Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Najpiękniejsza wieś  (Przeczytany 2582 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.Punkty: +2/-56
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 123
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« : 15 Wrzesień, 2011, 11:35:58 »

Najpiękniejsza wieś dolnośląska jest to konkurs organizowany przez Dolnośląski Urząd Marszałkowski. Konkurs ma na celu wyłonienie i wypromowanie najlepszych, najbardziej innowacyjnych i wzorcowych przykładów aktywności mieszkańców z terenów wiejskich. Tegoroczna edycja konkursu zorganizowana została w IV kategoriach: najpiękniejsza wieś; najpiękniejsza zagroda; najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi i najlepszy start w odnowie wsi.

Wśród tegorocznych laureatów w kategorii „najpiękniejsza wieś” jest miejscowość z terenu gminy Lubań – Henryków Lubański. Sołectwo uplasowało się na trzecim miejscu za Dobkowem z gminy Świerzawa oraz Osolinem z gminy Oborniki Śląskie.

Komisja konkursowa w uzasadnieniu wyboru podkreśliła, iż Henryków Lubański to wieś, w której na niemal każdym kroku, przeszłość przeplata się z teraźniejszością. Mieszkańcy konsekwentnie i skutecznie wykorzystują swój ogromny atut jakimi są ponad 1300-letni cis z aleją cisową oraz ogólnopolskie imieniny Henryka. Jednym słowem Henryków to wieś, która ma cel i w oparciu o swoje atuty świadomie planuje swój rozwój i buduje swoją markę w regionie.

W tak krótkim okresie czasu organizowania konkursu już po raz drugi nasi mieszkańcy i nasze miejscowości zostały wyróżnione. Tym bardziej gratulujemy wszystkim mieszkańcom oraz organizacjom z terenu Henrykowa za ogromny trud włożony w rozwój swojej miejscowości.

W tym miejscu zachęcamy wszystkich do udziału w regionalnej odnowie wsi. Idźmy za przykładem Henrykowa i Radostowa. Małymi krokami dążmy do wyznaczonego celu.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Wieś wybiera Polecane - Strona główna Doktorek 2 6231 Ostatnia wiadomość 01 Marzec, 2011, 11:33:03
wysłane przez teodor
11 stycznia1946 - UPA masakruje wieś Cisna Bieżące wiadomości borisem 0 31693 Ostatnia wiadomość 11 Styczeń, 2014, 12:16:37
wysłane przez borisem