Ankieta
Pytanie: JAK OCENIASZ PRACĘ MIEJKIEGO DOMU KULTURY?  (Głosowanie skończone: 26 Lipiec, 2011, 10:48:08 am)
DOBRZE - 6 (27.3%)
ŹLE - 0 (0%)
NIE MAM ZDANIA - 1 (4.5%)
NALEŻY ZMIENIĆ DYREKTORA - 14 (63.6%)
NALEŻY NAGRODZIĆ DYREKTORA - 1 (4.5%)
Głosów w sumie: 20

Strony: [1] 2 3 ... 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: MDK Lubań - Czy nadszedł czas na zmiany?  (Przeczytany 55538 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +105/-48
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1280
Znajomi: 15
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« : 26 Czerwiec, 2011, 10:21:17 am »

Dom kultury jest instytucją prowadzącą działalność oświatowo-kulturalną, zaspokajająca potrzeby kulturalne mieszkańców oraz upowszechniającą kulturę.
Jakkolwiek banalnie to zabrzmi, to przede wszystkim dom kultury jest dobrem wspólnym całej społeczności. To miejsce, które należy do mieszkańców okolicy. Jak już samo pojęcie wskazuje – jest to miejsce wspólne i dobre. Wspólne to znaczy, że mogą się tam spotkać różni ludzie, z różnych grup – czasem bardzo odległych. Młodzi ze starymi, bogaci i mniej bogaci, ci, którym się wiedzie lepiej i gorzej. A to, że jest to miejsce dobre, to znaczy, że czujemy się tam dobrze, bezpiecznie, że jest to miejsce, w którym nikt nas nie ocenia. Jest trochę takim domem, przyjazną przestrzenią.
Czy w Naszym mieście na pewno?

   



Zgłoś do moderatora   Zapisane
Studio Eline.pl
Administrator
*****
*

Punkty: +154/-6
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1430
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Marketing w sieci. Daj się znaleźć!


WWW
« Odpowiedź #1 : 27 Czerwiec, 2011, 10:16:46 am »

Borisem, w ankiecie mógłby być jeszcze jeden punkt -> "Weźmy się do roboty".

Chciałbym delikatnie zauważyć że MDK to realizacja jakiś tam statutowych działań, co do których wiele z nas może mieć inne zdanie. Wiadomo że ile osób tyle pragnień, więc ciężko wszystkich zaspokoić (w tym kulturalnie).

Padają na forum propozycje zakładania stowarzyszeń ukierunkowane politycznie. Może czas wziąć część spraw w swoje ręce i zacząć tworzyć kulturę zamiast narzekać na jej brak czy "złą jakość". Malkontenctwo niestety jest naszą cechą narodową, a tutaj potrzeba zdecydowanych działań i pomysłów.

Władze są przychylne wszelkim działaniom kulturalnym, MDK też napewno pomoże w realizacji.

Bardziej chciałbym widzieć dyskusje o tym co i jak możemy zorganizować dla siebie jako mieszkańców Lubania, niż szukanie rozwiązań z cyklu "zmiana stołków".

Jeśli ktoś ma pomysły - utworze specjalny dział, gdzie bedziemy mogli (jesli trzeba to prywatnie) rozmawiać o ich realizacji. Zapraszam
« Ostatnia zmiana: 27 Czerwiec, 2011, 10:24:53 am wysłane przez Paweł Sokołowski » Zgłoś do moderatora   Zapisane




Punkty: +24/-3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 316
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #2 : 27 Czerwiec, 2011, 10:26:26 am »

Paweł, spróbuj wyjść z jakąś inicjatywą kulturalną w MDK, a zostaniesz odpowiednio potraktowany, żeby tworzyć kulturę lokalną trzeba mieć z kim a w MDK nie ma pracowników odpowiednich i znających tematykę szeroko pojętej kultury, chyba że chcesz po tańczyć, ale musisz za to zapłacić   
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Studio Eline.pl
Administrator
*****
*

Punkty: +154/-6
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1430
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Marketing w sieci. Daj się znaleźć!


WWW
« Odpowiedź #3 : 27 Czerwiec, 2011, 10:44:53 am »

To jest temat do dyskusji. Jeśli jacyś pracownicy w MDK nie czuja danego tematu, to sa inne drogi na jego organizacje.

Teraz to wyglada to tak: nic się nie dzieje bo MDK nic nie robi, a mysmy chcieli tylko MDK nie pozwala No bez żartów Panowie i Panie. Jak bedzie silna grupa osób z zapałem to MDk będzie musiał współpracować i więcej bedzie musiał się wykazać zaangażowaniem wyższym niż ta grupa.
Problemem nie jest MDK, jest nim brak konkurencji dla MDK.

Jeśli popatrzycie na sąsiednie miasta, w wielu z nich wiele działań kulturalnych jest organizowanych prez osoby zupełnie nie związane z etatowymi pracownikami domów kultury. To są albo stowarzyszenia (jak Glinoludy) albo osoby prywatne czy firmy.

Uważam że sama zmiana jednej osoby w MDK nie wystarczy żeby można było mówić o rozkwicie kultury w Lubaniu.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Aktywny użytkownik
*

Punkty: +105/-48
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1280
Znajomi: 15
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #4 : 27 Czerwiec, 2011, 11:27:10 am »

Paweł pracownicy jak i cały MDK jest utrzymywany z naszych pieniędzy, więc dlaczego MY mamy jeszcze ponosić koszty krzewienia kultury i tworzenia miejsc i zajęć dla chętnych. Dla Pana Dyrektora jak i pracowników mogę ufundować wycieczkę do GOK Zaręba - fantastyczni ludzi z zapałem i pomysłami, które mogą realizować ponieważ pracownicy tegoż ośrodka chcą współpracować. Plan zajęć dla dzieciaków jest rozpisany na całe wakacje i nie są to tylko spotkania w ośrodku ale wycieczki, mało tego dzieciaki są tak zadowolone że syn mojego znajomego potrafi wstać o 6 rano i nie może się doczekać aż pójdzie do swoich nauczycieli.

Tak jak Samozapłon trafnie zauważył spróbuj coś zorganizować z włodarzami MDK ... ja nie mam siły i ochoty.
Sondę stworzyłem z ciekawości jak mieszkańcy oceniają funkcjonowanie MDK-u szczególnie po najważniejsze imprezie roku, jak widzisz osądy są zróżnicowane co mnie nie dziwi po tym co zobaczyłem na lawie .
 
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Studio Eline.pl
Administrator
*****
*

Punkty: +154/-6
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1430
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Marketing w sieci. Daj się znaleźć!


WWW
« Odpowiedź #5 : 27 Czerwiec, 2011, 11:46:27 am »

Borisem Wszędzie coś się dzieje, doceniam GOK Zaręba. Rozumiem że "świeża krew" jest gorąca.

To na co chce zwrócić uwagę to fakt że sama zmiana jednej osoby niewiele pomoże o ile nie znajdzie się ktoś lepszy z zapałem i pomysłami na MDK. Pewnie że można zmieniać dla zmiany, jak premiera od czasu do czasu, ale dla mnie to nie jest odpowiedz że ta osoba się nie nadaje. To bardziej powinna być dyskusja kto się nadaje i jak to zobić żeby było dobrze.

NIe uważam się za organizatora, choć pare imprez zorganizowałem, ale wiem doskonale że potrzebny jest zespół. Osamotniony lider wrzucony do MDK takiego jak w tej chwili szybko się wypali i nie rozwiąże to problemu. Kompletna rotacja etatów nie jest do wykonania. Jedyne co można zrobić aby podnieść poziom/ilość imprez to działania równoległe do MDK aż do czasu kiedy wyłoni się odpowiedni zespół.

Stąd też propozycja wzięcia spraw w swoje ręce i organizowania imprez
Zgłoś do moderatora   Zapisane




Punkty: +24/-3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 316
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #6 : 27 Czerwiec, 2011, 13:27:57 pm »

ODK Zaręba posiada instruktorów na pełnych etatach, i to jest właśnie sedno problemu, MDK w Lubaniu nie ma ani jednego instruktora, który miałby do tego jeszcze umiejętności.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #7 : 27 Czerwiec, 2011, 14:49:32 pm »

ODK Zaręba posiada instruktorów na pełnych etatach, i to jest właśnie sedno problemu, MDK w Lubaniu nie ma ani jednego instruktora, który miałby do tego jeszcze umiejętności.

A może po prostu trzeba wymienić głównodowodzącego w MDK. Gdzie mądry i i zaradny szef, tam i firma dobrze prosperuje.
PS. Zagłosowałam w ankiecie , zgodnie z tym, co napisałam w poscie.
« Ostatnia zmiana: 27 Czerwiec, 2011, 15:00:55 pm wysłane przez Jola » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV



Punkty: +24/-3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 316
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #8 : 27 Czerwiec, 2011, 15:07:31 pm »

A ile to już lat Pan dyrektor w tej samej osobie piastuje to stanowisko, bo chyba już z 10. po takim czasie, nie ma mowy o dobrym podejściu do kultury, tym bardziej, że faktycznie, personalnie to tam jest XIX wiek
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +6/-1
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 59
Znajomi: 3
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #9 : 27 Czerwiec, 2011, 15:28:09 pm »

Paweł, spróbuj wyjść z jakąś inicjatywą kulturalną w MDK, a zostaniesz odpowiednio potraktowany, żeby tworzyć kulturę lokalną trzeba mieć z kim a w MDK nie ma pracowników odpowiednich i znających tematykę szeroko pojętej kultury, chyba że chcesz po tańczyć, ale musisz za to zapłacić   

Zgadza się. Pan Dyrektor odpycha ludzi. Znajomy, który świadczy usługi podczas imprez kulturalnych, twierdzi, że z każdym miastem można współpracować, ba... z gminą wiejską, ale z miastem Lubań i osobą Pana Dyrektora się nie da. Kulisy imprez kulturalnych to mnóstwo pracy. Wiem, że zawsze znajdą się chętni do pomocy, ale nie z obecnym Panem Dyrektorem.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Im kto potężniejszy, tym bardziej umiarkowanie z władzy korzysta.
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #10 : 27 Czerwiec, 2011, 15:44:43 pm »

Miano pisarza i poety zobowiązuje  artyści, to wrażliwcy i ekscentrycy, czyż nie , poza tym, nasi włodzrze zarówno poprzedni jak obecny mają chyba wiele sympatii do pana Dyrektora, gdyż jak widać nie mieli i nie mają do niego zastrzeżeń, czyli wszystko jest ok a życie kulturalne w mieście to sprawa drugorzędna
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV



Punkty: +0/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 15
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #11 : 27 Czerwiec, 2011, 15:53:56 pm »

czekałem,czekałem i sie doczekałem nie Lawy bo ona zawsze jest w porządku ale wszelkiej maści malkontentów,którym nic i nikt nie dogodzi...panie Administratorze im sie nawet kolor budynków nie podoba..wielcy znawcy kultury...kulture niestety już nie robi się zadarmo więc jak mówią jaki budżet taka......nie mam nic przeciwko GOK w Zarębie więc zapytam a cóz to on takiego robi co tu sie nie robi?,myślę że jest dla każdego po trochę...polubmy to co mamy,nie wybrzydzajmy wszystkiego bo cała europa juz sie z tego śmieje jak to polacy szanują swoja ojczyznę..Lawa wczoraj pokazała że sie utrzyma..
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #12 : 27 Czerwiec, 2011, 17:21:58 pm »

czekałem,czekałem i sie doczekałem nie Lawy bo ona zawsze jest w porządku ale wszelkiej maści malkontentów,którym nic i nikt nie dogodzi...panie Administratorze im sie nawet kolor budynków nie podoba..wielcy znawcy kultury...kulture niestety już nie robi się zadarmo więc jak mówią jaki budżet taka......nie mam nic przeciwko GOK w Zarębie więc zapytam a cóz to on takiego robi co tu sie nie robi?,myślę że jest dla każdego po trochę...polubmy to co mamy,nie wybrzydzajmy wszystkiego bo cała europa juz sie z tego śmieje jak to polacy szanują swoja ojczyznę..Lawa wczoraj pokazała że sie utrzyma..

Jeśli Europa się śmieje, to raczej z korupcji na każdym kroku choćby np. w PZPN, nieuczciwości i niekomperencji polityków, nieudolności budowniczych dróg i stadionów, itd, itp. Placy na szczęście są bardzo cierpliwi, tylko narzekają i nie wychodzą ze swoim niezadowoleniem na ulice, tak jak np. Grecy, Anglicy czy Francuzi.
PS. Na szczęście demokracja daje nam prawo do wyrażania własnego zdania. Czasy MO i ZOMO minęły bezpowrotnie.
« Ostatnia zmiana: 27 Czerwiec, 2011, 17:27:11 pm wysłane przez Jola » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV



Punkty: +0/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 15
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #13 : 27 Czerwiec, 2011, 19:04:24 pm »

Przyznaje,że nie bardzo rozumie o co  Szanownej Pani chodzi,bo ani to w temacie ani... a niech tam..tez tylko wyraziłem swoje zdanie,a jednak pozdrawiam
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #14 : 27 Czerwiec, 2011, 19:43:20 pm »

Przyznaje,że nie bardzo rozumie o co  Szanownej Pani chodzi,bo ani to w temacie ani... a niech tam..tez tylko wyraziłem swoje zdanie,a jednak pozdrawiam
No własnie odmienność poglądów wcale nie musi byc wyznacznikiem wzajemnej niewnawiści. Wyrażajmy swoje zdanie ale bądźmy tolerancyjni wobwec siebie.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Strony: [1] 2 3 ... 5   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Pożegnania nadszedł czas Kronika Kryminalna Antoś 0 4433 Ostatnia wiadomość 29 Kwiecień, 2008, 09:04:26 am
wysłane przez Antoś
Zmiany na luban24.pl Polecane - Strona główna « 1 2 » Paweł Sokołowski 23 24709 Ostatnia wiadomość 07 Marzec, 2011, 21:02:30 pm
wysłane przez curious
Czas Wielkiej Nocy!!! Hydepark Ewa Gutek 0 3489 Ostatnia wiadomość 22 Kwiecień, 2011, 16:35:12 pm
wysłane przez Ewa Gutek
Nadszedł kolędowania czas Polecane - Strona główna Młodzieżowy Dom Kultury 0 2996 Ostatnia wiadomość 19 Grudzień, 2011, 12:52:11 pm
wysłane przez Młodzieżowy Dom Kultury
Zmiany na Luban24.pl w 2012 roku Polecane - Strona główna « 1 2 3 4 5 » Paweł Sokołowski 66 59195 Ostatnia wiadomość 23 Maj, 2012, 17:14:21 pm
wysłane przez Paweł Sokołowski
Zmiany w Radzie Miasta Miasto Lubań « 1 2 3 » Urząd Miasta 35 36197 Ostatnia wiadomość 14 Maj, 2013, 15:17:01 pm
wysłane przez Jola
Czy wiesz, że ... Ogłoszenia drobne Związek Zaw. Solidarność 10 12248 Ostatnia wiadomość 27 Czerwiec, 2013, 00:03:15 am
wysłane przez x
Sztafetowe biegi przełajowe w Olszynie [MDK LUBAŃ] Polecane - Strona główna Paweł Sokołowski 0 4212 Ostatnia wiadomość 02 Październik, 2013, 17:02:00 pm
wysłane przez Paweł Sokołowski
Czas na zmiany ! Hydepark Wojciech Zembik 9 9454 Ostatnia wiadomość 29 Lipiec, 2014, 09:39:36 am
wysłane przez PIOTRUS
1 LISTOPADA - CZAS ZADUMY CZY REWIA OZDÓB Kultura i sztuka Jola 1 6089 Ostatnia wiadomość 31 Październik, 2015, 23:14:47 pm
wysłane przez Jola