Strony: [1] 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Zastąpmy godzinę "W" godziną "M". Tylko czy wystarczy nam odwagi?  (Przeczytany 47596 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« : 02 Sierpień, 2011, 00:31:27 am »

Tymi słowami zakończył kazanie ksiądz Adam, z parafii p.w. Świętej Jadwigi Śląskiej w Lubaniu. W kazaniu padło pytanie: jak my, dzisiaj podchodzimy do sprawy patriotyzmu. Czy mamy odwagę powiedzieć stanowcze, kategoryczne - NIE! ... kiedy zaciera się naszą polską tożsamość narodową? Czy potrafimy, to NIE, powiedzieć, nie obawiając się żadnych konsekwencji?  
<a href="http://www.youtube.com/v/DbYYaCNmPqE?version=3&amp;amp;hl=pl_PL" target="_blank">http://www.youtube.com/v/DbYYaCNmPqE?version=3&amp;amp;hl=pl_PL</a>

Fragment Mszy Świętej w 67. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, koncelebrowanej przez Dziekana Dekanatu Lubańskiego ks. Andrzeja Filę i księdza Adama z parafii p.w. Świętej Jadwigi Śląskiej w Lubaniu.

PW.JPG

* PW.JPG (75.18 KB, 1037x692 - powiększony/pobrany 832 razy.)
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Studio Eline.pl
Administrator
*****
*

Punkty: +154/-6
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1430
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Marketing w sieci. Daj się znaleźć!


WWW
« Odpowiedź #1 : 02 Sierpień, 2011, 10:48:31 am »

Bardzo miło że ktoś pamięta o narodowych bohaterach, ale zaprzeganie do tego Chrystusa nie jest chyba potrzebne. Szkoda mi tych ludzi wciągnietych w to że bohaterem dziś jest ten kto stoi murem za naukami kościoła. Co oni mają wspólnego z aborcją? Nie można choć na chwile uszanować śmierci 200.000 Polaków bez wtrącania do tego doczesnych prawd kościoła. Zaczeło się miło a skończyło jak zwykle

Niemcy mieli "Got mit uns" na pasach i błogosławieństwo Papieża. To z kim był wtedy Chrystus? Niestety nic się nie zmieniło jak widać w mentalności. Bóg zawsze musi być z nami, kimkolwiek nie jesteśmy i z której strony nie stoimy.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Przyjaciel forum
*

Punkty: +87/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 438
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #2 : 02 Sierpień, 2011, 14:20:44 pm »

[quote author=Paweł Sokołowski
 Nie można choć na chwile uszanować śmierci 200.000 Polaków bez wtrącania do tego doczesnych prawd kościoła. Zaczeło się miło a skończyło jak zwykle

Niemcy mieli "Got mit uns" na pasach i błogosławieństwo Papieża. To z kim był wtedy Chrystus? Niestety nic się nie zmieniło jak widać w mentalności. Bóg zawsze musi być z nami, kimkolwiek nie jesteśmy i z której strony nie stoimy.
[/quote]

Słusznie to Pawle zauważyłeś.  Ale jakże tu nie podszyć się pod jakąś rocznicę, czy symbol np.  krzyża. Trzeba przecież przy tej okazji upiec własną gęś, tę polityczną i wygrać wybory lub pomóc wygrać partii z którą sie ten i ów utożsamia. Te "wiązanki" stały się już u nas normą i szczególną okazją do politycznego wykorzystania
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +139/-42
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 432
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #3 : 02 Sierpień, 2011, 19:22:24 pm »

Moi Drodzy, gdyby nie autorytety  Prymasa Wyszyńskiego ,Ks Jerzego Popieuszki oraz nauki Papieża Polaka - Karola Wojtyły gdzie byśmy byli. W Lubaniu żyją jeszcze dwie osoby, uczestnicy Powstania Warszawskiego, zapytajcie Ich w imię czego, dla kogo,po co i czy było warto przelewać krew dla "Boga , Honoru I Ojczyzny". Kościół był, będzie i pozostanie w świadomości Narodu Polskiego, czy to się komuś podoba czy nie. Faktów nie da się obalić i o tym warto wiedzieć.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #4 : 02 Sierpień, 2011, 19:40:03 pm »

Moi Drodzy, gdyby nie autorytety  Prymasa Wyszyńskiego ,Ks Jerzego Popieuszki oraz nauki Papieża Polaka - Karola Wojtyły gdzie byśmy byli. W Lubaniu żyją jeszcze dwie osoby, uczestnicy Powstania Warszawskiego, zapytajcie Ich w imię czego, dla kogo,po co i czy było warto przelewać krew dla "Boga , Honoru I Ojczyzny". Kościół był, będzie i pozostanie w świadomości Narodu Polskiego, czy to się komuś podoba czy nie. Faktów nie da się obalić i o tym warto wiedzieć.

Twój problem polega na tym że mylisz pojęcia."Bóg , Honor I Ojczyzna" przeczytaj to jeszcze raz.Nie zauważyłem na tym forum ludzi którzy poddawaliby w wątpliwość istnienie Boga.Tylko że Bóg to nie kościół.
Cytuj
Kościół był, będzie i pozostanie w świadomości Narodu Polskiego, czy to się komuś podoba czy nie. Faktów nie da się obalić i o tym warto wiedzieć.

A tego to już nie byłbym taki pewny.Poczekamy,zobaczymy.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Studio Eline.pl
Administrator
*****
*

Punkty: +154/-6
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1430
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Marketing w sieci. Daj się znaleźć!


WWW
« Odpowiedź #5 : 02 Sierpień, 2011, 19:47:03 pm »

Janus, nie bardzo rozumiem twoją wypowiedź. Popatrz na naszych sąsiadów, np. Czechów. Nie mają autorytetów kościelnych nie mówiąc o papieżu i gdzie są? Czym się różną od nas?
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #6 : 02 Sierpień, 2011, 19:47:31 pm »

Cytuj
Luna, ja nie będę uciekał od konwersacji z Firefoksem. Ponieważ znam jego aktywność w przeszłości, z którą podzielił się ze mną w 2 zdarzeniach. Tym bardziej mnie intryguje i chcę dociec, co jest na rzeczy, i dlaczego jak jego koledzy, ze zdarzeń, nie siedzi w pierwszych ławkach w kościele.


Bardzo miło że ktoś pamięta o narodowych bohaterach, ale zaprzeganie do tego Chrystusa nie jest chyba potrzebne. Szkoda mi tych ludzi wciągnietych w to że bohaterem dziś jest ten kto stoi murem za naukami kościoła. Co oni mają wspólnego z aborcją? Nie można choć na chwile uszanować śmierci 200.000 Polaków bez wtrącania do tego doczesnych prawd kościoła. Zaczeło się miło a skończyło jak zwykle

Niemcy mieli "Got mit uns" na pasach i błogosławieństwo Papieża. To z kim był wtedy Chrystus? Niestety nic się nie zmieniło jak widać w mentalności. Bóg zawsze musi być z nami, kimkolwiek nie jesteśmy i z której strony nie stoimy.
Cytat Jeżyka:
Cytuj
Słusznie to Pawle zauważyłeś.  Uśmiech Ale jakże tu nie podszyć się pod jakąś rocznicę, czy symbol np.  krzyża. Trzeba przecież przy tej okazji upiec własną gęś, tę polityczną i wygrać wybory Złość lub pomóc wygrać partii z którą sie ten i ów utożsamia. Te "wiązanki" stały się już u nas normą i szczególną okazją do politycznego wykorzystania

Piotrze koledzy odpowiedzieli Ci za mnie.Mają plusikowe.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...



Punkty: +139/-42
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 432
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #7 : 02 Sierpień, 2011, 21:20:03 pm »

Paweł , nie jest ważne czy Czesi maja ,mieli autorytety i gdzie są. Różnie można to oceniać. Ważne jest tylko to , kto jest wzorcem. My ich za dużo nie mamy, ale tych których mamy nie potrafimy rozumieć i choćby w procencie zrozumieć przekaz który kierują w nasza stronę a warto słuchać. Tylko słuchać i czytać uważnie.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #8 : 03 Sierpień, 2011, 00:15:07 am »

Należy rozdzielić 2 zagadnienia. Czesi nie przerabiali homeomorfizmu grubej kreski. Rozliczyli komunistów i zakazali im pełnienia funkcji publicznych - out! W Polsce przeszli gładko, w tzw. demokrację, tzn. pokrakę demokracji, tworząc ustrój, który obecnie mamy. A jak jest? Wystarczy wyjrzeć na ulicę. Pełna degrengolada wszystkich dziedzin życia, nie wyłączając autorytetu przedstawicieli naszego państwa. Syf, kiła i, pewnie mogiła. O ile nie zaczniemy właściwie analizować otaczającą nas rzeczywistość.
Drugie. Czesi, pozbawieni złogów wszelkiej maści aparatu bezpieczeństwa są dzisiaj niczym greenfield dla inwestora. Rozwijają się w sposób transparentny, a każdy przejaw nieprawidłowości czy korupcji we władzach kończy się natychmiastową dymisją tego, na którego padł cień wątpliwości.
Włączcie czeski odpowiednik TVN24 i zobaczcie, ile jest tam protestów. Oni ciągle protestują. A TV relacjonuje fakty i zdarzenia, przy zerowym komentarzu. Tam nie funkcjonuje felieton, w którym ekspert spod ciemnej (zazwyczaj czerwonej) gwiazdy, czy autorski celebryta - dziennikarz odwraca znaczenie słów i historii. Wszystko leci jak należy, a widz wyciąga wnioski sam. Niesamowite, prawda?
Fakt, że KK jest tam wytrzebiony w pień. Ale myślę, że szybciej przyjmą nową falę z Węgier, niż my. U nas jeszcze długo zamiast Mazurka Dąbrowskiego (przyp. Imieniny Henryka) będą odgrywać Ludwiga van Beethovena. To od takich drobiazgów zaczyna się budowa narodowej tożsamości i patriotyzmu. Myślę również, że ten młody wikariusz miał odwagę powiedzieć  to, co czuje. Wbrew pozorom i sondażom, tak myślących młodych ludzi jest coraz więcej w Polsce i, to oni będą stanowić autorytet dla kolejnych pokoleń. My, swój czas przespaliśmy (mówiąc za siebie)

PS
Fire, to co piszesz, to czyściutki modernizm
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #9 : 04 Sierpień, 2011, 19:20:34 pm »

Cytuj
Fire, to co piszesz, to czyściutki modernizm Uśmiech

Piotrze czy nie uważasz że aby kościół przetrwał, takie postawy jak moja są jak najbardziej wskazane.Czy Ty godzisz się na wszystkie dogmaty które narzuca kościół.Nie Bóg,tylko kościół?


400px-Descent_of_the_Modernists,_E._J._Pace,_Christian_Cartoons,_1922.jpg


400px-Descent_of_the_Modernists,_E._J._Pace,_Christian_Cartoons,_1922.jpg

* 400px-Descent_of_the_Modernists,_E._J._Pace,_Christian_Cartoons,_1922.jpg (71.05 KB, 400x392 - powiększony/pobrany 1146 razy.)
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...



Punkty: +139/-42
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 432
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #10 : 04 Sierpień, 2011, 19:49:59 pm »

Przepraszam, co takiego narzuca Kościół. Kościół w imieniu Boga naucza i wskazuje na Co?Co??. Tu każdy może sobie odpowiedzieć.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #11 : 04 Sierpień, 2011, 20:53:47 pm »

Wysłane: Dzisiaj o 19:49:59
Wysłany przez: janus58144


Cytuj
Kościół w imieniu Boga naucza i wskazuje

Daj Ci Panie Boże Szok
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Przyjaciel forum
*

Punkty: +87/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 438
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #12 : 04 Sierpień, 2011, 21:43:23 pm »

Może przy tej okazji spróbujmy odpowiedzieć sobie na następujące pytanie. Czy dzisiejszy kościół w Polsce wiernie naśladuje życie i nauki Pana Jezusa. Wydaja mi się że nie do końca, albo bardzo wybiórczo.

W czasach kiedy nauczał Jezus, tamte tereny były okupowane przez rzymian, a mimo tego Pan Jezus nie mieszał się do polityki. Nigdy nie powiedział....prać okupanta. Mówił wręcz co innego.....Co jest cesarskiego, oddajcie cesarzowi. (rzymskiemu) Więc jego nauki nie były upolitycznione. Nauczał prawd bożych , uczciwości, dobroci, miłości wzajemnej.

A dzisiejszy kościoł bardzo sie upolitycznił. PIS to cacy, a inni to be. Jeśli by mógł to głosował by za swoich wiernych w wyborach.

Czy na tym zyskuje, czy moze traci swój prestiż, autorytet ? wydaje mi się ze tak, traci Smutny

Kościół i tak posiada ogromne wpływy na różne sfery życie, ale chciał by zawładnąć jeszcze więcej.

Mam racje, czy jestem w błędzie Smutny
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #13 : 04 Sierpień, 2011, 22:07:43 pm »

Cytuj
Mam racje, czy jestem w błędzie Smutny

Uważam że masz rację.Od kilkunastu wieków udaje się im kierować losami wielu ludzi, z kiepskim efektem dla innych, organizacja ta zwana kościołem katolickim ma na swoich rękach więcej ofiar niż Adolf i Józef wzięci do kupy. Kłopotem dla tych facetów w sukienkach jest odchodzenie młodych, wiedzą, że za kilka lat spadną ich dochody z tacy i dotacji od państwa lub samorządu, dlatego chcą położyć łapy na czym tylko się da, aby za lat kilka móc wieźć dostatnie życie żerując nadal na dotacjach (np na szkoły), lub wszelkiego rodzaju czynszów i dzierżaw.A zaczynali od stajenki.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #14 : 04 Sierpień, 2011, 22:38:44 pm »

Jeżyku, Pysiu-mysiu, drogie chłopaki, zgadzam sie z Wami w stu procentach. Kościół wtrąca sie w politykę choć nie powiniein i bardziej kieruje się w swoich działaniach obłudą niż tym, co głosił Jezus. Księża, to często materialiści a powinni być miłosiernymi sługami Bożymi. Ja wierzę w Boga ale w księży nie.
« Ostatnia zmiana: 04 Sierpień, 2011, 22:41:56 pm wysłane przez Jola » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Strony: [1] 2 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Ogólnopolski Konkurs Poetycki "O czym szepczą bazaltowe skały" Kalendarz wydarzeń ZUZA 0 6095 Ostatnia wiadomość 03 Kwiecień, 2008, 22:09:59 pm
wysłane przez ZUZA
Podsumowanie konkursu poetyckiego " O czym szepczą bazaltowe skały" Kalendarz wydarzeń Iza 1 7361 Ostatnia wiadomość 20 Czerwiec, 2008, 22:20:29 pm
wysłane przez ZUZA
Wieczorek poetycki "Gdzie Ci mężczyźni, czyli vademecum kochania" Kultura i sztuka « 1 2 » Diorqa 24 26715 Ostatnia wiadomość 28 Luty, 2009, 16:37:14 pm
wysłane przez Mackoo
Promujemy TEATR! w listopadzie: "Blondynki wola mężczyzn" oraz "Goło i Wesoło" Bieżące wiadomości « 1 2 ... 6 7 » Paweł Sokołowski 90 90679 Ostatnia wiadomość 23 Listopad, 2011, 10:06:22 am
wysłane przez borisem
"Kraina marzeń" i "Haiku porannych stokrotek" w "Tęczowej" Kultura i sztuka ZUZA 1 8808 Ostatnia wiadomość 06 Listopad, 2011, 17:26:34 pm
wysłane przez Ewa Gutek
ARCH. - Programy "START", "RÓWNE SZANSE", "AKTYWNI 50 PLUS" - komunikat PUP Lubań Powiatowy Urząd Pracy w Lubaniu 0 5957 Ostatnia wiadomość 20 Wrzesień, 2012, 12:23:41 pm
wysłane przez Powiatowy Urząd Pracy w Lubaniu
"Intrygujące plany Ebhardta"-w "Siódmym niebie" Hydepark ZUZA 1 9858 Ostatnia wiadomość 26 Luty, 2013, 19:24:30 pm
wysłane przez ZUZA
"Jedyne Takie Duo" w "Club Tęcza" Hydepark ZUZA 7 10359 Ostatnia wiadomość 29 Listopad, 2013, 20:07:51 pm
wysłane przez ZUZA
Na "Kazuzelę" zaprasza Teatr "Okular". Hydepark ZUZA 0 3402 Ostatnia wiadomość 03 Lipiec, 2014, 20:26:01 pm
wysłane przez ZUZA
"Bądź Ciszą" i "Krajobrazy znad Kwisy" Poeci ZUZA 1 5188 Ostatnia wiadomość 25 Wrzesień, 2015, 21:43:46 pm
wysłane przez Hubert