Strony: 1 2 3 [4] 5   Do dołu
  Drukuj  
Obecna ocena:
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Obiekt wandalizmu przy lubańskiej Temidzie [mieszkańcy informują ]  (Przeczytany 68173 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.


*

Punkty: +463/-184
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 439
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #45 : 09 Lipiec, 2011, 13:04:16 pm »

Włożę trochę "kij w mrowisko" - ale trudno. Po pierwsze. Ustalono właściciela samochodu. Po drugie. Z informacji, które posiadamy wspomniany jest już na wolności - auto go jednak NIE INTERESUJE. Po trzecie. Droga tj. ul. Podwale/ Pl. 3-go Maja to droga wojewódzka (tzw. pas drogi, czyli parking z wrakiem to również własność Województwa), którą na co dzień  zawiaduje Starostwo Powiatowe. Po czwarte. Paweł cytując art. 50a ma rację. Tylko... Dlaczego nasze przepisy są tak idiotyczne! Odholowanie i przetrzymanie na parkingu (dodajmy strzeżonym) kosztuje. I to wcale nie mało - tak na cito około 5 tys. (w sumie). Oczywiście można obciążyć właściciela pojazdu. Jeżeli jednak wspomniany okaże się "gołodupcem" to w ostateczności i tak zapłaci Gmina. Czyli my wszyscy. Czy tego chcemy czy nie! Może to nie jest duża suma, ale gdyby miał ją np. Smoku, Borisem czy Piotrek  to zapewne mielibyśmy w Lubaniu przyzwoite wydarzenie kulturalne...
Ale proszę mi wierzyć. Myślimy, aby "wilk był syty i owca cała". Bo o jeszcze jednym nie napisałem. Gdybyśmy nie udokumentowali, że samochód odholowaliśmy w takim jak obecnie stanie to... właściciel mógłby starać się o odszkodowanie. Wszak do zniszczenia samochodu mogło by dojść na parkingu niestrzeżonym (stąd konieczność odprowadzenia pojazdu na parking strzeżony, czyli płatny).
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #46 : 09 Lipiec, 2011, 16:33:37 pm »

To może niech Panaceum odkupi od właściciela eskorcika za przysłowiową złotówkę - w jego interesie to też jest, bo dopóki pojazd jest zarejestrowany on ma obowiązek opłacania składek z tyt. obowziązkowego ubezpieczenia odpowiedzialnosci cywilnej. Pożniej będzie można w majestacie prawa auto zezłomować.
Wtedy Stowarzyszenie mnie przekona, że oprócz nagłaśniania problemów potrafi je również rozwiązywać

Pozdrawiam
Karolus
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +11/-6
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 403
Znajomi: 13
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #47 : 09 Lipiec, 2011, 17:22:03 pm »

Właściciel nie powinien wobec tego dostać kary za zaśmiecanie miasta?
Wg mnie to wrak i tyle. Pojazd nie nadaje się do ruchu.

Karolus, Panaceum NIE MUSI ci nic udowadniać, a jakbyś sie zainteresował jego sukcesami w innych tematach /nienagłaśnianych zbyt mocno bo i takowe również istnieją uwierz mi/ to byś mógł sie wówczas wypowiadać ze stanowczością. A na dzień dzisiejszy uważam, że błądzisz...

A na marginiesie, choć wiem, że nie skorzystasz, mógłbyś kiedyś posluchać o czym panaceum rozmawia jak się spotka:)i jak działa a nie tylko nagłaśnia, chociaż to też dobra forma działania:)
Zgłoś do moderatora   Zapisane

...be somebody being yourself...


*

Punkty: +179/-98
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1883
Znajomi: 12
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #48 : 09 Lipiec, 2011, 18:45:26 pm »

To może niech Panaceum odkupi od właściciela eskorcika za przysłowiową złotówkę - w jego interesie to też jest, bo dopóki pojazd jest zarejestrowany on ma obowiązek opłacania składek z tyt. obowziązkowego ubezpieczenia odpowiedzialnosci cywilnej. Pożniej będzie można w majestacie prawa auto zezłomować.
Wtedy Stowarzyszenie mnie przekona, że oprócz nagłaśniania problemów potrafi je również rozwiązywać

Pozdrawiam
Karolus

Karolus nasza działalność musi mieścić się w ramach statutu stowarzyszenia.
Rozdział II, par. 7 pkt 6 naszego statut:
  Podejmowanie działań przeciwdziałających naruszaniu prawa przez jednostki Samorządowe oraz podmioty będące ich własnością lub działające w ich imieniu i na ich rzecz.

Panie Burmistrzu my nie mrówki Bardzo dziękuję za szczegółową odpowiedź i mam nadzieję na owocna współpracę.
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +179/-98
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1883
Znajomi: 12
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #49 : 26 Lipiec, 2011, 07:14:14 am »

Rano tuż po 5-ej przejeżdżałam przez centrum i niestety droga zablokowana. Na wysokości sądu SM na kogutach przekierowała mnie na Bankową. No cóż wypadek zapewne- pomyślałam, bo na środku ulicy stał wrak. Nieźle oberwał- jeszcze przyszło mi do głowy. Dobrze się przyjrzałam, bo już wciągano go na lawetę, a to "nasz" wrak Chichot Chichot Chichot Parking pd sądem już nie starszy!!! Za co dziękuję służbom i Burmistrzowi Miasta Buziak
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #50 : 26 Lipiec, 2011, 17:36:25 pm »

Cytuj
Rano tuż po 5-ej przejeżdżałam przez centrum i niestety droga zablokowana


Ewa super.Ty to potrafisz 

maciej stuhr - mariusz max kolanko
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...


*

Punkty: +179/-98
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1883
Znajomi: 12
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #51 : 26 Lipiec, 2011, 22:16:41 pm »

Ewa super.Ty to potrafisz 
Tak Janku to ja Wasz korespondent wojenny Ewa Danuta Gutek z Lubania nad Kwisą Chichot
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +11/-6
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 403
Znajomi: 13
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #52 : 27 Lipiec, 2011, 21:58:54 pm »

nie musielismy dlugo czekac:) jestem pod wrażeniem i mile zaskoczona:)
Zgłoś do moderatora   Zapisane

...be somebody being yourself...
Studio Eline.pl
Administrator
*****
*

Punkty: +154/-6
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1430
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Marketing w sieci. Daj się znaleźć!


WWW
« Odpowiedź #53 : 28 Lipiec, 2011, 10:08:43 am »

To bardzo miła informacja Dziękujemy ...
Zgłoś do moderatora   Zapisane




Punkty: +12/-6
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 60
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #54 : 28 Lipiec, 2011, 12:31:46 pm »

To bardzo miła informacja Dziękujemy ...
Podziękowania należą sie Burmistrzowi a przede wszystkim Straży Miejskiej, którzy to juz dawno podjęli kroki w celu usunięcia wraku. Ale, że biurokracja u nas wielka troche to trwało.
Panaceum ze swoim wniokiem wstrzelilo się w doskonałym czasie, bo albo mieli szczęście, albo wiedzę, że sprawa zostanie niedługo załatwiona. No ale cóż, najważniejsze, że cel został osiągnięty.
Swoją drogą ciekawa jestem jaki los spotkał ostatecznie dokuczliwy wrak i kto za to zapłacił lub wciąż płaci?
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +179/-98
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1883
Znajomi: 12
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #55 : 28 Lipiec, 2011, 14:26:11 pm »

Podziękowania należą sie Burmistrzowi a przede wszystkim Straży Miejskiej, którzy to juz dawno podjęli kroki w celu usunięcia wraku. Ale, że biurokracja u nas wielka troche to trwało.
Panaceum ze swoim wniokiem wstrzelilo się w doskonałym czasie, bo albo mieli szczęście, albo wiedzę, że sprawa zostanie niedługo załatwiona. No ale cóż, najważniejsze, że cel został osiągnięty.
Swoją drogą ciekawa jestem jaki los spotkał ostatecznie dokuczliwy wrak i kto za to zapłacił lub wciąż płaci?

Tajnos Agentos doniósł nam, że możemy zrobić karierę na wraku.
-Oni i tak go wywiozą, a wy będziecie spijać krople zwycięstwa- szepnął
To my w te pędy z pismami, zdjęciami i wątkiem. Przecież przed nami sukces i rozgłos. Później Tajnos Agentos szepnął do mnie:
-wstań po 4 rano i pilnuj parkingu tam będziesz widziała jak wywożą wrak-  podpowiedział ponownie.
Po tym zawinął się czarnym płaszczem, zaciągnął kapelusz i ciemne okulary.

Nie ważne kto, ale ważne, że agent był skuteczny. Dziękuję wszystkim, którzy się do uporządkowania przyczynili!
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +12/-6
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 60
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #56 : 28 Lipiec, 2011, 14:43:30 pm »

Pani Ewo, a może Tajnos Agentos powiedział ile to nas będzie kosztowało? Bo jakoś nigdzie nie mogę sie dowiedzieć.
A tak serio to juz dużo wcześniej temat wraku był poruszany na tym forum i chyba nawet sam Burmistrz mówił, iż trwaja dzialania zmierzające do jego usunięcia
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +179/-98
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1883
Znajomi: 12
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #57 : 28 Lipiec, 2011, 15:42:18 pm »

Droga tolerancjo! Wrak stanowił zagrożenie, a ja nie znam ceny dla zdrowia, a tym bardziej życia, bo dla mnie te aspekty są bezcenne. Wrak był niezabezpieczony, pełen odłamków szkła, nie wiem w jakim stanie była elektryka  i czy w baku nie było paliwa. Nie wiem...Wiem, że to ja założyłam ten wątek, a redakcja uznała, że jest on na tyle istotny, aby pójść na czołówkę. Czy był to pierwszy, czy kolejny wpis w tym temacie?! Też nie wiem. Wiem natomiast, że niebezpieczeństwa już nie ma. I nie licytuję się, czy to zasługa Panaceum, które złożyło wniosek o usunięcie pojazdu, czy wcześniejszych działań służb. Mnie cieszy to, że niebezpieczeństwo związane z wrakiem już nie istnieje i nie ważne wskutek czyich działań.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #58 : 28 Lipiec, 2011, 16:46:12 pm »

A mnie ciekawi kto ten samochód doprowadził do takiego stanu.Stał sobie w ścisłym centrum miasta.Stopniowo ktoś go dewastował.Był lub nadal jest czyjąś własnością.Co zrobiły służby odpowiedzialne za nasze bezpieczeństwo.Czy monitoring nie obejmuje tego rewiru?Wszak jest to rejon Sądu.Taki los może spotkać każde auto pozostawione na parkingu.
Twierdzenie iż stanowił on zagrożenie jest na wyrost.Myślę że stojący nieopodal Dom Solny stanowi o wiele większe zagrożenie dla mieszkańców naszego grodu.To tylko jeden z przykładów.Myślę że każdy z nas znajdzie podobne zagrożenia.
« Ostatnia zmiana: 28 Lipiec, 2011, 16:51:25 pm wysłane przez Firefoks » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +105/-48
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1280
Znajomi: 15
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #59 : 28 Lipiec, 2011, 16:51:37 pm »

Temat zakończony ... myślę że należało by przenieść ten wątek do kosza.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Przetarg na M-4 (63m) przy ul. Mieszka II - 95.000 pln Informacje i Komunikaty Instytucji Paweł Sokołowski 0 4366 Ostatnia wiadomość 28 Kwiecień, 2009, 18:19:25 pm
wysłane przez Paweł Sokołowski
Lubańska Straż Miejska ma nowego komendanta Miasto Lubań Urząd Miasta 5 8904 Ostatnia wiadomość 22 Marzec, 2013, 01:01:11 am
wysłane przez Marsjanin
Poszukuję do wynajęcia Lubań, Leśna, Gryfów Śląski Nieruchomości bartulanka 0 4084 Ostatnia wiadomość 27 Marzec, 2013, 17:08:47 pm
wysłane przez bartulanka
Marian Kwolik przewodniczącym Rady Miasta Lubań [wideo] Polecane - Strona główna x 6 9353 Ostatnia wiadomość 06 Maj, 2013, 17:55:31 pm
wysłane przez melioracja
Noc Muzeów Lubań 2013 Polecane - Strona główna ŁCR 5 6837 Ostatnia wiadomość 19 Maj, 2013, 00:00:50 am
wysłane przez Arkadiusz Słowiński
Demokracja a la Gmina Lubań Hydepark realista 10 15219 Ostatnia wiadomość 03 Czerwiec, 2013, 08:32:43 am
wysłane przez realista
Miasto Lubań w gronie najlepszych na Dolnym Śląsku Miasto Lubań « 1 2 3 4 5 » Urząd Miasta 69 57143 Ostatnia wiadomość 20 Lipiec, 2013, 22:26:51 pm
wysłane przez tatajulki
Kontrole nad wodami powiatu lubańskiego Hydepark Bero 3 5060 Ostatnia wiadomość 07 Sierpień, 2013, 22:54:57 pm
wysłane przez Gustaw
Lubański akcent Hydepark Tony 0 2301 Ostatnia wiadomość 29 Grudzień, 2013, 00:57:25 am
wysłane przez Tony
I Lubański Orszak Trzech Króli Polecane - Strona główna Urząd Miasta 4 8504 Ostatnia wiadomość 08 Styczeń, 2014, 21:13:49 pm
wysłane przez Jeżyk