Strony: 1 [2] 3 4 5   Do dołu
  Drukuj  
Obecna ocena:
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Obiekt wandalizmu przy lubańskiej Temidzie [mieszkańcy informują ]  (Przeczytany 68205 razy)
0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.


*

Punkty: +179/-98
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1883
Znajomi: 12
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #15 : 25 Czerwiec, 2011, 18:43:26 pm »

Brawo Andzia!!! Dokładnie w obecnym stanie ten samochód nie nadaje się do ruchu, więc powiadomienie właściciela...laweta i parking do  tego przeznaczony. Jak drogówka zatrzyma auto na drodze, które do jazdy nie spełnia wymogów to nie kłania się w pas właścicielowi i prosi go o cokolwiek tylko z urzędu wzywa lawetę.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +11/-6
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 403
Znajomi: 13
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #16 : 25 Czerwiec, 2011, 19:55:42 pm »

Ja rozumiem, że parking można użytkować ile kto chce, bo od tego jest, ale w tym stanie rzeczy gdzie zdewastowany samochód stoi, napewno trzeba coś z nim zrobić.

Myślę, że po weekendzie problem się rozwiąże;)
Czasami forum działa jak magia....hahaha;)
Zgłoś do moderatora   Zapisane

...be somebody being yourself...
MooseDlb
Gość
« Odpowiedź #17 : 25 Czerwiec, 2011, 20:37:12 pm »

czary mary...Chichot
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +179/-98
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1883
Znajomi: 12
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #18 : 25 Czerwiec, 2011, 21:11:37 pm »

Andzia to znaczy, że mam nie wydzwaniać? Da się bez mojego monitu? Jak gdzieś apeluję to mam wrażenie, że Ci po drugiej stronie kabla wzdychają: "Znowu ta Gutek"
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +178/-67
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1954
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



WWW
« Odpowiedź #19 : 25 Czerwiec, 2011, 22:32:53 pm »

Pani Gutek monituje ..Pani Gutek zwraca uwag.e a po drugiej stronie cisza...czemu ..się pytam??? czy ktoś boi się Panią Gutek zmierzyć??  czy prawość i odwaga jest  tak boląca dla
pierwszych??...
Zgłoś do moderatora   Zapisane

 *Link usunięty*
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +105/-48
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1280
Znajomi: 15
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #20 : 25 Czerwiec, 2011, 23:21:14 pm »

Ja tam bym się Służb nie czepiał, bo sprawa nie jest wcale taka prosta.
Choć zgodnie Art. 50a. 1. Pojazd pozostawiony bez tablic rejestracyjnych lub pojazd, którego stan wskazuje na to, że nie jest używany, może zostać usunięty z drogi przez straż gminną lub Policję na koszt właściciela lub posiadacza.
Auto stało dłuższy czas z tablicami rejestracyjnymi, więc teoretycznie nikt nie złamał prawa, po zniknięciu tablic wiem że SM się interesowała tym pojazdem, lecz tak tylko podejrzewam, był problem z ustaleniem właściciela.

Teraz małe doświadczenie:
Jutro dostaniecie  prezent każdy z Forumowiczów tj. wycieczkę dookoła świata w 80 dni ( Pod warunkiem że zostawicie swoje samochody na parkingu obok Sądu)
Jeśli po powrocie okaże się, że wasze auta stoją bez szyb, tablic i powietrza w kołach.
-Czy powiadomicie Służby aby odholowały wasze pojazdy?
-Czy będziecie  mieć pretensje jeśli wasze samochody będą stały na parkingu Policyjnym?

To był tylko taki Test do przemyślenia ... choć życzę każdemu takiej wycieczki
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +174/-715
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1232
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Pragmatyk


« Odpowiedź #21 : 26 Czerwiec, 2011, 08:11:35 am »

właściciel jest na "wczasach" na koszt państwa
przyjechał na sprawę i...
auto stoi od ponad roku tam

ten wrak to smród a usunięcie to wydatek no i jeszcze aspekt prawny...
na parking ?! a kto zapłaci za parking ?
tu inny przykład z Polski:

http://www.tvn24.pl/12690,1708083,0,1,bezpanski-mercedes-pojdzie-pod-mlotek,wiadomosc.html

lecz auto było cenniejsze

tak sobie piszecie i myślicie (można policzyć na palcach obu dłoni)że jak napiszecie to w te pędy zacznie się coś dziać
lecz to o kasę się rozchodzi !
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeśli walczymy możemy przegrać
jeśli nie walczymy jesteśmy przegrani
Przyjaciel forum
*

Punkty: +11/-6
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 403
Znajomi: 13
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #22 : 26 Czerwiec, 2011, 13:53:08 pm »

Andzia to znaczy, że mam nie wydzwaniać? Da się bez mojego monitu? Jak gdzieś apeluję to mam wrażenie, że Ci po drugiej stronie kabla wzdychają: "Znowu ta Gutek"

Oczywiście Ewciu że rób jak uważasz:) Ja tylko mówię, że nie raz po wątku na forum coś się ruszyło w temacie.

Mieszkańcy miasta jak najbardziej mają prawo zgłąszać wszystko do odpowienich urzędów:)

Zgłoś do moderatora   Zapisane

...be somebody being yourself...
Przyjaciel forum
*

Punkty: +11/-6
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 403
Znajomi: 13
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #23 : 26 Czerwiec, 2011, 14:08:26 pm »

wiem że SM się interesowała tym pojazdem, lecz tak tylko podejrzewam, był problem z ustaleniem właściciela.

Teraz małe doświadczenie:
Jutro dostaniecie  prezent każdy z Forumowiczów tj. wycieczkę dookoła świata w 80 dni ( Pod warunkiem że zostawicie swoje samochody na parkingu obok Sądu)
Jeśli po powrocie okaże się, że wasze auta stoją bez szyb, tablic i powietrza w kołach.
-Czy powiadomicie Służby aby odholowały wasze pojazdy?
-Czy będziecie  mieć pretensje jeśli wasze samochody będą stały na parkingu Policyjnym?

To był tylko taki Test do przemyślenia ... choć życzę każdemu takiej wycieczki


Problem z ustaleniem właściciela???
Borisem, bardzo Cię szanuję, ale teraz to mnie rozśmieszyłeś:) Taki problem to żaden problem, wystarczyło spisac tablice jak jeszcze były, teraz równiez się da, wystarczy wiedzieć jak!


Osadzony jeśli jest właścicielem powinien zabezpieczyć sobie samochód kiedy dowiedział się, że idzie do więzenia od razu po sprawie-jak piszecie. Miał do tego prawo, nie wykorzystał?Nie wierzę, że nie miał KOMU zostawić kluczków i papierów.

Mógł to również zrobić będąc już osadzonym.

Nie zrobił tego, sam sobie winny. Teraz może mu narastać koszt pobytu auta na parkingu strzeżonym. Tylko racja jest taka, że kto auto przyjmie? wiedząc, że egzekwowanie pieniędzy za parking może być bardzo długie i zawiłe?

Tak czy siak, auto powinno zniknąć z parkingu k/ Sądu to jest oczywiste, i nie powinno nas obchodzić kto to zrobi i kto zapłaci koszta.

Tylko zawsze jest tak, że jak się pojawiają nietypowe sprawy, nie ma nagle decydentów...
Zawsze mnie to rozwalało...

Boris, gdybym wygrała wycieczkę dookoła świata, nie zostawiłabym auta na parkingu publicznym:) A gdybym jednak musiała, znalazłabym kogoś, kto by sie nim zaopiekował. Nie wierzę, że nie można mieć takiej moźliwości...

W innym przypadku mogłabym mieć pretensje tylko do samej siebie, gdyby państwo zainteresowało się moim autem, które jak omawiane w wątku stoi zniszczone itd....
Na tym etapie to już wszystko co mam do powiedzienia:) czas pokaże.
« Ostatnia zmiana: 26 Czerwiec, 2011, 14:13:22 pm wysłane przez Andzia » Zgłoś do moderatora   Zapisane

...be somebody being yourself...
Przyjaciel forum
*

Punkty: +11/-6
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 403
Znajomi: 13
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #24 : 26 Czerwiec, 2011, 14:46:43 pm »

P.S.

Art. 50a. Prawo o Ruchu Drogowym- jak zacytował Borisem mówi jasno na temat wraków.
Usunięcie pojazdu o cechach wskazujących na jego długotrwałe nie użytkowanie (np. brak tablic rejestracyjnych, zdemontowane podzespoły, widoczne uszkodzenia niebezpieczne dla osób trzecich) może zlecić Policja i Straż Miejska.
Strażnicy mogą odstąpić od ustalania właściciela i uruchomić procedurę usunięcia pojazdu w trybie art. 50a PoRD w przypadku, gdy pojazd stwarza realne zagrożenie, np. istnieje możliwość wejścia do pojazdu osób trzecich, auto ma niezabezpieczony dostęp do zbiornika paliwa, wystające ostre krawędzie, potłuczone szyby itp.
Pojazd uznany za porzucony z zamiarem wyzbycia(można go za taki uznać, gdyż osadzony mimo, że siedzi za kratami ma możliwość korzystać z prawa i zgłosić swoje rządania co do własności), usuwany jest na koszt właściciela na parking strzeżony. Po sześciu miesiącach postoju na parkingu, gdy właściciel nie chce go odebrać (może wskazać osobę upoważnioną jeśli odbywa karę), na mocy ustawy pojazd przechodzi na własność miasta, a następnie zostaje poddany recyklingowi.


Zgłoś do moderatora   Zapisane

...be somebody being yourself...
Przyjaciel forum
*

Punkty: +174/-715
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1232
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Pragmatyk


« Odpowiedź #25 : 26 Czerwiec, 2011, 16:42:10 pm »

istnieje możliwość wejścia do pojazdu osób trzecich

w tym śmietniku wchodziły już nawet osoby -dziesiąte

przyglądałem się temu aucie długi,długi czas nie omal codziennie
na początku od frontu zarastało trawką
potem zeszło powietrze z kół
ale jak zniknęły blachy (pewnie ktoś potrzebował do zatankowania do pełna  )
to już oczekiwałem błyskawicznych wydarzeń
poleciała najpierw szyba od kierowcy a po gdzieś około trzech weekendów temu kiedy to głupy mają tarło a w ruch idzie metaamfetamina,piguły,zioło i duże ilości alkoholu poleciała reszta bocznych szyb
nie muszę być strażnikiem wiejskim czy też być w formacji niebieskich beretów aby to zauważyć
jeżdżą,jeżdżę "puszczając podatki w powietrze"po tym mieście i za przeproszeniem gówna się przypier..... robiąc często gęsto z tegoż gówna aferę koperkową...
ale jak wcześniej wspomniałem rozchodzi się o kaskę a rozgrzebanie czegokolwiek to aktywność to awans to więcej złotówek na koncie...
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeśli walczymy możemy przegrać
jeśli nie walczymy jesteśmy przegrani
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +105/-48
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1280
Znajomi: 15
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #26 : 26 Czerwiec, 2011, 23:16:24 pm »


Problem z ustaleniem właściciela???
Borisem, bardzo Cię szanuję, ale teraz to mnie rozśmieszyłeś:) Taki problem to żaden problem, wystarczyło spisac tablice jak jeszcze były, teraz równiez się da, wystarczy wiedzieć jak!



Skoro samochód posiadał obie tablice rejestracyjne, wszystkie szyby jedynie w kole brakowało powietrza( tak to opisujecie ) to na jakiej podstawie samochód powinien być spisany czy usunięty?





Osadzony jeśli jest właścicielem powinien zabezpieczyć sobie samochód kiedy dowiedział się, że idzie do więzenia od razu po sprawie-jak piszecie. Miał do tego prawo, nie wykorzystał?Nie wierzę, że nie miał KOMU zostawić kluczków i papierów.



Bardzo prawdopodobne ( Jeśli faktycznie ten samochód jest własnością osadzonego )że jadąc na sprawę nie sądził że zostanie skazany i aresztowany.




Tak czy siak, auto powinno zniknąć z parkingu k/ Sądu to jest oczywiste, i nie powinno nas obchodzić kto to zrobi i kto zapłaci koszta.


Zgadzam się powinno zniknąć , tylko mnie to obchodzi, bo to my zapłacimy.
Najlepszym rozwiązaniem było by automatyczne przekazanie samochodu do recyklingu ponieważ już same koszty odholowania przewyższają wartość pojazdu.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +11/-6
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 403
Znajomi: 13
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #27 : 27 Czerwiec, 2011, 21:16:19 pm »

Nie znalazłam i nie znam innych przepisów regulujących taki stan rzeczy. Ale skoro auto ma być odholowane a po 6 miesiącach gdy nie odebranie  - zniszczone, powinien wciąz płacić właściciel, i powinno mu rosnąć jak alimenty:)
Zgłoś do moderatora   Zapisane

...be somebody being yourself...
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #28 : 27 Czerwiec, 2011, 21:24:24 pm »

Nie znalazłam i nie znam innych przepisów regulujących taki stan rzeczy. Ale skoro auto ma być odholowane a po 6 miesiącach gdy nie odebranie  - zniszczone, powinien wciąz płacić właściciel, i powinno mu rosnąć jak alimenty:)

A jak nie zapłaci to przedłuży mu się pobyt w ZK.I w konsekwencji i tak zapłacą podatnicy.Andzia pozdrawiam.Pomogła mi rozmowa z Tobą. Buziak
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Przyjaciel forum
*

Punkty: +11/-6
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 403
Znajomi: 13
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #29 : 29 Czerwiec, 2011, 23:12:53 pm »

Rozmowy ze mną mają na celu pomagać:) Janku, mrauuu:)
Zgłoś do moderatora   Zapisane

...be somebody being yourself...
Strony: 1 [2] 3 4 5   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Przetarg na M-4 (63m) przy ul. Mieszka II - 95.000 pln Informacje i Komunikaty Instytucji Paweł Sokołowski 0 4367 Ostatnia wiadomość 28 Kwiecień, 2009, 18:19:25 pm
wysłane przez Paweł Sokołowski
Lubańska Straż Miejska ma nowego komendanta Miasto Lubań Urząd Miasta 5 8910 Ostatnia wiadomość 22 Marzec, 2013, 01:01:11 am
wysłane przez Marsjanin
Poszukuję do wynajęcia Lubań, Leśna, Gryfów Śląski Nieruchomości bartulanka 0 4088 Ostatnia wiadomość 27 Marzec, 2013, 17:08:47 pm
wysłane przez bartulanka
Marian Kwolik przewodniczącym Rady Miasta Lubań [wideo] Polecane - Strona główna x 6 9358 Ostatnia wiadomość 06 Maj, 2013, 17:55:31 pm
wysłane przez melioracja
Noc Muzeów Lubań 2013 Polecane - Strona główna ŁCR 5 6838 Ostatnia wiadomość 19 Maj, 2013, 00:00:50 am
wysłane przez Arkadiusz Słowiński
Demokracja a la Gmina Lubań Hydepark realista 10 15233 Ostatnia wiadomość 03 Czerwiec, 2013, 08:32:43 am
wysłane przez realista
Miasto Lubań w gronie najlepszych na Dolnym Śląsku Miasto Lubań « 1 2 3 4 5 » Urząd Miasta 69 57182 Ostatnia wiadomość 20 Lipiec, 2013, 22:26:51 pm
wysłane przez tatajulki
Kontrole nad wodami powiatu lubańskiego Hydepark Bero 3 5064 Ostatnia wiadomość 07 Sierpień, 2013, 22:54:57 pm
wysłane przez Gustaw
Lubański akcent Hydepark Tony 0 2304 Ostatnia wiadomość 29 Grudzień, 2013, 00:57:25 am
wysłane przez Tony
I Lubański Orszak Trzech Króli Polecane - Strona główna Urząd Miasta 4 8514 Ostatnia wiadomość 08 Styczeń, 2014, 21:13:49 pm
wysłane przez Jeżyk