Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nie tylko przy stole  (Przeczytany 14394 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Moderator
*

Punkty: +462/-184

Wpisy: 439
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych

« : 09 Kwiecień, 2011, 13:38:19 »

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Wielkanocne. Wielu z nas spędzi je w gronie rodzinnym, wcześniej uczestnicząc w wielkopostnych rekolekcjach i obchodach Wielkiego Tygodnia. Zapewne mało kto wie, że nasze duchowe przygotowanie do Zmartwychwstania Pańskiego można urozmaicić (z góry przepraszam za to sformułowane ). Raz to uczestnicząc w projekcie teatralnym „Żale Matki Boskiej pod krzyżem” wg tekstów staropolskich z pieśniami wielkopostnymi, do czego gorąco zachęcam (daty i miejsca spektakli odbywających się w Lubaniu przypominam poniżej). Raz to uczestnicząc w oryginalnej drodze krzyżowej, która niebawem – bo 22 kwietnia, czyli Wielki Piątek - odbędzie się w nieodległym Goerlitz. Wspomniana droga krzyżowa odprawiona zostanie na trasie Kościół farny Św. Piotra i Pawła (Pfarrkirche St. Peter und Paul) – replika Grobu Pańskiego (Heilige-Grab). Początek uroczystości – godzina 13.30. Nadmienię, iż wspomniana replika Grobu Pańskiego, powstała z inicjatywy Georga Emmericha ówczesnego burmistrza Goerlitz, jest… wierniejsza oryginałowi niż odwiedzana obecnie przez pielgrzymów bazylika w Jerozolimie. Dlaczego? Ano dlatego, że zgorzelecka replika powstała na przełomie XV/XVI wieku, czyli na krótko przed trzęsieniem ziemi, które oryginalny Święty Grób niemal całkowicie zniszczyło (został on – „niechlujnie” - odbudowany dopiero w 1808 r.).
Aby ułatwić dotarcie chętnych na opisaną drogę krzyżową w Goerlitz postanowiłem wynająć autokar. Jeżeli będą zainteresowani (rozmawiam z księżmi kilku naszych parafii) to 22 kwietnia udamy się za Nysę.

Daty spektakli:
14 kwietnia – Kościół Narodzenia NMP w Uniegoszczy (19.00);
17 kwietnia – Kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa i Św. Jakuba (19.00);
20 kwietnia – Kościół pw. Świętego Maksymiliana Marii Kolbe w Ksieginkach (18.00).
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238

Wpisy: 2469
Znajomi: 11

« Odpowiedź #1 : 09 Kwiecień, 2011, 20:00:40 »

Aby ułatwić dotarcie chętnych na opisaną drogę krzyżową w Goerlitz postanowiłem wynająć autokar. Jeżeli będą zainteresowani (rozmawiam z księżmi kilku naszych parafii) to 22 kwietnia udamy się za Nysę.

Panie Burmistrzu Polska jest krajem neutralnym światopoglądowo.Gwarantuje nam to Konstytucja. Dla niektórych najważniejszy akt polskiego prawa jest kawałkiem papieru, który podkłada się pod kolana. Aby wygodniej było klęczeć w czasie, w którym robi się dobrze biskupom. Szok

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Przyjaciel forum
*

Punkty: +174/-715

Wpisy: 1232
Znajomi: brak

Pragmatyk

« Odpowiedź #2 : 09 Kwiecień, 2011, 20:32:20 »

Panie Burmistrzu Polska jest krajem neutralnym światopoglądowo.Gwarantuje nam to Konstytucja.

pięknie ujęte ognisty lisie
tym bardziej nie rozumiem wysyłanie próśb do lubańskich firm o wsparcie finansowe na wydanie książki z dziejów św. trójcy
wydział rozwoju przekazał dane firm to nie smaczne
ogólnie trwa pozyskiwanie finansów na św. trójcę np. ziemia lubańska
kryzys mamy i widocznie na tacy mało ląduje więc...

Jeśli walczymy możemy przegrać
jeśli nie walczymy jesteśmy przegrani
Przyjaciel forum
*

Punkty: +119/-11

Wpisy: 2578
Znajomi: 7

Krystyna Sławińska

« Odpowiedź #3 : 09 Kwiecień, 2011, 20:35:16 »

"postanowiłem wynająć autokar"

Mnie jako księgową nurtuje jedno drobne pytanie, za jakie pieniądze, jeśli za prywatne- chwała Arkadiuszowi- ma gest facet, a jeśli za podatki, na które w Wielki Piątek będę pracować do godziny 16.00 - to już trochę inna para kaloszy... Panie Arkadiuszu proszę doprecyzować, by nie było nieporozumień.

„Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie.” (Mahatma Gandhi)
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +105/-48

Wpisy: 1280
Znajomi: 15

« Odpowiedź #4 : 09 Kwiecień, 2011, 21:54:24 »

Osobiście to raczej się nie wybiorę, ale nie rozumiem dlaczego macie pretensje do Burmistrza że chce grupie mieszkańców pomóc zobaczyć tą uroczystość, dzisiaj pomoże katolikom jutro piłkarzom a pojutrze kto wie...najważniejsze że ma chęci.
Moderator
*

Punkty: +462/-184

Wpisy: 439
Znajomi: 1

« Odpowiedź #5 : 09 Kwiecień, 2011, 21:54:45 »

Rozpoczynając pisanie bloga założyłem, że nie będę odpisywał na komentarze zamieszczane pod moim tekstem. Ten jeden, jedyny raz chcę ją złamać  - dla Ciebie ZUZA  Oczywiście autokar zamierzam wynająć za własne pieniądze. Choć zapewne zaraz ktoś stwierdzi, że przecież na moją pensję składają się jego podatki  Mrugnięcie.
Przyjaciel forum
*

Punkty: +119/-11

Wpisy: 2578

Krystyna Sławińska

« Odpowiedź #6 : 09 Kwiecień, 2011, 22:26:03 »

Serdecznie dziękuję Panie Arkadiuszu za odpowiedź. Musi Pan być konkretny, bo brak precyzji powoduje niepotrzebne spekulacje.
A jeśli Pan w swoim wolnym czasie, za swoje ciężko zapracowane pieniądze robi coś, by innym sprawić przyjemność, to trzeba tylko przyklasnąć i brać z Pana przykład.

„Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie.” (Mahatma Gandhi)
Przyjaciel forum
*

« Odpowiedź #7 : 09 Kwiecień, 2011, 22:55:31 »

Rozpoczynając pisanie bloga założyłem, że nie będę odpisywał na komentarze zamieszczane pod moim tekstem. Ten jeden, jedyny raz chcę ją złamać  - dla Ciebie ZUZA  Oczywiście autokar zamierzam wynająć za własne pieniądze. Choć zapewne zaraz ktoś stwierdzi, że przecież na moją pensję składają się jego podatki  Mrugnięcie.

Panie Burmistrzu sukces również bywa karany, trzeba spotykać się z ludźmi, których przedtem można było ignorować.

To ja jako zwykły mieszkaniec tego grodu mogę pozwolić sobie na dobór rozmówcy.Pan nie.

Punkty: +4/-3

Wpisy: 61

« Odpowiedź #8 : 09 Kwiecień, 2011, 23:36:01 »

Już tak w życiu bywa, że wszystkim się nie dogodzi. Niestety każdy pomysł burmistrza będzie miał zwolenników jak i przeciwników. Ja jednak wole, żeby cokolwiek już się działo niż nic Uśmiech Popierajmy historie naszego miasta ... nawet przez sponsoring wydawniczy, choć może budzić kontrowersje ponoszone koszty wysyłki listów. Ja np. dostałem aż 2 takie same.

Odnośnie zasady nie odpowiadania na komentarze to błąd panie burmistrzu. Najbardziej popularne blogi to te gdzie trwa dyskusja Uśmiech Zgodziłbym się z zasadą, że nie trzeba odpisywać na wszystkie komentarze, ale czasem wystarczy raz na kilka dni odpowiedzieć na część. Blog stanie się popularny i da szansę kontaktu prostego obywatela miasta z tzw. władzą czyli burmistrzem - poprzez normalną dyskusję.

Internet to potęga Uśmiech

Punkty: +220/-180

Wpisy: 253

« Odpowiedź #9 : 09 Kwiecień, 2011, 23:43:04 »

Od miesięcy czytam w sieci przeróżne blogi. Bo są one, w pewnym sensie, zwierciadłem serc i dusz naszych rodaków. W przeważającej większości ich autorzy, zgodnie z pewną nieformalną ideą blogowania (podobnie jest zresztą z felietonami), nie odpowiadają na wszelkiej maści komentarze umieszczane pod zawieszonymi wpisami. Warto, abyś o tym zwyczaju Firefoksie pamiętał. Wtedy może zrozumiesz powyższy wpis Burmistrza. Czym innym jest bowiem spotykanie się z mieszkańcami w tzw. realnym świecie - tutaj bez względu na chęci należy to moim zdaniem robić jak najczęściej. A czym innym jest kontaktowanie się (dzielenie się swoimi spostrzeżeniami)  z mieszkańcami miasta w wirtualu.
A zresztą wskaż mi Firefoks innego prominentnego samorządowca w okolicy, który postępuje tak jak to robi Burmistrz Słowiński? Znasz takiego?
Przyjaciel forum
*

« Odpowiedź #10 : 09 Kwiecień, 2011, 23:55:19 »

Od miesięcy czytam w sieci przeróżne blogi. Bo są one, w pewnym sensie, zwierciadłem serc i dusz naszych rodaków. W przeważającej większości ich autorzy, zgodnie z pewną nieformalną ideą blogowania (podobnie jest zresztą z felietonami), nie odpowiadają na wszelkiej maści komentarze umieszczane pod zawieszonymi wpisami. Warto, abyś o tym zwyczaju Firefoksie pamiętał. Wtedy może zrozumiesz powyższy wpis Burmistrza. Czym innym jest bowiem spotykanie się z mieszkańcami w tzw. realnym świecie - tutaj bez względu na chęci należy to moim zdaniem robić jak najczęściej. A czym innym jest kontaktowanie się (dzielenie się swoimi spostrzeżeniami)  z mieszkańcami miasta w wirtualu.
A zresztą wskaż mi Firefoks innego prominentnego samorządowca w okolicy, który postępuje tak jak to robi Burmistrz Słowiński? Znasz takiego?

cezar tak jak napisałem.Ja mogę sobie dobierać rozmówców.A wiesz dlaczego tak zareagowałem?Uważam że ogłoszenia parafialne są odczytywane w kościele.Burmistrz napisał to na swoim blogu.Napisał to do nas.Jeżeli nie chce z nami prowadzić dyskusji to niech pisze pamiętniki.I teraz się pogubiłem.Nie wiem jakie jest Twoje zdanie o naszym burmistrzu.Mam problem jakiego mam wskazać.Dobrego czy złego?

Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99

Wpisy: 2611

http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo

« Odpowiedź #11 : 10 Kwiecień, 2011, 00:01:17 »

Panie Burmistrzu sukces również bywa karany, trzeba spotykać się z ludźmi, których przedtem można było ignorować.

To ja jako zwykły mieszkaniec tego grodu mogę pozwolić sobie na dobór rozmówcy.Pan nie.

Drogi Janie, już Cię trochę poznałam, dzięki tym naszym wirtualnym rozmowom. ale wiesz co, muszę stwierdzić jedno, od początku, gdy pojawiłeś się na forum, zawsze byłeś napastliwy w stosunku do pana Arkadiusza. Możesz powiedzieć, że się mylę lecz ja właśnie tak to widzę.
Z drugiej strony Pysiu- mysiu Firefoksie, jak sobie przypomnę nasze starcia na forum, też czasem tętno mi podnosiłeś a jednak wiem, że masz dla mnie wiele sympatii, więc tak sobie myślę, że Ty mój drogi, naszego Burmistrza też bardzo lubisz i w taki właśnie sposób okazujesz sympatię do niego. Ciekawa jestem, co Ty na to.

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem  Mrugnięcie

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Przyjaciel forum
*

« Odpowiedź #12 : 10 Kwiecień, 2011, 00:12:51 »

Drogi Janie, już Cię trochę poznałam, dzięki tym naszym wirtualnym rozmowom. ale wiesz co, muszę stwierdzić jedno, od początku, gdy pojawiłeś się na forum, zawsze byłeś napastliwy w stosunku do pana Arkadiusza. Możesz powiedzieć, że się mylę lecz ja właśnie tak to widzę.
Z drugiej strony Pysiu- mysiu Firefoksie, jak sobie przypomnę nasze starcia na forum, też czasem tętno mi podnosiłeś a jednak wiem, że masz dla mnie wiele sympatii, więc tak sobie myślę, że Ty mój drogi, naszego Burmistrza też bardzo lubisz i w taki właśnie sposób okazujesz sympatię do niego. Ciekawa jestem, co Ty na to.

Jolka co mnie podkusiło aby tutaj zajrzeć.Już znikałem.Mysia-Pysia nie podpuszczaj mnie.Sugerujesz że kto się czubi ten się lubi.Jolu to nie jest kwestia lubienia.Ja zwyczajnie taki jestem.Taki stary wredny tetryk.Wiesz jak byłem młodszy to o takich jak ja  jestem teraz mówiłem złośliwie "nie przeżywa orgazmów albo stara mu nie dała".Czasami patrząc na siebie krytycznie to myślę tak o sobie. Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech.Nie bierz tego na serio.Żartować też lubię. Mrugnięcie

Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99

Wpisy: 2611

http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo

« Odpowiedź #13 : 10 Kwiecień, 2011, 00:17:51 »

cezar tak jak napisałem.Ja mogę sobie dobierać rozmówców.A wiesz dlaczego tak zareagowałem?Uważam że ogłoszenia parafialne są odczytywane w kościele.Burmistrz napisał to na swoim blogu.Napisał to do nas.Jeżeli nie chce z nami prowadzić dyskusji to niech pisze pamiętniki.I teraz się pogubiłem.Nie wiem jakie jest Twoje zdanie o naszym burmistrzu.Mam problem jakiego mam wskazać.Dobrego czy złego?

Jeśli pozwolisz, to napiszę kilka zadań odnoście tego pytania. Internet, forum i takie rozmowy to nowość. Zarówno Ty Firefoksie, ja jak i nasz Burmistrz jeszcze niedawno robiliśmy na forum tzw pierwsze kroki. Takie blogi, to coś nowego, dlatego my wszyscy uczymy się jak ze sobą rozmawiać, jak postępować na forum itd. Więcej ze sobą rozmawiajmy, pytajmy , odpowiadajmy na pytania, jeśli uważamy, że w danej chwili istnieje taka potrzeba.
Jeśli mogłabym coś podpowiedzieć panu Arkowi, to decydując się na uczestnictwo w forum, i na założenie bloga, raczej powinniśmy brać czynny u dział  i od czasu do czasu w miarę możliwości, odpowiadać na pytania. Wiem, że daleko mi do pana i nie zamierzam się z panem porównywać, ale od kiedy bywam na forum, nie uciekam od odpowiedzi na pytania, staram się odpowiadać nawet na te trudne. Poza tym będąc tu trzeba pamiętać o zachowaniu dystansu do samego siebie i o poczuciu humoru.  Uśmiech

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem  Mrugnięcie

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Przyjaciel forum
*

Punkty: +174/-715

Wpisy: 1232

Pragmatyk

« Odpowiedź #14 : 10 Kwiecień, 2011, 05:58:34 »

czyj to blog ?!
płyniecie !

Jeśli walczymy możemy przegrać
jeśli nie walczymy jesteśmy przegrani
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Myślami przy świątecznym stole? Męskie Sprawy Bero 1 3468 Ostatnia wiadomość 23 Marzec, 2008, 11:41:48
wysłane przez korona1
Spotkanie przy grilu Hydepark Iza 0 2889 Ostatnia wiadomość 29 Sierpień, 2008, 17:06:11
wysłane przez Iza
Przetarg na M-4 (63m) przy ul. Mieszka II - 95.000 pln Informacje i Komunikaty Instytucji Paweł Sokołowski 0 3738 Ostatnia wiadomość 28 Kwiecień, 2009, 18:19:25
wysłane przez Paweł Sokołowski
Uczniowie zasiedli przy okrągłym stole Miasto Lubań Urząd Miasta 0 2820 Ostatnia wiadomość 09 Maj, 2012, 15:09:58
wysłane przez Urząd Miasta
tylko gorąco i nie pada :) Hydepark Tony 0 2864 Ostatnia wiadomość 28 Lipiec, 2013, 15:23:13
wysłane przez Tony
Ścięta lipa, czyli o tym, jak zostałam wrogiem ludu i chyba nie tylko Polecane - Strona główna x 13 11787 Ostatnia wiadomość 01 Kwiecień, 2014, 21:59:19
wysłane przez x
Przy okrągłym stole Miasto Lubań Urząd Miasta 0 2068 Ostatnia wiadomość 09 Październik, 2014, 14:27:20
DJ na SYLWESTRA, WESELA i nie tylko... Komercyjnie - Biznes, firmy, etc DJ Inny 0 2003 Ostatnia wiadomość 23 Październik, 2014, 14:22:44
wysłane przez DJ Inny
Nie tylko Nowa Sól Polecane - Strona główna Marszałek 1 3602 Ostatnia wiadomość 07 Kwiecień, 2015, 07:21:17
wysłane przez widelec
Spawanie nie tylko dla kobiet Miasto Lubań Urząd Miasta 0 3083 Ostatnia wiadomość 08 Maj, 2015, 11:13:35