W poniedziałek 11 kwietnia w Olszynie odbyły się mistrzostwa powiatu lubańskiego w indywidualnych biegach przełajowych szkół podstawowych i gimnazjalnych.. Organizatorami imprezy byli: Młodzieżowy Dom Kultury w Lubaniu, Gimnazjum Publiczne w Olszynie i SL Olsza Olszyna. Rozegrano 8 biegów w których wystartowało 231 uczniów z 12 szkół. Zawodnicy z miejsc I-III otrzymali medale , a z miejsc I-VI dyplomy i drobne upominki.
Wyniki indywidualne zawodów:
Szkoły Podstawowe:
Dziewczęta – rocznik 2000-2001
1.Giedrys Aleksandra - SP Smolnik
2. Łuksza Zuzanna - SP Siekierczyn
3. Piela Klaudia - SP Siekierczyn
4. Sidzisz Nikola - SP 1 Świeradów
5. Klimowicz Małgorzata - SP Smolnik
6. Walszewska Zuzanna - SP 2 Świeradów
Chłopcy – rocznik 2000-2001
1. Stachnik Szymon - SP 2 Świeradów
2. Fedorowicz Szymon - SP 1 Olszyna
3. Mydłowski Kornel - SP Siekierczyn
4. Zimowicz Jakub - SP Smolnik
5. Włodarczyk Maciej - SP 1 Olszyna
6.Siergiejczuk Aleksander - SP 1 Świeradów
Dziewczęta – rocznik 1998-1999
1. Sienkiewicz Aleksandra - SP Smolnik
2. Demidow Agata - SP 3 Olszyna
3. Rendycz Natalia - SP 3 Olszyna
4. Bzdenga Natalia - SP 1 Olszyna
5. Tomczak Magda - SP Smolnik
6. Bielecka Aleksandra - SP Smolnik
Chłopcy – rocznik 1998-1999
1. Kuciński Alan - SP 2 Świeradów
2. Kulig Wojciech - SP 1 Olszyna
3. Czukiewski Jakub - SP 1 Świeradów
4. Kucharuk Krystian - SP Siekierczyn
5. Kalinowski Artur - SP 2 Świeradów
6. Mielnik Patryk - SP 3 Olszyna
Szkoły Gimnazjalne
Dziewczęta – rocznik 1997
1. Wołoszczuk Karolina - GIM Leśna
2. Kaczmar Katarzyna - GIM Olszyna
3. Woźniczko Katarzyna - GIM 3 Lubań
4. Kunecka Katarzyna - GIM Leśna
5. Kuberna Oliwia - GIM 3 Lubań
6. Zaborowska Angelika - GIM Leśna
Chłopcy – rocznik 1997
1. Kożuszyn Szymon - GIM 3 Lubań
2. Dziędzioła Łukasz - GIM Leśna
3. Domina Marcin - GIM Pisarzowice
4. Sławiński Marcin - GIM 3 Lubań
5. Skwarek Paweł - GIM 1 Świeradów
6. Kuczyński Jacek - GIM Olszyna
Dziewczęta – rocznik 1995-1996
1.Maćkowiak Kaja - GIM Olszyna
2. Wanacka Żaneta - GIM 3 Lubań
3. Krawiewc Karolina - GIM 3 Lubań
4. Kowalewska Ola - GIM 3 Lubań
5. Abramczyk Aleksandra - GIM 1 Świeradów
6. Krawczyk Marta - GIM 1 Świeradów
Chłopcy – rocznik 1995-1996
1. Buciak Tomasz - GIM Pisarzowice
2. Ston Rafał - GIM 3 Lubań
3. Paszkowski Paweł - GIM 3 Lubań
4. Luszowski Stanisław - GIM Pisarzowice
5. Lemieszek Bartek - GIM Leśna
6. Rytel Sławomir - GIM Pisarzowice
KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA;
Szkoły Podstawowe:
1. SP Smolnik
2. SP Siekierczyn
3. SP 2 Świeradów
Szkoły Gimnazjalne:
1. GIM 3 Lubań
2. GIM Leśna
3. GIM Olszyna