Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Zagrożenia w cyberprzestrzeni  (Przeczytany 2876 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Moderator
*****

Punkty: +3/-4
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 182
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« : 27 Czerwiec, 2011, 10:37:24 »

16 czerwca br. w auli Szkoły Muzycznej I st. im. Oskara Kolberga w Lubaniu odbyła się konferencja, której tematem były zagrożenia płynące z „cyberprzestrzeni” czyli z Internetu oraz z gier komputerowych. Organizatorem spotkania było Powiatowe Centrum Edukacji w Lubaniu.
Spotkanie odbyło się dzięki wsparciu Starosty Lubańskiego Walerego Czarneckiego oraz Burmistrza Miasta Lubań Arkadiusza Słowińskiego. Przybyłych gości przywitał Wicestarosta Lubański Konrad Rowiński, który podkreślił, że czasy w których żyjemy cechują dynamiczne przemiany technologiczne. Wraz z tym rozwojem pojawiają się również problemy. Często dotyczą one młodych ludzi i pozostają zupełnie niezauważane przez osoby dorosłe…
Uzależnienie od multimediów, a w szczególności od internetu, staje się coraz powszechniejszym zjawiskiem. To właśnie ten temat przybliżony został przez wybitnych specjalistów w tych dziedzinach -  prof. dr hab. Józefa Bednarka oraz dr Annę Andrzejewską.
Podkreślili w swoim wystąpieniu, że pojawiła się nowa generacja uzależnień, które wiążą się z korzystaniem z komputera i Internetu. To właśnie z powodu niewiedzy i braku zainteresowania rodzice potęgują negatywne skutki wynikające z nadużywania komputera. Podczas swojej prezentacji pokazali m.in. sceny z niezwykle brutalnych, a jednocześnie bardzo popularnych wśród młodzieży gier komputerowych takich jak GTA, Hitman czy Postal. Po reakcjach zebranych na sali rodziców widać było, że widzą te sceny po raz pierwszy.
Sam Internet, obok oczywistych zalet, stał się niestety płaszczyzną do rozpowszechniania wielu niekorzystnych treści. Możemy bez problemu dotrzeć do treści pornograficznych, możemy oglądać realne sceny przemocy. Młodzi ludzie, targani różnymi emocjami mogą łatwo trafić na strony mówiące o samobójstwach, prezentujące metody oraz rady… jak się skutecznie zabić.
Wiemy, jak pomóc narkomanom, jednak wobec osób uzależnionych od sieci jeszcze jesteśmy bezradni – rozkładają ręce eksperci. Bądźmy wiec czujni.

PCE.jpg

* PCE.jpg (120.72 KB, 1037x691 - powiększony/pobrany 405 razy.)
« Ostatnia zmiana: 29 Czerwiec, 2011, 08:04:04 wysłane przez Piotrek » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do: