Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: nasze apteki  (Przeczytany 32392 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.



Punkty: +0/-0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 12
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« : 06 Luty, 2011, 22:36:54 pm »

którą aptekę w lubaniu uważacie za godną polecenia?? gdzie według was jest najtaniej i czy macie swoje ulubione??
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +2/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 58
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #1 : 07 Luty, 2011, 08:28:54 am »

Ja zaopatruję się Indyjskiej wg mnie jest najtańsza!
Zgłoś do moderatora   Zapisane
MooseDlb
Gość
« Odpowiedź #2 : 07 Luty, 2011, 08:35:52 am »

zawsze była... ale potrafią tam wcisnąć droższe leki zamiast tańszych...
naprzeciw kina zacna jest. nie powiem. też jest cenowo ok.
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +17/-26
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 567
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


jesien


WWW
« Odpowiedź #3 : 07 Luty, 2011, 18:32:16 pm »

moja ulubiona to Indyjska - poza godzinami szczytu. Podoba mi sie w niej zwlaszcza organizacja pracy i oszczednosc czasu pracy farmaceutow przez zastosowanie kasjera -  od strony klienta jest to rowniez wygodne.

tutaj podlacze z podobnym pytaniem - tzn. ktora apteka posiada najbardziej kumatych farmaceutow? bo z obserwacji od jakiegos czasu zauwazylem ze wiekszosc dziala jak supermarkety, a jesli zdarzy sie zadac jakiekolwiek pytanie pada odpowiedz typu 'ja tu tylko sprzedaje, bierze pan czy nie'.
pod tym wzgledem kiedys bylo lepiej, teraz jakos nie. a jak dobrze moze byc zaskoczylo mnie gdy jakis czas temu zdarzylo mi sie wybrac leki w Goerlitz (jedna z aptek w centrum) - pomimo bariery jezykowej farmaceuta dowiedzial sie o diagnoze... i dobral witaminy w dawkach odpowiednich do schorzenia. w dodatku jak pozniej sprawdzilem - prawidlowo, nie byl to zaden trik marketingowy.

btw. ciekawa opcja sa tez apteki internetowe. nie ma takiego pospiechu przy zakupach - mozna przejrzec dokladnie sklad, dopytac wikipedii , poczytac opinie, a jesli sa nadal watpliwosci - zadac pytanie farmaceucie. wszystko to z domu, popijajac spokojnie herbatke, z mozliwoscia zrobienia sobie przerwy - a nie stojac i bedac popedzanym przez gromadzacy sie za plecami tlum...



Zgłoś do moderatora   Zapisane

--



Punkty: +1/-1
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 69
Znajomi: 2
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #4 : 07 Luty, 2011, 23:20:39 pm »

Korzystam z Apteki Dbam o Zdrowie w szpitalu. Super obsługa, kumata farmaceutka, nie wciska drogich a poleca tańsze zamienniki. Mają świetny program dla matek z małymi dziećmi i ludzi starszych. Tę aptekę polecam.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

najważniejszy jest dla mnie syn i mąż



Punkty: +1/-4
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 23
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #5 : 08 Luty, 2011, 20:20:57 pm »

Moja ulubiona to Indyjska.Miła załoga.Zawsze coś doradzą- jeśli spytam.Gdy jest kolejka to w miarę szybko maleje...mam u nich kartę stałego klienta i rabaty...jak czegoś brak to zamówią i na następny dzień jest.Po mojemu: OK.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +105/-48
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1280
Znajomi: 15
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #6 : 09 Luty, 2011, 18:55:43 pm »

Osobiście to mimo wszystko za wiedzę i fachowość cenię  mgr Golińskiego z apteki " Łużyckiej" mieszczącej się od wielu lat na ulicy Spółdzielczej
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +0/-0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 12
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #7 : 09 Luty, 2011, 21:40:38 pm »

ja tam twierdze, że indyjska jest przereklamowana, jeśli już w ogóle kupuje to w Vicie
Zgłoś do moderatora   Zapisane
MooseDlb
Gość
« Odpowiedź #8 : 09 Luty, 2011, 21:45:20 pm »

ja tam twierdze, że indyjska jest przereklamowana,

przyznaję że jada trochę już na opinii...
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +0/-0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 12
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #9 : 09 Luty, 2011, 21:49:58 pm »

"tutaj podlacze z podobnym pytaniem - tzn. ktora apteka posiada najbardziej kumatych farmaceutow? bo z obserwacji od jakiegos czasu zauwazylem ze wiekszosc dziala jak supermarkety, a jesli zdarzy sie zadac jakiekolwiek pytanie pada odpowiedz typu 'ja tu tylko sprzedaje, bierze pan czy nie'."

a nie uważacie że sami klienci i w ogóle rynek sam napędza taki styl  "marketowy" w aptekach. ludzie przeglądają w pierwszej kolejności gazetki promocyjne danej apteki i przeważnie pytają czy jest coś w "promocji"?? jak by kupiony o 0,50gr taniej magnez był wybitnie wspaniały....... a jak nie ma żadnych "promocyjnych" produktów to zaraz jest wielkie zdziwienie
 

Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +1/-1
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 69
Znajomi: 2
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #10 : 09 Luty, 2011, 22:21:55 pm »

Osobiście to mimo wszystko za wiedzę i fachowość cenię  mgr Golińskiego z apteki " Łużyckiej" mieszczącej się od wielu lat na ulicy Spółdzielczej

Borisem proszę sobie wyobrazić, że fachowość Pana Golińskiego objawiła się w chwili kiedy chciał sprzedać mojemu mężowi przeterminowane leki. A na zwróconą uwagę stwierdził, że nic panu nie będzie !!!!
Dla mnie Pani Iwona Myśliwiec jest bardzo dobrą farmaceutką. Apteka Dbam o Zdrowie w szpitalu. Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora   Zapisane

najważniejszy jest dla mnie syn i mąż


*

Punkty: +17/-26
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 567
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


jesien


WWW
« Odpowiedź #11 : 09 Luty, 2011, 23:13:00 pm »

zawsze była... ale potrafią tam wcisnąć droższe leki zamiast tańszych...
naprzeciw kina zacna jest. nie powiem. też jest cenowo ok.


czy ja wiem. moim zdaniem drogo. jakis czas temu zdziwilem sie gdy realizowalem recepte - w indyjskiej rachunek wyszedl ~55pln, w tej naprzeciwko kina - 64.

dzisiaj tez sie troche zdziwilem :
http://apteka.mediweb.pl/30408,vitaminum-b-compositum-50-drazetek.html
(pierwszy lepszy z googli, nie jakas super tania nawet)
w aptece naprzeciw kina - 4.5pln ... zeby nie bylo -  kupowalem i po 3.7pln w Lubaniu , a kupuje dosc czesto tak ze kojarze cene. witamine C prosilem najtansza - kobita wygrzebala mi opakowanie... za 6.8pln... podziekowalem...


Zgłoś do moderatora   Zapisane

--


*

Punkty: +17/-26
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 567
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


jesien


WWW
« Odpowiedź #12 : 09 Luty, 2011, 23:20:25 pm »

"tutaj podlacze z podobnym pytaniem - tzn. ktora apteka posiada najbardziej kumatych farmaceutow? bo z obserwacji od jakiegos czasu zauwazylem ze wiekszosc dziala jak supermarkety, a jesli zdarzy sie zadac jakiekolwiek pytanie pada odpowiedz typu 'ja tu tylko sprzedaje, bierze pan czy nie'."

a nie uważacie że sami klienci i w ogóle rynek sam napędza taki styl  "marketowy" w aptekach. ludzie przeglądają w pierwszej kolejności gazetki promocyjne danej apteki i przeważnie pytają czy jest coś w "promocji"?? jak by kupiony o 0,50gr taniej magnez był wybitnie wspaniały....... a jak nie ma żadnych "promocyjnych" produktów to zaraz jest wielkie zdziwienie


bo wielu ludzi leczy sie przewlekle. wynika to z tego ze nie maja dostepu do prawdziwej sluzby zdrowia i musza ciagle leczyc objawy, bo lekarze zwyczajnie maja ich w d.

nic dziwnego wiec ze lecza sie sami i szukaja gdzie taniej...
jak wchodze do coponiektorych przychodni i widze kolejki, ew. slysze jakie ludzie dostaja terminy u specjalistow to ciesze sie ze czasem jednak jeszcze mnie stac pojsc prywatnie, i wcale im sie nie dziwie ze sie poddaja.

inna sprawa ze faktcznie czasem taniej ruszyc sie te 50km , zaplacic i zamiast placic 200pln czy 800 miesiecznie za leki , leczac tylko kilka malo istotnych objawow, dostac prawdziwa diagnoze i rozwiazac zrodlo problemu. z tym ze tutaj tez troche wina jest po stronie farmaceutow - jak widza kogos kto poraz n'ty przychodzi po leki ktore zalatwiaja tylko objaw , to moglby jednak zasugerowac ze trzeba isc z tym do lekarza, ew. zasugerowac inne leczenie.
no ale to jak strzal w noge - nie oplaca sie...

Zgłoś do moderatora   Zapisane

--


*

Punkty: +17/-26
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 567
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


jesien


WWW
« Odpowiedź #13 : 09 Luty, 2011, 23:28:47 pm »

Borisem proszę sobie wyobrazić, że fachowość Pana Golińskiego objawiła się w chwili kiedy chciał sprzedać mojemu mężowi przeterminowane leki. A na zwróconą uwagę stwierdził, że nic panu nie będzie !!!!
Dla mnie Pani Iwona Myśliwiec jest bardzo dobrą farmaceutką. Apteka Dbam o Zdrowie w szpitalu. Pozdrawiam

widzisz, bo tylko fachowca stac zaryzykowac takie stwierdzenie. jesli cos by sie mezowi stalo to nie wykrecilby sie z tego w zaden sposob -  pudelko z data, wpis w kasie , twoj rachunek... jesli jeszcze bylby swiadek ktory potwierdzilby ze mialas watpliwosci co do daty ...

stracilby prawo wykonywania zawodu jak nic. a reputacje - ekspresowo.

wiele lekow mozna spokojnie uzywac po terminie waznosci. trzeba tylko wiedziec ktore... niektore staja sie toksyczne, niektore slabiej dzialaja... inne conajwyzej moga troche inaczej smakowac albo miec bardziej wyblakly kolor...

osobiscie mialem okazje sprawdzac fachowosc pana Golińskiego kilkakrotnie i nie mam wiekszych zastrzezen.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

--


*

Punkty: +17/-26
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 567
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


jesien


WWW
« Odpowiedź #14 : 10 Luty, 2011, 06:51:51 am »

a nie uważacie że sami klienci i w ogóle rynek sam napędza taki styl  "marketowy" w aptekach. ludzie przeglądają w pierwszej kolejności gazetki promocyjne danej apteki i przeważnie pytają czy jest coś w "promocji"?? jak by kupiony o 0,50gr taniej magnez był wybitnie wspaniały....... a jak nie ma żadnych "promocyjnych" produktów to zaraz jest wielkie zdziwienie

tak sobie przemyslalem jeszcze bo z poprzedniego postu zadowolony nie bylem...

glownie chodzi mi o to ze owszem, 'rynek' wplywa na to ze w aptekach sa coraz gorsi farmaceuci - stawia coraz nizsze wymagania, ale nie jest to wina 'rynku' jako samych 'klientow' aptek - czyli chorych .

moim zdaniem to troche bardziej zlozone zjawisko - w _bardzo_ duzm uproszczeniu : mamy gigantyczna atrape opieki zdrowotnej finansowana z pieniedzy publicznych. atrapa ta posiada budynki, personel, marketing, monopol na wiele uslug oraz szkolen. brakuje jej tylko pieniedzy na ... leczenie , diagnozowanie, kontrole jakosci...

rownolegle do niej istnieje sektor prywatny. ten nie ma tak duzo pieniedzy na marketing, budynki, personel, sprzet, monopol czesciowo jest, ale w wielu dziedzinach przegrywa ze znachorami. przy bardzo ograniczonych srodkach czasem nawet diagnozuje i leczy, ale rowniez nie posiada kontroli jakosci...

oba te rynki, pomimo niskiej efektywnosci generuja jak najbardziej prawdziwe recepty. refundowane z pieniedzy publicznych , lub nie.
lekarze tego nie ukrywaja. czesto mowia wprost 'jak to dziala' - etyka zawodowa wrecz im to nakazuje, ale tez i na calej sytuacji traca tak samo jak pacjenci - wiadomo ze praca w atrapie fabryki nie daje takich zarobkow jak praca w prawdziwej, a niestety klienci sa prawdziwi, wobec tego taka praca nie daje ani satysfakcji finansowej , ani zawodowej, ani nie podnosi prestizu spolecznego.

co do farmaceutow... nie zarzucam im zlej woli, ale po prostu taka sytuacja nie stawia przed nimi duzych wymagan, ba , nadmierny poziom 'kumania' powoduje ze obroty spadaja. to powoduje ze nawet malo zdolny farmaceuta bedzie odnosil bardzo duzy sukces finansowy, a jesli nie bedzie zbyt inteligentny to nawet moze nie dostrzec ze 'spelnienie zawodowe' jest tylko pozorne. prestiz spoleczny jak wiadomo nie jest juz tak istotny jak kasa - co doskonale ilustruja wydarzenia naszej lokalnej polityki...

innymi slowy - dlatego glownie zadalem to pytanie. wiem bowiem ze jak w kazdym zawodzie sa ludzie ktorzy nie opieraja sie sytuacji spolecznej i nie poddaja sie takiemu zjawisku, chociaz byc moze beda slabiej dostrzegani czy rozpoznawani przez klientow i nie beda odnosic tak spektakularnych suckcesow finansowych...

Zgłoś do moderatora   Zapisane

--
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Koło Fotografczne - Nasze Prace Kultura i sztuka « 1 2 3 » Paweł Sokołowski 38 40135 Ostatnia wiadomość 20 Luty, 2009, 20:32:21 pm
wysłane przez x
moje(nasze) dzieciństwo Hydepark « 1 2 3 4 » x 47 61010 Ostatnia wiadomość 21 Październik, 2011, 08:48:39 am
wysłane przez x
„Nasze Górne Łużyce” czyli jak uczyć o historii regionu… Bieżące wiadomości Paweł Sokołowski 0 4877 Ostatnia wiadomość 06 Lipiec, 2009, 11:14:31 am
wysłane przez Paweł Sokołowski
"Ksiądz bije nasze dzieci", do kościoła już nie wejdzie! Bieżące wiadomości Iza 2 8682 Ostatnia wiadomość 27 Marzec, 2010, 16:28:50 pm
wysłane przez Black
Gmina Lubań. Nasze pomysły, gminne realizacje. Hydepark Smok 1 5828 Ostatnia wiadomość 23 Grudzień, 2010, 11:38:04 am
wysłane przez Paweł Sokołowski
Nasze szkoły najlepsze w strefie w „dwójkach” siatkarskich dziewcząt Informacje i Komunikaty Instytucji Młodzieżowy Dom Kultury 0 7935 Ostatnia wiadomość 06 Kwiecień, 2011, 17:35:26 pm
wysłane przez Młodzieżowy Dom Kultury
Kiedy i czy, polewaczki wyjadą na nasze ulice??? Hydepark Firefoks 0 3391 Ostatnia wiadomość 02 Czerwiec, 2011, 14:26:28 pm
wysłane przez Firefoks
11.11.... Hydepark « 1 2 ... 5 6 » widelec 77 87939 Ostatnia wiadomość 09 Grudzień, 2011, 22:17:45 pm
wysłane przez borisem
Powiew orientu w Naturschutz Tierpark Görlitz - Nasze Zoo Hydepark www.tierpark-goerlitz.de 0 3376 Ostatnia wiadomość 17 Wrzesień, 2012, 13:32:50 pm
wysłane przez www.tierpark-goerlitz.de
Nasze Zoo wita lubańskie maluchy Polecane - Strona główna Urząd Miasta 0 3413 Ostatnia wiadomość 09 Sierpień, 2013, 08:05:01 am
wysłane przez Urząd Miasta