Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: szanuj zielen.....  (Przeczytany 4033 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.



Punkty: +5/-3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 47
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« : 12 Maj, 2011, 20:36:31 pm »

Na Osiedlu Piast obok sklepu As rosły kiedys drzewa,teraz pozostały po nich tylko kikuty (obcieto wszystkie gałęzie do pnia), wygląda to okropnie, pewnie właściciel mial problem z opadajacymi lisciami jesienia i w ten sposób brutalnie rozwiązał sobie problem.Czy w miescie nie ma zadnej instytucji, ktora kontrolowalaby taka wycinke drzew?Co?Co?? to były młode drzewa,gałęzie napewno nie zagrażały nikomu, az zal patrzec co ktos zrobil z pieknymi drzewami. Powinno sie karac wysoką grzywna taką bezmyslnosc,,,,
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +4/-3
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 61
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #1 : 13 Maj, 2011, 00:15:00 am »

Ciekawe jest to, że człowiek u siebie chce wszystko robić bez żadnego ograniczenia a u sąsiada już przepisy szykuje

Wg przepisów drzewa do lat 10-ciu można wycinać bez zezwolenia. Powyżej trzeba złożyć wniosek o zgodę na wycinkę. Można oczywiście podcinać drzewka bez  żadnego papierka.

Osoba, która musi na jesień sprzątać liście, bo inaczej straż miejska da mu mandat inaczej do tego podejdzie. Ta osoba nie ma ułatwień, tylko same problemy..... a zieleni szkoda... fajnie jak rośnie u kogoś innego, jak ktoś inny pielęgnuje, sprząta...fajnie jest popatrzeć z boku :}
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +5/-3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 47
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #2 : 13 Maj, 2011, 08:54:20 am »

widze, ze z góry zakładasz,ze jestem tym "saisadem", ktory tylko u kogoś widzi problem a nie u siebie hmm no rzeczywiscie posprzatanie lisci jesienia to był w tym przypadku wielki problem?! to moze wytnijmy wszystkie drzewa i w ogole nie bedzie tematu prawda? dziwne masz podejscie do szanowania zieleni, a te drzewa miały napewno wiecej niz 10 lat...
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +4/-3
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 61
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #3 : 13 Maj, 2011, 17:42:45 pm »

Wydaje mi się, że moja odpowiedź nie była spersonalizowana do Ciebie tylko ogólna. Nie jestem zwolennikiem wycinki drzew, tyle, że z autopsji wiem ile to sprzątania jest Podałem Ci jakie są przepisy, a Ty widzę emocjonalnie do tematu podchodzisz.
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +2/-2
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 63
Znajomi: 3
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #4 : 16 Maj, 2011, 11:53:12 am »

Julia masz rację, po drzewach zostały tylko kikuty - bez korony i liści. Żałosny widok...

Podobnie wyglądają teraz "drzewa' nieco niżej przy Kazimierza Wlk od strony placu zabaw - ale tam popis swoich umiejętności cięcia dali pracownicy Spółdzielni Mieszkaniowej - również zostały same pnie  Szok

A odnośnie skwerku przy Asie, na drugi dzień po Twoim poście widziałam jak zostały zasadzone nowe iglaki ... stare kiedyś też były, ale zostały zasikane przez psy i pousychały  Niezdecydowany
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
"szanuję nowego Burmistrza, ufam mu", itp.itd. Hydepark « 1 2 » Ludek 20 15742 Ostatnia wiadomość 01 Luty, 2011, 21:16:12 pm
wysłane przez Jola