Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 19   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Wybory parlamentarne 2011  (Przeczytany 155689 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.



Punkty: +38/-27
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 395
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #180 : 13 Październik, 2011, 12:26:54 pm »

kolo, przed wyborami myślałem, że człowiek myślący wyciągnie wnioski z nadążającej się okazji ponad politykę i nie chciałem agitować za kimkolwiek, ale po wyborach żałuje, że nie wcisnąłem choć trochę oliwy do tępych głów, cóż, za 4 lata ponowimy apel
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +10/-57
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 184
Znajomi: 9
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #181 : 13 Październik, 2011, 13:36:51 pm »

No to teraz widzisz ilu jest myślących. Reszta to tłum, na który działa się socjotechnicznie.
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +38/-27
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 395
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #182 : 13 Październik, 2011, 13:47:57 pm »

masz rację, pytanie tylko, czy wszyscy ci, którzy nie głosowali z kierunkiem dobra miasta, nie mają teraz wyrzutów sumienia?
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +38/-27
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 395
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #183 : 13 Październik, 2011, 13:53:15 pm »

dla jasności mojego podejścia, gdyby z Lubania startował jeden kandydat, który jest dla mnie wrogiem totalnym, głosowałbym na niego, gdyż to licuje z moim miejscem zamieszkania, a nie wyborem politycznym, i co bym o nim nie myślał, to ja byłbym górą, ponieważ ja podjąłem decyzję korzystną  dla mnie i dla miasta, czyli, jedyną słuszną dla wszystkich mieszkańców.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +174/-715
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1232
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Pragmatyk


« Odpowiedź #184 : 13 Październik, 2011, 14:14:13 pm »

ta jasne
mieliśmy dwóch posłów z Lubania i co ?! i nic !
eldorada nie było tym bardziej teraz gdy trwa polityczna walka by takiego nie było
obecnie robi się coś politycznie a nie dla dobra ogółu

darujcie sobie teksty z myślącymi ludźmi bo na tym właśnie demokracja polega i świadomy wolny wybór
młody zagłosuje z polikotami bo nie chce mieć nie przyjemności za jointa a emeryt za pisowcami bo chce wyższej emerytury a tak poza tym to kandydaci są sami sobie winni
być może nie poświecili wystarczająco dużo pracy aby pozyskać elektorat
plakaty,bilbordy nie załatwią uposażenia-diet senatorsko-poselskiej
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeśli walczymy możemy przegrać
jeśli nie walczymy jesteśmy przegrani



Punkty: +10/-57
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 184
Znajomi: 9
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #185 : 13 Październik, 2011, 14:55:11 pm »

"SOCJOTECHNIKA

Sztuka lub umiejętność skutecznego oddziaływania na innych.

Inżynieria społeczna, inżynieria socjalna, socjotechnika, (ang. social engineering) w politologii, socjologii i marketingu to zespół technik służących osiągnięciu określonych celów .
Stanowi jedną z najważniejszych form oddziaływania aparatu państwowego, partii politycznych i elity władzy na tych:

których się już kontroluje;
których się pragnie kontrolować;
którzy przeszkadzają w sprawowaniu pożądanej kontroli
.

Osoba posługująca się inżynierią społeczną sądzi, że cel do którego dąży jest ważniejszy niż prawda czy niezależność myślenia osób poddawanych manipulacji. Socjotechnika odwołuje się do emocji człowieka i stara się uśpić ludzki rozum. Często socjotechnik stara się przekonać odbiorcę jego przekazu do swoich idei nawet kosztem nieetycznego odrywania ich od rzeczywistości, bo sądzi on, że cel jego działalności uświęca takie środki.

Od zarania dziejów niektóre metody inżynierii społecznej były wykorzystywane w sposób nieświadomy przez przywódców dla wsparcia ludzi żyjących w ciężkich warunkach. Niektóre religie od zawsze bezwiednie posługiwały się socjotechniką, aby wzmocnić pozytywne oddziaływanie na wiernych i dać im siłę do przetrwania trudów codzienności.
W XX wieku inżynieria społeczna stała się narzędziem niszczenia człowieka. Reżimy totalitarne wykorzystały świadomie socjotechnikę do ogłupiania rządzonych przez nich ludzi w celu utrzymania władzy. Manipulacja prowadziła często do rozniecania negatywnych uczuć jak strach, agresja i nienawiści. Holocaust czy Gułag nie byłyby możliwe bez zastosowania metod inżynierii społecznej.

Socjotechnika może być rozumiana jako:

Działanie indywidualne lub grupowe zmierzające do uzyskania pożądanego zachowania jednostek i grup społecznych.
Zespół dyrektyw dotyczących dokonywania racjonalnych przemian życia społecznego. Dyrektywy te, zwane dyrektywami socjotechnicznymi określają, jak przy pomocy odpowiednich środków dokonywać celowych przemian społecznych, opierając się przy tym na ocenach i wartościach społecznych".

Może nie umieją skutecznie stosować socjotechniki...

Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +10/-57
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 184
Znajomi: 9
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #186 : 13 Październik, 2011, 15:10:40 pm »

Sam sobie odpowiem na to pytanie.

Skutecznie stosować metody  socjotechniki może ten, kto ma pieniądze, a kto ma pieniądze ten ma władzę, kto ma władzę ten ma środki masowego przekazu. Mają możliwość manipulowania informacjami, odpowiednio je przekazywać…Wystarczy popatrzeć w srebrny ekran: kto kontroluje Telewizję Polską, czyj jest TVN, POLSAT  nie wspomnę o gazetach. Czy ktoś zadał sobie trud, żeby sprawdzić  kto jest właścicielem poszczególnych pism (gazet) tygodników, dzienników itp.

 Nie ukrywam, że miałem nadzieję, że L24 będzie przekazem społecznościowym takim, że między innymi znajdą się tu artykuły-wpisy osób, które przybliżą tym co nie myślą metody działania tych, którzy są przy władzy. A osoby, które jak same twierdzą, chcą coś dla naszej społeczności zrobić, same stosują socjotechnikę w tym złym pojęciu. A socjotechnika może być stosowana do promowania dobrych idei, a nie tylko do niszczenia wyimaginowanych wrogów.
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +10/-57
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 184
Znajomi: 9
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #187 : 13 Październik, 2011, 15:16:06 pm »

.....
plakaty,bilbordy nie załatwią uposażenia-diet senatorsko-poselskiej

Tony! Proszę! A nie przyszło Ci do głowy, że nie zawsze chodzi o załatwienie uposażenia-diet senatorsko-poselskiej.

Tak zaraz odezwą się głosy o czym ja piszę. Każdemu przecież chodzi o kasę. Wiem jestem inny...
Gatunek na wymarciu.
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +179/-98
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1883
Znajomi: 12
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #188 : 13 Październik, 2011, 19:34:16 pm »

Ludzie tzn Kolo.Piort ,żorż i parę innych -dajcie sobie na luz .Wybory się skończyły! Istniejemy w nowej-tej samej rzeczywistości! Jesteście jak lep na .. dla E.G ,która nie mając już nic poszukuje niszy dla siebie... choć mam wątpliwość czy nie jest sterowana...Zajmijmy się naprawdę czymś innym,nie zawiścią ,nie nagłaśnianiem innych. Zajmijmy się tym co dla naszej społeczności jest ważne!!!! Bezrobociem,uciekaniem z miasta ludzi młodych, brakiem pomysłu na kulturę w tym mieście,tym,że ,,giną drobni przedsiębiorcy,,  którzy utrzymują to miasto,że rośnie w siłę administracja,że nie powstają od lat nowe miejsca pracy. Że w mieście nie ma już niezależnej prasy, .To miasto zwyczajnie umiera. Niebawem zostanie marny szpital,urzędy,szkoły! i Tysiące bezrobotnych a wy zajmujecie się czy pełnomocnikiem PiS czy innej Partii powinien być ten czy ten? Czując się odpowiedzialnym obywatelem tego powiatu rezygnuję z udziału w dyskusjach wszelakich. Pozdrawiam administratora. 
Prawda obroni się sama, a milczenie jednak jest złote. Antykolo weszłam na twój profil i znalazłam adres e- mail i Co? electrom@vp.pl- nie ukryłeś Chichot No i co znajduję w internecie?! Pełnomocnik biura antymobbingowego OSA w Lubaniu Pani Katarzyna Urbaniak. Teraz mam jasność sytuacji. Mąż Pani i Pan Zembik to bracia cioteczni. W tym względzie rozumiem czym się Pani kierowała czyniąc niektóre wpisy, ale dlaczego Pani tak troszczyła się o pielęgniarki, które kiedyś protestowały i "przymierały głodem" jak to Pani określiła jest dla mnie obłudą, bo Pani tam nie było i wyraźnie stanęła Pani wtedy po drugiej stronie, pomimo, że nikt tego nie oczekiwał. Proszę też nie pisać o szpitalu, że jest mierny, bo to był też Pani zakład pracy przez wiele lat. Może jeszcze kiedyś Pani tam zechce wrócić, a wtedy po spalonym moście może być trudno. Piszę to nie w złości, ale ze zwyczajnej ludzkiej życzliwości. Uważam jednak, że w życiu należy być uczciwym i konsekwentnym- udawanie kogokolwiek za przysłoną nicka jest tylko grą. Grajmy uczciwie- Pozdrawiam Ewa Gutek
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #189 : 13 Październik, 2011, 20:02:07 pm »

Brawo Ewo i wiesz co, ktoś, kto atakuje osobę inteligentną z ukrycia powinien być przynajmniej równie inteligentny, bo jeśli tak nie jest, to wówczas w każdej chwili można mieć wpadkę, taką jaką miał/a
antykolo  

 
Cytuj
Zaradna już Ci kiedyś pisałem, że głupia nie jesteś   więc nie zniżaj się do pewnego poziomu.

SKOB nie jest osamotniony, jest pewien pomysł aby Panu Hardziejowi pomóc ... tylko czy tak naprawdę on chce pomocy?


Borys, mądry z Ciebie chłopak i wiem, ze chcesz dobrze ale nie rozumiem Twojego toku myślenia. Piszesz o tej sprawie tak, jakby pan Hardziej chciał pomocy dla siebie prywatnie. SKOB nie jest jego prywatnym folwarkiem, to instytucja społeczna przez niego założona a osoba wspomagająca SKOB lub ratująca jego istnienie osoba nie pomaga panu Leszkowi tylko ubogiej części społeczeństwa miasta Lubania. Problemem nie jest ani pan Hardziej ani też SKOB, problemem jest ignorancja(tumiwisizm) władz miasta wobec biedy panującej w naszym regionie. Niestety tak to wygląda, patrząc z boku.
« Ostatnia zmiana: 13 Październik, 2011, 20:12:41 pm wysłane przez Jola » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #190 : 13 Październik, 2011, 20:06:21 pm »


25259847_0 (667 x 500).jpg

kolo, przed wyborami myślałem, że człowiek myślący wyciągnie wnioski z nadążającej się okazji ponad politykę i nie chciałem agitować za kimkolwiek, ale po wyborach żałuje, że nie wcisnąłem choć trochę oliwy do tępych głów, cóż, za 4 lata ponowimy apel

A może lepiej wlej olej do tego auta.Może szybciej sprzedasz.Zadzwoń do mnie z numeru 608 *** 614.

25259847_0 (667 x 500).jpg

* 25259847_0 (667 x 500).jpg (79.2 KB, 667x500 - powiększony/pobrany 495 razy.)
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...


*

Punkty: +179/-98
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1883
Znajomi: 12
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #191 : 13 Październik, 2011, 20:11:54 pm »

[ Załącznik ]
A może lepiej wlej olej do tego auta.Może szybciej sprzedasz.Zadzwoń do mnie z numeru 608 *** 614.
Janek, Jola jak ja lubię inteligentnych posłuchać, a audica jest niczego sobie
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +38/-27
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 395
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #192 : 13 Październik, 2011, 20:24:04 pm »

WOW, widzę, że służby nie śpią, Fajerku, zadając sobie tyle trudu, straciłeś cenny czas
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +178/-67
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1954
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



WWW
« Odpowiedź #193 : 13 Październik, 2011, 20:35:01 pm »

Cytuj
Prawda obroni się sama, a milczenie jednak jest złote. Antykolo weszłam na twój profil i znalazłam adres e- mail i electrom@vp.pl- nie ukryłeś  No i co znajduję w internecie?! Pełnomocnik biura antymobbingowego OSA w Lubaniu Pani Katarzyna Urbaniak

Miasto nie zdało egzaminu?!Miasto przeżywa kryzys?Widać ,że zdało!
OJ bardzo zdziwiony> dobre metody anty-mobbingowe ,stosując ten element i pastwiąc sie na forum  nad jedną osobą- jawnie, popełniając nie do określenia błąd ..refleksja może być tylko jedna..Czy ta Pani może być szefową takiego biura? a jeśli może to co dalej? jak mozna ryzykować  stwierdzenie ,że Miasto nie zdało egzaminu?
To brak zdolności czy się coś przegotowało?!!

mark...
Zgłoś do moderatora   Zapisane

 *Link usunięty*


*

Punkty: +179/-98
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1883
Znajomi: 12
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #194 : 13 Październik, 2011, 20:35:56 pm »

WOW, widzę, że służby nie śpią, Fajerku, zadając sobie tyle trudu, straciłeś cenny czas
Nikt niczego nie stracił, a jedynie zyskał. My wiedzę kto jest kto, ŻORŻ reklamę auta, a Pani Urbaniak biura antymobbingowego- teraz lepiej się będzie dyskutowało- na pewno zdrowiej

"Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić"- Józef Piłsudski Buziak
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 19   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Wybory do Parlamentu Europejskiego Bieżące wiadomości Leo 0 4609 Ostatnia wiadomość 26 Maj, 2009, 12:57:05 pm
wysłane przez Leo
Wybory w Saksonii - NPD 5,7 % poparcia Bieżące wiadomości Leo 0 3407 Ostatnia wiadomość 31 Sierpień, 2009, 21:03:30 pm
wysłane przez Leo
Wybory z wyboru? Bieżące wiadomości dlb 2 6542 Ostatnia wiadomość 16 Maj, 2010, 08:42:17 am
wysłane przez widelec
Wybory uzupełniające w Henrykowie Gmina Lubań x 2 8765 Ostatnia wiadomość 20 Marzec, 2011, 19:41:48 pm
wysłane przez luna3
WYBORY SOŁTYSÓW Gmina Lubań Urząd Gminy 0 4247 Ostatnia wiadomość 23 Maj, 2011, 12:24:17 pm
wysłane przez Urząd Gminy
Sesja w gminie i wybory sołtysów Bieżące wiadomości x 0 3648 Ostatnia wiadomość 31 Maj, 2011, 20:18:47 pm
wysłane przez x
POLSKO-NIEMIECKIE DNI DORADCZE w dniach 09.09.2011 oraz 14.10.2011 Ogłoszenia drobne Powiatowy Urząd Pracy w Lubaniu 0 3277 Ostatnia wiadomość 22 Sierpień, 2011, 11:52:16 am
wysłane przez Powiatowy Urząd Pracy w Lubaniu
WYBORY 2011 Hydepark « 1 2 3 4 5 » Samozapłon 63 56962 Ostatnia wiadomość 01 Listopad, 2014, 00:41:43 am
wysłane przez Prowincjusz
wybory... Hydepark widelec 2 8036 Ostatnia wiadomość 08 Maj, 2015, 08:28:46 am
wysłane przez widelec
Wybory do walnych zgromadzeń izb rolniczych w niu 31 maja 2015 r. Polityka Prowincjusz 4 37022 Ostatnia wiadomość 31 Maj, 2015, 20:40:07 pm
wysłane przez zoska60