
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #10 : 30 Październik, 2011, 11:15:27 am »

uwierzyłbym, gdybyś dał słowo niemieckiego oficera SS

Giorgio nie masz zaufania do harcerzy?
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...



Punkty: +38/-27
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 395
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #11 : 30 Październik, 2011, 13:11:17 pm »

co Ty!! sam byłem wiele lat harcerzem, ale oficer niemiecki, to dopiero coś
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #12 : 30 Październik, 2011, 14:45:14 pm »

co Ty!! sam byłem wiele lat harcerzem, ale oficer niemiecki, to dopiero coś

Co tam niemiecki oficer.

Rosyjski oficer odwiedził agencję towarzyską.
Wybrał sobie panienkę,zrobił co miał zrobić.
Ubiera się i wychodzi..
-A pięniądze! Krzyczy za nim panienka...
- Oficer na to że sowiecki cолдат jest honorowy i za taką robotę pieniędzy nie bierze...

No to ja przysięgam na honor czerwonoarmisty 
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...



Punkty: +38/-27
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 395
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #13 : 30 Październik, 2011, 16:26:54 pm »

radzieckij sałdat dziengów niebieriot, tak fonetycznie brzmi końcówka kawału, a czerwonoarmista to już lepiej, bliże oficera SS
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #14 : 30 Październik, 2011, 17:02:16 pm »

radzieckij sałdat dziengów niebieriot, tak fonetycznie brzmi końcówka kawału, a czerwonoarmista to już lepiej, bliże oficera SS

Dokładnie tak.Masz rację.Tylko że ja nie chciałem się popisywać znajomością języka zaprzyjaźnionego Kraju Rad.Mógłbym być źle zrozumiany.
Советский солдат не брать деньги  Spoko
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Zmiana organizacji ruchu? Skrzyżowane ulic Zgorzeleckiej i Podwale Bieżące wiadomości x 3 6023 Ostatnia wiadomość 21 Lipiec, 2008, 21:06:48 pm
wysłane przez czatom
"Kwartet na koniec czasu" Olivier Messiaen Kultura i sztuka x 2 4456 Ostatnia wiadomość 24 Październik, 2008, 19:58:56 pm
wysłane przez ZUZA
UWAGA!!! KRYZYS -ZMIANA TERMINU KONCERTU Bieżące wiadomości teotek 2 4920 Ostatnia wiadomość 24 Listopad, 2010, 21:35:15 pm
wysłane przez teotek
ZMIANA PARLAMENTU Hydepark « 1 2 ... 7 8 » Samozapłon 109 63378 Ostatnia wiadomość 14 Lipiec, 2011, 22:09:19 pm
wysłane przez Ewa Gutek
Szkolenia Animatorów Czasu Wolnego - Wrocław, Katowice Ogłoszenia drobne prostaff 0 2570 Ostatnia wiadomość 05 Wrzesień, 2012, 11:53:10 am
wysłane przez prostaff
Szkolenia Animatorów Czasu Wolnego - Wrocław, Katowice Ogłoszenia drobne prostaff 0 2390 Ostatnia wiadomość 13 Wrzesień, 2012, 11:17:30 am
wysłane przez prostaff
Szkolenie Animatorów Czasu wolnego we Wrocławiu! Ukończ kurs i pracuj Ogłoszenia drobne prostaff 0 2872 Ostatnia wiadomość 30 Lipiec, 2013, 10:30:06 am
wysłane przez prostaff
Szkolenie Animatorów Czasu Wolnego w Turystyce 28-29.09. Ogłoszenia drobne Pro-Staff Polska 0 2308 Ostatnia wiadomość 27 Sierpień, 2013, 14:35:34 pm
wysłane przez Pro-Staff Polska
Zmiana organizacji ruchu Miasto Lubań Urząd Miasta 0 3256 Ostatnia wiadomość 28 Październik, 2013, 12:17:54 pm
wysłane przez Urząd Miasta
Uwaga zmiana terminu z 10 na 8 listopada! Przyroda i Turystyka www.tierpark-goerlitz.de 0 2621 Ostatnia wiadomość 06 Listopad, 2013, 11:32:18 am
wysłane przez www.tierpark-goerlitz.de