Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: „Srebrna” siła rażenia  (Przeczytany 19095 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Moderator
*****
*

Punkty: +463/-184
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 439
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« : 06 Kwiecień, 2011, 23:18:35 pm »

Był już naczelnik, komitet, prezydent i prasa…
Tego typu zachowania stają się coraz bardziej powszechne, aby nie powiedzieć nagminne. Decyzja lub jej zamiar, wizyta osób których owo postanowienie dotyka (lub niebawem dotknie), próba – najczęściej bezskuteczna - wyjaśnień okoliczności oraz celowości podjętych kroków i… kończące spotkanie (wizytę) stwierdzenie: „To ja pójdę z tym do telewizji”. Po czym pada nazwa stacji (często ogólnopolskiej), która „krzywdą” obywatela się zainteresuje. Na pewno!
Zastanawia mnie owa wiara w siłę straszaka jakim na władze, głównie lokalną, ma być rzekoma bytność przedstawicieli ekip telewizyjnych. Skąd się ona bierze? Wszak nasze „lokalne podwórko” – jak dotychczas - raczej należy uznać za wolne od przykładów skutecznego wpływu tzw. czwartej władzy na organy władzy samorządowej. Swoją drogą takowych można przywołać i policzyć na palcach jednej ręki. Bo też  - przyznajmy to uczciwie - niewiele nonsensów tu nad Kwisą popełniono.
A może po prostu, bezrefleksyjnie chłonąc wypływające z „srebrnego ekranu” sygnały, w szczególności zaś z różnej maści programów interwencyjnych (np. red. Jaworowicz) uznajemy, że TAK i tylko TAK należy ROZWIĄZYWAĆ nabrzmiałe problemy? Że TAK i tylko TAK należy dochodzić swoich racji? Że to odniesie oczekiwany skutek? Osobiście śmiem wątpić w paraliżującą moc stwierdzenia „To ja pójdę z tym do telewizji”. Chyba, że są one adresowane do osób, dla których jedynym wyznacznikiem podejmowania działań jest barometr nastrojów społecznych, czyli sondaże. A tych w działalności publicznej przecież nie brakuje.
Nieskromnie dodam…
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +174/-715
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1232
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Pragmatyk


« Odpowiedź #1 : 07 Kwiecień, 2011, 05:42:13 am »

ale że co ?!
żali się pan czy wylewa swoją frustracje czy zapobiegawczo się broni będąc o krok do przodu ?!
może innej drogi nie ma na "tępotę" urzędniczą....
do pana Boga mają się zwrócić ?!
« Ostatnia zmiana: 07 Kwiecień, 2011, 05:45:07 am wysłane przez Tony » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeśli walczymy możemy przegrać
jeśli nie walczymy jesteśmy przegrani


*

Punkty: +50/-16
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 590
Znajomi: 9
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #2 : 07 Kwiecień, 2011, 10:41:52 am »

ktoś tu trochę posprzątał
ciekawe dlaczego  Co?
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Wczoraj do Ciebie nie należy.
Jutro niepewne...Tylko dziś jest Twoje.

Jan Paweł II
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #3 : 07 Kwiecień, 2011, 12:15:33 pm »

Nie rozumiem tych komentarzy w stosunku do wypowiedzi pana Arkadiusza, nie wiem, po co taka napastliwość, napisał po prostu swoje zdanie na dany temat i tyle. Przecież, to nie jest oficjalna strona Burmistrza miasta Lubania tylko blog Arkadiusza Słowińskiego. Ten człowiek poza tym, że jest Burmistrzem, jest też człowiekiem i chyba dobrze, że otwiera się na ludzi.
Pamiętacie poprzedniego Burmistrza, Szanownego pana Rowińskiego kiedy zaczął zaglądać na nasze forum i zastawiać tu swoje posty? Robił to dopiero przed wyborami. Gdyby nie wybory, nigdy by tu nie zajrzał. Poza tym jego wypowiedzi były sztywne. Myślę ,że miałabym w sobie więcej luzu i otwartości, nawet mając chroniczne zaparcie(zaznaczam, iż nie posiadam takowych dolegliwości gastrycznych). Napisałam tego posta nie z chęci podlizania się Burmistrzowi lecz dlatego, że śmieszy mnie napastliwość wobec niego. Jak wiadomo, nie zawsze zgadzam się ze zdaniem Burmistrza a mając inne zdanie mam odwagę to napisać, chociażby w wątku dotyczącym Menueta(chodziło o kursy dla pan 40+ lub innym dotyczącym kina Wawel). Pisałam, co o tym myślę i nie koniecznie zgadzałam się ze zdaniem obecnego pana Burmistrza w powyższych kwestiach. Szanujmy się nawzajem a życie stanie się o wiele prostsze.  
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV



Punkty: +220/-180
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 253
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #4 : 07 Kwiecień, 2011, 13:53:05 pm »

Aż prosi się o apel do forumowiczów (choć jeden wpis równie szybko jak się pojawił tak zniknął). Czytajcie ze zrozumieniem! Nie odbieram tekstu Burmistrza jako uskarżania się, ale jako sygnalizację pewnego problemu. Ot choćby zachowania się w stylu – nie przyznano mi dodatku mieszkaniowego „Idę poskarżyć się do telewizji”. Czy nie dano mi przydziału mieszkania komunalnego „Telewizja zajmie się tym tematem”. Tak jakby miało to cokolwiek zmienić. Nie oszukujmy się. Wiele spraw dziejących się tu i teraz w gminach czy powiatach po prostu nie można załatwić  tak jak życzyłby sobie zawiedziony petent. A zresztą jakby to wyglądało gdyby pod wpływem straszaka TV wójt, burmistrz czy prezydent zmieniał decyzję lub zdanie? Jak ocenialibyśmy takiego człowieka?
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Studio Eline.pl
Administrator
*****
*

Punkty: +154/-6
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1430
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Marketing w sieci. Daj się znaleźć!


WWW
« Odpowiedź #5 : 07 Kwiecień, 2011, 14:15:04 pm »

"Jak się ma miękkie serce to trzeba mieć twardą ... " - tak to działa od zarania dziejów. Społeczeństwo mamy rozpasane przez komunę. Postawa roszczeniowa jest przyjmowana nawet przez osoby o dobrym czy bardzo dobrym statusie materialnym jako "należy mi się, a władza jest od tego żeby mi się należało"
 
Jeśli mam cokolwiek dodać to zapraszam do opisywania tutaj poszczególnych zdarzeń, problemów - zapewne wspólnie szybciej coś poradzimy.
Sam znam wiele sytuacji z Lubania, gdzie władza jest wciągana w rozgrywki pomiędzy zwaśnionymi sąsiadami/społecznościami czy konkurencyjnymi firmami i niestety dając się wikłać w takie spory mamy później kumulacje postaw roszczeniowej (patrz "szlaban" i późniejsze "przepustki").

Szkoda że Burmistrz zajmuje się takimi sprawami bezpośrednio, dla mnie jest to absurd który sprawia że zamiast wyznaczania kierunków rozwoju i szukania możliwości na monetyzację kapitału miasta Burmistrz zajmuje się sprawami takimi jak cieknący dach ...

Jak dobrze nauczają klasycy biznesu należy cedować więcej niż można na dół Tylko wtedy mamy możliwość spojrzeć nad stertą papierów w przyszłość i ocenić gdzie w niej jest nasze miejsce

A tak "pół żartem pół serio" ... może zamiast "odsyłać" petentów do telewizji należy im umożliwić nagrywanie się bezpośrednio w gabinecie Burmistrza.

Chętnie obejrzę taką kronikę, albo będziemy ja emitować na bieżąco na luban24.pl.
« Ostatnia zmiana: 07 Kwiecień, 2011, 14:18:12 pm wysłane przez Paweł Sokołowski » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Przyjaciel forum
*

Punkty: +174/-715
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1232
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Pragmatyk


« Odpowiedź #6 : 07 Kwiecień, 2011, 14:16:04 pm »

cezar dobrze pisze
mam wrażenie że relikt byłej epoki w urzędach tkwi nadal
a załatwienie czegokolwiek często przypomina waleniem głową w mur
to my jesteśmy dla nich a nie oni dla nas
inna sprawa
l24 istnieje już jakiś czas
obecność pana Słowińskiego nastąpiła przed wyborami także nie było to bezinteresowne
piastuje funkcję burmistrza i nie ma wyjścia
skończyło się
obecnie i w przyszłości będzie spostrzegany przez pryzmat burmistrza
a żalenie się na niemoc srebrnej siły rażenia to oznaka słabości która nie przystaje wodzowi miasta
choćby nawet miał racje nie może tego okazywać
Jola fajna z ciebie babka tylko czasem winna brak


Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeśli walczymy możemy przegrać
jeśli nie walczymy jesteśmy przegrani
Przyjaciel forum
*

Punkty: +174/-715
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1232
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Pragmatyk


« Odpowiedź #7 : 07 Kwiecień, 2011, 14:19:56 pm »

A tak "pół żartem pół serio" ... może zamiast "odsyłać" petentów do telewizji należy im umożliwić nagrywanie się bezpośrednio w gabinecie Burmistrza.

Chętnie obejrzę taką kronikę, albo będziemy ja emitować na bieżąco na luban24.pl.

<a href="http://www.youtube.com/v/DhecpGGOP40?fs=1&amp;amp;hl=pl_PL&amp;amp;rel=0" target="_blank">http://www.youtube.com/v/DhecpGGOP40?fs=1&amp;amp;hl=pl_PL&amp;amp;rel=0</a>
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeśli walczymy możemy przegrać
jeśli nie walczymy jesteśmy przegrani
Studio Eline.pl
Administrator
*****
*

Punkty: +154/-6
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1430
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Marketing w sieci. Daj się znaleźć!


WWW
« Odpowiedź #8 : 07 Kwiecień, 2011, 15:26:34 pm »

Dokładnie o tym myślałem, ale nie chciałem dosadnie robić "jaj z pogrzebu"
Sądze że takie działanie od razu wytrąci koronny argument "pieniaczom" i na luban24.pl możemy realizować nawet "Burmistrz Brothera" online z petentami
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #9 : 07 Kwiecień, 2011, 18:26:04 pm »

 Obowiązkowo, przynajmniej raz w tygodniu, dzwonię na komórkę pana Burmistrza i nagrywam mu się na sekretarkę, śpiewając powyższą piosenkę, zmieniając jedynie personalia z Jarząbka na Dobrzyńską .

PS.Łubudubu, to mój hymn.
« Ostatnia zmiana: 07 Kwiecień, 2011, 18:28:08 pm wysłane przez Jola » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #10 : 07 Kwiecień, 2011, 19:26:44 pm »

Obowiązkowo, przynajmniej raz w tygodniu, dzwonię na komórkę pana Burmistrza i nagrywam mu się na sekretarkę, śpiewając powyższą piosenkę, zmieniając jedynie personalia z Jarząbka na Dobrzyńską .

PS.Łubudubu, to mój hymn.



Jolu ja wiedziałem że tak będzie  Chichot
Grzegorz Halama - Ja wiedziałem że tak będzie
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +105/-48
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1280
Znajomi: 15
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #11 : 08 Kwiecień, 2011, 22:24:49 pm »

skutecznego wpływu tzw. czwartej władzy na organy władzy samorządowej.


Panie Arku, osoby które szukają pomocy na pewno nie maja na celu wpływania na Władze...bardziej ogłoszeniu swojej krzywdy , niesprawiedliwości jaka ich spotkała większej opinii publicznej tu czyt. "WYBORCÓW" bo to jedyny bat na władze, strach przed stratą poparcia.



 - niewiele nonsensów tu nad Kwisą popełniono.



proszę poczytać wątek o Gminie Lubań ... niejeden film, telenowelę można by stworzyć

!
uznajemy, że TAK i tylko TAK należy ROZWIĄZYWAĆ nabrzmiałe problemy? Że TAK i tylko TAK należy dochodzić swoich racji? Że to odniesie oczekiwany skutek? Osobiście śmiem wątpić w paraliżującą moc stwierdzenia „To ja pójdę z tym do telewizji”. Chyba, że są one adresowane do osób, dla których jedynym wyznacznikiem podejmowania działań jest barometr nastrojów społecznych, czyli sondaże. A tych w działalności publicznej przecież nie brakuje.
Nieskromnie dodam…

tak, tak, tak należy rozwiązywać problemy...na korzyść mieszkańców...bo to rzecz nadrzędna i najważniejsza i niech PAN o tym nie zapomina

Pozdrawiam

Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #12 : 08 Kwiecień, 2011, 22:41:43 pm »

Borisem, Twoje trzy ostatnie komentarze pod cytatami pana Arka są jak najbardziej słuszne, też się pod nimi podpisuję.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #13 : 08 Kwiecień, 2011, 22:49:19 pm »

Borisem, Twoje trzy ostatnie komentarze pod cytatami pana Arka są jak najbardziej słuszne, też się pod nimi podpisuję.

Jola szaleju się najadłaś.Ty przeciw burmistrzowi???
borisem rozkładasz burmistrza na pierwiastki.
Ja też pozwolę sobie na skromną uwagę.
    Człowiek dopiero wtedy jest w pełni szczęśliwy, gdy może służyć, a nie wtedy, gdy musi władać. Władza imponuje tylko małym ludziom, którzy jej pragną, by nadrobić w ten sposób swoją małość. Człowiek naprawdę wielki, nawet gdy włada, jest służebnikiem. Wystarczy przestrzegać pewnych zasad i nie będzie problemu z TV.

Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +105/-48
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1280
Znajomi: 15
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #14 : 08 Kwiecień, 2011, 23:01:01 pm »

Jola szaleju się najadłaś.Ty przeciw burmistrzowi???
borisem rozkładasz burmistrza na pierwiastki.
Ja też pozwolę sobie na skromną uwagę.
    Człowiek dopiero wtedy jest w pełni szczęśliwy, gdy może służyć, a nie wtedy, gdy musi władać. Władza imponuje tylko małym ludziom, którzy jej pragną, by nadrobić w ten sposób swoją małość. Człowiek naprawdę wielki, nawet gdy włada, jest służebnikiem. Wystarczy przestrzegać pewnych zasad i nie będzie problemu z TV.



Panie Janie ja przeciw Burmistrzowi? byłem pierwszy za i nadal jestem choć wiem jedno władza nie jest dana tylko powierzona.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
„Niewidoczni” – kolejny etap kampanii „Użyj wyobraźni” Bieżące wiadomości Leo 0 4648 Ostatnia wiadomość 19 Listopad, 2009, 10:46:46 am
wysłane przez Leo
Z projektem edukacyjnym „ Kabecjanie dają radę” – bezpiecznie i zdrowo” Gmina Lubań Urząd Gminy 0 4930 Ostatnia wiadomość 23 Maj, 2011, 13:00:08 pm
wysłane przez Urząd Gminy
Akcja zakupu psów do służby w Straży Granicznej Informacje i Komunikaty Instytucji OSS SG 0 4816 Ostatnia wiadomość 27 Kwiecień, 2012, 10:54:15 am
wysłane przez OSS SG
Bezpłatne porady prawne dla poszkodowanych przez klęski żywiołowe Polecane - Strona główna x 4 11745 Ostatnia wiadomość 31 Lipiec, 2012, 13:41:58 pm
wysłane przez powiat
KulinArtystyczna „Pieczeń w sosie limerykowym” [20 września g. 19.00] Polecane - Strona główna x 9 14777 Ostatnia wiadomość 26 Wrzesień, 2012, 23:37:31 pm
wysłane przez ZUZA
„Młodym być w jesieni życia (...)” - Koncert Ludzi Złotego Wieku Miasto Lubań Urząd Miasta 7 10976 Ostatnia wiadomość 28 Październik, 2012, 08:58:08 am
wysłane przez Jola
Uchwały „śmieciowe” zatwierdzone Miasto Lubań Urząd Miasta 4 7659 Ostatnia wiadomość 04 Listopad, 2012, 17:23:33 pm
wysłane przez Jola
„Góralu, czy ci nie żal?” [24 stycznia godz. 19.00] Polecane - Strona główna x 8 9627 Ostatnia wiadomość 24 Luty, 2013, 12:00:21 pm
wysłane przez ZUZA
„Przez żołądek do serca” [14 lutego godz. 19:00] Polecane - Strona główna x 12 16525 Ostatnia wiadomość 21 Luty, 2013, 11:26:01 am
wysłane przez dyrektor1964
Firma Ogólnobudowlana „KORVID” Dawid Kałużyński Ogłoszenia drobne korvid 0 2429 Ostatnia wiadomość 10 Marzec, 2014, 13:57:17 pm
wysłane przez korvid