Strony: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 35   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Babski Świat  (Przeczytany 408073 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.


*

Punkty: +179/-98
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1883
Znajomi: 12
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #450 : 30 Październik, 2011, 13:13:00 pm »

Chyba pychota, bo zjedli wszystko Chichot Na razie
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #451 : 30 Październik, 2011, 14:54:56 pm »

Skąd ja wiedziałam, że w pierwszym zdaniu tak mi odpiszesz?! No cóż ma się ten dar przewidywania. Wszystko brzmi smacznie, oprócz tej marchewki z groszkiem- zmora mojego dzieciństwa Z politowaniem

Skąd ja wiedziałam, że w pierwszym zdaniu tak mi odpiszesz?
Ewa nie wiem.Są dwie możliwości.Albo znasz mnie na tyle,albo bardzo Ci tego brakuje 

Wow! Kucharze- to u mnie zapachniało malizną Gulasz z kaszą  Zawstydzony

Jeżeli z gryczaną to jest to co Firefoksy lubią najbardziej  Chichot

Ja ziemniaczki zaraz nastawiam, są obrane, do tego panierowany filet z kurczaka. Zawsze przygotowuję go wcześniej, kroję na porcje, rozbijam, nacieram przyprawami i namaczam w zalewie jajecznej. Kotleciki będą wówczas wiele bardziej aromatyczne i soczyste. Do tego ciemny sosik pieczeniowy(oczywiście własnej roboty), zrobiony na bazie duszonej cebulki, papryki i marchewki. Dodatek to korniszon. A na pierwsze zupka jarzynowa. Zwykłe i proste jedzenie ale pycha.
Jolu co to jest zalewa jajeczna? Czy masz na myśli roztrzepane jajka?Czym rozbijasz?Jeżeli robisz to tłuczkiem to ja polecam "nóż szefa kuchni". Nie trzeba fileta zawijać w folię.
Smacznego.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #452 : 31 Październik, 2011, 16:40:04 pm »

Skąd ja wiedziałam, że w pierwszym zdaniu tak mi odpiszesz?
Ewa nie wiem.Są dwie możliwości.Albo znasz mnie na tyle,albo bardzo Ci tego brakuje  

Jeżeli z gryczaną to jest to co Firefoksy lubią najbardziej  Chichot
Jolu co to jest zalewa jajeczna? Czy masz na myśli roztrzepane jajka?Czym rozbijasz?Jeżeli robisz to tłuczkiem to ja polecam "nóż szefa kuchni". Nie trzeba fileta zawijać w folię.
Smacznego.,

Odpowiedź odnośnie zalewy zajecznej. Mój drogi, czy to filet z kurczaka, indyka, schabowe czy mięso od szynki(wszystko oczywiście dotyczy bitek smażonch w panierce). No więc dowolne mięsko rozpracowuje odpowiednio tłuczkim, potem nacieram dobrze przyprawami ale bez przesady, bo jak wiadomo przyprawy poprawiają smak ale nie można z nimi przesadzać. Następnie rozbijam do miseczki dwa lub więcej jaj w zależności od tego ile bedę robić kotletów, dodaje odrobinę wody i te same przyprawy którymi uraczylam mięsko na kotleciki i roztrzepuje dobrze przyprawione jaja, potem wrzucam kotlety do zaprawy i wstawiam do ladówki. Im dłużej tym lepiej. Kotlety potem sąm aromatyczne, filet czy schab po usmażeniu jest soczysty a nie suchy. Jak widzę, że schab jest taki byczy i opodejrzewa, że może być twardy, to przygotowuję mięsko do smażenie dzień wczesniej. Niektórzy panierują bułką, inni mąką a jak najczęsciej mieszam te dwa skladniki. Co do przpraw to nie bede pisac jakie, bo przeciez każdy z nas lubi przyprawiać po swojemu. Pozdrawiam i smacznego.
Jak ktoś chce to mogę napisać jak przygotowuje się holenderskie naleśniki, to takie z nadzieniem w środku ale nie zawijane tylko już w czasie smażenia mają w sobie farsz, są naprawdę pyszne i syte i raczej nie jada się ich na słodko.
« Ostatnia zmiana: 31 Październik, 2011, 16:47:47 pm wysłane przez Jola » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #453 : 31 Październik, 2011, 17:16:41 pm »

Cytuj
Odpowiedź odnośnie zalewy zajecznej.
Ok.To już wiem.Ja zamiast wody dodaje oliwę.Troszeczkę soli i roztrzepuję.Mięso przyprawiam tylko solę,pieprzem i troszeczkę granulowanym czosnkiem.Obtaczam w mące następnie kąpiel w jajkach i na rozgrzany tłuszcz.Bez bułki.Wpija dużo tłuszczu.Zazwyczaj jest to smalec mieszany z olejem.Nie z oliwą.Za droga.
Jeżeli są to kotlety z karczku to po usmażeniu  wkładam na kilkanaście minut do rozgrzanego piekarnika.Ale, nie polecam pysznych "schabowych" z karczku.Bomba kaloryczna.Jolu nie zwróciłaś uwagi na "nóż szefa kuchni" Jest to dość ciężki i duży nóż.Umiejętne posługiwanie  się tym narzędziem zastąpi Ci tłuczek.A mięso będzie posiekane a nie rozbite na "podeszwę".
Mniam. Chichot
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #454 : 31 Październik, 2011, 17:35:45 pm »

Zdziwisz się ale zauważyłam, tyle, że wolę tłuczek(my baby chyba mamy jakieś ciągoty w kierunku wałków i tłuczkow wszelakich  , ja nie roazbiłam kotleta po chamsku, robię to czule i delikatnie (kotlet to nie urzędnik, nie trzeba się na nim wyżywać  ), co do przypraw, to lubię zioła prowensalskie, pieprz ziołowy oraz imbir a gotować zdarzło mi sie nie tylko w domciu ale i w paru restauracjach, więc odrobinę radzę sobie w kuchni, oczywięcie wierzę, że Twoje potrawy są mniam, mniam.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #455 : 31 Październik, 2011, 20:15:41 pm »

  Oczywiście,tłuczek,wałek i patelnia to wasze atrybuty.
Cytuj
to lubię zioła prowensalskie, pieprz ziołowy oraz imbir

Ja używam przypraw które nie zmieniają smaku mięsa tylko ten smak wydobywają.Sól i pieprz to podstawa.

Cytuj
zdarzło mi sie nie tylko w domciu ale i w paru restauracjach, więc odrobinę radzę sobie w kuchni, oczywięcie wierzę, że Twoje potrawy są mniam, mniam.

Jolu gotowanie w restauracji nie jest dla mnie miarodajne.Gotowanie w domu jest to rytuał.Ja tak to postrzegam.Z męskiego punktu widzenia.Może dlatego że nie gotuję zbyt często.

I bardzo proszę nie wciągać mnie w babskie tematy! 
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #456 : 31 Październik, 2011, 20:34:56 pm »

Oczywiście,tłuczek,wałek i patelnia to wasze atrybuty.
Ja używam przypraw które nie zmieniają smaku mięsa tylko ten smak wydobywają.Sól i pieprz to podstawa.

Jolu gotowanie w restauracji nie jest dla mnie miarodajne.Gotowanie w domu jest to rytuał.Ja tak to postrzegam.Z męskiego punktu widzenia.Może dlatego że nie gotuję zbyt często.

I bardzo proszę nie wciągać mnie w babskie tematy! 

No to pogadajmy o celulicie
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #457 : 31 Październik, 2011, 20:38:22 pm »

No to pogadajmy o celulicie

A tak to chyba Babski Świat.Zgoda.Pogadajcie.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #458 : 31 Październik, 2011, 20:45:12 pm »

A tak to chyba Babski Świat.Zgoda.Pogadajcie.

Wolisz o prostacie.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #459 : 31 Październik, 2011, 20:52:22 pm »

A może o mięśniach Kegla  Spoko
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #460 : 31 Październik, 2011, 21:05:55 pm »

A co powiesz o punkcie G ?
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV


*

Punkty: +179/-98
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1883
Znajomi: 12
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #461 : 31 Październik, 2011, 21:56:50 pm »

A może o mięśniach Kegla  Spoko
A co powiesz o punkcie G ?
Zapraszam Was oboje na wykład z "nowoczesnej profilaktyki raka szyjki macicy" 24.10.2011 na godz. 17-tą.
Wolisz o prostacie.
Jak będzie zainteresowanie to następny wykład o przeroście gruczołu krokowego Chichot
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #462 : 31 Październik, 2011, 22:07:53 pm »

Zapraszam Was oboje na wykład z "nowoczesnej profilaktyki raka szyjki macicy" 24.10.2011 na godz. 17-tą.Jak będzie zainteresowanie to następny wykład o przeroście gruczołu krokowego Chichot

Ewo chyba chodzi o 24 listopada, bo 24 października mamy już za sobą.   a tak swoja drogą, mogłabym z Jankiem występować gościnnie na stronie Waszego Stowarzyszenia, promując w powyższy sposób te wszystkie spotkania dotyczące profilaktyki.  
« Ostatnia zmiana: 31 Październik, 2011, 22:12:53 pm wysłane przez Jola » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV


*

Punkty: +179/-98
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1883
Znajomi: 12
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #463 : 31 Październik, 2011, 22:14:28 pm »

Ewo chyba chodzi o 24 listopada, bo 24 października mamy już za sobą.  a tak swoja drogą, mogłabym z jankiem występować gościnnie na stronie Waszego Stowarzyszenia, promując w powyższy sposób te wszystkie spotkania dotyczące profilaktyki. 
Jola ja nie wiem czemu mi listopad nie chce przejść przez myśl. Cały czas wpisuję październik jak mantrę. Sorry, a co do naszej strony to cały czas czekamy. Wejdź i podaj temat, albo zróbcie to razem
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #464 : 31 Październik, 2011, 22:21:14 pm »

Jak będzie zainteresowanie to następny wykład o przeroście gruczołu krokowego Chichot
Czemu nie. Profilaktyki nigdy za wiele : )
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 35   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Ze śpiewem przez świat - Festiwal Kultury Romskiej zakończony Bieżące wiadomości Leo 0 5297 Ostatnia wiadomość 29 Sierpień, 2010, 19:48:16 pm
wysłane przez Leo
Moje miasto, mój świat Jolanta Dobrzyńska « 1 2 ... 77 78 » Jola 1167 892257 Ostatnia wiadomość 10 Wrzesień, 2019, 09:26:38 am
wysłane przez Jola
"Przyjaciel świat"- Haliny Gąsiorowskiej Kultura i sztuka ZUZA 3 8946 Ostatnia wiadomość 17 Styczeń, 2011, 22:05:33 pm
wysłane przez ZUZA
11.11.... Hydepark « 1 2 ... 5 6 » widelec 77 87976 Ostatnia wiadomość 09 Grudzień, 2011, 22:17:45 pm
wysłane przez borisem
Świat Ogrodu Przyroda i Turystyka « 1 2 ... 14 15 » Marek Kardela 213 209220 Ostatnia wiadomość 29 Maj, 2018, 21:17:43 pm
wysłane przez Marek Kardela
Kupię monety i banknoty- cały świat i Polska Ogłoszenia drobne waluty 0 6202 Ostatnia wiadomość 07 Czerwiec, 2012, 15:23:50 pm
wysłane przez waluty
Kupię monety i banknoty- cały świat i Polska Ogłoszenia drobne waluty 0 5160 Ostatnia wiadomość 05 Wrzesień, 2012, 17:03:11 pm
wysłane przez waluty
Zostań Bohaterem i zmieniaj świat na lepsze - Szlachetna Paczka w Lubaniu Polecane - Strona główna Paweł Sokołowski 1 7409 Ostatnia wiadomość 06 Wrzesień, 2014, 07:57:35 am
wysłane przez Jola
Aleksandra Natalli–Świat. Zapiski bez obrazu Polecane - Strona główna « 1 2 » x 25 36500 Ostatnia wiadomość 20 Kwiecień, 2013, 00:52:03 am
wysłane przez Związek Zaw. Solidarność
Świat baśni według tsetse. Blogi « 1 2 ... 19 20 » Prowincjusz 293 206708 Ostatnia wiadomość 12 Październik, 2016, 22:46:02 pm
wysłane przez MAGENTA