Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Polska mgłą spowita  (Przeczytany 21203 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« : 18 Lipiec, 2011, 23:46:06 pm »

Cóż takiego się kryje za tymi słowami? Najmocniejsze kazanie księdza, jakie kiedykolwiek słyszałem. Księdza, który ma zakaz wystąpień publicznych, obśmianego ostatnio przez telewizję i autorytety. Jeżeli przyjąć, że ciekawość to pierwszy stopień do piekła, to dokąd zaprowadzi was wysłuchanie tego kazania, z tej właśnie ciekawości?

Kazanie z 17 lipca, ks. dr hab. Piotr Natanek
<a href="http://www.gloria.tv/media/176256/embed/true" target="_blank">http://www.gloria.tv/media/176256/embed/true</a>
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +61/-3
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 936
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Hubert Horbowski


« Odpowiedź #1 : 19 Lipiec, 2011, 13:14:46 pm »

Piotrek, przez chęć zaspokojenia ciekawości straciłem godzinę bezcennego czasu. Pozdrawiam. Hubert Horbowski.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #2 : 19 Lipiec, 2011, 15:25:39 pm »

Piotrek, przez chęć zaspokojenia ciekawości straciłem godzinę bezcennego czasu. Pozdrawiam. Hubert Horbowski.


Hubert to jeszcze nic.Zobacz co nas czeka.... Szok Chichot Chichot Chichot
aPOkalipsa Rządy Platformy Obywatelskiej - POwców bardzo boli ten klip prawda kole w oczy !
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Studio Eline.pl
Administrator
*****
*

Punkty: +154/-6
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1430
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Marketing w sieci. Daj się znaleźć!


WWW
« Odpowiedź #3 : 20 Lipiec, 2011, 10:48:45 am »

Niestety polityka zaburza sprawność rozumowania i oceny. Zaburza w nas człowieczeństwo. Czekam z niecierpliwością na wybory i koniec tej rosnącej agresji, która widać również na forum.

Szkoda że tak mało osób ma rezerwe do polityków, a tak wiele poddaje się manipulacji i wikła w emocjonalne gry w których nie może nic wygrać. Widocznie lubią jak się im podaje odpowiednie dla nich "prawdy" i karmi uczucia tak dalekie od człowieczeństwa.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #4 : 22 Lipiec, 2011, 23:48:42 pm »

Cytuj
Kontrowersyjny ksiądz Piotr Natanek został ukarany suspensą przez krakowską kurię za ostentacyjne nieposłuszeństwo
Dekret w tej sprawie podpisał metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz. Kara oznacza m.in., iż rezydujący dziś w małopolskiej Grzechyni ksiądz nie może nauczać wiernych.

Kapłan, który ma doktorat z historii Kościoła i był przez lata wykładowcą Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie, dziś głosi poglądy nieaprobowane przez Kościół. „Publicznie podważa też autorytet pasterzy Kościoła" – czytamy w dekrecie dostępnym na stronie krakowskiej Kurii. Ponadto – jak wskazano w dokumencie – „bezprawnie próbuje organizować nowe struktury kościelne, a ostatnio dopuścił się nieważnego asystowania przy zawarciu małżeństwa mimo braku stosownych uprawnień".

Kara ma charakter poprawczy - zaznaczono w dekrecie. "Jeśli Ksiądz podporządkuje się decyzjom przełożonych kościelnych, podejmie drogę pokuty i naprawy wyrządzonego zła, może prosić o zwolnienie z kary" - czytamy.


http://www.rp.pl/artykul/15,691567-Kolejna-kara-dla-ksiedza-Natanka.html

Zastanawiające, po jakim kazaniu takie stanowisko kardynała Stanisława Dziwisza?
Mnie osobiście ten kardynał przeraża, jak mało kto. Po katastrofie 10.04.2010 i jego decyzji o pochówku Lecha i Marii Kaczyńskich, rozpoczęła się kłótnia w zjednoczonym przez tragedię narodzie. Niewidomym trzeba by było być, aby skutków takiej decyzji nie przewidzieć. A jednak. Ciekawe, czy ktokolwiek podzieli moją opinię.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #5 : 23 Lipiec, 2011, 00:09:49 am »

Piotr zastanawiające jest to dlaczego Ty drążysz ten temat.Nie ogarniesz nigdy tego co dzieje się wśród hierarchów kościoła.Odpuść sobie temat.Za dużo doktryn,tematów tabu.Piotr teoria komunizmu pisana była na podstawie Pisma Świętego.Miałem nie wypowiadać się politycznie.To jednak muszę Ci powiedzieć.Zauważ że Raj na ziemi,jak i komunizm nigdy nie zostaną osiągnięte.I jedno i drugie jest utopią.Nie wierzę że Ty tego nie Wiesz.Oj Piotrze musiałbym z Tobą porozmawiać.Pamiętam jak deklarowałeś że jesteś wolny od poglądów politycznych.Kłamałeś.Bardzo kłamałeś.Masz bardzo wyraźne poglądy i sympatie polityczne.I Wiesz co nie mogę napisać:GRATULUJĘ.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #6 : 23 Lipiec, 2011, 00:38:34 am »

Nie ogarniam? Uwierz mi. Ogarniam zagadnienia, zarówno związane z 10.04 jak i odmową na spędzenie emerytury w Lubaniu dla ks. Jana Winiarskiego przez ówczesnego dziekana. To jest prymitywnie banalna układanka. Prosta, logiczna i oczywista. Kto tego nie widzi, jest chromy na umyśle : )
PS
Ja kłamie? Podaj 1 przykład na popieranie którejkolwiek partii politycznej. Jeden! (poza poparciem w wyborach do senatu RP, kandydata Konrada Rowińskiego)
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Studio Eline.pl
Administrator
*****
*

Punkty: +154/-6
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1430
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Marketing w sieci. Daj się znaleźć!


WWW
« Odpowiedź #7 : 23 Lipiec, 2011, 10:13:08 am »

Hehe, no coż samą prawde mówił i dostał kare. Tak to bywa ... Żyda Chrystusa też za głoszenie herezji spotkała kara, ino surowsza i rychlejsza.

A ksiądź głosi prawdy min. o tym że karatecy to sataniści ... hehe. To się postraszyliśmy

Zgłoś do moderatora   Zapisane

Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #8 : 23 Lipiec, 2011, 19:59:17 pm »

Nie ogarniam? Uwierz mi. Ogarniam zagadnienia, zarówno związane z 10.04 jak i odmową na spędzenie emerytury w Lubaniu dla ks. Jana Winiarskiego przez ówczesnego dziekana. To jest prymitywnie banalna układanka. Prosta, logiczna i oczywista. Kto tego nie widzi, jest chromy na umyśle : )
PS
Ja kłamie? Podaj 1 przykład na popieranie którejkolwiek partii politycznej. Jeden! (poza poparciem w wyborach do senatu RP, kandydata Konrada Rowińskiego)

Piotr odpowiem Ci słowami Pawła.Paweł mam nadzieje że się nie obrazisz.
Cytuj
Szkoda że tak mało osób ma rezerwę do polityków, a tak wiele poddaje się manipulacji i wikła w emocjonalne gry w których nie może nic wygrać. Widocznie lubią jak się im podaje odpowiednie dla nich "prawdy" i karmi uczucia tak dalekie od człowieczeństwa.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #9 : 23 Lipiec, 2011, 22:35:55 pm »

Moja odpowiedź : )

 

65358-vader.jpg

* 65358-vader.jpg (21.83 KB, 512x291 - powiększony/pobrany 476 razy.)
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +10/-57
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 184
Znajomi: 9
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #10 : 24 Lipiec, 2011, 14:09:00 pm »

Piotr! Jesteś inteligentny i masz bardzo dużo wiedzy na różne tematy. To co Dziwisz wymyślił (pochówek Kaczyńskich na Wawelu) podzieliło jeszcze bardziej społeczeństwo i wzmogło agresję w stosunku do PIS. Myślę, że to było celowe działanie. Temat ten, jak widzisz, przerasta forumowiczów.  Nawet Panaceum nie wypowiada się, myślę że chcą być „poprawni” politycznie-to o czym właśnie ksiądz Natanek mówi. Ja wysłuchałem tego kazania i nie był  to dla mnie czas stracony.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #11 : 24 Lipiec, 2011, 14:53:05 pm »

Cytuj
Wysłany przez: Piotrek Wczoraj o 00:38:34  To jest prymitywnie banalna układanka. Prosta, logiczna i oczywista. Kto tego nie widzi, jest chromy na umyśle : )

Cytuj
Wysłane: Dzisiaj o 14:09:00
Wysłany przez: kolo   Temat ten, jak widzisz, przerasta forumowiczów.  Nawet Panaceum nie wypowiada się, myślę że chcą być „poprawni” politycznie-to o czym właśnie ksiądz Natanek mówi. Ja wysłuchałem tego kazania i nie był  to dla mnie czas stracony.

Kolo rozumiem że boisz się usłyszeć:"Król jest nagi"albo że jesteś "chromy na umyśle"
Zgadzam się że Piotr posiada dużą wiedzę.Co znaczy że jest inteligentny i posiada dostęp do informacji o których my forumowicze możemy zapomnieć.

I ani słówkiem nie wspomnę do czego prowadzą prawicowe poglądy.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...



Punkty: +10/-57
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 184
Znajomi: 9
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #12 : 24 Lipiec, 2011, 15:54:55 pm »


I ani słówkiem nie wspomnę do czego prowadzą prawicowe poglądy.

I ani słówkiem nie wspomnę do czego prowadzą lewicowe poglądy.
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +179/-98
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1883
Znajomi: 12
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #13 : 24 Lipiec, 2011, 16:17:37 pm »

Nawet Panaceum nie wypowiada się, myślę że chcą być „poprawni” politycznie-to o czym właśnie ksiądz Natanek mówi. Ja wysłuchałem tego kazania i nie był  to dla mnie czas stracony.
To budujące kolo, że widzisz w nas taka siłę, ale nie wypowiadamy się, ponieważ nie poprawność, a apolityczność jest naszym sterem działania:

Stowarzyszenie jest wolną grupą społeczników nie związaną z żadną
Partią polityczną, wyznaniem religijnym, ideologią

POSTĘPOWI
APOLITYCZNI
NIEKONWENCJONALNI
AKTYWNI
CHARYZMATYCZNI
ENERGICZNI
UCZCIWI
MYŚLĄCY
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #14 : 24 Lipiec, 2011, 16:28:38 pm »

I ani słówkiem nie wspomnę do czego prowadzą lewicowe poglądy.

Tak Kolo,dodam tylko że skrajnie lewicowe jak i skrajnie prawicowe.Myślę że w obecnej chwili skrajnie lewicowe nam nie grożą.To mamy jakby za sobą.Skrajnie prawicowe przed nami.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Polska - Niemcy | Euro 2008 | Obstawiamy Męskie Sprawy Paweł Sokołowski 14 12809 Ostatnia wiadomość 09 Czerwiec, 2008, 10:38:49 am
wysłane przez Paweł Sokołowski
"Polska na rowery" Kalendarz wydarzeń ODK Zaręba 1 3438 Ostatnia wiadomość 14 Kwiecień, 2010, 11:38:31 am
wysłane przez ODK Zaręba
Powodziowa dyrektywa a sprawa polska. Bieżące wiadomości L.Geringer de Oedenberg 0 3276 Ostatnia wiadomość 30 Czerwiec, 2010, 09:09:24 am
wysłane przez L.Geringer de Oedenberg
Złota Polska Jesień Bieżące wiadomości x 8 9627 Ostatnia wiadomość 05 Listopad, 2011, 18:38:51 pm
wysłane przez ZUZA
PRZEWOZY OSOBOWE Polska-Niemcy-Polska 50 Euro Ogłoszenia drobne kicibus 1 6637 Ostatnia wiadomość 06 Grudzień, 2011, 10:54:42 am
wysłane przez kicibus
Euro 2012 *Polska-Ukraina* Męskie Sprawy « 1 2 » Tony 15 20915 Ostatnia wiadomość 01 Lipiec, 2012, 02:00:51 am
wysłane przez MAGENTA
Polska Wolna od GMO - spotkanie w TRECie. 07.12.2012, g.17.00 Przyroda i Turystyka « 1 2 » Paweł Sokołowski 28 22319 Ostatnia wiadomość 16 Grudzień, 2012, 23:49:20 pm
wysłane przez Związek Zaw. Solidarność
POLSKA-UKARANA Hydepark ŻORŻ 1 3537 Ostatnia wiadomość 23 Marzec, 2013, 11:28:43 am
wysłane przez Tony
Serce!? A to Polska właśnie Polecane - Strona główna Marszałek 0 3175 Ostatnia wiadomość 10 Listopad, 2015, 11:05:17 am
wysłane przez Marszałek