Strony: 1 ... 16 17 [18] 19   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Wybory parlamentarne 2011  (Przeczytany 155686 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #255 : 19 Październik, 2011, 22:45:15 pm »

Nie jestem zwolennikiem burzenia Kościołów, (mamy przecież demokrację) wielu księży to fantastyczni ludzi z pasją i powołaniem, kilku takich poznałem (na koncertach rockowych,przystanku Woodstock)  ale jest wielu biznesmeno-polityków którzy rujnują wizerunki takich osób jak ks, Popiełuszko, Jan Paweł II.
Pamiętasz jak zmarł Papież - byłem jednym z pierwszych którzy przyszli pod kościół złożyć hołd ... niestety był zamknięty , długo zamknięty a wiesz gdzie był ksiądz?

Piotr ... ja te dokumenty napisałem, może być!  

Myślę, że się zgadamy i zaprowadzę Ciebie w takie miejsce, gdzie będziesz mógł się z nimi zapoznać. To instytucja państwowa. Zobaczysz na czym polega łamanie kręgosłupa. I, co najważniejsze. W Lubaniu księża do 1989 r mieli te kręgosłupy ze stali.

Co do zamkniętych kościołów w Lubaniu w dniu śmierci papieża. Pamiętam to. Wiele osób mnie pytało, dlaczego. Nie mogłem odpowiedzieć na to pytanie wtedy. Dzisiaj odpowiedz znam.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +105/-48
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1280
Znajomi: 15
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #256 : 19 Październik, 2011, 22:52:06 pm »

Myślę, że się zgadamy i zaprowadzę Ciebie w takie miejsce, gdzie będziesz mógł się z nimi zapoznać. To instytucja państwowa. Zobaczysz na czym polega łamanie kręgosłupa. I, co najważniejsze. W Lubaniu księża do 1989 r mieli te kręgosłupy ze stali.

Piotr szkoda, że nie mogę Cię zaprowadzić do LUDZI, z krwi i kości ... a te papiery.
Wystarczy, ja tego nie potrzebuję ...
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #257 : 19 Październik, 2011, 22:58:54 pm »

Spokojnie, To oryginały. Nie będziesz spać przez 2, 3 dni a potem życie wróci do normy. Będziesz tylko musiał zweryfikować swój stosunek do niektórych obywateli tego miasta. Inaczej popadniesz w schizofrenię, po wejściu do kościoła i spojrzeniu na 1 ławki w rzędzie przed balaskami. Trauma jest, ale pozytywna. Tak myślę : )
Zresztą. Nie wyczyścili wszystkiego. Prędzej czy później trafi to do IPN. Wtenczas będzie wstyd i obciach jak cholera.

PS
Krew i kości są też. Ale jest również wielu pozytywnych bohaterów. Trzeba się teraz nad nimi skupić i poopowiadać o nich. Chyba to zrobię : )
« Ostatnia zmiana: 19 Październik, 2011, 23:06:43 pm wysłane przez Piotrek » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +105/-48
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1280
Znajomi: 15
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #258 : 19 Październik, 2011, 23:06:05 pm »

Spokojnie, To oryginały. Nie będziesz spać przez 2, 3 dni a potem życie wróci do normy. Będziesz tylko musiał zweryfikować swój stosunek do niektórych obywateli tego miasta. Inaczej popadniesz w schizofrenię, po wejściu do kościoła i spojrzeniu na 1 ławki w rzędzie przed balaskami. Trauma jest, ale pozytywna. Tak myślę : )
Zresztą. Nie wyczyścili wszystkiego. Prędzej czy później trafi to do IPN. Wtenczas będzie wstyd i obciach jak cholera.

Tak masz rację , to oryginały.Nie wyczyścili ... schize ja mam?

 Ostatnio byłem w Kościele i czułem się fantastycznie ... ale dlatego , że byłem z wspaniałymi ludźmi ...


Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #259 : 19 Październik, 2011, 23:17:01 pm »

Tak, to są oryginały bezsprzecznie. Z tego co wiem, jedynie w WOPie zaopiekowano się materiałami na szerszą skalę.

Wiesz jak wyglądało przejęcie archiwów po Stazi w Berlinie? Ludzie otoczyli kordonem gmach i nie pozwolili spalić, już zniszczonych dokumentów, które do dzisiaj są odtwarzane a niebawem trafią do systemu informatycznego.

"Dezubekizacja" - jak to robili Niemcy
http://www.osw.waw.pl/sites/default/files/RN_Dezubekizacja.pdf

Idąc Twoim tokiem rozumowania, Niemcy to też są oszołomy?
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +105/-48
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1280
Znajomi: 15
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #260 : 19 Październik, 2011, 23:20:36 pm »

Piotr mnie to nie interesuje...i nie idziesz moim tokiem rozumowania.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #261 : 19 Październik, 2011, 23:26:26 pm »

Kwestia wrażliwości społecznej. Prawdziwi ludzie Solidarności (ci jeszcze żywi) zamykają przede mną drzwi. Wiesz dlaczego? Bo ich zapijaczeni, bezzębni, oprawcy przechadzają się po mieście, nie tracąc dobrego nastoju. Wrażliwość jest kwestią do przedyskutowania.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +105/-48
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1280
Znajomi: 15
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #262 : 19 Październik, 2011, 23:30:44 pm »

Piotr a Ci wrażliwi  co robili od 1989roku?

Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #263 : 19 Październik, 2011, 23:34:06 pm »

A co, mieli artykuł do Ziemi Lubańskiej napisać? Otrząśnij się : )
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +105/-48
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1280
Znajomi: 15
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #264 : 19 Październik, 2011, 23:43:57 pm »

... no jak od  kilku lat mamy prawicowe władze, wywodzące się z Solidarności, każdy z nich co Niedzielę do Kościoła chodzi i wiesz co robi przed ... podaje sobie ręce tym bez zębów!

Tak Piotr czy to PO, PIS czy inna gówniana Partia ... sprawa jest prosta przebimbali szansę i tyle a teraz płaczą i z zrzucają winę na innych. A biedna Pani która pracowała jako szwaczka w Bawełnie czy spawacz z ZNTK siedzi przed telewizorem i jedyne co może za tę swoją emeryturkę to jedynie oglądnąć M jak Miłość, a ty się dziwisz że Palikot jest trzecią siłą w Sejmie ... tych ludzi już nie kupią , żadne Jarki , Donaldy i niech się modlą bo jak ONI się kiedyś wku...


Przepraszam.     
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #265 : 20 Październik, 2011, 00:12:09 am »

Wkurzą się i rozpalą grylla na znak protestu? Uwierz mi. Jak do tej pory nic z tym nie robią, to i robić nie będą.
Część z nich, w zasadzie, ma dobre emerytury. Głosują na PO i jest im dobrze. To jest większość głosująca lokalnie.
Pamiętam rozmowy emerytowanych szwaczek z jesieni 2010. Tylko Platforma. Kaczyński to oszust i łajdak : )
Mechanizm strachu działa dobrze. Żadne z nich nie podejmuje decyzji w sposób świadomy i merytoryczny, bo przecież Kaczyński przyjdzie i zabierze emerytury.
Nie chodzi mi o wybór. Nie zgadzam się z Kaczyńskim w wielu sprawach. Szczególnie tych, które dotyczą regulacji i przywilejów różnej maści służb, a którym PiS dał przywileje, którym PO uprościło prawo do rożnych celów "wykorzystywania" z naciskiem na wykorzystywanie polityczne.

"Problem" Lubania jest znany. Do tej pory żaden historyk (poza Januszem Skowrońskim) nie zajął się profesjonalnie najnowszą jego historią. I do póki w sposób partyzancki pamiętniki ks. Jana Winiarskiego można przytaczać, dopóty to miasto nie będzie zdrowe do końca. 
Dzisiaj toczy je bezobjawowa gangrena, jak wiele innych miast w Polsce.

Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #266 : 20 Październik, 2011, 00:20:28 am »

Kwestia wrażliwości społecznej. Prawdziwi ludzie Solidarności (ci jeszcze żywi) zamykają przede mną drzwi. Wiesz dlaczego? Bo ich zapijaczeni, bezzębni, oprawcy przechadzają się po mieście, nie tracąc dobrego nastoju. Wrażliwość jest kwestią do przedyskutowania.

Dla mnie to niesamowicie dołujące. A Ci z pierwszych ławek o których wspomniałeś, własnie dlatego nie potrafię do końca zaakceptować  kościoła , takiego jaki jest.

Cytuj
... no jak od  kilku lat mamy prawicowe władze, wywodzące się z Solidarności, każdy z nich co Niedzielę do Kościoła chodzi i wiesz co robi przed ... podaje sobie ręce tym bez zębów!

Tak Piotr czy to PO, PIS czy inna gówniana Partia ... sprawa jest prosta przebimbali szansę i tyle a teraz płaczą i z zrzucają winę na innych. A biedna Pani która pracowała jako szwaczka w Bawełnie czy spawacz z ZNTK siedzi przed telewizorem i jedyne co może za tę swoją emeryturkę to jedynie oglądnąć M jak Miłość, a ty się dziwisz że Palikot jest trzecią siłą w Sejmie ... tych ludzi już nie kupią , żadne Jarki , Donaldy i niech się modlą bo jak ONI się kiedyś wku...


masz rację Borys ale raczej się nie wkurzą, czasem mam wrażenie, ze Polak lubi być walony w rogi a tak bym chciała żeby było inaczej
« Ostatnia zmiana: 20 Październik, 2011, 00:34:03 am wysłane przez Jola » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #267 : 20 Październik, 2011, 01:07:59 am »

Jola. Nikomu nie można odmawiać prawa chodzenia do świątyni. Takie są zasady. Bóg każdego przyjmie. Tutaj chodzi o elementarna sprawiedliwość społeczną.  Był katem, pomagał katu - nie może być dzisiaj aniołkiem bez słowa wyjaśnienia. To jest taka różnica jak pomiędzy Szymborską a Rymkiewiczem. Różnica zasadnicza.
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +10/-57
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 184
Znajomi: 9
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #268 : 20 Październik, 2011, 10:09:38 am »

Autorytety PO - W. Szymborska
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +10/-57
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 184
Znajomi: 9
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #269 : 20 Październik, 2011, 10:47:15 am »

Piotr a Ci wrażliwi  co robili od 1989roku?



A Ty to taki jesteś: Niech inni robią a Ty będziesz oceniał!
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: 1 ... 16 17 [18] 19   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Wybory do Parlamentu Europejskiego Bieżące wiadomości Leo 0 4609 Ostatnia wiadomość 26 Maj, 2009, 12:57:05 pm
wysłane przez Leo
Wybory w Saksonii - NPD 5,7 % poparcia Bieżące wiadomości Leo 0 3407 Ostatnia wiadomość 31 Sierpień, 2009, 21:03:30 pm
wysłane przez Leo
Wybory z wyboru? Bieżące wiadomości dlb 2 6542 Ostatnia wiadomość 16 Maj, 2010, 08:42:17 am
wysłane przez widelec
Wybory uzupełniające w Henrykowie Gmina Lubań x 2 8764 Ostatnia wiadomość 20 Marzec, 2011, 19:41:48 pm
wysłane przez luna3
WYBORY SOŁTYSÓW Gmina Lubań Urząd Gminy 0 4247 Ostatnia wiadomość 23 Maj, 2011, 12:24:17 pm
wysłane przez Urząd Gminy
Sesja w gminie i wybory sołtysów Bieżące wiadomości x 0 3648 Ostatnia wiadomość 31 Maj, 2011, 20:18:47 pm
wysłane przez x
POLSKO-NIEMIECKIE DNI DORADCZE w dniach 09.09.2011 oraz 14.10.2011 Ogłoszenia drobne Powiatowy Urząd Pracy w Lubaniu 0 3276 Ostatnia wiadomość 22 Sierpień, 2011, 11:52:16 am
wysłane przez Powiatowy Urząd Pracy w Lubaniu
WYBORY 2011 Hydepark « 1 2 3 4 5 » Samozapłon 63 56962 Ostatnia wiadomość 01 Listopad, 2014, 00:41:43 am
wysłane przez Prowincjusz
wybory... Hydepark widelec 2 8036 Ostatnia wiadomość 08 Maj, 2015, 08:28:46 am
wysłane przez widelec
Wybory do walnych zgromadzeń izb rolniczych w niu 31 maja 2015 r. Polityka Prowincjusz 4 37022 Ostatnia wiadomość 31 Maj, 2015, 20:40:07 pm
wysłane przez zoska60