Strony: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 35   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Babski Świat  (Przeczytany 408076 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #210 : 16 Marzec, 2011, 20:57:13 pm »

No, no, no...pani Jolu pamiętam jak ja z Wrocławia po tygodniu w piątek pakowałam się na Legnicę i byłam tam do poniedziałku...szaleństwo, ale w jednym czasie specjalizację i studia zrobiłam. Myślałam, że to niemożliwe...chociaż in vitro jest tak rozwarstwionym moralnie, emocjonalnie i etycznie problemem, ze zapewne też nie jest łatwo.

Ewo dzięki komu jest  tak rozwarstwionym moralnie, emocjonalnie i etycznie problemem, ze zapewne też nie jest łatwo.A  Ty Ewo opowiadasz się za czy przeciw?Jesteś kobietą i pracownikiem służby zdrowia.Mam dorastającą córkę.Chcąc być nowoczesnym ojcem funduję jej antykoncepcję.Dmucham na zimne.Lekarz do którego chodzimy nie wystawi takiej recepty.Nie pozwalają mu przekonania religijne.Jednak w jego aptekach jest szeroki wybór takich środków.Nie ogarniam.Co wspólnego mają przekonania z faktem że jest lekarzem.





« Ostatnia zmiana: 16 Marzec, 2011, 21:00:48 pm wysłane przez Firefoks » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #211 : 16 Marzec, 2011, 20:57:31 pm »

No, no, no...pani Jolu pamiętam jak ja z Wrocławia po tygodniu w piątek pakowałam się na Legnicę i byłam tam do poniedziałku...szaleństwo, ale w jednym czasie specjalizację i studia zrobiłam. Myślałam, że to niemożliwe...chociaż in vitro jest tak rozwarstwionym moralnie, emocjonalnie i etycznie problemem, ze zapewne też nie jest łatwo.
Pani Ewo osobom takim ja ja czy pani, które bez problemu mogły zajść w ciążę urodzić dzieci i cieszyć się cudem macierzyństwa jest łatwo krytykować metodę in vitro. Ja staram się nie oceniać a zrozumieć osoby, decydujące na ów krok w celu spełnienia instynktów oraz pragnień macierzyńskich oraz ojcowskich. Łatwo jest oceniać, gdy nas to nie dotyczy ale jeśli od takiej próby zależy nasze szczęście związane z pragnieniem posiadania dziecka wówczas inaczej na to patrzymy. Jak kiedyś powiedział ktoś mądry"nasz punkt widzenia zależy od punktu siedzenia" i to święta prawda. Np księża, osoby wierzące w naszym kraju często bywają zagorzałymi przeciwnikami homeopatii oraz takiej medycyny niekonwencjonalnej jaką jest bioenergoterapia. Wystarczy tylko, że ktoś z tych zagorzałych przeciwników lub ktoś z ich bliskich zachoruje poważnie. Wówczas radykalnie zmieniają poglądy i biegną czym prędzej nie tylko to lekarza pierwszego kontaktu oraz rożnych specjalistów. Idą wszędzie tam, gdzie mają nadzieję otrzymać pomoc w kierunku wyzdrowienia. Wiem jak wspaniałe jest macierzyństwo oraz ile radości może dać potomstwo, dlatego też nie oceniam par decydujących się na metodę in vitro tylko staram się zrozumieć ich determinację związaną z chęcią prokreacji.
Nie neguje też pani poglądów, zawsze powtarzam, że mamy demokracje i każdy z nas ma prawo do własnego zdania.
« Ostatnia zmiana: 16 Marzec, 2011, 21:00:59 pm wysłane przez Jola » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #212 : 16 Marzec, 2011, 21:03:26 pm »

Teraz to już nic nie wiem.Czy to mój net spowolnił czy ja mam zaburzone myślenie?Jola Z Ewą w ciąży???O matko kochana.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #213 : 16 Marzec, 2011, 21:12:45 pm »

Dla mnie rozwarstwieniem moralnym jest coś innego. Czytałam taką ciekawą historię kiedyś. Pewna dziewczyna chciała usunąć dziecko, tym bardziej, ze były ku temu przesłanki medyczne. Pan doktor ginekolog powiedział, że nie może się na to zgodzić, gdyż jest katolikiem i takie postępowania godzi w jego przekonania religijne. I chwała mu za to, że bronił swoich przekonań i opierał się na nich podejmując taka ważną decyzję. Niestety to jeszcze nie koniec historii. Dziewczyna w obawie przed uradzeniom niepełnosprawnego potomka niestety zdecydowała się na nielegalną aborcję( wiadomo, ze za niemałe pieniądze) i jakież wielkie było jej zdziwienie, gdy po przyjściu na zabieg okazało się, że nielegalnego zabiegu będzie dokonywał ten sam pan doktor, który odmówił jej wydania zezwolenia wykonania na legalną aborcję.
Według mnie, to właśnie taki pan doktor jest przykładem rozwarstwienia moralnego.   
« Ostatnia zmiana: 16 Marzec, 2011, 21:17:59 pm wysłane przez Jola » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #214 : 16 Marzec, 2011, 21:14:26 pm »

Teraz to już nic nie wiem.Czy to mój net spowolnił czy ja mam zaburzone myślenie?Jola Z Ewą w ciąży???O matko kochana.

Ale mnie rozbawiłeś. Masz plusa, gdyż śmiech to zdrowie. 
A moje dwa cudy natury są już duże a nawet dorosłe.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +105/-48
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1280
Znajomi: 15
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #215 : 16 Marzec, 2011, 21:18:37 pm »

...chociaż in vitro jest tak rozwarstwionym moralnie, emocjonalnie i etycznie problemem, ze zapewne też nie jest łatwo.

...przecież Mark wyjaśnił ..po chłopsku
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +179/-98
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1883
Znajomi: 12
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #216 : 16 Marzec, 2011, 21:19:38 pm »

Pani Jolu nie oceniałam w swojej wypowiedzi i nie analizowałam, ale każda metoda sztucznej ingerencji budzi za sobą wspomniane przeze mnie aspekty. Środowiska etyczne, Kościół i itd. maja prawo do zajęcia stanowiska, co nie znaczy, że jako jedyne maja takie prawo...
Janie jestem w ciąży Ile osób odetchnęłoby z ulgą, jakbym musiała swój czas inaczej rozplanować Szok
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +105/-48
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1280
Znajomi: 15
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #217 : 16 Marzec, 2011, 21:24:26 pm »


Janie jestem w ciąży

GRATULACJE !!!
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #218 : 16 Marzec, 2011, 21:25:42 pm »

Każdy z nas ma prawo zająć stanowisko. Jestem wierząca i jestem katoliczką ale nie jestem szczęśliwa widząc wszechobecną ingerencję kościoła.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #219 : 16 Marzec, 2011, 21:27:18 pm »

Dla mnie rozwarstwieniem moralnym jest coś innego. Czytałam taką ciekawą historię kiedyś. Pewna dziewczyna chciała usunąć dziecko, tym bardziej, ze były ku temu przesłanki medyczne. Pan doktor ginekolog powiedział, że nie może się na to zgodzić, gdyż jest katolikiem i takie postępowania godzi w jego przekonania religijne. I chwała mu za to, że bronił swoich przekonań i opierał się na nich podejmując taka ważną decyzję. Niestety to jeszcze nie koniec historii. Dziewczyna w obawie przed uradzeniom niepełnosprawnego potomka niestety zdecydowała się na nielegalną aborcję( wiadomo, ze za niemałe pieniądze) i jakież wielkie było jej zdziwienie, gdy po przyjściu na zabieg okazało się, że nielegalnego zabiegu będzie dokonywał ten sam pan doktor, który odmówił jej wydania zezwolenia wykonania na legalną aborcję.
Według mnie, to właśnie taki pan doktor jest przykładem rozwarstwienia moralnego.   


- Jakie ryby najbardziej lubią lekarze?
- Duże sumy!!!
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #220 : 16 Marzec, 2011, 21:30:48 pm »

Pani Jolu nie oceniałam w swojej wypowiedzi i nie analizowałam, ale każda metoda sztucznej ingerencji budzi za sobą wspomniane przeze mnie aspekty. Środowiska etyczne, Kościół i itd. maja prawo do zajęcia stanowiska, co nie znaczy, że jako jedyne maja takie prawo...
Janie jestem w ciąży Ile osób odetchnęłoby z ulgą, jakbym musiała swój czas inaczej rozplanować Szok

Ewo nie podpalaj stosów.Jaśniej robi się wtedy gdy one zgasną.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #221 : 16 Marzec, 2011, 21:32:06 pm »

GRATULACJE !!!

No i tak powstają plotki, od jutra będzie wiadomo, że pani Ewa jest w ciąży     a moje dzieci są z próbówki  
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #222 : 16 Marzec, 2011, 21:38:19 pm »

Janie jestem w ciąży a Ja nie 
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +105/-48
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1280
Znajomi: 15
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #223 : 16 Marzec, 2011, 21:39:16 pm »

No i tak powstają plotki, od jutra będzie wiadomo, że pani Ewa jest w ciąży     a moje dzieci są z próbówki  

... tak mi się wyrwało... z kontekstu
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +179/-98
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1883
Znajomi: 12
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #224 : 16 Marzec, 2011, 21:49:07 pm »

Nie ważne skąd, ważne, że się udało
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 35   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Ze śpiewem przez świat - Festiwal Kultury Romskiej zakończony Bieżące wiadomości Leo 0 5297 Ostatnia wiadomość 29 Sierpień, 2010, 19:48:16 pm
wysłane przez Leo
Moje miasto, mój świat Jolanta Dobrzyńska « 1 2 ... 77 78 » Jola 1167 892262 Ostatnia wiadomość 10 Wrzesień, 2019, 09:26:38 am
wysłane przez Jola
"Przyjaciel świat"- Haliny Gąsiorowskiej Kultura i sztuka ZUZA 3 8946 Ostatnia wiadomość 17 Styczeń, 2011, 22:05:33 pm
wysłane przez ZUZA
11.11.... Hydepark « 1 2 ... 5 6 » widelec 77 87977 Ostatnia wiadomość 09 Grudzień, 2011, 22:17:45 pm
wysłane przez borisem
Świat Ogrodu Przyroda i Turystyka « 1 2 ... 14 15 » Marek Kardela 213 209223 Ostatnia wiadomość 29 Maj, 2018, 21:17:43 pm
wysłane przez Marek Kardela
Kupię monety i banknoty- cały świat i Polska Ogłoszenia drobne waluty 0 6202 Ostatnia wiadomość 07 Czerwiec, 2012, 15:23:50 pm
wysłane przez waluty
Kupię monety i banknoty- cały świat i Polska Ogłoszenia drobne waluty 0 5160 Ostatnia wiadomość 05 Wrzesień, 2012, 17:03:11 pm
wysłane przez waluty
Zostań Bohaterem i zmieniaj świat na lepsze - Szlachetna Paczka w Lubaniu Polecane - Strona główna Paweł Sokołowski 1 7409 Ostatnia wiadomość 06 Wrzesień, 2014, 07:57:35 am
wysłane przez Jola
Aleksandra Natalli–Świat. Zapiski bez obrazu Polecane - Strona główna « 1 2 » x 25 36500 Ostatnia wiadomość 20 Kwiecień, 2013, 00:52:03 am
wysłane przez Związek Zaw. Solidarność
Świat baśni według tsetse. Blogi « 1 2 ... 19 20 » Prowincjusz 293 206710 Ostatnia wiadomość 12 Październik, 2016, 22:46:02 pm
wysłane przez MAGENTA