Strony: 1 ... 3 4 [5]   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: BEZROBOCIE-KOGO WINIĆ?  (Przeczytany 32695 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Przyjaciel forum
*

Punkty: +178/-67

Wpisy: 1953
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych

« Odpowiedź #60 : 23 Październik, 2011, 21:58:21 »

Jak kto miał w rodzinie wojskowego albo mundurowego , to mógł się pochwalić dostępem do sucharów z dziurkami... Szok szaleństwo ..paczka starczała na WF...
A to ,że 80 % Kraju to mundurowi to dziur było ile wlezie.. Mrugnięcie
Zgłoś do moderatora   Zapisane

nie czyń jako ja czynię ino jak nauczam...mark...

*

Punkty: +179/-98

Wpisy: 1883
Znajomi: 12

« Odpowiedź #61 : 23 Październik, 2011, 22:01:49 »

Jak kto miał w rodzinie wojskowego albo mundurowego , to mógł się pochwalić dostępem do sucharów z dziurkami... Szok szaleństwo ..paczka starczała na WF...
A to ,że 80 % Kraju to mundurowi to dziur było ile wlezie.. Mrugnięcie
Nie miałam mundurowego w rodzinie, ale suchary były pyszne- może dlatego, że dziurki, a może dlatego, że uzębienie mocne Mrugnięcie
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +105/-48

Wpisy: 1280
Znajomi: 15

« Odpowiedź #62 : 23 Październik, 2011, 22:20:50 »

Ja miałem to szczęście, że wielu rzeczy nie rozumiałem, dlatego wspominam lata 80 wspaniale, mimo że musiałem w wieku 5lat stać w kolejce po antrykot lub kawę. W szkole uczyłem się Języka Polskiego - po Polsku, na Religi o Bogu,co miesiąc jeździliśmy na wycieczki w Sudety, po szkole graliśmy w piłkę na boisku, w palanta lub w zbijanego, robiliśmy ogniska, w świetlicy nauczyłem się grać w szachy, a o 20. już wszyscy byliśmy w domu bo Pan dyrektor chodził po ulicy i każdego ucznia którego spotkał za uszy odprowadzał !

*

Punkty: +17/-26

Wpisy: 567
Znajomi: 1

jesien

« Odpowiedź #63 : 24 Październik, 2011, 10:10:22 »

Może mi powiecie dlaczego w Lubaniu
 i okolicach Lubania jest tak olbrzymie bezrobocie
ponad 20%...kogo za to winić?

w sprawie winy :
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kozio%C5%82_ofiarny#Pochodzenie_religii_z_mordu_kolektywnego

a co do metod zmniejszenia - jak juz ktos pisal - ulgi podatkowe.
problemem jest system finansowy dzialajacy na zasadzie 'piramidki' - do wykonania kazdego biznesu potrzebne sa pieniadze ktore mozemy jedynie pozyczac(za co placimy haracz bankom) , oraz  od kazdej tranzakcji placimy (wielokrotnie) podatki. na etapie placenia pracownikom, kupowania towaru itd. natomiast aby pokryc luke mozemy jedynie szukac nowych 'klientow' tak jak w schemacie piramidkowym.
'zarabiaja' ci na szczycie piramidy, a caly system ma taki sam problem jak, inne 'piramidki' - tj. brakuje naiwnych do rekrutacji 'na dole'.
innymi slowy nawet jesli osoba A wykona dla osoby B prace warta 1000 pln, a osoba B w zamian za to wykona dla osoby A prace warta 1000pln to zamiast wzajemnie skorzystac, utkna w sytuacji problemu jak zaplacic podatek panstwu, a jesli na ten cel zadluza sie w banku - beda jeszcze musieli zaplacic odsetki za tenze kredyt. 
ludzie ktorzy pamietaja komune slusznie widza w tej sytuacji 'przymusowy socjalizm'.
nie bede polemizowal czy jest on konieczny do istnienia spoleczenstwa, swiata, boga, czy kozlow ofiarnych, faktem jest ze poziom podatkow jakie nalezy uiscic , oraz poziom komplikacji (i zwiazanych z tym kosztow) biurokracji jest skutecznie odstraszajacy, w dodatku istnieje bardzo wysokie ryzyko surowych kar i idacych za nimi kosztow dodatkowych jesli zdaza sie jakiekolwiek faktyczne nieprawidlowosci w dokumentacji fiskalnej lub jesli nawet tylko jakiemus urzednikowi sie tak wydaje.

calosc przypomina koniecznosc brania kredytu hipotecznego, nastepnie lata szkolen oraz wypelniania papierow, wystepowanie o pozwolenia a w koncu zakup kombajnu, a po kolejnej fali biurokracji, uiszczenia odpowiednich oplat i stworzeniu dokumentacji calego procesu ktora nalezy przechowywac przez 5 lat - skoszenia nim trawnika przed domem.
w takiej sytuacji nie dziwi mnie ze trawniki kosza tylko nieliczni , bardzo cwani ludzie.

pewnym rozwiazaniem byloby stosowanie systemu weksli , poreczen oraz handlu wymiennego - w ten sposob odprowadzany bylby tylko podatek , czesto 'w naturze' , jednak sa spore komplikacje zwiazane z prawem pracy w tej dziedzinie.

--

Punkty: +0/-0

Wpisy: 16
Znajomi: brak

« Odpowiedź #64 : 22 Listopad, 2011, 21:42:26 »

Tony...bardzo mnie zdziwiłeś swoją wypowiedzią do mnie.....to że zatrudniłam kogoś nie znaczy że mnie bezrobocie nie powinno interesować,wręcz przeciwnie...bo kiedy codziennie kilku osobom mówię -sory nie potrzebuję pracowników,to nie znaczy że jestem z tego dumna bo ja mam pracę....

Punkty: +5/-5

Wpisy: 26

« Odpowiedź #65 : 23 Listopad, 2011, 07:53:50 »

A ja bym cały rząd poddał eutanazji i wybrał młodych i ambitnych bo teraz 80% to chodzace zombiaki bo oni są winni nie tylko bezrobocia w Lubaniu ale w całej Polsce.
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +70/-500

Wpisy: 302

« Odpowiedź #66 : 23 Listopad, 2011, 09:57:32 »

ALBERT chyba nie słuchasz uwaznie wiadomości , rząd tej kadencji został tak odmłodzony że nie było tak wielu młodych ludzi w ławach poselskich od 20 lat
ale nie o wiek tutaj chodzi przecież
kpiną jest fakt że np ministrem sprawiedliwości został filozof oj już sie zastanawiam jak on bedzie mędrokował , pewnie zastosuje zasadę bytu heheh byt jest , niebytu nie ma , przestępczośc jest?? moze według pana ministra jej nie ma?? kto to wie...
i tylko czekac jak w naszych szeregach , Lubaniaków ,rady miasta znajdzie sie pan Schetyna który dostał filca od Donalda hehe wróci do siostrzyczki i będa rządzic ze szwagrem
Strony: 1 ... 3 4 [5]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Dentysta- kogo polecacie Polecam - Niepolecam kasienka0501 1 3662 Ostatnia wiadomość 31 Maj, 2010, 17:19:25
wysłane przez gracjano
kuchnie na wymiar kogo polecacie???? Polecam - Niepolecam magda77 4 15668 Ostatnia wiadomość 27 Lipiec, 2014, 19:12:17
wysłane przez x_mann1
Nie sieją. Wiadomo kogo! Hydepark janus58144 9 6305 Ostatnia wiadomość 12 Styczeń, 2014, 12:04:38
wysłane przez Jola
Zakup kominka- kogo polecacie, a kogo odradzacie? Polecam - Niepolecam Jacek79 1 5178 Ostatnia wiadomość 02 Luty, 2014, 07:14:42
wysłane przez Jaksa Obodryc