Ankieta
Pytanie: JAK OCENIASZ PRACĘ MIEJKIEGO DOMU KULTURY?  (Głosowanie skończone: 26 Lipiec, 2011, 10:48:08 am)
DOBRZE - 6 (27.3%)
ŹLE - 0 (0%)
NIE MAM ZDANIA - 1 (4.5%)
NALEŻY ZMIENIĆ DYREKTORA - 14 (63.6%)
NALEŻY NAGRODZIĆ DYREKTORA - 1 (4.5%)
Głosów w sumie: 20

Strony: 1 2 3 [4] 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: MDK Lubań - Czy nadszedł czas na zmiany?  (Przeczytany 55536 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #45 : 01 Lipiec, 2011, 22:59:15 pm »

idzie z tym do MDK, prosi o nagłośnienie i co usłyszy?Co?Co? czekam na szybką odp.


Lepiej wynająć i mieć święty spokój. Chcesz zrobić koncert? Zobacz -


Koszt wynajęcia sceny (estrady) mobilnej wraz z obsługą :  do 24 godzin  -  1.600 zł (brutto), do 12 godzin  -  1.100 zł (brutto). 

Scena jest większa, ma pełny wymiar, jest na kołach i posiada agregat prądotwórczy (5 L/h) w dodatku za mniej niż połowa ceny MDK w Lubaniu.
http://nowogrodziec.pl/kultura/index.php?option=com_content&task=view&id=196&Itemid=111

PS
Płyta główna stadionu miejskiego w Lubaniu kosztuje, uwaga, - 1 godzina - 25,00 zł
http://www.mosirluban.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=67&Itemid=63

Można zrobić taniej koncert czy jakąś imprezę. Osobiście uważam, że ceny MDK w Lubaniu są zaporowe.
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +50/-16
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 590
Znajomi: 9
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #46 : 01 Lipiec, 2011, 23:50:37 pm »

Niestety sądze że teraz MK w formie biwaku połączonego z muzyką może być mało atrakcyjny. Popatrzcie jakie gwiazdy przyjeżdzają na Openera i jak to wyglada. Tak ewoluowały imprezy masowe. Czy przyjazd na koncert Mannamu i spanie w namiocie bedzie na tyle atrakcyjne że sciągnie ludzi z Polski?

Czy nie jest to naciagana teoria ?

Paweł ja nie twierdzę że to jest pomysł na LAWĘ
ale Muzyczny Kamping, jako proponowana przez Ciebie jedna z atrakcji Dni Lubania - czemu nie ?
zerkni jak będziesz miał chwilę
http://www.opener.pl/pl/info/camping
moim zdaniem tak
pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 01 Lipiec, 2011, 23:53:14 pm wysłane przez luna3 » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Wczoraj do Ciebie nie należy.
Jutro niepewne...Tylko dziś jest Twoje.

Jan Paweł II



Punkty: +24/-3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 316
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #47 : 02 Lipiec, 2011, 08:51:23 am »

Tak Piotrek, ceny w MDK są oszałamiające, np, ławka piwna 12,- za dobę, jedna ławka???żeby zrobić małą imprezę potrzeba tych ławek trochę, do tego stół 20/dobę. Po prostu kosmos. Paweł coś mówi o chęciach, Zuza o dogadaniu się, co to jest??? jeśli na tym polega budowanie kultury, no to ja pazdrawliaju.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Studio Eline.pl
Administrator
*****
*

Punkty: +154/-6
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1430
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Marketing w sieci. Daj się znaleźć!


WWW
« Odpowiedź #48 : 02 Lipiec, 2011, 09:41:08 am »

Chyba troche przesadzacie, bo teraz dyskusja zeszła z kultury czy imprez (na która dalej nikt nie ma pomysłu) na ceny wynajmu sprzetu jako przyczynę braku imprez.

Robiłem dwie imprezy na terenie Lubania z użyciem sprzętu z MDK, nigdy nikt nie zapytał o kasę. Zawsze było to uzgodnione z władzami miasta i sprzęt (scena, nagłośnienie, itd) były użyczane bezpłatne.

Jak ktoś ma pomysł na dobra imprezę to sądze że i MDK i władze miasta pomogą mu z całych sił, bo wszystkim nam na tym zależy.

Czy komercyjne ceny wynajmu są za wysokie to już kwestia rynku. Można wynając u konkurencji i nie widze tutaj wcale tematu do dyskusji.

Problemem jest bardziej brak pomysłów i animatorów kultury, którzy poprzez pozycje lidera pokażą jak powinna wygladać działalność kulturalna niż ceny.

Załóżmy że jest inny dyrektor i scena kosztuje mniej niz w Nowogrodzcu, lawki sa po 0.001 pln. Co dalej?
Zgłoś do moderatora   Zapisane




Punkty: +24/-3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 316
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #49 : 02 Lipiec, 2011, 10:06:43 am »

Szkoda, że ja nie mogę , tu na forum, powiedzieć, jak to z tą kulturą naprawdę w Lubaniu wygląda, Piotrek też się powstrzymuje, należałoby zorganizować konsylium i dopiero można uderzyć w dyskurs. Tym sposobem, to tylko na wzajem przerzucamy się argumentami. Na początek proponuję erystykę A. Schopenhauera. Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #50 : 02 Lipiec, 2011, 10:14:50 am »

Załóżmy że jest inny dyrektor i scena kosztuje mniej niz w Nowogrodzcu, lawki sa po 0.001 pln. Co dalej?

Co dalej? Odpowiedzią niech będzie entuzjazm, jaki wybuchł pod pomysłem organizowania MC zamiast Lawy, przy starym układzie.
Nikt kogo znam (a wiem, że potrafi), nie kiwnie palcem.

Ja tej erystyki, samozapłonie, mam już dosyć. Pół roku PO wyborach w Lubaniu, a nadal komuna w myśleniu.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +7/-10
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 92
Znajomi: 3
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #51 : 02 Lipiec, 2011, 12:45:00 pm »

Też się powstrzymuję   Szok  Jednak co do wypożyczania sprzętu z MDK, trzeba przyznać, nastąpiły zmiany i można się dogadać.
Co do imprez w Lubaniu to jest tak: Podnosicie tu wielki alarm że nic się nie dzieje, jednak jeżeli już coś się dzieje większość mieszkańców miasta d... nie ruszy i znam to z autopsji.
Uwierzcie mi, że gdyby na imprezy organizowane w Lubaniu, ludzie walili drzwiami i oknami było by ich więcej.
Ostatnio nawet rozkminialiśmy w gronie przyjaciół imprezę plenerową dla rodzin z dziećmi na zasadzie rodzinnych rywalizacji i wyszło nam, że bez GRUBEJ nagrody nie zmobilizuje się rodziców. Dzieci i owszem powalczą, ale rodzice to już będzie problem a przecież nie chodzi o to żeby na siłę na scenę wyciągać.
Prawdą jest to co pisze Paweł chcesz koncert, imprezę, kabaret? Ogarnij się i zrób to sam. Chcesz zrobić coś większego ogarnij więcej ludków i to zróbcie. Pewnie że MDK powinno zaspokajać nasze potrzeby, ale czy to znaczy, że sami nie możecie czegoś zorganizować? Działamy z Ewą według tego schematu od paru lat i jakoś to działa.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Spokojny umysł spacyfikował niespokojne myśli
Studio Eline.pl
Administrator
*****
*

Punkty: +154/-6
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1430
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Marketing w sieci. Daj się znaleźć!


WWW
« Odpowiedź #52 : 02 Lipiec, 2011, 14:36:14 pm »

Jak widac zainteresowani czytają ten wątek. Dostałem takie sprostowanie od MDK:

... "każda lubańska grupa inicjatywna, która chce zorganizować na terenie miasta imprezę kulturalną, niekomercyjną może liczyć na naszą nieodpłatną pomoc merytoryczną i techniczną. Słowem udostępniamy (za darmo!) pomieszczenia, sprzęt nagłośnieniowy i oświetleniowy, obsługę i wszystko co się z tym wiąże - w tym także plenerową scenę. Tak było zawsze, tylko nikt o to nie występował. Nasze cenniki dotyczą wynajmu sprzętu instytucjom spoza terenu miasta, jako forma pozyskiwania środków na działalność naszej placówki. Takie cenniki ma każda jednostka wchodząca w skład samorządu miejskiego." ...
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Aktywny użytkownik
*

Punkty: +105/-48
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1280
Znajomi: 15
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #53 : 02 Lipiec, 2011, 14:50:29 pm »

Nikt kogo znam (a wiem, że potrafi), nie kiwnie palcem.

Czy ja wiem czy nie kiwnie, sprawdziłem że Miasto czy MDK nie ma praw autorskich do MC. Więc MC powstanie, ale prawdopodobnie nie w Lubaniu ponieważ entuzjazm to nie wszystko.
 Zależało mi na zorganizowaniu imprezy w Naszym Mieście lecz sam nie jestem w stanie ogarnąć tematu więc nawiązałem znajomości z osobami które, chciały stworzyć podobny projekt, rozmowy są bardzo konstruktywne i najważniejsze zostanie zachowana IDEA Muzycznego Campingu o której większość zapomniała.
No cóż takie czasy, wszech obecna komercja i chęć zysków, nie łączy ludzi.
Cieszę się, ze temat który założyłem tak mocno wciągnął forumowiczów lecz potoczył się w całkiem innym kierunku, nie tym w który zakładałem.




Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #54 : 04 Lipiec, 2011, 23:01:47 pm »

Zupełnie nie rozumiem jakie miałeś oczekiwania, w zw. z założonym przez Ciebie tematem dyskusji.
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +0/-0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Weston


« Odpowiedź #55 : 05 Lipiec, 2011, 20:44:02 pm »

Tak Piotrek, ceny w MDK są oszałamiające, np, ławka piwna 12,- za dobę, jedna ławka???żeby zrobić małą imprezę potrzeba tych ławek trochę, do tego stół 20/dobę. Po prostu kosmos. Paweł coś mówi o chęciach, Zuza o dogadaniu się, co to jest??? jeśli na tym polega budowanie kultury, no to ja pazdrawliaju.

Jeśli uważasz że wynajem ławek pogrąży cie finansowo to możesz wynąjać Amfiteatr Miejski  w parku na Kamiennej Górze ( na 3.500 miejsc. )

Obiekt wyposażony jest w zaplecze socjalne (woda, WC).
Koszt wynajęcia obiektu na imprezy otwarte wynosi 1000 zł netto, natomiast na przedsięwzięcia o charakterze komercyjnym, biletowane – 1500 zł netto.
(informacje ze strony MDK)

chyba każdy zgodzi się ze nie jest to wygórowana cena za taki obiekt.

Czy np. sala widowiskowa na 500 miejsc + 100 balkonach.
Koszt wynajęcia:
- 600 zł +VAT,
- w sezonie grzewczym - 1000 zł + VAT.
(informacje ze strony MDK)

a tak na marginesie, to jeśli uważasz ze "ławka piwna" jest najlepszym narzędziem do szerzenia kultury to widać jaki poziom tej właśnie kultury reprezentujesz.

« Ostatnia zmiana: 05 Lipiec, 2011, 20:47:27 pm wysłane przez Burn notice » Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +85/-7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 610
Znajomi: 8
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #56 : 06 Lipiec, 2011, 00:45:55 am »

Też się powstrzymuję   Szok  Jednak co do wypożyczania sprzętu z MDK, trzeba przyznać, nastąpiły zmiany i można się dogadać.
Co do imprez w Lubaniu to jest tak: Podnosicie tu wielki alarm że nic się nie dzieje, jednak jeżeli już coś się dzieje większość mieszkańców miasta d... nie ruszy i znam to z autopsji.
Uwierzcie mi, że gdyby na imprezy organizowane w Lubaniu, ludzie walili drzwiami i oknami było by ich więcej.
Ostatnio nawet rozkminialiśmy w gronie przyjaciół imprezę plenerową dla rodzin z dziećmi na zasadzie rodzinnych rywalizacji i wyszło nam, że bez GRUBEJ nagrody nie zmobilizuje się rodziców. Dzieci i owszem powalczą, ale rodzice to już będzie problem a przecież nie chodzi o to żeby na siłę na scenę wyciągać.
Prawdą jest to co pisze Paweł chcesz koncert, imprezę, kabaret? Ogarnij się i zrób to sam. Chcesz zrobić coś większego ogarnij więcej ludków i to zróbcie. Pewnie że MDK powinno zaspokajać nasze potrzeby, ale czy to znaczy, że sami nie możecie czegoś zorganizować? Działamy z Ewą według tego schematu od paru lat i jakoś to działa.

Myślenie Smoka w pełni określa, zapotrzebowanie na kulturę mieszkańców Lubania.
Dużo krzyku, a tańczyć nikt nie chce. Mówią... że źle grają ?

Paranoja

Słowa mętnym są obrazem,
przekazane kłamstwa próżnią,
jad przenoszą jak zarazę,
gdy od prawdy się nie różnią.

Puste słowa czynią szkodę,
powielane rozwój tłumią,
na prostotę mamy modę,
jednym tonem drzewa szumią.

Grupa zawsze była wzorem,
trudno spotkać jest kowboja,
potwierdzając prawdy chore,
znów ożywa paranoja.

Autor: Henryk Gil - globus
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +24/-3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 316
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #57 : 06 Lipiec, 2011, 07:46:00 am »

a tak na marginesie, to jeśli uważasz ze "ławka piwna" jest najlepszym narzędziem do szerzenia kultury to widać jaki poziom tej właśnie kultury reprezentujesz.

Ten tekst pokazuje tylko, jak bardzo lubimy wyciągać kontekst z całości. Ławka piwna to element do siedzenia, bo na czymś siedzieć trzeba, to że terminologicznie kojarzy się z alkoholem, to nie moja wina, gdyż takie właśnie nazewnictwo zostało przyjęte punktach sprzedaży, jeśli wolisz nazwijmy ją ławką ogrodową, i teraz pewnie napiszesz, że skoro ogrodowa to ja przesadzam? Piszecie, że można się dogadać, co do wynajmu sprzętu, czyli idziemy w dobrym kierunku, może właśnie takie pisanie daje coś komuś do myślenia???
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +61/-3
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 936
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Hubert Horbowski


« Odpowiedź #58 : 06 Lipiec, 2011, 08:02:31 am »

Cytat ze Smoka:


Co do imprez w Lubaniu to jest tak: Podnosicie tu wielki alarm że nic się nie dzieje, jednak jeżeli już coś się dzieje większość mieszkańców miasta d... nie ruszy i znam to z autopsji.
Uwierzcie mi, że gdyby na imprezy organizowane w Lubaniu, ludzie walili drzwiami i oknami było by ich więcej.


Pozwalam sobie przypomnieć coś Państwu:


Sztuka

   Niejeden malkontent z Lubania dziury w całym szuka
Twierdząc, że do naszego miasta nie zagląda SZTUKA.
A ja tych wszystkich niedowiarków pytam: "Moi mili,
Odpowiedzcie mi, coście wczoraj wieczorem robili?"
   Ci, którzy przed telewizorem nie hodują brzucha,
W lubańskim MDK-u przeżyli ucztę wprost dla ducha,
Bowiem w ramach drugiej edycji Winter Blues kapele
Aż cztery grały - z Easy Rider kultowym na czele.
   Koneserzy, a i znający bluesa tylko troszkę,
Szczerze podziwiali Yellow Cab i Tomka Karkoszkę.
Później miłośnicy bluesa i "soczystej zieleni"
Występem Green Grass przez godzinę byli zachwyceni.
   Malkontentów wśród publiczności nie było, a szkoda;
Nie wiedzą, jak rewelacyjnie grała Zdrowa Woda.
A już nie sposób opisać, co działo się na scenie,
Kiedy Wodziński z Easy Rider grał na zakończenie.
   Wśród pragnących "łyku kultury" widzieliśmy gości
Z Bolesławca, Zawidowa, z innych miejscowosci.
Niech więc malkontenci z Lubania plują sobie w brodę;
Obecnym na koncercie SZTUKA przyznała nagrodę.


Wszystkim, którym nie brakuje entuzjazmu i chęci do pozytywnych działań, życzę wytrwałości i osiągnięcia sukcesu.

Hubert Horbowski.

Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +85/-7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 610
Znajomi: 8
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #59 : 06 Lipiec, 2011, 15:49:27 pm »

a tak na marginesie, to jeśli uważasz ze "ławka piwna" jest najlepszym narzędziem do szerzenia kultury to widać jaki poziom tej właśnie kultury reprezentujesz.

Ten tekst pokazuje tylko, jak bardzo lubimy wyciągać kontekst z całości. Ławka piwna to element do siedzenia, bo na czymś siedzieć trzeba, to że terminologicznie kojarzy się z alkoholem, to nie moja wina, gdyż takie właśnie nazewnictwo zostało przyjęte punktach sprzedaży, jeśli wolisz nazwijmy ją ławką ogrodową, i teraz pewnie napiszesz, że skoro ogrodowa to ja przesadzam? Piszecie, że można się dogadać, co do wynajmu sprzętu, czyli idziemy w dobrym kierunku, może właśnie takie pisanie daje coś komuś do myślenia???

Myślenie Smoka w pełni określa, zapotrzebowanie na kulturę mieszkańców Lubania.
Dużo krzyku, a tańczyć nikt nie chce. Mówią... źle grają.

Samozapłon usiądź na chwilę i pomyśl co napisałem. W ławce siedziałem w szkole,
a obecnie w kościele. Jestem abstynentem... Imprezować bez alkoholu, wszystkich bez
wyjątku mogę nauczyć, mam w tym bardzo duże doświadczenie i wieloletni staż.
Niepotrzebnie Ci chyba odpowiadam, Hubert bardzo logicznie to wyjaśnił.
A On wie! Co to kultura i kto jej poszukuje ?

Pozdrawiam... globus
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Pożegnania nadszedł czas Kronika Kryminalna Antoś 0 4433 Ostatnia wiadomość 29 Kwiecień, 2008, 09:04:26 am
wysłane przez Antoś
Zmiany na luban24.pl Polecane - Strona główna « 1 2 » Paweł Sokołowski 23 24709 Ostatnia wiadomość 07 Marzec, 2011, 21:02:30 pm
wysłane przez curious
Czas Wielkiej Nocy!!! Hydepark Ewa Gutek 0 3488 Ostatnia wiadomość 22 Kwiecień, 2011, 16:35:12 pm
wysłane przez Ewa Gutek
Nadszedł kolędowania czas Polecane - Strona główna Młodzieżowy Dom Kultury 0 2996 Ostatnia wiadomość 19 Grudzień, 2011, 12:52:11 pm
wysłane przez Młodzieżowy Dom Kultury
Zmiany na Luban24.pl w 2012 roku Polecane - Strona główna « 1 2 3 4 5 » Paweł Sokołowski 66 59193 Ostatnia wiadomość 23 Maj, 2012, 17:14:21 pm
wysłane przez Paweł Sokołowski
Zmiany w Radzie Miasta Miasto Lubań « 1 2 3 » Urząd Miasta 35 36195 Ostatnia wiadomość 14 Maj, 2013, 15:17:01 pm
wysłane przez Jola
Czy wiesz, że ... Ogłoszenia drobne Związek Zaw. Solidarność 10 12248 Ostatnia wiadomość 27 Czerwiec, 2013, 00:03:15 am
wysłane przez x
Sztafetowe biegi przełajowe w Olszynie [MDK LUBAŃ] Polecane - Strona główna Paweł Sokołowski 0 4212 Ostatnia wiadomość 02 Październik, 2013, 17:02:00 pm
wysłane przez Paweł Sokołowski
Czas na zmiany ! Hydepark Wojciech Zembik 9 9454 Ostatnia wiadomość 29 Lipiec, 2014, 09:39:36 am
wysłane przez PIOTRUS
1 LISTOPADA - CZAS ZADUMY CZY REWIA OZDÓB Kultura i sztuka Jola 1 6089 Ostatnia wiadomość 31 Październik, 2015, 23:14:47 pm
wysłane przez Jola