Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: nasz powiat;-/beznadzieja i brak perspektyw  (Przeczytany 22713 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.



Punkty: +5/-3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 47
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« : 12 Kwiecień, 2011, 04:14:29 am »

Dlaczego nasz powiat jest tak słaby pod kazdym wzdględem????Nic sie nie dzieje,a mieszkancom zyje sie coraz cięzej.Nie ma inwestycji, zakładów pracy, jakiego takiego zycia. Ludzie dojezdzaja do pracy np do Wykrot lub dalej,bo u nas z takimi zakładami pracy posucha. Zaraz ktos powie, ze długi szpitala blokowały wszystko , ze nie jest tak zle, ale ja juz nie moge patrzec na powolna degradacje powiatu. Czy nasz powiat pozyskuje jakies fundusze UE-watpie w to (poza tym w starostwie niema nikogo kompetentnego do tego).Sa tam tylko starzy wyjadacze,ktorzy przyrosli do stołków i nic nie robia. Inne powiaty daja rade,a nasz no coz sami widzicie jak jest. Nawet drogi dojazdowej do autostrady nie zrobiono, bo to ,bo tamto , bo Wroclaw nie dal kasy.Nasz starosta  w swoich" kwiecistych wypowiedziach" opowiada osukcesach, ZL-nigdy nie napisala obiektywnego artykułu o SP i powiecie.Moznaby tak pisac i pisac (o samym miescie tez)p.s gdyby wybory na staroste byly bezpośrednie, to na 100% pan W.Cz. juz dawno pozegnałby sie ze stołkiem. Poza tym trzeba miec tupet, zeby przyjac ponownie stanowisko starosty, wiedzac ze ludzie go nie popieraja. Z reszta pan były burmistrz tez tak zrobił, ale w tych politycznych kregach reka reke myje i nikt koledze krzywdy nie da zrobic
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #1 : 12 Kwiecień, 2011, 16:23:50 pm »

Droga Julio, mądre i rozsądne słowa, zgadzam się z Tobą ale nie we wszystkim. Podczas ostatnich wyborów głosowałam na Walerego Czarneckiego. Z tego, co wiem, powiat zrobił sporo w kwestii oddłużania naszego szpitala. Zgadzam się, że w kwestii pozyskiwania inwestorów a tym samym tworzenia nowych miejsc pracy dzieje się mało, ludzie uciekają z Lubania i uciekać będą nadal za chlebem, ale czy to do końca wina powiatu, nie wiem. Mamy teraz nieciekawe czasy, kryzys gospodarczy powoli dopada zarówno inne miasta jak i inne kraje, te bogatsze taż. Może władze powinny czynić coś w kwestii turystyki. Mam tu na myśli agroturystykę. Mamy takie ładne tereny, dużo zieleni, zabytków itp. Wszystko zależy od pomysłowości oraz zaradności naszych władz lokalnych. Ja osobiście bardzie krytycznie oceniam dotychczasowe poczynania nie starostwa a miasta i mam tu na myśli naszego poprzedniego gospodarza pana Rowińskiego.
Jedyne czego nie mogę pojąc, to fakt, iż został zastępcą Starosty. Pewna jestem ,że gdyby to zależało do wyborców bezpośrednio, to nie maił by szans na objęcie tego stanowiska ale koledzy z drużyny( czytaj radni powiatu) oddając na niego głosy zadbali o jego byt. Cóż na układy nie ma rady.
Jeśli chodzi o nowego Burmistrza cały czas jestem dobrej myśli, wiem, że dzieje się wiele dobrego u jego boku, choć są tacy, którzy mówią inaczej. Tak to już jest w demokracji , każdy ma prawo wyrazić swoją opinię.
PS. Pysiu-mysiu Firefoksie, chyba znów mam motylki w brzuchu. 
« Ostatnia zmiana: 12 Kwiecień, 2011, 16:27:11 pm wysłane przez Jola » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Studio Eline.pl
Administrator
*****
*

Punkty: +154/-6
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1430
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Marketing w sieci. Daj się znaleźć!


WWW
« Odpowiedź #2 : 12 Kwiecień, 2011, 16:33:45 pm »

Najłatwiej nieco ponarzekać że nikt nic nie robi i nic się nie dzieje, zamiast się użalać zakasać rękawy i do roboty
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #3 : 12 Kwiecień, 2011, 17:35:00 pm »

Drogi Pawle, odniosłam się tylko do wypowiedzi Julii, ale nie powiedziałam, że nikt nic nie robi.
Poza tym robię, co mogę. Znalazłam pracę ale niestety nie w Lubaniu, dbam oto, by moje dzieci mogły studiować i niestety już za parę chwil wyfruwam stąd, nad czym bardzo ubolewam.
PS. Ja naprawdę kocham to miasto.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #4 : 12 Kwiecień, 2011, 18:35:43 pm »

Niewiedza niektórych userów zabierających głos w dyskusji przestrasza. Jak można tak mylić kompetencje administracji ?
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Studio Eline.pl
Administrator
*****
*

Punkty: +154/-6
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1430
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Marketing w sieci. Daj się znaleźć!


WWW
« Odpowiedź #5 : 12 Kwiecień, 2011, 18:37:34 pm »

Jolu ta odpowiedz nie do Ciebie była kierowana, tylko "piętro wyżej"

Przyznam że żałuje że wyprowadzasz się do Jeleniej Góry (jak się domyślam), ale każdy z nas ma swoje plany i będziemy Ci kibicować w ich spełnieniu.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Aktywny użytkownik
*

Punkty: +70/-500
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 302
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #6 : 12 Kwiecień, 2011, 18:41:14 pm »

to ze w Lubaniu i okolicach coś będzie się działo pozytywnego to niemal jak ksiazka orwela czyli UTOPIA  
JULIA  wierzysz w cuda?Co? nasi włodarze   cieszą się że mają tak naiwne społeczeństwo , kręcą jak chcą i mają to gdzieś co my myslimy czego chcemy jakie mamy oczekiwania...
piszesz o panu W.Cz. on sie nadaje nie napiszę do czego bo brak słow... nie tak dawno pisałam o oświetleniu Woj. Pol. ciemno jak w d.... i panu Staroście to  absolutnie nie przeszkadza.. a wiesz dlaczego?/ pan W.Cz. nie chodiz jak zwykły obywatel.. on jezdzi , wożą go a konkretnie jego kierowca.. ciekawe za jaka kasę.. buuuuu więc te dziury w asfalcie z lat 70 na woj. Pol go nie obchodzą.. i nie  zmieni sie nic.... taka rzeczywistośc..

SZANOWNY PAWLE  jak według ciebie ma wygladac to zakasanie rekawów?Co?  na każdym kroku gdy człowiek ma pomysł , idzie z tym do włodarzy to napotyka na biurokracje która zabija jego zapał i zaciecie... pewnie sam widzisz miejsca które mozna wykorzystac dla ogółu ale jak wiadomo wszystko rozbija sie o kase ..

PANI JOLU zastępca nie ma honoru zwyczajnie  ;Di jest jak jest , a takie miał ambitne plany wyjechac po przegranej do wawy Schetyna pewnie się wypiął na rodzinkę  
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +24/-3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 316
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #7 : 12 Kwiecień, 2011, 19:04:47 pm »

MMM, masz racje w części zakasania rękawów, mój znajomy we wrześniu 2010 zakasał rękawy, poszedł do biura pracy, wziął kredyt 17000,- bezzwrotny po roku prowadzenia działalności, mamy kwiecień a on marzy o wrześniu by zakończyć tą farsę z urzędem, gdyż nic innego nie robi tylko lata po pokojach urzędu pracy i załatwia świstki, które urząd po podpisaniu umowy wymyśla, do tego wieczne kontrole a to skarbówka a to policja a to straż miejska a to sanepid i mandaty za to za tamto. Zero pomocy urzędniczej tylko same NAKAZY I ZAKAZY. Więc jak można zakasać rękawy?Co? nadmieniam ze znajomy jest wyjątkowej uczciwości i niestety to jest problem, podpowiadają mu "rekiny" jak ma postępować ale jego odpowiedź jest krótka",,,albo uczciwie albo we wrześniu kończę ten banał "" W POLSCE PO PROSTU RĘCE OPADAJĄ
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #8 : 12 Kwiecień, 2011, 19:20:21 pm »

nie tak dawno pisałam o oświetleniu Woj. Pol. ciemno jak w d.... i panu Staroście to  absolutnie nie przeszkadza.. a wiesz dlaczego?/ pan W.Cz. nie chodiz jak zwykły obywatel.. on jezdzi , wożą go a konkretnie jego kierowca.. ciekawe za jaka kasę.. buuuuu więc te dziury w asfalcie z lat 70 na woj. Pol go nie obchodzą.. i nie  zmieni sie nic.... taka rzeczywistośc..

Poprosimy pana burmistrza o zapalenie tych lamp panu staroście oraz poprawienie tej nawierzchni, bo w przeciwnym razie nasi użytkownicy obalą statuty gmin, albo co gorsza zmienią ustawę o samorządzie : )
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +5/-3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 47
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #9 : 12 Kwiecień, 2011, 19:25:12 pm »

Ja naprawde chciałabym cos zmienic,przykro mi patrzec, jak młodzi ludzie i nie tylko uciekaja stąd, bo jaka maja tutaj perspektywę pracy, spokojnego zycia. Chiałabym, zeby cos sie w powiecie/miescie "ruszyło". Ale obawiam sie, ze nastepne lata kadencji beda stracone.....
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #10 : 12 Kwiecień, 2011, 19:33:52 pm »

Julia, ale takiej zmiany nie można dokonać od razu. Pretensje w pierwszej kolejności należy kierować do tych, nieudolnych, którzy pozbawili mieszkańców miejsc pracy na przełomie lat 90/00. Dodam że mają się oni całkiem nieźle.

PS
Usłyszałem dzisiaj hita, koło targowiska. Podobno ma być budowany w tym miejscu następny market o nazwie TESCO
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +70/-500
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 302
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #11 : 12 Kwiecień, 2011, 19:34:30 pm »

PIOTREK  ten sarkazm możesz sobie darować  Spoko
 może zacznij od siebie  
to ze forum Luban funkcjonuje ,  istnieje wiedzą nieliczni... moze czas "zakasac rękawy" i konkretnie ludzi oświecić  

JULIA  w jakiej dziedzinie chciałabyś coś zmienić??? mówię o sprawach drobnych bo jesli zmiany to pewnie te z serii małych kroczków...
Zgłoś do moderatora   Zapisane
MooseDlb
Gość
« Odpowiedź #12 : 12 Kwiecień, 2011, 19:48:46 pm »

J
Usłyszałem dzisiaj hita, koło targowiska. Podobno ma być budowany w tym miejscu następny market o nazwie TESCO

i co... będzie gdzie pracować... za najniższą...ale będzie... poza tym TESCO miało stanąć naprzeciw pkp przy obwodnicy... coś się zmieniło...Co?

to ze forum Luban funkcjonuje ,  istnieje wiedzą nieliczni... moze czas "zakasac rękawy" i konkretnie ludzi oświecić 


zawsze możesz pomoc zapraszamy;) oświecać będziemy...

Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +70/-500
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 302
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #13 : 12 Kwiecień, 2011, 19:56:45 pm »

MooseDlb  krag moich znajomych wie.. mają startówkę z forum na kompie hehe

to chyba mod powinien o to zadbać  Chichot

 co do tesco i tego czy będzie to nie gdybam i oby do tego nie doszło.... wiem jednak że plac PKs został sprzedany ,  będzie 1 stanowisko , a tabor  ;Dbędzie zjezdzał centralnie z zajezdni.. szukają oszczędności 
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #14 : 12 Kwiecień, 2011, 20:05:08 pm »

Jeśli chodzi o forum, to ględzę o nim wszystkim znajomym i wciąż zachęcam ich do udziału w dyskusjach. Tak szczerze, to osoby w moim przedziale wiekowym czasem zachowują się jakby komputer gryzł a przecież nie trzeba się bać. Internet może pomóc man znaleźć pracę, mieszkanie do kupna lub do wynajęcia, opłacić rachunki, uzyskać wiadomości potrzebne do dalszej edukacji i wiele wiele innych rzeczy nie wspominając już o fajniastych dyskusjach na forum.  Ludzie często zamykają się na "nowe" lub kończą swój rozwój na pewnym etapie. Młodsze pokolenie to już co innego, im komputer towarzyszył od najmłodszych lat, więc oswoili się z nim. Znam sporo osób, które prawie w ogóle lub bardzo mało korzystają z komputera.
Odnośnie Tesco, to jakieś dwa lata temu planowali je budować, ci robotnicy budujący Tesco mieli pomieszkiwać w hotelu na Mackiewicza, robotnicy budujący Aldi i Biedronkę na osiedlu też tam mieszkali. Hotel tętnił życiem, powinien istnieć do dziś ale niestety go zamknęli i to też nie jest w porządku ale tak to bywa jak pensje biorą ci, którzy zasuwają i ci, którzy nic nie robią.
« Ostatnia zmiana: 12 Kwiecień, 2011, 20:13:54 pm wysłane przez Jola » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Wyłudzenia wiz , brak opłat drogowych - SG prowadzi kontrole w transporcie Bieżące wiadomości Leo 0 3042 Ostatnia wiadomość 28 Sierpień, 2009, 13:32:11 pm
wysłane przez Leo
1,65 promila i brak prawa jazdy - jednak postanowiła wsiąść do auta Bieżące wiadomości Leo 0 3315 Ostatnia wiadomość 14 Styczeń, 2010, 21:46:40 pm
wysłane przez Leo
Kary za brak kultury wypowiedzi Hydepark Jeżyk 2 4330 Ostatnia wiadomość 18 Wrzesień, 2010, 17:16:01 pm
wysłane przez Jeżyk
oświetlenie ul wojska polskiego lub może.. jego brak!!!!! Hydepark MMM 5 7158 Ostatnia wiadomość 28 Marzec, 2011, 13:18:05 pm
wysłane przez elfka
Brak Lubańskiej Nocy Kabaretowej w 2011 roku . Kalendarz wydarzeń żarówka 9 8617 Ostatnia wiadomość 19 Sierpień, 2011, 07:07:15 am
wysłane przez MooseDlb
brak Hydepark « 1 2 3 » magda77 30 23844 Ostatnia wiadomość 30 Maj, 2013, 23:00:07 pm
wysłane przez x
Powiat najlepszy w województwie Powiat lubański « 1 2 » powiat 19 23568 Ostatnia wiadomość 01 Marzec, 2014, 18:28:46 pm
wysłane przez Firefoks
A to powiat właśnie! Arkadiusz Słowiński « 1 2 » Arkadiusz Słowiński 24 25790 Ostatnia wiadomość 09 Czerwiec, 2014, 14:18:34 pm
wysłane przez Jola
Nasz powiat w gronie najlepszych Polecane - Strona główna powiat 0 2722 Ostatnia wiadomość 16 Styczeń, 2014, 14:44:58 pm
wysłane przez powiat
KWW OKW Powiat 2014 Polityka « 1 2 3 » janus58144 35 70979 Ostatnia wiadomość 11 Luty, 2015, 18:29:48 pm
wysłane przez Lider