Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Rozmowa z Panią Romualdą Łoziak – Skarbnikiem Powiatu Lubańskiego  (Przeczytany 2750 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Moderator

Punkty: +3/-4

Wpisy: 182
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych

« : 24 Sierpień, 2011, 09:15:30 »

•   Co sprawiło ,że podjęła Pani decyzję o przejściu na emeryturę?
Przepisy prawa pozwoliły kobietom do roku 1953 na skorzystanie z wcześniejszych emerytur. To pozwoliło mi na podjęcie decyzji przejścia na emeryturę aby wreszcie zająć się sobą i wnukami.
•   Zacznijmy od początku… kiedy objęła Pani stanowisko Skarbnika Powiatu?
Pamiętam, jak przed trzynastu laty zagubiona wkraczałam w wir pracy tworzenia dokumentów w nowo powstałej jednostce samorządu terytorialnego. Obejmując stanowisko skarbnika powiatu  podjęłam się bardzo trudnego i odpowiedzialnego zadania. Nie ukrywam ,że wiele spraw było dla mnie nowym wyzwaniem.
•   Jak wspomina Pani pierwszy rok swojej pracy?
Pierwszy rok pracy w starostwie był dla mnie bardzo trudnym okresem, ogrom nowych zadań  - współpraca z Radą i Zarządem Powiatu – nie miałam doświadczenia z tego zakresu. Nie ukrywam ,że trochę się bałam, ale starałam się, jak tylko mogłam najlepiej wywiązać się z powierzonych mi obowiązków, a także pomagać innym.
•   Czym dla Pani była ta praca?
Swoją pracę zawsze traktowałam jako ,,służbę”. Gdy obejmowałam stanowisko, obiecałam swoją pracę wypełniać sumiennie i starannie. Myślę ,że dotrzymałam słowa. A świadczą o tym opinie o budżetach i sprawozdaniach budżetowych, gdzie żadna z uchwał rady i zarządu dotycząca finansów powiatu lubańskiego nie została zakwestionowana przez organy nadzoru. Również kontrole NIK, UKS, RIO, DUW, ZUS i  inne – wszystkie kończyły się oceną pozytywną. Twardą ręką   trzymałam finanse samorządu. Zawsze skrupulatnie, sumiennie i cierpliwie wyliczałam wszystkie dochody i wydatki, wykorzystując każdą okazję do zaoszczędzenia choćby grosika. Spędziłam tu spory kawał życia. Miałam szczęście pracować z ludźmi wielkiego serca, którzy dbali o dobro powiatu lubańskiego.
•   Kończąc, podsumujmy
Pozostawiam Powiat Lubański z najwyższym w historii powiatu budżetem, wykupionymi obligacjami oraz przygotowanym do przyjęcia  (do budżetu powiatu) dotacji w wysokości ponad 18 milionów złotych na „Wsparcie jednostek samorządu terytorialnego w działaniach stabilizujących system ochrony zdrowia. Dodatkowo z kilkumilionowymi wolnymi środkami finansowymi do rozdysponowania. Po 36 latach swojej pracy, w tym 21 latach pracy w samorządzie, a 13 latach służby w powiecie mogę powiedzieć ,że przez wspólną i ciężką pracę dotarłam do końca jednego z etapów mojego życia. Dzisiaj po wszystkich chwilach, nie zawsze łatwych dziękuje Panu Staroście, członkom Zarządu, Radnym Rady Powiatu Lubańskiego, Sekretarzowi Powiatu, kierownikom jednostek organizacyjnych powiatu, służb, inspekcji i straży, przedstawicielom Banków i podmiotów współpracujących z powiatem, kierownikom komórek organizacyjnych Starostwa za współpracę, za wspólne podejmowanie decyzji i rozwiązywanie problemów. To dzięki Państwa zaangażowaniu, pomocy i wsparciu mogłam realizować swoje obowiązki.
•   Dziękuję za rozmowę i życzę sukcesów w realizacji osobistych zamierzeń
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
XXI Sesja Rady Powiatu Lubańskiego Bieżące wiadomości x 0 4636 Ostatnia wiadomość 03 Marzec, 2008, 11:44:55
wysłane przez x
Człowiek Roku Powiatu Lubańskiego Bieżące wiadomości x 0 3996 Ostatnia wiadomość 03 Marzec, 2008, 12:02:45
wysłane przez x
II Święto Kultury Powiatu Lubańskiego Kalendarz wydarzeń x 1 4511 Ostatnia wiadomość 26 Wrzesień, 2008, 14:52:04
wysłane przez ZUZA
10 LAT POWIATU LUBAŃSKIEGO 1998-2008 Bieżące wiadomości Iza 0 2416 Ostatnia wiadomość 10 Listopad, 2008, 15:23:54
wysłane przez Iza
KOLEJE DOLNOŚLĄSKIE – SZANSA DLA POWIATU LUBAŃSKIEGO Bieżące wiadomości Leo 0 4094 Ostatnia wiadomość 04 Grudzień, 2008, 10:49:36
wysłane przez Leo
Ludzie roku powiatu lubańskiego Lubań okiem luzyce.info Bernard 0 2994 Ostatnia wiadomość 29 Maj, 2009, 13:24:22
wysłane przez Bernard
Święto Kultury Powiatu Lubańskiego Kalendarz wydarzeń ZUZA 9 6799 Ostatnia wiadomość 14 Lipiec, 2009, 13:17:35
wysłane przez Grupa od Anioła Stróża
Najpiękniejsze zagrody Powiatu Lubańskiego Bieżące wiadomości Leo 0 2422 Ostatnia wiadomość 22 Lipiec, 2009, 08:37:32
wysłane przez Leo
Człowiek Roku Powiatu Lubańskiego Bieżące wiadomości Iza 0 2130 Ostatnia wiadomość 01 Czerwiec, 2010, 11:59:12
wysłane przez Iza
Przekazanie promes – 4,5 miliona dla powiatu Polecane - Strona główna red. 0 1783 Ostatnia wiadomość 15 Marzec, 2013, 12:56:55
wysłane przez red.