Strony: 1 [2] 3   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Zastąpmy godzinę "W" godziną "M". Tylko czy wystarczy nam odwagi?  (Przeczytany 47598 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #15 : 04 Sierpień, 2011, 22:44:55 pm »

No to doigraliśmy się .Ekskomunika jak w banku  Spoko
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...


*

Punkty: +85/-7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 610
Znajomi: 8
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #16 : 04 Sierpień, 2011, 23:01:08 pm »

Pewnie jesteście bez grzechu, dlatego tak łatwo rzucacie kamieniami.
Księża to też ludzie dlatego grzeszą.
Kto sam żyje w grzechu to, u drugich szuka.
Forum to nie miejsce na głoszenie nowych religii, od tego macie zbór.

z poważaniem globus
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #17 : 04 Sierpień, 2011, 23:31:04 pm »

Pewnie jesteście bez grzechu, dlatego tak łatwo rzucacie kamieniami.
Księża to też ludzie dlatego grzeszą.
Kto sam żyje w grzechu to, u drugich szuka.
Forum to nie miejsce na głoszenie nowych religii, od tego macie zbór.

z poważaniem globus

Heniu szanuję Twoje poglądy.Ciebie proszę o to samo.Nie wiem co ty rozumiesz pod pojęciem grzechu.Jeżeli jest to kwestia przestrzegania dekalogu to zapewniam Ciebie że ja go przestrzegam.Czego niestety nie da się powiedzieć o księżach.Jest rzeczą zrozumiałą że to jest uogólnienie.I nie pisz mi o zborze.Dlaczego?Ponieważ jestem katolikiem.Z tą różnicą że wierzę w Boga.Nie w papieża,nie w ojca dyrektora i nie w naszych lokalnych klechów.Znam to środowisko od podszewki.A mówienie że księża to też ludzie i że wolno im to co innym nie jest prawdą.My,czyli ci nauczani nie składamy ślubów życia w celibacie i w ubóstwie.Oni tak,oni składają takie śluby.Więc nieco różnią się od zwykłych śmiertelników.

Z poważaniem Firefoks...
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...



Punkty: +21/-2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 92
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #18 : 05 Sierpień, 2011, 00:06:56 am »

Jolu i inni, w pełni się z wami zgadzam.
Jednak to nasi przedstawiciele, przez
nas wybrani często przyzwalają
i zachęcają do takiego zachowania KK,
licząc na poparcie w przyszłych wyborach.
Dobitnym tego przykładem jest Wójt
Gminy Lubań, który w porozumieniu
z proboszczem Parafii Kościelnik,
zorganizował zebranie wiejskie po mszy
niedzielnej na terenie plebanii.
Uniemożliwił tym samym dostępu do informacji,
jak też wzięcia czynnego udziału w zebraniu.
Ciekawe jak to się ma do zapisów w konstytucji RP?
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #19 : 05 Sierpień, 2011, 00:12:57 am »

Piotrze czy nie uważasz że aby kościół przetrwał, takie postawy jak moja są jak najbardziej wskazane.Czy Ty godzisz się na wszystkie dogmaty które narzuca kościół.Nie Bóg,tylko kościół?


Jest tyle sprzeczności w Twoich wypowiedziach, że nie mogę zająć stanowiska. Jedynie co, to podpowiem, że ten obrazek, który umieściłeś jest bardzo wymowny. Sam odpowiedz sobie na pytanie, dokąd prowadzą drzwi pod schodami. Dobranoc
« Ostatnia zmiana: 05 Sierpień, 2011, 00:15:39 am wysłane przez Piotrek » Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +21/-2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 92
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #20 : 05 Sierpień, 2011, 00:14:31 am »

Nie dodałem, że chodzi mi o mieszkańców nie związanych z KK.Przepraszam.
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +85/-7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 610
Znajomi: 8
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #21 : 05 Sierpień, 2011, 01:06:05 am »

Heniu szanuję Twoje poglądy.Ciebie proszę o to samo.Nie wiem co ty rozumiesz pod pojęciem grzechu.Jeżeli jest to kwestia przestrzegania dekalogu to zapewniam Ciebie że ja go przestrzegam.Czego niestety nie da się powiedzieć o księżach.Jest rzeczą zrozumiałą że to jest uogólnienie.I nie pisz mi o zborze.Dlaczego?Ponieważ jestem katolikiem.Z tą różnicą że wierzę w Boga.Nie w papieża,nie w ojca dyrektora i nie w naszych lokalnych klechów.Znam to środowisko od podszewki.A mówienie że księża to też ludzie i że wolno im to co innym nie jest prawdą.My,czyli ci nauczani nie składamy ślubów życia w celibacie i w ubóstwie.Oni tak,oni składają takie śluby.Więc nieco różnią się od zwykłych śmiertelników.

Z poważaniem Firefoks...

Jasiu to jest oklepane ale przytoczę "co za ptak w swoje gniazdo sra".
Zbór to przenośnia zapomniałem dać w cudzysłów i wyjaśnić sens mojego myślenia.
Oni chodzą po domach, to i my mamy dyskutować o tym na Forum.
Zostawmy wiarę każdego z nas dla siebie.
W najcięższych okresach naszej historii, nie? Kościół nas przeprowadził.
Wiesz że, radio z Torunia to nie moja stacja.
My już nie zobaczymy, ale jak zabraknie Kościoła to, sami się pozabijamy.

Pozdrawiam... globus

Pani\ Panie arek.boro żyjemy w kraju katolickim i zawsze wójt z plebanem dobrze żyli.
I co w tym złego, czy ktoś zabrania głosować, tylko jak jest się w mniejszości, to trudno
wygrać. A  konstytucja nie zabrania spotkań wójta z plebanem.
Nie wierzący i tak mają lepiej. Nie muszą się martwić co będzie po śmierci.
Więc lepiej nie poruszać tematów religijnych, to każdego indywidualna sprawa.

Z poważaniem... globus
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #22 : 05 Sierpień, 2011, 02:30:13 am »

Jasiu to jest oklepane ale przytoczę "co za ptak w swoje gniazdo sra".
Zbór to przenośnia zapomniałem dać w cudzysłów i wyjaśnić sens mojego myślenia.
Oni chodzą po domach, to i my mamy dyskutować o tym na Forum.
Zostawmy wiarę każdego z nas dla siebie.
W najcięższych okresach naszej historii, nie? Kościół nas przeprowadził.
Wiesz że, radio z Torunia to nie moja stacja.
My już nie zobaczymy, ale jak zabraknie Kościoła to, sami się pozabijamy.

Pozdrawiam... globus

Pani\ Panie arek.boro żyjemy w kraju katolickim i zawsze wójt z plebanem dobrze żyli.
I co w tym złego, czy ktoś zabrania głosować, tylko jak jest się w mniejszości, to trudno
wygrać. A  konstytucja nie zabrania spotkań wójta z plebanem.
Nie wierzący i tak mają lepiej. Nie muszą się martwić co będzie po śmierci.
Więc lepiej nie poruszać tematów religijnych, to każdego indywidualna sprawa.

Z poważaniem... globus

Co innego powiedzieć myślę tak i tak i zacytować to a zupełnie co innego stwierdzić" tego nie powinniście robić, tak nie powinniście pisać", bo to już jest narzucanie komuś własnej woli. Nikt nie jest święty, ja z pewnością nie. Popełniam w życiu błędy jak każdy normalny żyjący człowiek ale świadomie nie krzywdzę nikogo, nie oszukuję a obłuba mnie brzydzi, choć widzę, że są tacy, co obłudzie biją pokłony.
PS. Firefoksie, Jeżyku, zapomniałam o plusikowym.
« Ostatnia zmiana: 05 Sierpień, 2011, 02:33:17 am wysłane przez Jola » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #23 : 05 Sierpień, 2011, 11:34:45 am »

Jest tyle sprzeczności w Twoich wypowiedziach, że nie mogę zająć stanowiska. Jedynie co, to podpowiem, że ten obrazek, który umieściłeś jest bardzo wymowny. Sam odpowiedz sobie na pytanie, dokąd prowadzą drzwi pod schodami. Dobranoc

Jest tyle sprzeczności w Twoich wypowiedziach


Tak Piotrze to prawda.Myślałem że wpadniesz na to.Niektóre z moich postów są jakby sondą.Po reakcji forumowiczów "mogę zająć stanowisko" Spoko

Cytuj
Sam odpowiedz sobie na pytanie, dokąd prowadzą drzwi pod schodami.

Piotr gdyby nie te drzwi nie byłoby nieba.I powiem więcej nie przerażają mnie.Tam również mam przyjaciół.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #24 : 05 Sierpień, 2011, 11:50:23 am »

Jasiu to jest oklepane ale przytoczę "co za ptak w swoje gniazdo sra".
Zbór to przenośnia zapomniałem dać w cudzysłów i wyjaśnić sens mojego myślenia.
Oni chodzą po domach, to i my mamy dyskutować o tym na Forum.
Zostawmy wiarę każdego z nas dla siebie.
W najcięższych okresach naszej historii, nie? Kościół nas przeprowadził.
Wiesz że, radio z Torunia to nie moja stacja.
My już nie zobaczymy, ale jak zabraknie Kościoła to, sami się pozabijamy.

Pozdrawiam... globus

Pani\ Panie arek.boro żyjemy w kraju katolickim i zawsze wójt z plebanem dobrze żyli.
I co w tym złego, czy ktoś zabrania głosować, tylko jak jest się w mniejszości, to trudno
wygrać. A  konstytucja nie zabrania spotkań wójta z plebanem.
Nie wierzący i tak mają lepiej. Nie muszą się martwić co będzie po śmierci.
Więc lepiej nie poruszać tematów religijnych, to każdego indywidualna sprawa.

Z poważaniem... globus


Heniu pozwolisz że odniosę się do jednego tylko fragmentu Twojej wypowiedzi.
Cytuj
My już nie zobaczymy, ale jak zabraknie Kościoła to, sami się pozabijamy.



http://www.sciaga.f2y.org/milosc-do-boga-jest-najczestsza-przyczyna-krwawych-wojen.php

Pozdrawiam Fire...
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Przyjaciel forum
*

Punkty: +87/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 438
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #25 : 05 Sierpień, 2011, 13:13:40 pm »

Ja osobiście na grzechy, albo lepiej , błędy kapłanów, patrzę tak samo jak na własne lub też grzechy zwykłych śmiertelników. One nie pomniejszają mojej wiary w Boga bo są grzechami ludzi, czy to w sutannach czy bez nich. To upadek , potknięcie człowieka. Oczywiście że nie dodają one blasku kościołowi, ale są przecież sprawą ludzką. To "wypadek przy pracy"
Zniechęca mnie zachłanność, pazerność, gromadzenie wszelkich dóbr, tworzenie państwa wyznaniowego. Tak nie było za czasów Jezusa Smutny A przecież to jest przykład dla wszystkich katolików
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #26 : 05 Sierpień, 2011, 21:15:50 pm »

Cytuj
Ja osobiście na grzechy, albo lepiej , błędy kapłanów, patrzę tak samo jak na własne lub też grzechy zwykłych śmiertelników.
Jeżyk czy na błędy pilotów,kierowców,maszynistów,lekarzy również patrzysz jak na błędy księży.Ksiądz jest w pewnym sensie lekarzem duszy,a bynajmniej powinien nim być.Dlaczego zatem zwykły śmiertelnik będący np.pilotem,lekarzem,kierowcą czy maszynistą za, jak Ty to nazywasz "wypadek przy pracy"ponosi konsekwencje.Przecież to tylko zwykły człowiek. Spoko Spoko
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #27 : 05 Sierpień, 2011, 22:17:12 pm »

Ja osobiście na grzechy, albo lepiej , błędy kapłanów, patrzę tak samo jak na własne lub też grzechy zwykłych śmiertelników. One nie pomniejszają mojej wiary w Boga bo są grzechami ludzi, czy to w sutannach czy bez nich. To upadek , potknięcie człowieka. Oczywiście że nie dodają one blasku kościołowi, ale są przecież sprawą ludzką. To "wypadek przy pracy"
Zniechęca mnie zachłanność, pazerność, gromadzenie wszelkich dóbr, tworzenie państwa wyznaniowego. Tak nie było za czasów Jezusa Smutny A przecież to jest przykład dla wszystkich katolików

Zgadzam sie z Tobą Jeżyku, ja nie oceniam duchownych, żyją i postępują jak chcą a że mi czasem nie podobją ich poczynania, to już inna sprawa. Co do Kościoła mój drogi, dla mnie Kościółem jest nie tylko budynek sakralny i osoby duchowne lecz to wspólnota ludzi, wierzących w Boga i jego przkazania, nie ci fanatyczni obrańcy krzyża oraz innych figurek przed którymi składają ręcę. Kościól to wspólnota ludzi danego wyznania ale też szanujących się nawzajem, tolerancyjnych, dbających o dobro bliźniego, skromnych a nie napuszonych i fanatycznie zaślepionych. Bądźmy dla siebie wyrozumiali, tolerancyjni, miłosierni, dobrzy. Bądźmy po prostu normalni a świat stanie się o wiele lepszy.
Pozdrawiam wszystkich, również przedstawicieli innych wyznań, bo nie ważne w jakiego Boga wierzymy. Ważne jest jak żyjemy, jakimi jesteśmy ludźmi.
« Ostatnia zmiana: 05 Sierpień, 2011, 22:23:32 pm wysłane przez Jola » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Przyjaciel forum
*

Punkty: +87/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 438
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #28 : 05 Sierpień, 2011, 22:35:05 pm »

Ja miałem na myśli kategorie raczej z dolnej półki, coś w rodzaju "grzechów powszednich" Natomiast te funkcje które wymieniasz sa obarczone szczególną odpowiedzialnością. Jej brak może doprowadzić do wielkiego nieszczęścia , katastrofy. Oczywiście, jeśli ksiądz po kieliszku doprowadzi do tragedii to tutaj taryfy ulgowej być nie może. To jest godne szczególnego napiętnowania Smutny
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #29 : 17 Sierpień, 2011, 18:21:04 pm »

<a href="http://www.youtube.com/v/cIDkhBjOS3w?version=3&amp;amp;hl=pl_PL" target="_blank">http://www.youtube.com/v/cIDkhBjOS3w?version=3&amp;amp;hl=pl_PL</a>
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: 1 [2] 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Ogólnopolski Konkurs Poetycki "O czym szepczą bazaltowe skały" Kalendarz wydarzeń ZUZA 0 6095 Ostatnia wiadomość 03 Kwiecień, 2008, 22:09:59 pm
wysłane przez ZUZA
Podsumowanie konkursu poetyckiego " O czym szepczą bazaltowe skały" Kalendarz wydarzeń Iza 1 7361 Ostatnia wiadomość 20 Czerwiec, 2008, 22:20:29 pm
wysłane przez ZUZA
Wieczorek poetycki "Gdzie Ci mężczyźni, czyli vademecum kochania" Kultura i sztuka « 1 2 » Diorqa 24 26715 Ostatnia wiadomość 28 Luty, 2009, 16:37:14 pm
wysłane przez Mackoo
Promujemy TEATR! w listopadzie: "Blondynki wola mężczyzn" oraz "Goło i Wesoło" Bieżące wiadomości « 1 2 ... 6 7 » Paweł Sokołowski 90 90680 Ostatnia wiadomość 23 Listopad, 2011, 10:06:22 am
wysłane przez borisem
"Kraina marzeń" i "Haiku porannych stokrotek" w "Tęczowej" Kultura i sztuka ZUZA 1 8808 Ostatnia wiadomość 06 Listopad, 2011, 17:26:34 pm
wysłane przez Ewa Gutek
ARCH. - Programy "START", "RÓWNE SZANSE", "AKTYWNI 50 PLUS" - komunikat PUP Lubań Powiatowy Urząd Pracy w Lubaniu 0 5957 Ostatnia wiadomość 20 Wrzesień, 2012, 12:23:41 pm
wysłane przez Powiatowy Urząd Pracy w Lubaniu
"Intrygujące plany Ebhardta"-w "Siódmym niebie" Hydepark ZUZA 1 9858 Ostatnia wiadomość 26 Luty, 2013, 19:24:30 pm
wysłane przez ZUZA
"Jedyne Takie Duo" w "Club Tęcza" Hydepark ZUZA 7 10359 Ostatnia wiadomość 29 Listopad, 2013, 20:07:51 pm
wysłane przez ZUZA
Na "Kazuzelę" zaprasza Teatr "Okular". Hydepark ZUZA 0 3402 Ostatnia wiadomość 03 Lipiec, 2014, 20:26:01 pm
wysłane przez ZUZA
"Bądź Ciszą" i "Krajobrazy znad Kwisy" Poeci ZUZA 1 5188 Ostatnia wiadomość 25 Wrzesień, 2015, 21:43:46 pm
wysłane przez Hubert