Strony: 1 ... 5 6 [7] 8   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Konrad Rowiński startuje na Senatora w okręgu zgorzelecko-bolesławickim.  (Przeczytany 83978 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #90 : 26 Maj, 2011, 11:35:19 am »

Cytuj
ale lokalny patriotyzm, kojarzy mi się źle a ściślej mówiąc z byłą Jugosławią, to właśnie tzw lokalny patriotyzm, a ściślej mówiąc jego nadmiar doprowadził do rozdzwięków i podziałów w tym kraju a w konsekwencji tego, do wojny domowej i przerażających mordów, porównywanych przez media i opinię publiczną do tych z drugiej wojny światowej.

Jolu czy Ty nie za dużo wagarujesz?Troszeczkę pomieszałaś pojęcia  Szok

Patriotyzm lokalny - umiłowanie i przywiązanie względem własnej, lokalnej ojczyzny, (tzw. mała ojczyzna) - miejsca zamieszkania lub urodzenia. Podobnie jak patriotyzm w swym szerszym znaczeniu, patriotyzm lokalny opiera się na otwartości względem innych jednostek bądź grup.To definicja z Wikipedii.

Ty opisałaś klasyczny przykład nacjonalizmu.

Nacjonalizm w Polsce


Pojęcie nacjonalizmu w Polsce różni się od definicji w wielu innych językach. Np. w krajach anglosaskich pojęcie to ma szerszy zakres niż w Polsce i na ogół nie ma charakteru wartościującego. W literaturze polskiej istnieje wyraźne rozróżnienie między nacjonalizmem a patriotyzmem, który w odróżnieniu od nacjonalizmu częściej postrzegany jest pozytywnie. Za skrajną, agresywną formę nacjonalizmu uważany jest szowinizm.

W Polsce za polityczny wyraz nacjonalizmu uważano ruch narodowy (Liga Narodowa, Stronnictwo Narodowo-Demokratyczne, Związek Młodzieży Polskiej Zet, Narodowy Związek Robotniczy, Związek Ludowo-Narodowy, Obóz Wielkiej Polski, Stronnictwo Narodowe) oraz jego odłamy jak Obóz Narodowo-Radykalny. Współtwórcą i głównym ideologiem polskiego nacjonalizmu - Narodowej Demokracji (endecji) - był Roman Dmowski, (Myśli nowoczesnego Polaka, 1902)[3] jednakże obóz narodowy sam nie określał się jako nacjonalistyczny, wychodząc z założenia, że to określenie zawiera w sobie element doktrynalny i sprowadza obowiązek narodowy do części jakby tylko społeczeństwa[4][5].. W latach 30. XX wieku, w Polsce wyodrębnił się nurt nacjonalizmu zwany Narodowym Radykalizmem. Obecnie to właśnie do tego nurtu nacjonalizmu odwołują się Obóz Narodowo-Radykalny, Narodowe Odrodzenie Polski i kilka mniejszych. Do idei Endecji z kolei, odwołuje się między innymi Liga Polskich Rodzin oraz Młodzież Wszechpolska.

A matura tuż,tuż...
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...



Punkty: +24/-3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 316
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #91 : 26 Maj, 2011, 11:53:50 am »

No ale bardzo proszę, nie cytujmy Wikipedii na forum, to tylko zabiera nam własne zdanie.Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #92 : 26 Maj, 2011, 12:26:15 pm »



Fakt, strona była nieaktualna. Ale najważniejsze, że można głosować...jeszcze można
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #93 : 26 Maj, 2011, 12:59:14 pm »

Drogi Pysiu-mysiu wyrecytowałeś tu kawał Wikipedii ale to tylko teoria a wiadomo, że teoria to jedno a praktyka to coś zupełnie innego. Gdybyśmy opierali się na założeniach teoretycznych i gdyby nte założenia miały stuprocentowe odbiecie w praktyce, to do dziś żyli byśmy w ustroju socjalistycznym i byłoby nam sielsko i bajecznie jak w raju. Niestety jak widzisz na tym przykładzie teoria była super ale w praktyce się nie sprawdziła. Podobnie jest z tym lokalnym patiotyzmem. Czasem pisząc, wysuwasz takie mądre argumenty że jestem pełna podziwu wobec tego co czytam a innym razem Twoje za czy też przeciw podparte są lichymi podstawami, niemalże dziecinnie naiwnymi. Pozdrawiam  (pozdrowienie z jęzorem dotyczy wyłącznie Firefoksa)

PS. Najważnijsze, to szanować siebie, nie zapominając o szacunku dla innych ludzi i być uczciwym wobec siebie i innych. To niby proste a jednak dla niektórych trudne. 
« Ostatnia zmiana: 26 Maj, 2011, 13:12:13 pm wysłane przez Jola » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV



Punkty: +24/-3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 316
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #94 : 26 Maj, 2011, 13:10:48 pm »

ewentualne cytowanie jakiegoś tekstu, jest dopuszczalne, tylko za dokonaniem przypisu, i dobrze byłoby się tego trzymać, chociażby po to by wyrobić sobie zdanie o cytującym.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #95 : 26 Maj, 2011, 20:15:28 pm »

Cytuj
niemalże dziecinnie naiwnymi

Ze względu na Dzień Matki powstrzymam się z komentarzem.

Cytuj
Drogi Pysiu-mysiu wyrecytowałeś tu kawał Wikipedii ale to tylko teoria a wiadomo, że teoria to jedno a praktyka to coś zupełnie innego. Gdybyśmy opierali się na założeniach teoretycznych i gdyby nte założenia miały stuprocentowe odbiecie w praktyce, to do dziś żyli byśmy w ustroju socjalistycznym i byłoby nam sielsko i bajecznie jak w raju. Niestety jak widzisz na tym przykładzie teoria była super ale w praktyce się nie sprawdziła. Podobnie jest z tym lokalnym patiotyzmem.

Ze względu na zbliżający się Dzień Dziecka również odpuszczę sobie komentarz.

Cytuj
PS. Najważnijsze, to szanować siebie, nie zapominając o szacunku dla innych ludzi i być uczciwym wobec siebie i innych. To niby proste a jednak dla niektórych trudne.

Jolu a to chyba cytat Samozapłona.On/ona czuje się źle że nie ujęłaś jego/jej słów w "..."
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #96 : 26 Maj, 2011, 20:29:48 pm »

Psotny i jak zawsze przekorny Firefoksie, nie jestem pewna czy piszesz serio czy też może ironizujesz odnsząc się do ostatniego cytatu. Być może Samozapłon kiedyś tak powiedział ale to są moje słowa, wyrażające moje zdanie ale skoro ktoś inny mówi to samo, to może znaczy, że mamy podobne zdanie w tej kwestii. 
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV



Punkty: +24/-3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 316
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #97 : 27 Maj, 2011, 09:33:18 am »

Niestety nie moje to słowa, choć zgadzam się z nimi, właśnie cytowanie czyjegoś tekstu, przypisując go sobie, jest zwykłym brakiem szacunku dla czytającego, zarazem dla samego siebie. Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #98 : 27 Maj, 2011, 10:24:52 am »

Niestety nie moje to słowa, choć zgadzam się z nimi, właśnie cytowanie czyjegoś tekstu, przypisując go sobie, jest zwykłym brakiem szacunku dla czytającego, zarazem dla samego siebie. Pozdrawiam

Nie rozumiem, czy ta uwaga skierowana jest pod moim adresem? To nie jest żaden cytat tylko moje słowa, ponieważ chciałabym aby ludzie tak własnie postępowali a jeśli kiedyś ktoś powiedział coś podobnego, to chyba nie oznacza mojego braku szacunku wobec innych. To co napisałam jest dość oczywistą zasadą lecz niestety dla wielu trydną do realizacji i nie trzeba być filozofem ani medrcem aby dość do takich wniosków. 
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV



Punkty: +24/-3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 316
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #99 : 27 Maj, 2011, 10:36:56 am »

nie,nie, te słowa skierowane są ogólnie, a zaczęło się od firefoksa, który przepisał wikipedie, nie zaznaczając cytatu, i jeśli ktoś tego nie zauważył, to wyrabia sobie fałszywe zdanie o danej osobie, ot wszystko, poza tym jak bym śmiał kierować takie słowa do wice przewodniczącej parti twardzieli??? no jak???
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #100 : 27 Maj, 2011, 11:43:51 am »

nie,nie, te słowa skierowane są ogólnie, a zaczęło się od firefoksa, który przepisał wikipedie, nie zaznaczając cytatu, i jeśli ktoś tego nie zauważył, to wyrabia sobie fałszywe zdanie o danej osobie, ot wszystko, poza tym jak bym śmiał kierować takie słowa do wice przewodniczącej parti twardzieli??? no jak???

Cytuj
To definicja z Wikipedii.

Samozapłon,jak widzisz nie przypisuję tych słów sobie.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...



Punkty: +24/-3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 316
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #101 : 27 Maj, 2011, 11:55:45 am »

OK, firefoksie, nie ma sprawy, nie droczmy się, lepiej poruszajmy tematy ważne dla nas, może faktycznie załóżmy jakąś partie, ja pomysły mam na program, konsultacje, rozmowy, i może coś wypali?Co? z wykształcenia jestem socjologiem, więc może się przydać.Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +179/-98
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1883
Znajomi: 12
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #102 : 29 Maj, 2011, 10:53:16 am »

OK, firefoksie, nie ma sprawy, nie droczmy się, lepiej poruszajmy tematy ważne dla nas, może faktycznie załóżmy jakąś partie, ja pomysły mam na program, konsultacje, rozmowy, i może coś wypali?Co? z wykształcenia jestem socjologiem, więc może się przydać.Pozdrawiam

Mamy stowarzyszenie, które wystarczy reaktywować. Wybrać zarząd i do roboty. Statut jest, wpis w KRS też, nazwa wiele mówiąca... "Panaceum"- w swoich założeniach ma prawo i obowiązek tworzenia i wspierania wszelkich inicjatyw  obywatelskich. W swojej działalności ma też zapisane coś na kształt Rzecznika Praw Pacjenta i związku zawodowego działającego poza strukturami zakładów. Doradztwo pracownicze i pomoc w sporach. Ostatnio na czele stowarzyszenia stałam ja, ale możemy to zmienić. Chcecie? Zwołamy spotkanie i powołamy zarząd.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +105/-48
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1280
Znajomi: 15
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #103 : 29 Maj, 2011, 11:57:48 am »

... ale was ta władza podnieca 
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +179/-98
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1883
Znajomi: 12
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #104 : 29 Maj, 2011, 12:08:32 pm »

Borisem...no co Ty? To nie działanie partyjne i władcze. To stowarzyszenie i działanie. Widzisz jest problem z psem, jest problem z wykładaniem towaru, ze znalezieniem miejsca na staż. W grupie łatwiej działać, a grupa musi z kolei mieć umocowanie prawne Statutem, KRS i etc. Jeżeli chcecie to zaczniemy. Nic na siłę.
Boris chciałam tylko pomóc
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Kubica startuje z 9 pozycji na GP Australii Męskie Sprawy « 1 2 3 » Paweł Sokołowski 33 23252 Ostatnia wiadomość 23 Lipiec, 2010, 19:35:01 pm
wysłane przez Black
3D Kino-Teatr FORUM w Bolesławcu Hydepark Black 1 6102 Ostatnia wiadomość 08 Maj, 2010, 09:45:56 am
wysłane przez Black
Konrad Rowiński kandydatem na burmistrza Lubania z ramienia PO Bieżące wiadomości Leo 2 7182 Ostatnia wiadomość 16 Październik, 2010, 08:17:29 am
wysłane przez MooseDlb
Konrad Rowiński - burmistrz Lubania zaprasza na debatę Bieżące wiadomości « 1 2 3 » x 39 35510 Ostatnia wiadomość 02 Grudzień, 2010, 10:33:24 am
wysłane przez Prosto21
Bezpłatne porady prawne dla poszkodowanych przez klęski żywiołowe Polecane - Strona główna x 4 11745 Ostatnia wiadomość 31 Lipiec, 2012, 13:41:58 pm
wysłane przez powiat
2 minuty z burmistrzem Lubania Arkadiuszem Słowińskim Polecane - Strona główna x 6 8954 Ostatnia wiadomość 29 Wrzesień, 2012, 09:50:25 am
wysłane przez Tony
Poszukuję do wynajęcia Lubań, Leśna, Gryfów Śląski Nieruchomości bartulanka 0 4086 Ostatnia wiadomość 27 Marzec, 2013, 17:08:47 pm
wysłane przez bartulanka
Lubański akcent Hydepark Tony 0 2303 Ostatnia wiadomość 29 Grudzień, 2013, 00:57:25 am
wysłane przez Tony
Konrad pogodził faworytów Hydepark Bero 0 2579 Ostatnia wiadomość 29 Czerwiec, 2014, 17:57:38 pm
wysłane przez Bero
Debata. Arkadiusz Słowiński vs Konrad Rowiński [TV Łużyce] Polecane - Strona główna « 1 2 3 » x 36 29453 Ostatnia wiadomość 28 Listopad, 2014, 23:52:59 pm
wysłane przez Arkadiusz Słowiński