Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Rewizyta w Ceskim Dubie  (Przeczytany 3404 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Moderator
*****

Punkty: +121/-0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 638
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« : 14 Marzec, 2011, 08:30:56 »

Rewizyta w Ceskim Dubie
W dniu 10 marca zastępca Burmistrza Lubania – Mariusz Tomiczek wraz z dyrektorami Łużyckiego Centrum Rozwoju – Marzeną Różańską i Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – Małgorzatą Garulą oraz prezesem UKS „Skorpiony” – Panem Januszem Harapinem uczestniczył w rewizycie w miejscowości Cesky Dub.  Spotkanie miało na celu ustalenie zakresu współpracy obu samorządów. W trakcie spotkania omówiono wstępne propozycje wspólnych projektów, które będą składane przez samorządy obu krajów do Programu Operacyjnego EWT Polska – Czechy.
W bieżącym roku przygotowane zostaną trzy projekty tj.
- organizacja międzynarodowego turnieju sportowego w oparciu o bazę MOSIR-u w Lubaniu
- projekt szkoleniowy dla przedsiębiorców nt. zasad i warunków tworzenia i prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce i Czechach – projekt realizowany będzie przez ŁCR w Lubaniu
- projekt polsko- czeskiego pleneru rzeźbiarskiego (realizacja w roku 2012.)

W roku 2012 zostaną złożone kolejne projekty min. projekt dotyczący integracji społeczeństw zamieszkujących na terenie historycznych Górnych Łużyc ze szczególnym uwzględnieniem walorów obu regionów.
W najbliższym czasie Burmistrz przedstawi do akceptacji Radnych Rady Miasta umowę intencyjną o współpracy obu samorządów tj. Miasta Lubania i Miasta Cesky Dub. 
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do: