Strony: [1] 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Źródełko-ruczaj na terenie naszego powiatu  (Przeczytany 37578 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.


*

Punkty: +179/-98
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1883
Znajomi: 12
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« : 11 Marzec, 2011, 11:56:51 am »

WNIOSEK nr 22/2010 zgłoszony przez: Bożenę Adamczyk- Pogorzelec i Kazimierza Wojewodę w dniu 26 sierpnia 2010
pod adresem Starosty Powiatu Lubańskiego
w sprawie podjęcia rozmów z Nadleśnictwem Świeradów Zdrój obejmującym obszar tzw. Wysokiego Lubańskiego  Lasu tj. tzw. Przylasku k/ Bukowej Góry w celu przeprowadzenia prac porządkowych wokół miejsca usytuowania leśnego źródełka- ruczaju. To miejsce jest dość licznie i chętnie  odwiedzane przez ludzi czerpiących źródlaną wodę. Trasa prowadząca do źródełka na której widać pozostałości po ocembrowaniu przebiega pośród Szlaku Wygasłych Stożków Wulkanicznych. Warto zatem byłoby przy współdziałaniu z Nadleśnictwem wykonać zadaszenie, ławkę, wydzielić miejsca parkingowe, usytuować tablicę informacyjną, a także oznakowanie w postaci strzałek kierujących z drogi do źródła.
Realizacja tej inicjatywy wzbogaciłaby o kolejny punkt na mapie powiatu lubańskiego pod kątem turystyczno- rekreacyjnym. Po wykonaniu powyższych prac proponuje się, aby to źródło nie pozostało bezimienne. Zgłaszamy postulat, aby nadać mu imię: MARIA-HELENA, co stanowiłoby niekonwencjonalną i niekosztowną formę upamiętnienia śp. Marii Kaczyńskiej.
Odniesieniem utwierdzającym słuszność wniosku niech stanowi fragment zapisu z lat 30-tych XX w. Rectora Plüschkę z pracy „ Rund Am Lauban” „…i znów podejmujemy naszą laskę wędrowca by ominąć skraj wysokiego lasu”…”Na tle głębokiej powagi świerków czarodziejsko grają liczne brzozy, o srebrzystobiałych pniach i wonnych, zielonych liściastych woalach. Gdzieniegdzie tu świetlista zieleń buków”.
Uważnemu i wrażliwemu wędrowcy ten właśnie odcinek da wiele satysfakcji. Z lasu strumyk dający źródło pluszczące wypływa. Ławka zachęca do krótkiego spoczynku, bo w tak ślicznym miejscu nie można sobie tego odmówić. Nad odpoczywającymi, nad nami…na smukłym pniu świerkowym tablica z przykazaniem:

„Siądź na tej ławce i odpocznij
Jesteś tu pożądanym gościem”




Radna  Urszula Grajewska – Harapin na sesji Rady Powiatu 30 września 2010: Chciałam się odnieść do wniosku nr 22/2010 złożonego
przez radną Bożenę Adamczyk – Pogorzelec w sprawie źródełka - ruczaju w Przylasku koło
Bukowej Góry. Komisja  Gospodarki  Przestrzennej, Rolnictwa  i  Ochrony  Środowiska
odbyła we wrześniu swoje posiedzenie w Nadleśnictwie w Świeradowie Zdroju i tam był odczytany
wniosek radnej. Nadleśnictwo przychyliło się do wniosku i wyraziło chęć współpracy
z Zarządem w celu  uporządkowania prac  i realizacji tego wniosku

Wniosek jest realizowany, a informacji jaką otrzymałam otwarcie ma nastąpić w rocznicę katastrofy smoleńskiej.
Wszystkim zaangażowanym w realizację składam w imieniu wnioskodawczyni i własnym serdeczne podziękowania
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +179/-98
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1883
Znajomi: 12
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #1 : 11 Marzec, 2011, 12:20:07 pm »

[img][/img]


*  (75.16 KB, 515x760 - powiększony/pobrany 633 razy.)
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #2 : 11 Marzec, 2011, 13:17:23 pm »

To była wspaniała kobieta. Niejedna tzw dama nie dorasta jej do pięt. Nie jestem zwolenniczką PiS, jak mi niektórzy zarzucają, jestem zwolenniczką dobrych i poczciwych ludzi.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV


*

Punkty: +179/-98
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1883
Znajomi: 12
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #3 : 11 Marzec, 2011, 13:59:28 pm »

Zdjęcia








*  (255.75 KB, 750x563 - powiększony/pobrany 1927 razy.)

*  (158.8 KB, 600x450 - powiększony/pobrany 1734 razy.)
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +85/-7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 610
Znajomi: 8
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #4 : 11 Marzec, 2011, 19:24:08 pm »

Realizacja tej inicjatywy wzbogaciłaby o kolejny punkt na mapie powiatu lubańskiego pod kątem turystyczno- rekreacyjnym. Po wykonaniu powyższych prac proponuje się, aby to źródło nie pozostało bezimienne. Zgłaszamy postulat, aby nadać mu imię: MARIA-HELENA, co stanowiłoby niekonwencjonalną i niekosztowną formę upamiętnienia śp. Marii Kaczyńskiej.


Nie mam nic przeciwko Pani Marii Kaczyńskiej, była inteligentną, mądrą kobietą...
Tylko co Ją łączyło z powiatem lubańskim?
Wszyscy łatwo zapominamy o swoich zasłużonych dla tej inicjatywy.
Naszych zapalonych rajdowcach i turystach, wspaniałych przewodnikach i nauczycielach
młodzieży i turystów, belfrów Ogólniaka fizyka Laskowskiego i dyr. Anioła.
Czy ta ziemia Ich nie nosiła ?
Jak trudno jest upamiętniać swoich ?

Pozdrawiam... globus
« Ostatnia zmiana: 11 Marzec, 2011, 22:38:31 pm wysłane przez Piotrek,
Powód edycji: Naprawa cytowania
»
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #5 : 11 Marzec, 2011, 20:30:26 pm »

globus trudno się z Tobą nie zgodzić.Już Papierza sprowadzili do roli krasnala ogrodowego.Czym Papierz sobie na to zasłużył?Nie umiemy szanować autorytetów.A może by tak zamiast pomników stosować się do nauk Jana Pawła.Nie to jest za trudne.Postawimy kolejny pomnik i będziemy dumni.

Proponuję zapytać forumowiczów o to kogo widzieliby jako patrona źródełka.
Myślę że globus podsunął świetne propozycje.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...


*

Punkty: +179/-98
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1883
Znajomi: 12
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #6 : 11 Marzec, 2011, 20:43:44 pm »

Jakoś nikomu ulica Żymierskiego nie przeszkadza Moi drodzy jest jeszcze dr Kopeć wielka nasza chluba bohater największych walk partyzanckich w tym najtragiczniejszej pod Osuchami, dalej lekarz, dyrektor, któremu zawdzięczamy wybudowanie szpitala. Nie neguję ich wielkości, ale mamy bezimienne mosty, aleje etc. Zmobilizujcie swoich radnych do składania wniosków.  Od czegoś trzeba zacząć, a śp Maria Helena jest godnym naśladowania początkiem. Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #7 : 11 Marzec, 2011, 21:02:21 pm »

Jakoś nikomu ulica Żymierskiego nie przeszkadza Moi drodzy jest jeszcze dr Kopeć wielka nasza chluba bohater największych walk partyzanckich w tym najtragiczniejszej pod Osuchami, dalej lekarz, dyrektor, któremu zawdzięczamy wybudowanie szpitala. Nie neguję ich wielkości, ale mamy bezimienne mosty, aleje etc. Zmobilizujcie swoich radnych do składania wniosków.  Od czegoś trzeba zacząć, a śp Maria Helena jest godnym naśladowania początkiem. Pozdrawiam

Ewa proszę.Czy według Ciebie wszystko powinno nosić czyjeś imię.Most nazywa się most a ruczaj nazywa się ruczaj.Ewa jest Ewa a ja jestem Janek.Mieszkałem przy ul.Nowotki teraz mieszkam na Łąkowej.A nigdzie się nie przeprowadzałem.A Maria Helena niech spoczywa w spokoju.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...


*

Punkty: +179/-98
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1883
Znajomi: 12
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #8 : 11 Marzec, 2011, 21:47:52 pm »

Mieszkałam na Lenina teraz na Kościuszki i robi mi to dużą różnicę.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +105/-48
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1280
Znajomi: 15
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #9 : 11 Marzec, 2011, 21:52:59 pm »

Zwisa mi to czy jakieś to śmierdzące źródło będzie miało jakieś tam miano , ale Radni może zabrali by się za robotę a nie marnowali czasu na takie bzdety, bida w Lubaniu złotko.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #10 : 11 Marzec, 2011, 22:06:02 pm »

Mieszkałam na Lenina teraz na Kościuszki i robi mi to dużą różnicę.

Ewo jesteś cudowna 
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #11 : 11 Marzec, 2011, 22:31:06 pm »

Zwisa mi to czy jakieś to śmierdzące źródło będzie miało jakieś tam miano , ale Radni może zabrali by się za robotę a nie marnowali czasu na takie bzdety, bida w Lubaniu złotko.

Nieco racji w tym jest. Panią Marię szanowałam i szanuję, ale dla mnie też nie jest ważne czy mosty, źródełka i inne miejsca będą miały swoje nazwy. Jak ich nie nazwiemy, to bez tego da się żyć ale jak włodarze miasta nie podekmą żadnych działań w kierunku choćby minimalnego zmniejszenia bezrobocia, to bieda będzie się panoszyć, ludzi coraz więcej za pracą będzie z Lubania uciekać i nie chcę się powtarzać ale zostaną w naszym kochanym mieście jeno emeryci, no i nieco urzędników, boć to urzędów ci u nas dostatek. 

« Ostatnia zmiana: 11 Marzec, 2011, 22:38:22 pm wysłane przez Jola » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV


*

Punkty: +17/-26
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 567
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


jesien


WWW
« Odpowiedź #12 : 11 Marzec, 2011, 23:34:50 pm »

ja mysle ze imie bedzie mogl wybrac po prostu sponsor.

mi osobiscie rowniez ta Helena nie pasuje , za to mysle Nadlesnictwo z pewnoscia znajdzie jakas neutralna politycznie nazwe.

Zgłoś do moderatora   Zapisane

--
MooseDlb
Gość
« Odpowiedź #13 : 12 Marzec, 2011, 08:07:04 am »


Nie mam nic przeciwko Pani Marii Kaczyńskiej, była inteligentną, mądrą kobietą...
Tylko co Ją łączyło z powiatem lubańskim?
Wszyscy łatwo zapominamy o swoich zasłużonych dla tej inicjatywy.
Naszych zapalonych rajdowcach i turystach, wspaniałych przewodnikach i nauczycielach
młodzieży i turystów, belfrów Ogólniaka fizyka Laskowskiego i dyr. Anioła.
Czy ta ziemia Ich nie nosiła ?
Jak trudno jest upamiętniać swoich ?

Pozdrawiam... globus

jakoś czuję, że masz głęboką rację...choć też nic przeciwko śp. P. Kaczyńskiej nie miałem....
ale Ruczaj Anioła chyba jest bardziej "lokalnie patriotyczny"...Chichot a myślę, że to wspomnienie dla Lubania będzie lepsze:)
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Studio Eline.pl
Administrator
*****
*

Punkty: +154/-6
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1430
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Marketing w sieci. Daj się znaleźć!


WWW
« Odpowiedź #14 : 12 Marzec, 2011, 09:49:11 am »

albo "ruczaj fizyków", tez dobre i mozna wycieczki z mat-fizu organizować
nie ma to jak pomyśleć nieco o prawach przyrody patrząc na płynacą wodę ...
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Strony: [1] 2 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Policyjna akcja "Pirat" na terenie powiatu lubańskiego Kronika Kryminalna Antoś 0 5006 Ostatnia wiadomość 24 Kwiecień, 2008, 20:55:03 pm
wysłane przez Antoś
Czas pracy aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu lubańskiego Informacje i Komunikaty Instytucji x 0 4256 Ostatnia wiadomość 13 Maj, 2008, 09:19:21 am
wysłane przez x
Dofinansowanie dla MŚP w ramach zwiększania atrakcyjności naszego regionu Bieżące wiadomości Leo 0 3741 Ostatnia wiadomość 27 Sierpień, 2009, 21:44:17 pm
wysłane przez Leo
[Henryk Gil] Co nam w duszy gra... Losy naszego miasta. Henryk Gil « 1 2 » globus 19 27828 Ostatnia wiadomość 29 Lipiec, 2011, 14:52:58 pm
wysłane przez globus
Źródełko wodne oczyszczone Bieżące wiadomości x 0 3056 Ostatnia wiadomość 18 Lipiec, 2011, 11:42:24 am
wysłane przez x
INFORMACJA o przebiegu powodzi na terenie powiatu lubańskiego w dniach 22-23.07 Powiat lubański powiat 2 6947 Ostatnia wiadomość 11 Październik, 2011, 22:33:03 pm
wysłane przez ZUZA
Prezydent z mieszkańcem naszego miasta.... Hydepark Tony 0 3070 Ostatnia wiadomość 11 Maj, 2012, 15:14:28 pm
wysłane przez Tony
Uwaga! Wyłączenia dróg z ruchu na terenie powiatu w dniu 25.05.2012. Polecane - Strona główna Paweł Sokołowski 2 5315 Ostatnia wiadomość 23 Maj, 2012, 23:24:31 pm
wysłane przez Paweł Sokołowski
Roczny bilet wstępu do Naszego Zoo idealnym prezentem świątecznym! Przyroda i Turystyka www.tierpark-goerlitz.de 0 3392 Ostatnia wiadomość 04 Grudzień, 2012, 13:35:00 pm
wysłane przez www.tierpark-goerlitz.de
Przysmaki z naszego „Korytkowa“ Przyroda i Turystyka www.tierpark-goerlitz.de 0 2292 Ostatnia wiadomość 15 Marzec, 2016, 11:12:39 am
wysłane przez www.tierpark-goerlitz.de