Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Podwórkowe ŚMIETNISKA- PODKOWA  (Przeczytany 2810 razy)

Punkty: +0/-0

Wpisy: 26
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych

« : 22 Lipiec, 2011, 09:57:39 »

Witam, piszę do Was w sprawie podwórkowych śmietnisk, które sami robimy. Dotyczy to konkretnie podwórka wewnątrz tzw. "PODKOWY" w Lubaniu. Widok z okien jest po prostu boski... gruz koło śmietnika (leży już ponad pół roku), ze trzy stare pleśniejące wersalki, pełno śmieci POZA śmietnikiem....
Śmietnik nie zamknięty... w środku śmierdzi jakby ktoś załatwiał swoje potrzeby...

Najgorsze jest to, że nikt z tym nic nie robi.... ZGiUK twierdzi, że za porządki odpowiedzialna jest jakaś tam spółka z nimi kooperująca... i na tym temat się urywa.....
A brud i smród jak był tak jest do dziś.

Apeluję więc do wszystkich "porządnych" ludzi, żeby zwracali uwagę swoim sąsiadom, którzy właśnie w ten sposób zaśmiecają nasze środowisko, a jak nawet potrzeba nie bójmy się zadzwonić na Straż Miejską. Jeden, czy dwa mandaty za zaśmiecanie może niektórych uspokoją... Chyba każdy chciałby na podwórku mieć czysto.....

Zgłoś do moderatora   Zapisane

Punkty: +1/-1

Wpisy: 69
Znajomi: 2

« Odpowiedź #1 : 22 Lipiec, 2011, 15:11:28 »

Z dziką rozkoszą informuję, że na Podkowie to nie jedyny śmietnik. Codziennie przemierzam drogę między ul. Górniczą a Szpitalem i przy moście ktoś urządził sobie dzikie wysypisko. Pierwszy telefon do SM w tej sprawie wykonałam w poniedziałek 18 lipca, drugi w środę i nic !!!!!!!!!!!NIC, NIC, śmieci stoją dalej. W poniedziałek było 6 worków a teraz jest 9. Wśród tych worków jest worek do segregacji śmieci przez właścicieli domków jednorodzinnych. Jakie wnioski zatem można wyciągnąć, skoro obok jest cała ulica domków jednorodzinnych Co?Co?Co?Co??No szkoda słów. Kiedy rozmawiałam z Panem, z SM to mi powiedział, że zaraz wysyła patrol i informuje o dzikim śmietnisku ZGiUK. 

najważniejszy jest dla mnie syn i mąż

Punkty: +0/-0

Wpisy: 7

« Odpowiedź #2 : 22 Lipiec, 2011, 21:36:08 »

Te worki zostawili więźniowie z ZK Zaręba, którzy wykonują w mieście jakieś prace. A ZGiUK po prostu ,,zapomniał " ich zabrać.  Nie rozumiem dlaczego zawsze wieszacie psy na SM??Czym oni aż tak się Wam narazili? Miałam parę razy okazję widzieć jak pracują i nie zauważyłam żeby byli tacy źli jak piszecie na forum. Możecie teraz sobie pomyśleć że teraz ( a jest piątek godz. 21:30 ) Wy sobie siedzicie przed komputerem a Strażnicy (oraz inne służby) pilnują by Wam ciepłych norek nie pozalewało?Co? Oj...... czasami naprawdę przesadzacie ciągle tylko narzekając na wszystko i wszystkich!  Nie pozdrawiam i nie życzę miłego wieczoru.

Punkty: +11/-2

Wpisy: 105

« Odpowiedź #3 : 29 Lipiec, 2011, 06:48:43 »

Witam. Tu mieszkanka tzw. podkowy.
Oczywiście, że zaniedbanie, zasmiecenie podwórka to w dużej mierze skutek nas - mieszkańców. Ale kanapy, gruz to niestety są odpowiednie słuzby, które na bieząco tego nie usuwają. Co z tym fantem zrobić? mysle, że dobrym rozwiązaniem jest samodyscyplina. Z mojej obserwacji wynika jednak, że  "roznosicielami" bałaganu jest dzieciarnia i to ta w wieku kilku i kilkunastu lat, która urzęduje na podwórku calutki dzień do późnego wieczora. Dzieci jak to dzieci, z nudów potrafią wiele, a rodzice - o tym nie chce się nawet mysleć!
Od kilkunastu dni w wejscu do podkowy stoi znak zakazu dla "obcych" samochodów, oczywiście parkują nadal, głównie pracownicy SG i co z tym robić?? mogę oczywiście zwrócic uwagę, ale dlaczego mam wyręczać odpowiednie słuzby do tego powołane??w imię czego??
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Podkowa do Liftingu Bieżące wiadomości Leo 2 3387 Ostatnia wiadomość 23 Kwiecień, 2009, 08:59:46
wysłane przez Marzena Parciana
REKLAMA
eurolpolska.pl olej silnikowy
360 Gości, 0 Użytkowników