Strony: [1] 2 3 ... 5   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: LAWA 2011 Lubań  (Przeczytany 70762 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.



Punkty: +1/-0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 27
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« : 12 Kwiecień, 2011, 16:49:45 pm »

25 I 26 CZERWCA CZEKA NAS LAWA 2011 DWA DNI Z MUZYKA W TLE. MOZE MAŁA PODPOWIEDŹ DLA BURMISTRZA KOGO MA ZAPROSIC JAKI ZESPÓŁ/ WOKALISTE/TKE BYSCIE CHCIELI ZOBACZYC W LUBANIU ? TYLKO TAKI NA JAKI STAC MIASTO.
« Ostatnia zmiana: 02 Maj, 2011, 20:06:25 pm wysłane przez Paweł Sokołowski » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Studio Eline.pl
Administrator
*****
*

Punkty: +154/-6
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1430
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Marketing w sieci. Daj się znaleźć!


WWW
« Odpowiedź #1 : 12 Kwiecień, 2011, 17:07:08 pm »

Hmm - to chyba "życzenia" na przyszły rok bo w tym mamy już pełny skład gwiazd w wulkanie wypełnionym lawą
Sama idea jak najbardziej odpowiednia, możemy potem z tych propozycji zrobić ankietę i zobaczymy co demokracja na to
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Przyjaciel forum
*

Punkty: +174/-715
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1232
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Pragmatyk


« Odpowiedź #2 : 12 Kwiecień, 2011, 17:09:17 pm »

   Massive Attack, Chemical Brothers, Fatboy Slim, Groove Armada a wstrząsy pod gwiazdami może rozkręcić John Digweed  

ręczę obiema rękoma że frekwencja będzie europejska  
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeśli walczymy możemy przegrać
jeśli nie walczymy jesteśmy przegrani



Punkty: +1/-0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 27
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #3 : 12 Kwiecień, 2011, 17:12:47 pm »

A KTO W TYM ROKU BEDZIE NA LAWIE WIE KTOŚ ?
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +174/-715
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1232
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Pragmatyk


« Odpowiedź #4 : 12 Kwiecień, 2011, 17:18:40 pm »

jak to kto ?!
estrada lubańska
cisowianki...
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeśli walczymy możemy przegrać
jeśli nie walczymy jesteśmy przegrani



Punkty: +24/-3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 316
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #5 : 12 Kwiecień, 2011, 17:53:42 pm »


                           Domy kultury, to w większości zabytki wątpliwej klasy. Struktura i program niezmieniony od lat, budynek omijany w drodze po zakupy. W oczach miejscowej młodzieży przeznaczony dla maluchów i pań z koła gospodyń wiejskich, podobnie postrzegany przez dorosłych, niepełnosprawnych, społecznie wykluczonych i tych, którzy mają do niego daleko.
Kilka razy do roku udaje mu się zgromadzić wielopokoleniowe rodziny, a to za sprawą tzw. „wydarzeń flagowych”. Dom kultury czynny w ciągu dnia, zamknięty wieczorem i w weekendy ma wpisane w celach programowych dbanie o rozwój kulturalny lokalnych mieszkańców.
Pomimo, że większość zajęć jest darmowa, to jednak sporym ograniczeniem jest ich schematyzm i jednokierunkowy charakter czyli: plastyka, muzyka i teatrzyk dla tych, co mają zdolności. Większość dyrektorów wykazuje niechęć do pracy metodą projektów, tak jak do współpracy z zapraszanymi z zewnątrz animatorami kultury czy artystami. Podobnie rzecz ma się z organizacjami samorządowymi czy nawet z lokalną szkołą. Dyrektorzy wolą kilka osób na stałym etacie, po co ktoś nieznajomy ma się plątać po ośrodku i robić konkurencję. Najlepiej jak program działania domu kultury jest przepisywany z roku na rok bez większych zmian, najlepiej jak na zajęcia przychodzą grzeczne dzieci i wesołe babcie, wtedy jest dobrze. Ot przyszło nam żyć w takim świecie iluzji, że LAWA załatwi sprawę, i znowu roczek z bani
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +11/-6
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 403
Znajomi: 13
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #6 : 12 Kwiecień, 2011, 18:16:26 pm »

 Massive Attack, Chemical Brothers, Fatboy Slim, Groove Armada a wstrząsy pod gwiazdami może rozkręcić John Digweed  

ręczę obiema rękoma że frekwencja będzie europejska  
Tony, hmmm....Ty to trafiasz w sedno:) mrauuu;)
Zgłoś do moderatora   Zapisane

...be somebody being yourself...
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +70/-500
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 302
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #7 : 12 Kwiecień, 2011, 18:24:05 pm »

 ja osobiście uważam ze  LAWA  w Lubaniu to udawanie że wszystko jest ok... za każdym razem sterta syfu w parku , mijanie zapijaczonych  gimnazjalistów  i coroczne niezadowolenie...
te  fundusze mozna przeznaczyć na coś co odniosłoby skutek , wywołało uśmiech , sprawilo ze każdy podniesie kciuk do góry z aprobatą..

SAMOZAPŁON   po części zgodzę się z poglądem że nasz Dom kultury tak funkcjonuje  a nie inaczej..
a moze czas aby dopuścić młodych z polotem , pomysłami??? a nie chłodzić ich zapał zanim jeszcze wystartują ??

 jakieś 4, 5 lat temu byłam  bardzo zaskoczona , przyznam ze bardzo mile , gdy przez przypadek zachodząc do Domu kultury w upalny lipiec zerknęłam co mają w programie aby  ciut rozrywkowymi uczynić te 4 tygodnie wakacji mojej córce .. okazało sie że pani chyba /malwina/ młoda dziewczyna ruszyła z kopyta... dzieciaki miały dni zapełnione róznymi atrakcjami , zawody ,  masa solna , rózne cacka z papieru , w tym równiez wycieczka , wtedy do sztolni w kowarach .. dodam ze każde zawody zakonczone były mini nagrodą.. do tego każde dziecko miało zapewnione coś słodkiego , napoje...

dziś jest to dość rzadko spotykane przedsięwziecie...bo  aż cżłowiek wytrzeszcz robi gdy nie słyszy nic o wydawaniu kasy .. to az niewiarygodne.. a jednak takie sytuacje bywają ..

 jeden minus tego to fakt że reklama i nagłośnienie marniutkie...

 Z politowaniem
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +24/-3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 316
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #8 : 12 Kwiecień, 2011, 18:37:51 pm »

Jak wcześniej pisałem, nikomu nie chce się angażować w jakieś działania o charakterze nowości a wielokroć właśnie podjęcie takich działań zmienia wizerunek nie jednej instytucji, ALE NIE W LUBANIU. Za wszelaką inicjatywą ciągnie się "brak kasy" co jest oczywistym nonsensem, wypychającym i odpychającym potencjalnych inwestorów myśli kulturalnej.
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +463/-184
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 439
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #9 : 12 Kwiecień, 2011, 21:13:37 pm »

Dyskusja w podjętym przez MENTOS-a wątku staje się coraz bardziej interesująca. Nie ukrywam, że za rok mają nastąpić zmiany. Jakie mamy pomysły? Otóż chcemy rozszerzyć ilość imprez organizowanych z okazji DNI LUBANIA (stara, ale dobra nazwa? - proszę o wypowiedź) dziś, w pewnym sensie, zredukowanych do dwóch dni koncertowych pod nazwą LAWA. W zamierzeniach dni naszego miasta mają być "wielowątkowe" i trwać dwa, trzy tygodnie. Wiem, że dla wielu forumowiczów owe słowa brzmią jak science fiction. Musicie nam jednak zaufać.
W tym miejscu zwolenników LAWY uspokajam. Wspomniana impreza nie zniknie z kalendarza. Zostanie jedynie zmodyfikowana.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +174/-715
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1232
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Pragmatyk


« Odpowiedź #10 : 12 Kwiecień, 2011, 21:31:57 pm »

Tony, hmmm....Ty to trafiasz w sedno:) mrauuu;)


200 km stąd ja bilety kupiłem już w styczniu i jeszcze leftfield mmm:
http://www.openairfestival.cz
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeśli walczymy możemy przegrać
jeśli nie walczymy jesteśmy przegrani
MooseDlb
Gość
« Odpowiedź #11 : 13 Kwiecień, 2011, 07:40:54 am »

Nie ukrywam, że za rok mają nastąpić zmiany.

W zamierzeniach dni naszego miasta mają być "wielowątkowe" i trwać dwa, trzy tygodnie.

Wiem, że dla wielu forumowiczów owe słowa brzmią jak science fiction. Musicie nam jednak zaufać.

W tym miejscu zwolenników LAWY uspokajam. Wspomniana impreza nie zniknie z kalendarza. Zostanie jedynie zmodyfikowana.


kto się tym zajmie...Co? bo ambitne plany.... jeden dyrektor była ambitny...rok czasu posiedział na stołku z tego co pamiętam a potem nastał czas ciszy...
a science fiction przy zamierzeniach takiej lawy to szczerze powiedziawszy i z całym szacunkiem dla włodarzy, to wygląda jak dobranocka...
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +24/-3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 316
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #12 : 13 Kwiecień, 2011, 10:51:39 am »

Panie Burmistrzu, inicjatywa jak najbardziej godna uwagi, lecz, jeśli myśl na ten temat wystepuje już dziś, to nalezałoby zacząć od modyfikowania kadry odpowiadajacej za niewogdny stan rzeczy, nie mam na mysli zwolnień jakichkolwiek, moja propozycja jest prosta, powołać grupe fachowców znających srodowisko kulturalne regionu, która pracowałaby pod Pana egidą. Grupa ta powinna składać się z 5-8 osób ( praca oczywiście społeczna) z różnych dziedzin życia kulturalnego, od dziennikarza, który przeprowadziłby wywiad srodowiskowy ( potrzeby, społecznośc lokalna, itp.) po znających się na zmianach wizerunkowych ( lobbing na rzecz korzystania z dóbr urzytku publicznego), to tak na wstepie. Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Studio Eline.pl
Administrator
*****
*

Punkty: +154/-6
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1430
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Marketing w sieci. Daj się znaleźć!


WWW
« Odpowiedź #13 : 13 Kwiecień, 2011, 11:03:02 am »

5-8 osób w pracy społecznej na rzecz ratowania LAWY ?
Ciekawe kto by się zgłosił do takiej "grupy fachowców".

Jak dla mnie są dwa rozwiązania:
- oddać to na zewnątrz firmie która zajmuje się eventami i dać im zarobić ( sytuacja gdzie wygrywają wszyscy ),
- skupić się na rozwijaniu innych alternatywnych imprez które będą zdolne do budowy wizerunku miasta i rozwoju mieszkańców,

Dla mnie Dni Miasta w takiej formie jak są realizowane w całej okolicy to relikt przeszłości. Jedynie Lwówek poszedł dalej i stworzył imprezę przyciągająca turystów nie "gwiazdami" a ideą. Do tego potrafili wykorzystać przy tym środki unijne i nie obciążać całością kosztów budżetu miasta.

Nie wiem jak wygląda to od strony techniczno-gospodarczej w Lwówku, ale dla mnie impreza kulturalna polegająca na zaproszeniu zespołu/ów i sprzedawaniu piwa odbiega od tego co powinno się nazywać "Dniami Miasta" ... z drugiej strony wiem że "samo się nie zrobi" i potrzeba do tego zespołu ludzi oraz środków/czasu.

Potrzeba społeczna dotyczącą życia kulturalnego musi być kształtowana i powinniśmy starać się stworzyć takie elementy promocyjne miasta które na to pozwolą.
« Ostatnia zmiana: 13 Kwiecień, 2011, 11:10:09 am wysłane przez Paweł Sokołowski » Zgłoś do moderatora   Zapisane




Punkty: +24/-3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 316
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #14 : 13 Kwiecień, 2011, 12:45:06 pm »

Paweł, Twój pomysł jest po prostu powieleniem tego co  wcześniej napisałem, a co do grupy fachowców, to myślę, że brak Ci trochę wiary w ludzi, znam wiele osób, które chętnie podzieliliby się swoją wiedzą z której można by skorzystać, z kolei, powtarzać coś co zrobili inni, nie jest pomysłem na pozytywne oblicze miasta, znalazły by się osoby zarzucające plagiat, należy wymyślić coś nowatorskiego a zarazem szerokiej gamy kolorystycznej kultury. Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 5   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Program Lawa - 28, 29 czerwiec 2008r. Kalendarz wydarzeń « 1 2 » Iza 15 17512 Ostatnia wiadomość 01 Lipiec, 2008, 11:34:46 am
wysłane przez simon75
LAWA 2008 Kultura i sztuka RalfNight 4 6070 Ostatnia wiadomość 29 Czerwiec, 2008, 17:54:42 pm
wysłane przez elwis
Recenzja LAWA 2008 - Dzień pierwszy. Kalendarz wydarzeń Paweł Sokołowski 1 5495 Ostatnia wiadomość 30 Czerwiec, 2008, 22:48:42 pm
wysłane przez Beata
Recenzja Lawa 2008 - Dzień Drugi Kalendarz wydarzeń Paweł Sokołowski 2 4575 Ostatnia wiadomość 02 Lipiec, 2008, 11:22:38 am
wysłane przez madziowa1402
Dni Lubania LAWA 2009 - Program Kalendarz wydarzeń Paweł Sokołowski 0 11719 Ostatnia wiadomość 03 Czerwiec, 2009, 11:01:10 am
wysłane przez Paweł Sokołowski
Dni Lubania - Lawa 2009 już za nami Bieżące wiadomości Leo 0 3870 Ostatnia wiadomość 30 Czerwiec, 2009, 09:08:10 am
wysłane przez Leo
Dni Lubania Lawa 2010 Kalendarz wydarzeń « 1 2 » Iza 17 27718 Ostatnia wiadomość 30 Czerwiec, 2010, 06:39:40 am
wysłane przez gracjano
Ruszyła Lawa 2011 Kalendarz wydarzeń « 1 2 » x 19 19097 Ostatnia wiadomość 06 Lipiec, 2011, 16:16:32 pm
wysłane przez Marian
POLSKO-NIEMIECKIE DNI DORADCZE w dniach 09.09.2011 oraz 14.10.2011 Ogłoszenia drobne Powiatowy Urząd Pracy w Lubaniu 0 3277 Ostatnia wiadomość 22 Sierpień, 2011, 11:52:16 am
wysłane przez Powiatowy Urząd Pracy w Lubaniu
LAWA 2012 23-24 CZERWCA Kalendarz wydarzeń « 1 2 ... 5 6 » borisem 78 61146 Ostatnia wiadomość 28 Maj, 2012, 19:36:18 pm
wysłane przez Tony