Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Dobry biznes z BZ WBK  (Przeczytany 2626 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Studio Eline.pl
Administrator
*****
*

Punkty: +154/-6
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1430
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Marketing w sieci. Daj się znaleźć!


WWW
« : 01 Lipiec, 2011, 22:15:36 »

Dobry biznes z BZ WBK

Bez względu na wielkość, profil, ilość pracowników czy branżę każda firma potrzebuje dobrych, sprawdzonych usług bankowych. Usług dopasowanych do jej specyfiki, pomagających w rozwijaniu biznesu, zapewniających wsparcie. O takich właśnie usługach rozmawiamy z ...

- Ostatnio dużo mówi się o małych i mikro firmach. Modnym pojęciem stało się samozatrudnienie. Czy jednak usługi bankowe nadążają za tymi tendencjami na rynku?

- W Banku Zachodnim WBK – tak. W naszej ofercie mamy trzy biznes pakiety przygotowane właśnie z myślą o małych i mikro przedsiębiorstwach. Ich konstrukcja i ilość umożliwia maksymalne dopasowanie do indywidualnych potrzeb przedsiębiorców.
 
- Ale co to oznacza? Czy jeśli prowadzę np. mały sklep spożywczy mogę teraz płacić za konto mniej niż duża firma? Zazwyczaj jedni i drudzy płacą tyle samo.

- Dokładnie o to chodzi. W pierwszym z pakietów nazwanym Biznes Pakiet MINI miesięczna opłata za prowadzenie rachunku wynosi zaledwie 9,99 zł. Drugi z naszych pakietów – Biznes Pakiet OPTI, przeznaczony jest dla firm, które prowadzą działalność średniej skali, ale już potrzebują czegoś więcej niż tylko rachunku bieżącego. Stąd w Biznes Pakiecie OPTI w ramach stałej miesięcznej opłaty wysokości 25 zł, przedsiębiorcy otrzymują również bezpłatny rachunek dodatkowy oraz bezpłatny rachunek walutowy prowadzony w euro. Mniej płacą również za przelewy złożone za pośrednictwem bankowości elektronicznej do innych banków. W Biznes Pakiecie MINI jest to bowiem 1 zł, a w OPTI - 0,7 zł.

- Czy przelewy do ZUS i urzędów skarbowych kosztują tyle samo?

- Nie, te przelewy realizowane za pośrednictwem bankowości elektronicznej są po prostu bezpłatne we wszystkich trzech pakietach. Bank pobiera jedynie opłatę za smsKody, którymi autoryzowane są przelewy, przy czym wysłanie pierwszych pięciu smsKodów w danym miesiącu także jest bezpłatne, każdy kolejny to koszt 0,20 zł. Autoryzacja przelewów internetowych może odbywać się również za pośrednictwem tokena. Za wydanie tokena pobierana jest opłata jednorazowa w wysokości 70 zł.

- Mówiliśmy o trzech pakietach. Dla kogo jest ten trzeci? 

- Biznes Pakiet MAXI dedykujemy firmom o zróżnicowanych potrzebach. Także i w tym przypadku posiadacz rachunku w ramach stałej miesięcznej opłaty, wynoszącej 60 zł,  dokonuje przelewów w usługach BZWBK24 do ZUS i urzędów skarbowych za darmo, a koszt przelewu do innego banku wynosi 0,50 zł. Wspomniałem, że to pakiet dla firm o zróżnicowanych potrzebach, które wykonują więcej transakcji, np. dla potrzeb rozliczeń z kontrahentami potrzebują więcej rachunków, stąd w ramach stałej miesięcznej opłaty przedsiębiorca może otworzyć do 50 rachunków prowadzonych w złotych. Dodatkowo może wybrać sobie jeden rachunek walutowy prowadzony w euro, funtach (GBP), dolarach (USD) lub frankach szwajcarskich również bez dodatkowej opłaty za jego prowadzenie. To dobra wiadomość dla firm, które współpracują z zagranicznymi kontrahentami

- A jakieś gwiazdki? Mały druk?

- Nasza oferta jest przejrzysta i maksymalnie prosta. Proponujemy konkurencyjne stawki za prowadzenie rachunku oraz przelewy. Nie stawiamy też barier co do formy prowadzonej działalności.
Jedna stała opłata, w ramach której klient otrzymuje rachunek i szereg udogodnień oraz niskie, zbliżone do opłat pobieranych przy kontach osobistych, opłaty za przelewy przez Internet do innych banków. To wszystko.
Dodałbym do tego jeszcze ponad 500 oddziałów BZ WBK i około 100 placówek partnerskich, bo – jak pokazują badania - duża i gęsta sieć placówek banku jest bardzo ważna dla przedsiębiorców.     

- Ale przecież rachunek to dopiero początek usług z jakich korzystają firmy. Czy zapewniają im państwo jakieś możliwości finansowania?

- Dzięki atrakcyjnej ofercie kredytów zapewniamy indywidualne podejście do finansowania działalności naszych klientów, którzy mogą skorzystać z kredytu dostępnego w rachunku bieżącym, kredytu obrotowego i inwestycyjnego oraz kredytu na realizację projektów unijnych. Bank Zachodni WBK umożliwia również finansowanie w leasingu maszyn i urządzeń, sprzętu biurowego, komputerów, specjalistycznego sprzętu medycznego oraz samochodów.

- Powróćmy do samozatrudnienia. Czy pomagają Państwo w jakiś sposób firmom, które dopiero rozpoczęły działalność?

- Tak, wszystkie nowe pakiety wyposażyliśmy w tzw. opcję start-up. To rozwiązanie polega na zwolnieniu firmy z opłaty za prowadzenie rachunku przez okres  9 miesięcy. Mogą z niego korzystać firmy, które prowadzą działalność gospodarczą krócej niż 12 miesięcy.   

- A co trzeba zrobić, aby móc korzystać z tych wszystkich udogodnień?

- Wystarczy być klientem Banku Zachodniego WBK. Serdecznie zapraszam do naszego oddziału, w którym uzyskają Państwo wszelkich szczegółowych informacji dotyczących oferty dla firm.

Bank Zachodni WBK, 1 Oddział w Lubaniu, zaprasza od poniedziałku do piątku w godz. od 09:00  do 17:00
Adres: 59-800 Luban , Pl. 3 Maja 16
Nr tel: 75 722 96 50
e-mail: beata.sawicz@bzwbk.pl, danuta.sosniak@bzwbk.pl, lukasz.barszczyk@bzwbk.pl   

www.bzwbk.pl   
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Biznes -współpraca Ogłoszenia drobne 1969 0 2957 Ostatnia wiadomość 11 Marzec, 2009, 15:47:32
wysłane przez 1969
Do wspólpracy zapraszam - bezpieczny biznes Ogłoszenia drobne 1969 0 2715 Ostatnia wiadomość 28 Maj, 2009, 13:25:20
wysłane przez 1969
Dobry ginekolog w Lubaniu Świat Kobiet Iza 11 23681 Ostatnia wiadomość 12 Czerwiec, 2013, 00:08:56
wysłane przez ja_i_ja
BIZNES EKSPRES DLA FIRM DO 200.TYS PLN Ogłoszenia drobne KREDYTY 0 2993 Ostatnia wiadomość 25 Styczeń, 2010, 13:56:35
wysłane przez KREDYTY
Tak się robi biznes! Hydepark curious 1 2907 Ostatnia wiadomość 14 Lipiec, 2010, 19:25:00
wysłane przez ZUZA
Poszukiwany dobry mechanik Ogłoszenia drobne Paweł Sokołowski 0 2607 Ostatnia wiadomość 18 Maj, 2011, 11:54:50
wysłane przez Paweł Sokołowski
Sprzedam telefon Sony Ericsson XPERIA X10 mini pro stan b.dobry Ogłoszenia drobne krzysiek242 0 2656 Ostatnia wiadomość 17 Czerwiec, 2011, 09:54:03
wysłane przez krzysiek242
dobry TAPICER - poszukuję Lubań, okolice Ogłoszenia drobne raad 0 2548 Ostatnia wiadomość 26 Wrzesień, 2011, 14:28:55
wysłane przez raad