Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Przemyślenia w wigilię 22 lipca  (Przeczytany 5156 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Przyjaciel forum
*

Punkty: +465/-51

Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych

« : 21 Lipiec, 2011, 23:09:18 »

Wiem, że Firefoxowi się to nie spodoba. Ale ciekawi mnie czy ktoś ma zdjęcia z lubańskich imprez z okazji obchodów 22 lipca. Przywołajmy wspomnienia. Okazja jest szczególna. W wigilię tego komunistycznego święta, zapadają "słuszne" wyroki w imię demokracji oraz wolności słowa.

PS
W zastępstwie mogą być zdjęcia z wizyty Lecha Wałęsy w Lubaniu.
« Ostatnia zmiana: 21 Lipiec, 2011, 23:16:52 wysłane przez Piotrek,
Powód edycji: otwarcie wątku
»
Zgłoś do moderatora   Zapisane

*

Punkty: +50/-16

Wpisy: 590
Znajomi: 9

« Odpowiedź #1 : 21 Lipiec, 2011, 23:22:03 »

Piotrek
i znów zagram słowem
czy znowu jest to zwrot pejoratywny...

w wigilię 22-go lipca mój mąż ma imieniny
wszystkiego dobrego kochanie  Buziak  Buziak  Buziak  Buziak  Buziak  Buziak  Buziak

Wczoraj do Ciebie nie należy.
Jutro niepewne...Tylko dziś jest Twoje.

Jan Paweł II
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238

Wpisy: 2469
Znajomi: 11

« Odpowiedź #2 : 22 Lipiec, 2011, 09:45:13 »

Wiem, że Firefoxowi się to nie spodoba. Ale ciekawi mnie czy ktoś ma zdjęcia z lubańskich imprez z okazji obchodów 22 lipca. Przywołajmy wspomnienia. Okazja jest szczególna. W wigilię tego komunistycznego święta, zapadają "słuszne" wyroki w imię demokracji oraz wolności słowa.

PS

Firefoks złożył deklarację o nie zabieraniu głosu a sprawach politycznych.

Piotr Firefoks nie będzie nikomu ułatwiał promowania swoich poglądów.

Firefoks nie będzie komentował Twoich postów.

Pozdrawiam JB

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Przyjaciel forum
*

« Odpowiedź #3 : 22 Lipiec, 2011, 10:16:44 »

Uparty jesteś Uśmiech
Przyjaciel forum
*

Punkty: +86/-1

Wpisy: 438
Znajomi: 7

« Odpowiedź #4 : 22 Lipiec, 2011, 10:45:13 »

PS

Wydaje mi się że pomysł Piotrka jest bardzo dobry Uśmiech wszak historii nigdy za wiele, również tej najnowszej którą niektórzy przecież pamiętają. Plusik dla Ciebie Duży uśmiech
Przyjaciel forum
*

« Odpowiedź #5 : 22 Lipiec, 2011, 11:05:46 »

Lubańską awangardę proletariatu trzeba chyba inaczej zachęcić.

Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238

Wpisy: 2469
Znajomi: 11

« Odpowiedź #6 : 22 Lipiec, 2011, 12:22:33 »

Lubańską awangardę proletariatu trzeba chyba inaczej zachęcić.
Piotrek zupełnie niepotrzebnie ironizujesz.A może sie mylę.Wszak nawet plusa dostałeś  Szok

Gdyby dzisiaj był 22 lipca 1971, a nie 2011 roku, mielibyśmy dzień wolny od pracy. Rocznica ogłoszenia Manifestu PKWN była dla partyjnych dygnitarzy okazją do pokazania się przy przecinaniu wstęg i otwieraniu rozmaitych ważnych dla kraju i regionu budowli. Dla pozostałych obywateli - czasem na relaks, piknik i pieczenie kiełbasek. Minione czasy opisuje Henryka Wach-Malicka.
Tego dnia najbardziej zapracowani byli działacze partyjni i milicjanci, pilnujący porządku na wiecach i manifestacjach, ale także zabawach i festynach. Reszta społeczeństwa na ogół świętowała.

22 Lipca wypadał w środku wakacji i aż się prosiło, żeby spędzić go na kocyku za miastem. Scenariusz obchodów Święta Odrodzenia Polski zmieniał się jednak z latami, bo zmieniała przecież nasza historia,
a 22 Lipca drukowany był w kalendarzach na czerwono prawie pół stulecia, od 1945 do 1990 roku.

Jeśli zapytacie więc Polaków w różnym wieku o ich wspomnienia, to będą to zupełnie różne obrazy.
- Data 22 lipca - mówi socjolog prof. Jacek Wódz - rzeczywiście stanowi probierz naszej pamięci pokoleniowej. I doświadczeń życiowych. Wielu z tych, którzy pamiętali Polskę przedwojenną, uważało, że 22 Lipca to rocznica zniewolenia kraju przez władze sowieckie. Z kolei pokolenie, którego młodość przypadła na lata 50. XX wieku, traktowało słowo "odrodzenie" dosłownie.

Umęczeni wojną i okupacją, widząc jak kraj podnosi się z ruin, zwyczajnie cieszyli się z tego, że Polska znowu jest Polską. I nie rozpatrywali wolności z ideologicznego punktu widzenia. Zaś dla współczesnej młodzieży 22 Lipca to data kompletnie "pusta", niekojarząca się z niczym, nawet z faktami historycznymi. Gdy powiedziałem kiedyś na wykładzie, że 22 Lipca nazywany był przekornie "świętem Wedla", nikt ze słuchaczy nie zrozumiał, o co mi chodzi - opowiada prof.

Henryka Wach-Malicka

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Przyjaciel forum
*

Punkty: +86/-1

Wpisy: 438
Znajomi: 7

« Odpowiedź #7 : 22 Lipiec, 2011, 19:10:01 »

Pięknie i prawdziwie napisałeś to Firefoksie Duży uśmiech Trudno sie z tym nie zgodzić, a więc....i dla Ciebie plusik  Duży uśmiech
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Festyn z okazji Święta Policji 24 lipca 2008 Kalendarz wydarzeń Paweł Sokołowski 4 4117 Ostatnia wiadomość 25 Lipiec, 2008, 15:19:21
wysłane przez Shakus
JGL 1 lipca 2011 Alchemia Kultura i sztuka Andzia 0 1892 Ostatnia wiadomość 29 Czerwiec, 2011, 23:19:47
wysłane przez Andzia
Alarm powodziowy w Lubaniu (22 lipca) Video Luban24 x 13 7597 Ostatnia wiadomość 26 Lipiec, 2011, 23:15:05
wysłane przez Albatros1
Potrzebuję nagłośnienie! :) Hydepark « 1 2 » nataluśnica 18 13785 Ostatnia wiadomość 08 Maj, 2012, 17:05:10
wysłane przez nataluśnica
Będzie drożej za wodę i ścieki Ogłoszenia drobne « 1 2 » olka 20 14249 Ostatnia wiadomość 13 Marzec, 2013, 15:15:36
wysłane przez Związek Zaw. Solidarność
Coś optymistycznego Arkadiusz Słowiński Arkadiusz Słowiński 2 4203 Ostatnia wiadomość 27 Styczeń, 2014, 09:41:39
wysłane przez Arkadiusz Słowiński
A w powietrzu... śmierdzi:-/ Hydepark Andzia 7 7079 Ostatnia wiadomość 09 Maj, 2015, 22:56:32
wysłane przez Prowincjusz
REKLAMA
eurolpolska.pl olej silnikowy
354 Gości, 0 Użytkowników