Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: praca w sklepie meblowym od zaraz  (Przeczytany 16306 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.



Punkty: +0/-1
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 24
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« : 20 Październik, 2011, 10:35:05 am »

wymagania:
dyspozycyjnosc
mila aparycja
wyksztalcenie min. srednie
obsluga komutera
doswiadczenie w handlu

CV wraz ze zdjeciem prosze skladac w sklepie przy ul. Rybackiej 25
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +119/-11
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2578
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Krystyna Sławińska


« Odpowiedź #1 : 21 Październik, 2011, 22:25:50 pm »

wymagania:
dyspozycyjnosc
mila aparycja
wyksztalcenie min. srednie
obsluga komutera
doswiadczenie w handlu

CV wraz ze zdjeciem prosze skladac w sklepie przy ul. Rybackiej 25

Pracodawcy polecam uważną lekturę Kodeksu pracy.

Wybór odpowiedniego pracownika pozostawia się wprawdzie uznaniu szefa, ale powyższe sformułowanie oferty pracy może zostać potraktowane jako dyskryminujące. Dlaczego? Otóż, potencjalny kandydat do pracy może uznać, że poszukiwanie na stanowisko sprzedawcy wyłącznie osób o miłej aparycji jest przejawem nierównego traktowania. Jak bowiem w wyczerpujący sposób uzasadnić, że pracy tej nie może wykonywać brzydula/brzydal.  Bez wątpienia nie istnieją obiektywne powody, dla których osoby o miłej aparycji(jakie są wzorce miłej aparycji) mogliby być uważani za lepszych sprzedawców.

Jakie kary?

Pracodawcę dyskryminującego pracowników czy kandydatów do pracy może spotkać kara. W świetle art. 183d K.p., osoba, wobec której pracodawca naruszył zasadę równego traktowania w zatrudnieniu, ma prawo do odszkodowania w wysokości nie niższej niż minimalne wynagrodzenie za pracę, ustalane na podstawie odrębnych przepisów. Górna granica tego odszkodowania nie została określona.

Ponadto pracownik ma również możliwość dochodzenia swych praw w oparciu o przepisy Kodeksu cywilnego (np. art. 23 i 24, regulujące przypadki, w których naruszone zostały dobra osobiste).

Zgłoś do moderatora   Zapisane

„Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie.” (Mahatma Gandhi)
Przyjaciel forum
*

Punkty: +11/-6
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 403
Znajomi: 13
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #2 : 23 Październik, 2011, 10:18:01 am »

Zuza:) wyprzedziłaś mnie tym zapisem:)
Więc podpisuję się i ja pod Twoim postem!
Zgłoś do moderatora   Zapisane

...be somebody being yourself...
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #3 : 24 Październik, 2011, 23:14:36 pm »

Zuza, Andzia -> pracujecie w prywatnych firmach?
A co do miłej aparycji - jak doradca/asystent/konsultant klienta nie ma nic konstruktywnego do powiedzenia to niech chociaż wyglądem nie odstrasza...

Pozdro
Karolus

Przy okazji - przpomniała mi się sytuacja z Lubania sprzed kilku ładnych lat - pewien dzentelmen gabarytu Firefoksa wieszał na słupach ogłosznie w treści mniej więcej takiej "odchudze każdego kto bardzo chce tego". Raczej furory nie zrobił:)
Zgłoś do moderatora   Zapisane
MooseDlb
Gość
« Odpowiedź #4 : 25 Październik, 2011, 09:58:57 am »

Zuza, Andzia -> pracujecie w prywatnych firmach?
A co do miłej aparycji - jak doradca/asystent/konsultant klienta nie ma nic konstruktywnego do powiedzenia to niech chociaż wyglądem nie odstrasza...

myślę, że wygląd nie ma tu nic do rzeczy...
ale wątpię, czy któraś z Pań, chciała by być obsługiwana przez zrzędliwego doradcę klienta...
a gdyby Panie postawiły się w roli zatrudniającego chyba by się myślenie zmieniło...
shalom:)Spoko
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #5 : 25 Październik, 2011, 12:12:55 pm »

Cytuj
Przy okazji - przpomniała mi się sytuacja z Lubania sprzed kilku ładnych lat - pewien dzentelmen gabarytu Firefoksa wieszał na słupach ogłosznie w treści mniej więcej takiej "odchudze każdego kto bardzo chce tego". Raczej furory nie zrobił:)


Karalus a o takiej metodzie słyszałeś?

Facet z nadwagą wyczytał w gazecie o jakimś wyjeździe odchudzającym, że w 4 dni można zgubić kilkadziesiąt kilo, i zachęcony postanowił się zapisać.
Pojawia się na miejscu, prowadzą go do pomieszczenia, a tam 4 drzwi. Na pierwszych napis "Tu zgubisz 5 kilo".
Wchodzi, a tam seksowna blondynka i kartka "Jak mnie złapiesz, będę Twoja".
Następnego dnia facet wchodzi do drugiego pomieszczenia, zachęcony napisem "Tu zgubisz 10 kilo", a tam wspaniała brunetka  i napisz "Jak mnie złapiesz będę Twoja".
Trzeciego dnia - trzecie drzwi z napisem "Zgubisz 15 kilo". W środku fantastyczna ruda dziewczyna i napis "Jak mnie złapiesz będę Twoja".
Facetowi aż gorąco się robiło na myśl, co musi się kryć za czwartymi drzwiami ("Schudniesz 25 kilo").
Wchodzi, a tam stoi rosły Firefosk i napis "Jak Cię złapię, będziesz mój"

Tak więc szybciutko przebieraj nóżkami....
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Przyjaciel forum
*

Punkty: +174/-715
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1232
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Pragmatyk


« Odpowiedź #6 : 25 Październik, 2011, 14:04:29 pm »

a jak Ty byś się prędzej zmęczył i role się odwróciły 
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeśli walczymy możemy przegrać
jeśli nie walczymy jesteśmy przegrani



Punkty: +0/-1
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 24
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #7 : 25 Październik, 2011, 14:53:14 pm »

Droga Pani Zuzo!
Dla mnie miła aparycja nie oznacza tylko "brzydula", poza tym kazda kobieta jest piekna, jezeli tylko o siebie dba. Praca w handlu, to nie praca za biurkiem.  Czyz nigdy nie byla Pani w sytuacji gdzie za lada stał "gbur".....i co w tedy? Odwrociła sie Pani na piecie i poszla do konkurencji, gdzie w obsludze byla mila osoba, ktora gotowa byla spelnic Pani zachcianki.
Meble to nie bulki, klient musi ufac nam i naszemu doswiadczeniu....
Pozdrawiam Pania i dziekuje za uwage.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Studio Eline.pl
Administrator
*****
*

Punkty: +154/-6
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1430
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Marketing w sieci. Daj się znaleźć!


WWW
« Odpowiedź #8 : 25 Październik, 2011, 15:58:46 pm »

TAk to czytam i się zastanawiam że wszystkie ogłoszenia o pracę jakie znam dyskryminują tego czy owego. Jak szukają informatyka to inne zawody są dyskryminowane, jak ładnej blondynki to dyskryminowane są ładne brunetki, itd ...

Nie popadajmy w paranoje że w ogłoszeniu o poszukiwaniu np. modelki nie może być nic co może być podciągnięte pod:
Cytuj
"poszukiwanie na stanowisko sprzedawcy wyłącznie osób o miłej aparycji jest przejawem nierównego traktowania"

A poszukiwanie osób znających 3 języki jest przejawem równego traktowania?
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #9 : 25 Październik, 2011, 16:02:20 pm »

a jak Ty byś się prędzej zmęczył i role się odwróciły  

Tony no coś Ty.Z pragmatycznego punku widzenia Karolus pożarłby mnie żywcem.Przecież gdybym ja był już zmęczony to o ucieczce również nie może być mowy.Zwyczajnie popdłby ja w kałabanie. Chichot
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...



Punkty: +38/-27
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 395
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #10 : 25 Październik, 2011, 17:52:42 pm »

słusznie zauważył Paweł, przecież do każdej pracy trzeba mieć jakieś predyspozycje, wewnętrzne jak i zewnętrzne, więc nie sądzę, żeby groziło coś komuś po takim ogłoszeniu,
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #11 : 25 Październik, 2011, 19:03:36 pm »

Zapis, który i tak nie jest przez nikogo respektowany. Prawo rynku jest bezwzględne i eliminuje słabe jednostki.
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +19/-5
Offline Offline

Wpisy: 77
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #12 : 26 Październik, 2011, 16:01:48 pm »

Niestety nie mogę się powstrzymać! Nie chcę trzymać niczyjej strony,ale gdyby tylko pracownicy mieli takie problemy. To świat byłby piękny........
Zarówno pracownik jak i pracodawca mają swoje prawa. Znam osoby o tzw. nikłej aparycji( z pozoru ) ale mają to coś i to pracodawca o tym decyduje. Przecież nikt w ogłoszeniu nie napisał,że potrzebuje blondynki o wzroście 178 cm i talii 65?. Dla przykładu podam- Np Zespół
Mazianki (nazwa zmyślona), który posiada w większości szczupłe i wysokie i w dodatku utalentowane muzycznie osoby- nie napisze w ogłoszeniu,że o wakat mogą się ubiegać kandydatki o wzroście 150. Bo to byłoby nieprawdziwe. Drugi przykład zamówienia publiczne. Tam zamawiający wyrażnie określa warunki,jakie firma musi spełnić i np. określa ,że potrzebne są referencje,baza sprzętowa,zaplecze,kapitał to czy w związku z tym firma,która nie ma kapitału,referencji,zaplecza natychmiast powinna czuć się dyskryminowana? Idąc tym torem myślenia nikt nie będzie miał pracy bo pracodawcy w obawie nie będą wysyłali ogłoszeń!!!! Nie dajmy się zwariować! Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +19/-5
Offline Offline

Wpisy: 77
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #13 : 26 Październik, 2011, 16:24:16 pm »

Zapis, który i tak nie jest przez nikogo respektowany. Prawo rynku jest bezwzględne i eliminuje słabe jednostki.

Nie zgadzam się natomiast z Piotrem! Rynek to popyt i podaż. Nie rozumiem sformułowania słabe jednostki? Bo czy można porównać doskonałej klasy hydraulika bez znajomości języków
i np doskonałego dyrektora ze znajomością 10 języków. Moim zdaniem nie. Bo każdy z nich jest fachowcem na którego jest zapotrzebowanie( powinno być) w kraju o gospodarce rynkowej. Mądry pracodawca nie zamieni tych fachowców. Niestety nam daleko jest do takiego modelu. Bo u nas niestety pokutuje mit ... Nie udało Ci się w wyborach to zostaniesz prezesem lub zasiądziesz w radzie nadzorczej jakiejś spółki. Nie ważne ,że niezgodnej z wykształceniem.No,ale My Polacy znamy się na  WSZYSTKIM NAJLEPIEJ. Jeśli się mylę przepraszam. ..
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +105/-48
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1280
Znajomi: 15
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #14 : 26 Październik, 2011, 17:46:35 pm »

Nie zgadzam się natomiast z Piotrem! Rynek to popyt i podaż. Nie rozumiem sformułowania słabe jednostki? Bo czy można porównać doskonałej klasy hydraulika bez znajomości języków
i np doskonałego dyrektora ze znajomością 10 języków. ................... Jeśli się mylę przepraszam. ..

Hydraulika z dyrektorem nie można. Nie ma za co.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Praca od zaraz w Zgorzelcu. Ogłoszenia drobne MooseDlb 1 8317 Ostatnia wiadomość 17 Lipiec, 2008, 08:59:04 am
wysłane przez kobieta
Praca w Pralni od zaraz Hydepark Leo 0 2716 Ostatnia wiadomość 24 Sierpień, 2010, 17:48:12 pm
wysłane przez Leo
Wynajmę mieszkanie od zaraz Ogłoszenia drobne kodilerua 1 3910 Ostatnia wiadomość 12 Kwiecień, 2011, 08:01:11 am
wysłane przez MooseDlb
zatrudnimy kurierów od zaraz Komercyjnie - Biznes, firmy, etc wydawnictwok1 0 3248 Ostatnia wiadomość 12 Kwiecień, 2011, 08:48:51 am
wysłane przez wydawnictwok1
Dach nad głową potrzebny od zaraz Ogłoszenia drobne Hubert 1 4198 Ostatnia wiadomość 14 Sierpień, 2012, 11:07:38 am
wysłane przez Hubert
Praca dodatkowa na wakacje od 360 zł. Od zaraz! Ogłoszenia drobne marcinandrzejewski 0 2709 Ostatnia wiadomość 24 Lipiec, 2013, 15:06:31 pm
wysłane przez marcinandrzejewski
Oferta pracy w sklepie Ogłoszenia drobne Sonya 2 4184 Ostatnia wiadomość 14 Wrzesień, 2013, 22:41:45 pm
wysłane przez Firefoks
Praca w sklepie dla młodej dziewczyny Ogłoszenia drobne Sonya 0 2234 Ostatnia wiadomość 12 Luty, 2014, 10:13:29 am
wysłane przez Sonya
MECHANIK SAMOCHODÓW CIĘŻAROWYCH OD ZARAZ Ogłoszenia drobne HorizonsRecruit 0 2407 Ostatnia wiadomość 26 Luty, 2014, 21:09:24 pm
wysłane przez HorizonsRecruit
Sprzedawca w sklepie odzieżowym w Lubaniu Ogłoszenia drobne sebmroz 0 2449 Ostatnia wiadomość 07 Marzec, 2014, 09:44:30 am
wysłane przez sebmroz