Strony: [1] 2 3 ... 5   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: JAK POMÓC TEMU, KTO POMAGA INNYM, CZYLI ŁAŃCUCH DOBREJ WOLI.  (Przeczytany 89183 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
Moderator
*****

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« : 18 Wrzesień, 2011, 23:34:38 pm »

 SKOB (Społeczny Komitet Obrony Bezrobotnych), to społeczna organizacja pozarządowa , stworzona przez pana Lesława Hardzieja. Istnieje już ładnych kilka lat i moim skromnym zdaniem robi dużo dobrego dla bezrobotnych a co się z tym wiąże bardzo ubogich mieszkańców Lubania. Pan Leszek rozprowadza wśród potrzebujących(osoby bezrobotne posiadające odpowiednie zaświadczenia z Powiatowego Urzędu Pracy) naprawdę sporo żywności, pozyskując ją z różnych źródeł(głównie z Banku Żywności). W  SKOB- ie nigdy nie wydaje się  paczek żywnościowych w ręce osób nietrzeźwych.
Pan Hardziej organizuje również w okresach przedświątecznych zbiórkę żywności w okolicznych marketach  a następnie przekazuje wszystko np. do szkół, osobom niepełnosprawnym, bezrobotnym, emerytom i rencistom. Lubański SKOB w ciągu sześciu lat sprowadził i rozdał dla biedniejszej społeczności powiatu lubańskiego ponad 340 ton żywności.
Pan Leszek pomaga bezrobotnym w poszukiwaniu pracy, organizuje dla nich darmowe doradztwo prawne, bezpłatne kursy np. z podstaw języka niemieckiego. Jest też inicjatorem protestów takich jak np. blokada SKOB- u ”STOP PIRATOM DROGOWYM”- na obwodnicy przy ulicy Jana Pawła (koło Kauflandu ), gdzie zainstalowano światła, które znacznie podniosły poziom bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych.
Pierwszy z uczynków miłosiernych  co do ciała brzmi: nakarmić głodnego a my Polacy podobno szczycimy się tym, iż jesteśmy krajem ludzi głęboko wierzących, więc dlaczego nie doceniamy  działalności pana Leszka oraz dobra wynikającego z instytucji, którą ten pan reprezentuje. Dlaczego nie docenia tego nasz obecny Burmistrz pan  Arkadiusz Słowiński, który jak powszechnie  wiadomo jest katolikiem wierzącym i praktykującym ? Ktoś mógłby spytać, dlaczego zadaję sobie takie pytanie. Ano stąd, iż SKOB- owi grozi eksmisja z lokalu przy ulicy Szarych Szeregów 4/4 , w którym ma swoją siedzibę i  gdzie przechowuje pozyskiwane zasoby żywnościowe. Eksmisja jest następstwem zaległości czynszowych SKOB- u wynoszących 2698,62 złote na dzień 08.04.2011.  Niestety ani pan Leszek ani tym bardziej osoby korzystające z pomocy SKOB, nie są w stanie z własnych środków pokryć finansowo zaległości wynikłych z niepłacenia czynszu. Pan Hardziej jako przedstawiciel instytucji pozarządowej mógłby skorzystać z dofinansowań z funduszy unijnych. Niestety takie dofinansowanie wiąże się z mnóstwem tzw. roboty papierkowej, która jak wiadomo nie jest sprawą łatwą. Z tego co wiem, obecny pan Burmistrz nie tylko jest nieugięty w sprawie umorzenia powstałych zaległości ale i przychyla się do rozwiązania tejże instytucji. Podobno Miasto Lubań  ma własne dobre pomysły na pomoc zbliżoną do działalności SKOB- u. No chyba, że źle zrozumiałam słowa pana Burmistrza rozmawiając z nim w powyższej sprawie. Dla mnie osobiście urzędnik to urzędnik a społecznik to społecznik, dlatego myślę, iż pomoc potrzebującym za pośrednictwem urzędu nie jest tak konstruktywna i bezinteresowna jak w przypadku osoby robiącej to społecznie. Urzędnik pracuje za pieniądze i często musi się podporządkowywać różnym czynnikom a społecznik, pomagając innym najczęściej robi to z wewnętrznego przekonania, za darmo i od serca.
Dla mnie absurdem w tej sprawie jest fakt, iż poprzedni Burmistrz Konrad Rowiński umorzył dług SKOB- owi(i chwała mu za to) a obecne władze miasta nie wzięły tego faktu pod uwagę i domagają się od SKOB- u zapłaty zaległej należności, uznawszy tym samym decyzję poprzedniego Burmistrza za nieważną ( podobno ówczesnej decyzji nie nadano dalszego biegu i nie nabrała mocy urzędowej lub coś w tym stylu)  sprawę skierowały do sądu, czego następstwem jest nakaz eksmisji. Nie wiem, może ja jestem jakaś głupia, niedzisiejsza ale do mnie taka logika nie przemawia. Dla mnie czarne jest czarne a białe jest białe, dobro jest dobre a zło jest złe. Jak widzę, gdy dzieje się dobrze wokół  mnie, to serce mi rośnie a gdy widzę zło, to czasem szlag mnie trafia a czasem po prostu robi mi się smutno na duszy. Przecież to nic skomplikowanego, a pokrętność to jest to, co zawsze mnie wkurzało.
Wśród moich znajomych są zarówno osoby pracujące jak i bezrobotne i wiem jak wygląda takie życie. Brak pracy w regionie, mieście, gdzie bezrobocie jest naprawdę dużym problemem, to nie byle co. Poszukiwanie zatrudnienia trwa czasem miesiąc, czasem parę miesięcy ale bywa, że i po roku lub też dłuższym okresie nie można znaleźć tej wyczekiwanej pracy, która zapewni nam stałe lub choćby tymczasowe źródło dochodu a co się z tym wiąże zapłacone rachunki, włączone ogrzewanie, lodówkę zapełnioną jedzeniem a nie straszącą pustkami itd. Itp.

   Wiem, że dla niektórych takie opowieści są abstrakcją ale zdobądźmy się choćby na odrobinę empatii, bo w życiu nie ma nic trwałego i naprawdę nie wiadomo, co może spotkać nas jutro, wystarczy jakiś przypadek, nieoczekiwane zdarzenie, jakiś niefortunny zbieg wydarzeń i życie każdego  z nas może nagle się zmienić. Wówczas z pewnością liczylibyśmy na pomoc i współczucie innych, a jeśli tak jest, to teraz spróbujmy ową miłosierność okazać tym innym. Nie każdy z nas potrafi się odnaleźć w tej nowej rzeczywistości, nie każdy jest pomysłowy, zaradny i potrafi uwierzyć w siebie. Niestety są tacy, którzy nie radzą sobie z obecną rzeczywistością.  Pan Leszek Hardziej jest osobą, która wyciąga pomocną dłoń do takich właśnie osób. Myślę, że należy mu się za to wdzięczność, szacunek ogółu oraz pomoc a także  chęć współpracy ze strony władz miasta. A mówienie, to nie moja sprawa, nie mój problem i nazywanie bezrobotnych nierobami, naprawdę jest nie fair, bo i z takimi opiniami czasem można się spotkać. Osoby, które świadomie i  z premedytacją wybierają bezrobocie, to naprawdę znikomy odsetek bezrobotnych, większość z tych, którzy są czasowo lub długotrwale bezrobotni, to ofiary kryzysu jak wiadomo ogólnoświatowego, złej gospodarki kraju, małej kreatywności  władz wszystkich szczebli. Czynników jest naprawdę wiele.
Zwróciłam się o pomoc w rozwiązaniu powyższego problemu do Stowarzyszenia Panaceum za pośrednictwem szefowej tegoż stowarzyszenia Ewy Gutek(którą bardzo cenię i szanuję), a także do przedstawicieli lokalnych mediów. Mam tu na myśli lubańskie czasopisma i nie ukrywam, iż liczę na pomoc z ich strony, gdyż jak wiadomo w grupie można zdziałać więcej niż w pojedynkę.
Żywię głęboką nadzieję, iż finał tej sprawy będzie pozytywny. Przez pozytywny rozumiem to, iż SKOB pod przywództwem pana Lesława Hardzieja będzie nadal prowadził swoją działalność, oczywiście   wspierany przez władze miasta. Mądrość to  zrozumienie, umiejętność wzajemnej współpracy, możność kompromisu oraz od czasu do czasu szczera samokrytyka  i dotyczy to wszystkich stron sporu.
Dodam, iż SKOB w 2009 roku został wyróżniony na dolnośląskiej Gali Wolontariatu a pan Hardziej w maju  2010 otrzymał Statuetkę Człowieka Roku 2009 Powiatu Lubańskiego w działalności społeczno-charytatywnej.
Takich statuetek raczej nie rozdaje się głupcom ani leniom, na takie wyróżnienie z pewnością trzeba sobie zasłużyć.
Pewnie są tacy, których ów temat nie zainteresuje ale ja nie umiałam przejść obok tego obojętnie.

« Ostatnia zmiana: 21 Wrzesień, 2011, 14:21:44 pm wysłane przez Jola » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Moderator
*****

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #1 : 18 Wrzesień, 2011, 23:39:30 pm »

Załączniki do poprzedniego postu

skan1.jpg

* skan1.jpg (213.41 KB, 711x904 - powiększony/pobrany 695 razy.)
skan3.JPG

* skan3.JPG (235.9 KB, 865x1189 - powiększony/pobrany 693 razy.)
skan4.JPG

* skan4.JPG (206.25 KB, 1510x2203 - powiększony/pobrany 690 razy.)
skan5.JPG

* skan5.JPG (196.09 KB, 1360x1864 - powiększony/pobrany 698 razy.)
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Moderator
*****

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #2 : 19 Wrzesień, 2011, 12:28:18 pm »

PS. Zdaję sobie doskonale sprawę, iż bezrobocie i związana z tym bieda to tematy mało atrakcyjne, zwłaszcza w porównaniu z takimi wydarzeniami jak np. spotkania poetyckie typu Watra ale skoro mamy w sobie tyle wrażliwości by dojrzeć piękno poezji, to miejmy też wrażliwość na to co dzieje się wokół nas lub tuż za rogiem. Niech nasza wrażliwość nie będzie wybiórcza.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #3 : 19 Wrzesień, 2011, 13:55:45 pm »

PS. Zdaję sobie doskonale sprawę, iż bezrobocie i związana z tym bieda to tematy mało atrakcyjne, zwłaszcza w porównaniu z takimi wydarzeniami jak np. spotkania poetyckie typu Watra ale skoro mamy w sobie tyle wrażliwości by dojrzeć piękno poezji, to miejmy też wrażliwość na to co dzieje się wokół nas lub tuż za rogiem. Niech nasza wrażliwość nie będzie wybiórcza.


Jolu wszystko to prawda o czym piszesz.No może z tym postem mogłaś troszeczkę poczekać.
Dostajesz plusa.Od Mysia-Pysia  .Jeszcze chwila a zarejestrujemy Stowarzyszenie Wzajemnej Adoracji  Żartowałem  Spoko
Podrzucę kilka linków aby uwiarygodnić posta Joli.

http://luban.naszemiasto.pl/artykul/727726,luban-bezrobotni-przy-swiecach,id,t.html

http://luban.naszemiasto.pl/artykul/1012767,luban-zamieszanie-w-sprawie-skob-u,id,t.html

http://www.luban24.pl/index.php?topic=999.0;prev_next=next
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +105/-48
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1280
Znajomi: 15
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #4 : 19 Wrzesień, 2011, 16:21:39 pm »

Jola osobiście rozmawiałem z Burmistrzem w tej sprawie jak i z wieloma osobami które ten temat znają i niestety sprawa ma drugie dno.Nie będę się w tej chwili rozpisywał w szczegóły ale działalność SKOB-u nie do końca była prowadzona zgodnie ze Statutem a co za tym idzie z prawem. Za pewne decyzje które były tam podejmowane ktoś musi wziąć odpowiedzialność.

Jest to tylko moje prywatne zdanie, proszę nie wiązać mojej wypowiedzi ze stanowiskiem LSM Panaceum.
« Ostatnia zmiana: 19 Wrzesień, 2011, 16:53:12 pm wysłane przez Jola » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Moderator
*****

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #5 : 19 Wrzesień, 2011, 17:55:28 pm »

Jola osobiście rozmawiałem z Burmistrzem w tej sprawie jak i z wieloma osobami które ten temat znają i niestety sprawa ma drugie dno.Nie będę się w tej chwili rozpisywał w szczegóły ale działalność SKOB-u nie do końca była prowadzona zgodnie ze Statutem a co za tym idzie z prawem. Za pewne decyzje które były tam podejmowane ktoś musi wziąć odpowiedzialność.

Jest to tylko moje prywatne zdanie, proszę nie wiązać mojej wypowiedzi ze stanowiskiem LSM Panaceum.


Mój drogi chodzi mi o problemy SKOB-u związane z zaległościami czynszowymi,  jeśli ktokolwiek ma jakieś zarzuty pod adresem pana Leszka, to dlaczego ich nie postawi, tylko piszesz że ktoś powiedział coś. Dla mnie to niepoważne.
Odnośnie rozliczania, to coś Ci przypomnę. Polecam strony od 10 do 14


http://wroclaw.rio.gov.pl/bip/dok_wnioski/115K054K10.pdf

I co? Sprawa rozeszła się po kościach. Teraz ten pan założył w UM związki zawodowe. Pytanie dlaczego? Ponoć prawdziwa cnota krytyki się nie boi.
Swego czasu (na początku tego roku)mówiło się w Lubaniu i był chyba też post na naszym Forum o pewnych nieprawidłowościach w zarządzaniu funduszami kasy zapomogowo -pożyczkowej Wydziału Oświaty. Niestety nie mogłam doszukać się tego postu aby dołączyć tu odpowiedni link. Ciekawa jestem jaki finał miała ta sprawa.

Przychodzi mi tu namyśli powiedzenie o równych i równiejszych
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +105/-48
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1280
Znajomi: 15
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #6 : 19 Wrzesień, 2011, 18:47:30 pm »

Mój drogi chodzi mi o problemy SKOB-u związane z zaległościami czynszowymi,  jeśli ktokolwiek ma jakieś zarzuty pod adresem pana Leszka, to dlaczego ich nie postawi, tylko piszesz że ktoś powiedział coś. Dla mnie to niepoważne.

... nie jestem przeciwnikiem Pana Hardzieja i chciał bym jak najlepiej dla jego komitetu ale zanim postawisz zarzuty Burmistrzowi, należało by poznać opinię również drugiej strony...bo jak to mówią w małżeństwie wina zawsze leży po obu stronach ... żony i teściowej.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Moderator
*****

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #7 : 19 Wrzesień, 2011, 19:36:21 pm »

... nie jestem przeciwnikiem Pana Hardzieja i chciał bym jak najlepiej dla jego komitetu ale zanim postawisz zarzuty Burmistrzowi, należało by poznać opinię również drugiej strony...bo jak to mówią w małżeństwie wina zawsze leży po obu stronach ... żony i teściowej.


Nie stawiam nikomu zarzutów, lubię naszego Burmistrza, przecież gorąco go popierałam w czasie wyborów ale uważam, że działania społeczne oraz wszelkiego rodzaju wolontariat powinno się wspierać a nie gnębić.  

Kiedyś, gdy prym wiodło PZPR, praca społeczna zwana też czynem partyjnym, nakazywana była odgórnie. Najważniejsza była wówczas propaganda sukcesu.

Polska Kronika Filmowa - Czyn społeczny


Dziś działalność społeczna to czynność całkowicie dobrowolna i wynika ona z chęci niesienia pomocy innym a nie przypodobania się władzom lub komukolwiek innemu.
« Ostatnia zmiana: 20 Wrzesień, 2011, 12:44:00 pm wysłane przez Jola » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #8 : 20 Wrzesień, 2011, 22:32:00 pm »

<a href="http://www.youtube.com/v/jtGtLpcoMLw?version=3&amp;amp;hl=pl_PL" target="_blank">http://www.youtube.com/v/jtGtLpcoMLw?version=3&amp;amp;hl=pl_PL</a>
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Moderator
*****

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #9 : 21 Wrzesień, 2011, 13:15:22 pm »

http://www.zl.xn--luba24-leb.pl/1,3244,1,item.html


Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Moderator
*****

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #10 : 22 Wrzesień, 2011, 21:37:45 pm »

Jako, że ze mnie uparta baba oraz upierdliwy człowiek, zamierzam drążyć temat niczym ta mała kropla wody, co to wydrążyła dziurę w skale swoją systematycznością. Dlatego też zobligowana jestem aby w miarę często odświeżać wątek.

Kto wierzy w dobroć człowieka, ten stwarza dobroć w człowieku.
Jean-Paul Sartre


Najlepsza część życia ludzkiego to małe, bezimienne i zapomniane akty dobroci i miłości.
 William Wordsworth

Nauką i pieniędzmi drudzy Cię wzbogacą, mądrość musisz sam z siebie własną dobyć pracą.
Adam Mickiewicz

Bieda to najlepszy nauczyciel.
Borys pasternak


Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +105/-48
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1280
Znajomi: 15
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #11 : 23 Wrzesień, 2011, 08:25:21 am »

Zaradna skoro chcesz TYLKO temat drążyć, to się zawiodłem. Byłem przekonany że chcesz pomóc.
Myślałem o tym czy SKOB zamiast walczyć, o dotychczasowe miejsce, nie moglł by ruszyć w teren i znaleźć nowego. Budynek przy Szarych Szeregach jest w fatalnym stanie, a na remont nie m pieniędzy, więc nie dziwię się podjętej przez Burmistrza decyzji, a  wiem że zależy Burmistrzowi na uratowaniu tego pięknego budynku przed dalszą dewastacją.
Miejsce dla Stowarzyszeń, Klubów itp. to lokale użytkowe a nie mieszkalne, bo o te najtrudniej w Lubaniu, sama wiesz przecież jesteś w komisji mieszkaniowej jak bardzo przydał by się taki budynek z przeznaczeniem na lokale socjalne.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Moderator
*****

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #12 : 23 Wrzesień, 2011, 10:23:27 am »

Zaradna skoro chcesz TYLKO temat drążyć, to się zawiodłem. Byłem przekonany że chcesz pomóc.
Myślałem o tym czy SKOB zamiast walczyć, o dotychczasowe miejsce, nie moglł by ruszyć w teren i znaleźć nowego. Budynek przy Szarych Szeregach jest w fatalnym stanie, a na remont nie m pieniędzy, więc nie dziwię się podjętej przez Burmistrza decyzji, a  wiem że zależy Burmistrzowi na uratowaniu tego pięknego budynku przed dalszą dewastacją.
Miejsce dla Stowarzyszeń, Klubów itp. to lokale użytkowe a nie mieszkalne, bo o te najtrudniej w Lubaniu, sama wiesz przecież jesteś w komisji mieszkaniowej jak bardzo przydał by się taki budynek z przeznaczeniem na lokale socjalne.

Bardzo się zmieniłeś od czasów szlabanu. Z osoby atakującej Burmistrza przeistoczyłeś się w jego rzecznika prasowego.

Cytuj
Piotr pasożyty należy tępić.

Cytuj
... fire śmiesz żartować. Z tym naszym myśleniem ostatnio jakoś tak ...
 Czy zauważyłeś między tymi Paniami  jakąś różnicę?

ale w obrażaniu innych jesteś nadal taki sam dobry jak zawsze.

Wracając do tematu SKOB-u to znalezienie nowego lokum, jeśli oczywiście miasto się do tego przychyli leży już w kwestii pana Hardzieja a nie mojej.
« Ostatnia zmiana: 23 Wrzesień, 2011, 10:36:11 am wysłane przez Jola » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +105/-48
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1280
Znajomi: 15
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #13 : 23 Wrzesień, 2011, 10:46:35 am »


ale w obrażaniu innych jesteś nadal taki sam dobry jak zawsze.


JA OBRAŻAM  Szok Szok Szok

a niby kogo?
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Moderator
*****

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #14 : 24 Wrzesień, 2011, 21:18:11 pm »

Zaradna skoro chcesz TYLKO temat drążyć, to się zawiodłem. Byłem przekonany że chcesz pomóc.
Myślałem o tym czy SKOB zamiast walczyć, o dotychczasowe miejsce, nie moglł by ruszyć w teren i znaleźć nowego. Budynek przy Szarych Szeregach jest w fatalnym stanie, a na remont nie m pieniędzy, więc nie dziwię się podjętej przez Burmistrza decyzji, a  wiem że zależy Burmistrzowi na uratowaniu tego pięknego budynku przed dalszą dewastacją.
Miejsce dla Stowarzyszeń, Klubów itp. to lokale użytkowe a nie mieszkalne, bo o te najtrudniej w Lubaniu, sama wiesz przecież jesteś w komisji mieszkaniowej jak bardzo przydał by się taki budynek z przeznaczeniem na lokale socjalne.

Miałam nie wdawać się więcej w bezowocne dyskusje ale po przejrzeniu wątku oraz przeanalizowaniu  tego wszystkiego raz jeszcze, zauważyłam w Twojej wypowiedzi pewne sprzeczności. Piszesz, że panu Burmistrzowi zależy na uratowaniu tego pięknego budynku, mniemam więc iż planuje on remont owej nieruchomości. Piszesz też, że jako członek komisji mieszkaniowej powinnam zdawać sobie sprawę iż, cytuję tu Ciebie......  bardzo przydał by się taki budynek z przeznaczeniem na lokale socjalne...... Otóż mój drogi z tego co zdążam zauważyć będąc członkiem powyższej komisji, mieszkania rozdzielane między oczekujących nie są remontowane przez miasto. Jednym z warunków stawianym osobom otrzymującym lokale socjalne jest doprowadzenie ich do stanu używalności(chodzi tu najczęściej o różnego rodzaju remonty)
Druga sprawa to fakt, iż o owe mieszkania starają się osoby ubogie, czasem też bezdomne a sam piszesz, iż budynek przy ulicy Szarych Szeregów 4, to piękna ale zaniedbana kamienica, więc wymagająca gruntownego remontu, zarówno poszczególnych lokali mieszkalnych, korytarzy jak i elewacji na zewnątrz. Taka renowacja wiąże się z ogromnym kosztem. Czy ludzi starających się o lokale socjalne od miasta stać na takie wydatki ? Domyślam się, że uważasz mnie za durną babę, ale ja naprawdę wiem czym jest logiczne myślenie. I jeszcze jedno, piszę o SKOB -ie, żeby zrobić coś dla innych a nie dla rozgłosu, ponieważ nie mam takiego planu, aby za trzy lata ponownie kandydować do Rady Miasta. Wolę udzielać się społecznie, gdyż to wbrew pozorom daje mi wiele radości i satysfakcji.

Pozdrawiam serdecznie pana Leszka Hardzieja. Panie Leszku głowa do góry, niech pan nigdy nie traci nadziei.Wiem, że znów zebrał pan mnóstwo żywności, którą wkrótce otrzymają potrzebujący.
« Ostatnia zmiana: 24 Wrzesień, 2011, 21:27:46 pm wysłane przez Jola » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Strony: [1] 2 3 ... 5   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Dwa lata temu - 18 stycznia 2006 r. odszedł Jan od Biedronki Kalendarz wydarzeń Grupa od Anioła Stróża 4 7494 Ostatnia wiadomość 05 Styczeń, 2009, 10:37:23 am
wysłane przez Grupa od Anioła Stróża
Forum Radni Młodzież - nie daj decydować innym! Bieżące wiadomości zane 0 5047 Ostatnia wiadomość 16 Marzec, 2009, 21:30:06 pm
wysłane przez zane
65 rocznica Rzezi Woli w 5, 6 i 7 dniu Powstania Warszawskiego Bieżące wiadomości Leo 0 3954 Ostatnia wiadomość 06 Sierpień, 2009, 23:17:03 pm
wysłane przez Leo
28 lat temu..... - Stan Wojenny w Lubaniu Bieżące wiadomości Leo 0 3901 Ostatnia wiadomość 13 Grudzień, 2009, 09:03:45 am
wysłane przez Leo
Internet z INTERCLUB - kto ma? Polecam - Niepolecam « 1 2 » Paweł Sokołowski 28 41776 Ostatnia wiadomość 05 Czerwiec, 2013, 15:01:30 pm
wysłane przez Tomi1602
Zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki - pomóż innym ;) Szlachetna Paczka Paweł Sokołowski 12 33444 Ostatnia wiadomość 26 Czerwiec, 2014, 13:06:02 pm
wysłane przez Jola
Szukasz dobrej i opłacalnej pracy dodatkowej? Ogłoszenia drobne marcinandrzejewski 0 2676 Ostatnia wiadomość 23 Czerwiec, 2013, 14:09:05 pm
wysłane przez marcinandrzejewski
Szukasz dobrej i opłacalnej pracy dodatkowej? Ogłoszenia drobne marcinandrzejewski 0 2791 Ostatnia wiadomość 24 Lipiec, 2013, 15:07:26 pm
wysłane przez marcinandrzejewski
Ścięta lipa, czyli o tym, jak zostałam wrogiem ludu i chyba nie tylko Polecane - Strona główna x 13 14689 Ostatnia wiadomość 01 Kwiecień, 2014, 21:59:19 pm
wysłane przez x
KTO NA BURMISTRZA ! Ogłoszenia drobne « 1 2 ... 23 24 » PIOTRUS 346 210167 Ostatnia wiadomość 14 Listopad, 2014, 23:40:27 pm
wysłane przez Lagertha