Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Obecna ocena: *****
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: ŻULE W NASZYM MIEŚCIE - TEN WĄTEK KIERUJĘ DO NASZYCH WŁADZ MIASTA.  (Przeczytany 20351 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.



Punkty: +0/-0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 16
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« : 30 Kwiecień, 2011, 02:29:42 am »

Uważam że czas najwyższy coś zrobić z tym.
Dlaczego nikt z władz nie zajmie się stójkowymi pod sklepami
i żebrającymi facetami na alkohol.
takie sklepy jak EKO-BIEDRONKI-CHROMEX i inne
są przez tych żuli oblegane.
ŻUlE są tak natarczywi że nikomu spokojnie nie dadżą przejśc.
A kiedy są już pijani wręcz strach starszym ludziom obok nich przechodzić.
Nie popuszczą żadnej osobie,żeby ją nie zaczepić.
Podziwiam ludzi którzy wyciągają jakieś tam grosze
 i jednak im dają dla świętego spokoju.
A żule natychmiast do sklepu po piwko
 czy winko i na gorąco pod sklepem piją.
Za moment dalej nagonka na ludzi.
Czas najwyższy aby częściej Policja i Straż Miejska
tym problemem się zajęła.
Za kilka dni dołączę zdjęcia jak to się odbywa - obiecuję.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +174/-715
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1232
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Pragmatyk


« Odpowiedź #1 : 30 Kwiecień, 2011, 06:50:04 am »

straż wiejska ma monitoring i grupę szybkiego reagowania w postaci romstera wraz z załogą
z nastawieniem na nie przepisowo zaparkowane pojazdy
oni maja pana żula za przeproszeniem gdzieś
jak od takiego wyegzekwować cokolwiek ?!
pan żul to prosty człowiek,w stanie upojenia alkoholowego,z higiena osobistą za pan brat
i niby gdzie oni mają go ewentualnie zabrać tym bardziej dotknąć czy rozmawiać bo niby o czym-o tym że musi wypić bo nie przeżyje dnia ?!
natomiast od kierowcy jak najbardziej
z kolei "niebieskie berety" również się nie wzruszają
kilka razy dzwoniłem z prośba o interwencję i rozmowa z dyżurnym jest po prostu jałowa na czas ,odnosi się wrażanie że się im cztery litery zawraca
raz właśnie w upojeniu siedząco-leżał na ławce a przed swoimi nogami miał przed sobą i przez siebie stworzonego "pawia" na całej szerokości chodnika
nie było opcji przejścia
dzwoniąc się tylko nagadałem i podniosłem sobie ciśnienie
dyżurny uspokajał mnie że delikwent pewnie się źle czuje i jak mu przejdzie to sobie pójdzie-normalnie sam bym na to nie wpadł-całe szczęście że pod telefonem są psycholodzy.....
rzucie okiem co się dzieje po urzędem gminy i na tej że ulicy dąbrowskiego
tam to dopiero igrzyska w żulowaniu a robi się coraz cieplej więc na pewno nie będzie spokojniej
tą drogą podążą sam komendant z lub do domu
choć patrole widać częściej ale nawet niewidomy się zorientuje że nadjeżdżają i alkohole pochowają...
często krew się leje bo dochodzi do konfrontacji i samosądów i to na całej szerokości ulicy
samochody stają,omijają a pany dzielnicy szaleją bezkarnie...
<a href="http://www.youtube.com/v/dUvNSJRggqA?fs=1&amp;hl=pl_PL&amp;rel=0" target="_blank">http://www.youtube.com/v/dUvNSJRggqA?fs=1&amp;hl=pl_PL&amp;rel=0</a>   
« Ostatnia zmiana: 30 Kwiecień, 2011, 07:01:55 am wysłane przez Tony » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeśli walczymy możemy przegrać
jeśli nie walczymy jesteśmy przegrani



Punkty: +24/-3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 316
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #2 : 30 Kwiecień, 2011, 08:32:18 am »

Zwróćcie uwagę, że pod Lidlem, Kauflandem nie ma żuli, dlaczego?? przeciez tam to dopiero jest obsada godna uwagi dla marginesu, a jednak, ochrona funkcjonująca w tych przybytkach załatwiła sprawę, jak tylko pokaże się jakis menel, kamery informują o tym zajściu, wychodzi pan " kark" i delikatnie acz z animuszem, tłumaczy bez słów delikwentowi w którym kierunku ma się udać, czyli w przeciwnym. Można???
Zgłoś do moderatora   Zapisane
MooseDlb
Gość
« Odpowiedź #3 : 30 Kwiecień, 2011, 10:00:32 am »


Czas najwyższy aby częściej Policja i Straż Miejska
tym problemem się zajęła.


naprawdę jesteś bardzo pozytywnej myśli... chyba zbyt pozytywnej...
czasem policja kolo gminy stanie...spisze...i pojedzie... i nic poza tym...
chyba są stworzenie do "wyższych spraw"... cokolwiek by to oznaczało...Spoko

straż wiejska ma monitoring i grupę szybkiego reagowania w postaci romstera wraz z załogą
z nastawieniem na nie przepisowo zaparkowane pojazdy

ale i tak tylko w wybranych rejonach miasta...  przejście dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Brackiej i Wąskiej jest nagminnie zajęte, przez auta...
wiem, że mało miejsc parkingowych itd. .... ale czasem to już jest przegięcie, kiedy strażnik mija takie auta zaparkowane za znakiem który wskazuje przejście dla pieszych i nic z tym nie robi...a ty sobie radź, jak chcesz przejść na druga stronę...
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +11/-6
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 403
Znajomi: 13
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #4 : 30 Kwiecień, 2011, 14:55:30 pm »

Macie rację, mnie też to wkurza bo z dzieckiem idę a ona widzi fantastycznychn panów i coraz więcej zaczyna rozumieć... Wiem, nie uchronię dzieciaka od takich widoków, niech sobie żule będą, ja im tam nie żaluję, ale nie w takich miejscach publicznych...

Mnie też szlag trafia, jak widzę zawalone autami miasto, gdzie popadnie, to chyba już się wymksnęło dawno spod kontroli jakiejkolwiek.

Moje zdanie: gdyby zwiększono ilość etatów w służbach porządkowych, byłby wówczas większy efekt niż obecnie... ale ta insynuacja kierowana powinna być do władzy, która decyzuje o ilości zatrudnienia...

W każdym bądz razie uważam że bardzo za mało jest głównie strażników miejskich.
Nie mam pojęcia kto decyzuje o tym ilu ma być na miasto, natomiast ilośc policjantów to już wyższy problem:/ i tak jest teraz ich więcej na ulicach, ale uważam że wciąż za mało i sm i policji.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

...be somebody being yourself...
MooseDlb
Gość
« Odpowiedź #5 : 30 Kwiecień, 2011, 15:26:01 pm »



W każdym bądz razie uważam że bardzo za mało jest głównie strażników miejskich.


a moim zdaniem poprostu powinni wsiąść się do roboty... a nie siedzieć na Mickiewicza i szwendać się kolo targowiska i tam gdzie im tylko wygodnie...
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +105/-48
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1280
Znajomi: 15
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #6 : 30 Kwiecień, 2011, 19:28:15 pm »

a niby co maja zrobić Policjanci i Strażnicy z żulami, zatrzymać-zamknąć i co dalej ? Problem to sprzedawcy którzy tym żulom sprzedają alkohol, gdyby respektowali prawo i nie sprzedawali nie trzeźwym było by po sprawie.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
MooseDlb
Gość
« Odpowiedź #7 : 30 Kwiecień, 2011, 19:48:02 pm »

..... gdyby respektowali prawo i nie sprzedawali nie trzeźwym było by po sprawie.

i obroty w dół... Spoko widzisz to jak już przestają sprzedawać...Co? Spoko
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +11/-6
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 403
Znajomi: 13
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #8 : 30 Kwiecień, 2011, 20:55:56 pm »

a niby co maja zrobić Policjanci i Strażnicy z żulami, zatrzymać-zamknąć i co dalej ? Problem to sprzedawcy którzy tym żulom sprzedają alkohol, gdyby respektowali prawo i nie sprzedawali nie trzeźwym było by po sprawie.
aaa święte słowa również
Zgłoś do moderatora   Zapisane

...be somebody being yourself...
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +105/-48
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1280
Znajomi: 15
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #9 : 30 Kwiecień, 2011, 21:33:51 pm »

i obroty w dół... Spoko widzisz to jak już przestają sprzedawać...Co? Spoko

a no widzę...kiedyś miałem knajpę i borykałem się z takim samym dylematem sprzedawać czy nie, na początku nie zwracałem na to uwagi ale pijany klient=zadyma, więc spróbowałem odmawiać i pojawiły się rodziny, małżeństwa nawet z dziećmi a ja miałem spokój i budżet na tym nie ucierpiał.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +11/-6
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 403
Znajomi: 13
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #10 : 30 Kwiecień, 2011, 23:01:41 pm »

Dokładnie, jak się wlaściciel szanuje to i ludzie szanuja knajpę.
Smoku mógłby wypowiedzieć się coś nt temat...jak to naprawdę w życiu jest?w sensie sprzedawania pijanym...
« Ostatnia zmiana: 30 Kwiecień, 2011, 23:17:24 pm wysłane przez Andzia » Zgłoś do moderatora   Zapisane

...be somebody being yourself...
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +105/-48
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1280
Znajomi: 15
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #11 : 01 Maj, 2011, 12:18:52 pm »

...akurat Iron Horse może tu świecić przykładem, kiedyś barman odmówił mi sprzedania piwa, choć znamy się nie od dziś , padło jedno krótkie "Borys na dzisiaj wystarczy..." wróciłem do domu na dwóch kończynach a nie na czterech. Takie sytuacje powinny być normalnością a my jako klienci powinniśmy być wdzięczni, bo głowa rano mniej boli.
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +16/-0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 79
Znajomi: 3
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



WWW
« Odpowiedź #12 : 01 Maj, 2011, 23:37:46 pm »

a niby co maja zrobić Policjanci i Strażnicy z żulami, zatrzymać-zamknąć i co dalej ? Problem to sprzedawcy którzy tym żulom sprzedają alkohol, gdyby respektowali prawo i nie sprzedawali nie trzeźwym było by po sprawie.

ej, bez sensu!
bo można sobie kupić po trzeźwemu hektolitr piwska lub galon wódy i nie tędy droga

a jak ktoś naprany łazi po mieście, drze ryja, rzyga, brudzi i zachowuje się agresywnie wobec przechodniów, to powinny interweniować służby:(
krzywa mordka, bo z interweniowaniem jest jak opisano:(
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Anna Łagowska

"Babcia Weatherwax wcale się nie gubiła. Nie należała do osób, które się kiedykolwiek gubią. Po prostu w tej chwili wiedziała co prawda dokładnie, gdzie się znajduje, ale nie była pewna lokalizacji wszystkich innych miejsc. "
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #13 : 02 Maj, 2011, 14:29:07 pm »

Żule są częścią naszego społeczeństwa, zresztą nie tylko w Lubaniu, oni są w każym mieście, w każej dzielnicy ale według mnie nie są oni aż tak wielkim problemem. Zgadzam się na Nają, to nie żule hałasują wrzeszcząc napici w środku nocy, to nie oni niszczą i demolują po pijaku różne publuczne obiekty.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV



Punkty: +8/-1
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 251
Znajomi: 8
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #14 : 02 Maj, 2011, 19:53:49 pm »

Akurat jeżeli chodzi o knajpy, to w ironie jest dużo spokojniej niż w tej śmiesznej piwnicy, gdzie barman daje w czapę razem ze swoim towarzystwem.
A co do żuli, to faktycznie nie oni robią burdy na mieście, bo żul wypije sobie gdzieś w krzakach, tam też zaśnie i jest problem z głowy. w weekend wieczorem w mieście to żal patrzeć na ludzi. w dzień każdy świruje porządnego, a wieczorem zachowują się gorzej jak zwierzęta. także żule są jeszcze w porządku
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Szkodliwe substancje chemiczne w naszych kosmetykach Świat Kobiet Iza 0 4209 Ostatnia wiadomość 25 Luty, 2008, 18:36:55 pm
wysłane przez Iza
Kino:Seks w Wielkim Mieście Kalendarz wydarzeń Iza 0 3189 Ostatnia wiadomość 21 Lipiec, 2008, 13:20:23 pm
wysłane przez Iza
Podsumowanie pracy naszych samorządowców [2006-2010] Bieżące wiadomości x 2 5578 Ostatnia wiadomość 16 Lipiec, 2010, 22:32:23 pm
wysłane przez x
Szykuje sie nie lada gratka dla fanów kosza w naszym regionie Bieżące wiadomości Leo 0 3533 Ostatnia wiadomość 25 Lipiec, 2010, 16:55:56 pm
wysłane przez Leo
Mieszkamy w mieście, czy na wsi ????? Polecam - Niepolecam saxony 6 10496 Ostatnia wiadomość 18 Kwiecień, 2011, 22:08:31 pm
wysłane przez brzeszczot
Pytanie do bezmyślnych władz Lubania. Hydepark « 1 2 3 » korespondencja_przykawie 35 31851 Ostatnia wiadomość 27 Czerwiec, 2011, 18:05:13 pm
wysłane przez jolik
Walery Czarnecki w izbie władz lokalnych Rady Europy Polecane - Strona główna red. 2 5685 Ostatnia wiadomość 25 Kwiecień, 2012, 16:25:11 pm
wysłane przez Jola
Kto się boi jeżozwierza? Jesien w Naszym Zoo. Przyroda i Turystyka www.tierpark-goerlitz.de 0 2972 Ostatnia wiadomość 20 Wrzesień, 2012, 11:58:18 am
wysłane przez www.tierpark-goerlitz.de
RADOŚĆ CZŁOWIEKA ŁAMIE TEN KUR...KI CHORY SYSTEM Hydepark Jola 1 5580 Ostatnia wiadomość 21 Październik, 2012, 11:41:59 am
wysłane przez x
Dni Lubania 2013 – świętujmy razem w naszym mieście! Miasto Lubań Urząd Miasta 0 3325 Ostatnia wiadomość 31 Maj, 2013, 08:43:05 am
wysłane przez Urząd Miasta