Strony: 1 [2] 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Lubański market  (Przeczytany 41541 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #15 : 06 Luty, 2011, 20:22:40 pm »

doradztwem co, kto i jak powinien, albo gorzkimi żalami bez chęci zmiany   Moze jednak będzie sympatyczne, bo am face Szok

Ewo  am face może być jeszcze trudniejsze.Cholera ceniłem curious-a .Tym postem jednak zaskoczył mnie negatywnie.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...


*

Punkty: +179/-98
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1883
Znajomi: 12
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #16 : 06 Luty, 2011, 20:31:22 pm »

To prawda, że przegiął, ale jak się daje tak się kraje.
Wiesz, że 8 lat temu straciłam pracę wraz z dużą grupą załogi. I co? Trzy lata później nie było, ani władzy, która tolerowała takie zachowania, ani samego Prezesa, a ja wraz tymi co chcieli wróciłam do szpitala. Można wiele, ale trzeba wiedzieć, czy się w ogóle tego chce. Nie jest to łatwe, ale możliwe. Możemy się wściekać na szefa, ale tym nic nie wskóramy...jak konkretnie powiemy dość to może być skuteczne.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #17 : 06 Luty, 2011, 20:36:12 pm »

Ewo nieco inny był Wasz status.Inny też pracodawca.Markety to totalna prywata.Tam w pojedynkę nie podskoczysz.Temat rzeka a ja już muszę znikać.Dobranoc.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #18 : 06 Luty, 2011, 20:39:54 pm »

To prawda, że przegiął, ale jak się daje tak się kraje.
Wiesz, że 8 lat temu straciłam pracę wraz z dużą grupą załogi. I co? Trzy lata później nie było, ani władzy, która tolerowała takie zachowania, ani samego Prezesa, a ja wraz tymi co chcieli wróciłam do szpitala. Można wiele, ale trzeba wiedzieć, czy się w ogóle tego chce. Nie jest to łatwe, ale możliwe. Możemy się wściekać na szefa, ale tym nic nie wskóramy...jak konkretnie powiemy dość to może być skuteczne.

Pani Ewo, wiem doskonale, że jest pani mądrą i odważną osobą a niestety dziś nie każdego stać na odwagę.
Pozdrawiam 
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV


*

Punkty: +179/-98
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1883
Znajomi: 12
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #19 : 06 Luty, 2011, 20:58:56 pm »

Pani Ewo, wiem doskonale, że jest pani mądrą i odważną osobą a niestety dziś nie każdego stać na odwagę.
Pozdrawiam  
Pani Jolu rozumie doskonale. W trakcie "mojego" protestu też towarzyszył nam strach, ale wzięłam na siebie jego prowadzenie. To właśnie proponowałam w  tym przypadku.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #20 : 06 Luty, 2011, 21:20:09 pm »

Kto wie, jak dziwczyna zaczęła o tym mówić, to być może i zdecyduje się na dalsze poczynania w tym kierunku. Wiadomo, że to nie jest łatwe i że najtrudniejsze są zawsze te pierwsze kroki. A jak już się człowiek odważy, to potem potrzeba dużo uporu, wytrwałości, konsekwencji. Gdyby co, to trzymam za dziewczynę kciuki.
Pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #21 : 06 Luty, 2011, 21:27:44 pm »

Moje zdanie takie. Dać sobie spokój i iść do przodu. Takich ludzi, jak opisywani przez shakus, należy zostawić na pastwę samych siebie.
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +179/-98
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1883
Znajomi: 12
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #22 : 06 Luty, 2011, 21:54:46 pm »

Moje zdanie takie. Dać sobie spokój i iść do przodu. Takich ludzi, jak opisywani przez shakus, należy zostawić na pastwę samych siebie.

Miałam przeciwko sobie władze: posła, starostwo, zarząd, a nawet Ministra Zdrowia pana Balickiego...można. Dobrymi chęciami piekło wybrukowano. Nie lubię "mazgajenia" dla "mazgajenia" sorry...Piotrek dałam sobie spokój!
« Ostatnia zmiana: 06 Luty, 2011, 21:56:57 pm wysłane przez Piotrek » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #23 : 06 Luty, 2011, 22:10:58 pm »

Ja nie twierdzę, ze należy zawsze odpuszczać. Ale musimy rozgraniczyć; pracę w markecie, a pracę czy raczej służbę na rzecz drugiego człowieka, jaką pełniłaś w tamtym czasie i teraz też pełnisz.
Robota w markecie jest ciężka jak cholera. Podziwiam tych ludzi. Jednak jeśli za długo tam pozostają, zaczyna to źle o nich świadczyć. Mówiąc prościej - przestają sie rozwijać, albo się poddali. To jest zajęcie na chwilę i rotacja nie powinna nikogo dziwić.
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +17/-26
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 567
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


jesien


WWW
« Odpowiedź #24 : 07 Luty, 2011, 01:47:23 am »

praca w markecie jest tez definiowana inna umowa. przy takiej umowie zupelnie inaczej negocjuje sie zarobki, zupelnie inaczej ustala sie kwestie zaufania (np. wiadomo gdzie mozna sobie wsadzic 'obietnice' przelozonych ze 'bedzie pan/i dalej pracowac, bo jest nam pan/i potrzebna')

mialem okazje pracowac i byc rekrutowanym do takich prywaciarzy.
i tutaj mysle sprawdzaja sie obie szkoly - zarowno Piotrka - tzn. zwyczajnie nie przejmowac sie tym co do ciebie mowia ,co ci obiecuja, jakie chamskie zagrywki stosuja - to psychologia 'wliczona w koszta'

jak i Ewy - tzn. uwaznie czytac Kodeks Pracy , umowy... i grac na tym samym poziomie, tzn. czekac tylko az powinie sie noga. A powinac sie moze, i zdarza sie to bardzo czesto - ludzie ktorzy konstruuja umowy i knuja intrygi to tylko ... ludzie.  i tak jak Ewa pisze, dzis ta 'wredna' Pani jest kierownikiem, a po powrocie Dyrektora i okazaniu troche cywilnej odwagi - kierownikiem moze zostac zupelnie kto inny - rotacja dotyczy w takich zakladach nie tylko dolow, ale i gory - to zapewnia im ... wlasnie te sile i dynamike ktorej brakuje wielu 'przyjaznym' spolkom ktore latami utrzymuja nieudacznikow - zwlaszcza na kierowniczych stanowiskach... 

moim zdaniem warto tez 3x przemyslec czy _chcemy_ sie w takiej firmie zatrudnic, i czy damy rade psychicznie. odciski na rekach sie zagoja. zarwane noce - odespimy. ale jak ktos nam mowiac kolokwialnie 'porysuje beret' to moze nam ta 'rysa' zostac na cale zycie, i nikt za to pieniazkow nie odda.

czesto przy rekrutacji zapewniaja nas, ze na nasze miejsce czeka juz 100 innych w kolejce, probujac zmusic do negocjacji gorszych warunkow, kwoty zarobkow sa podawane bez wyliczenia podatku, zakres obowiazkow jest wieloznaczny i mglisty...  jesli takie triki sa stosowane to warto przemyslec do czego pracodawca posunie sie dalej, gdy juz na umowie bedzie nasz podpis.
warto zapoznac sie z :
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Techniki_manipulacji
to oczywiscie pobiezna lista, ale podstawa jest wiedziec ze tych technik ludzie ucza sie z tych samych podrecznikow co my

i nie jest prawda ze to sprawa wylacznie prywaty. mamy sporo wolnosci rynku pracy. tak samo jak mozemy nie kupowac spinaczy czy wycieraczek firmy ktorej _filozofia_ dzialnia nam sie nie podoba, tak samo mozemy probowac zatrudniac sie u pracodawcow ktorych filozofia nie jest nastawiona jedynie na osiagniecie zysku i zagarniecie go w calosci dla siebie.

pozwole sobie przytoczyc ciekawy przyklad :
http://en.wikipedia.org/wiki/Ricardo_Semler

o jego firmie troche ciezej poczytac po polsku,
pewne wspomnienia mozna znalezc np tu :
http://ceo.cxo.pl/artykuly/50613/Spadkobiercom.tradycji.niewolniczych.html
http://expertia.pl/strefa/blog/tpm/2008/jun/24/ricardo-semler-i-rewolucja-od-niechcenia
 
a jesli sie popyta googli to i troche wiecej.
dlaczego o tym mowie ? bo na przekor temu co trabia nam na lewo i prawo
'da sie' robic cos inaczej, i istnieja firmy ktorym sie udaje.

Zgłoś do moderatora   Zapisane

--


*

Punkty: +179/-98
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1883
Znajomi: 12
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #25 : 07 Luty, 2011, 17:14:38 pm »

Wbrew pozorom sprawa "pielęgniarek" była trudniejsza. Za ówczesnym Prezesem stała cała władza od Starosty, Rady Powiatu, Posłów, Ministrów po Prezydenta RP. Walka toczyła się w sądach w tym Sąd Najwyższy, po drodze zorganizowanie referendum w sprawie odwołania Rady. Wyjazdy za chlebem, zasiłki, petycje, skargi, próba sił jedna za drugą. Jedna pani "kierownik" przy tym to...pan pikuś. W mojej ocenie  Shakus bardziej naraża się poprzez forum. Nagłośnienie bez nagłośnienia, żalenie, bez udowodnienia racji, brak reakcji, a obnażanie... tylko umocni panią z marketu i przekona, że jest bezkarna. Jeżeli postać Shakus nie jest fikcyjna, jeżeli opisane zdarzenia miały miejsce to, ile małżeństw wynajmuje mieszkania, razem traci pracę w jednym markecie w Lubaniu. Pani szefowa już wie zapewne kto się pożalił i dopilnuje, aby już jej nie szkodził. Jak bić to celnie, jak walczyć to z myślą o zwycięstwie, albo siedzieć cicho. Na pochyłe drzewo...Niestety
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +105/-48
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1280
Znajomi: 15
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #26 : 08 Luty, 2011, 10:11:54 am »

Po ostatnich wydarzeniach, które miały miejsce w moim życiu postanowiłam podzielić się ze wszystkimi swoimi myślami, może kogoś z Was spotkało coś podobnego.

Otóż, traktowanie i zastraszanie pracownika- to chore. "Albo będziesz z nami albo przeciwko nam" słowa jednej z kierowniczek w największym markecie w Lubaniu. Kobieta bezczelnie i bez żadnych ograniczeń gnębi i rujnuje życie pracownikom, nie pozostawiając na nikim "suchej nitki". Osoba, która kiedyś pracowała na przeciętnym stanowisku, dostała od życia szansę i poprzewracało jej się w głowie. Odkąd dyrektor sklepu poszedł na zwolnienie zaczęły się przesiewy i zwolnienia bez podania powodu, pomimo wcześniejszych zapewnień, że wszystko jest w porządku, na miejsce wyrzucanych pracowników przychodzą osoby znajome oraz z grona rodziny.

Piszę o tym ponieważ nie mam już nic do stracenia, być może jest wśród Was osoba, która ma taką władzę, że zrobi z tym porządek, bo tak dalej być nie powinno.

Kończąc- Syty głodnego nigdy nie zrozumie... Co?


Bardzo dobrze Cię rozumiem, byłem kiedyś w podobnej sytuacji, i powiem Ci że jedyne wyjście to szukaj innej pracy a o tym zapomnij. Nikt i nic Ci nie pomoże !
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +105/-48
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1280
Znajomi: 15
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #27 : 08 Luty, 2011, 10:16:01 am »

Wbrew pozorom sprawa "pielęgniarek" była trudniejsza. Za ówczesnym Prezesem stała cała władza od Starosty, Rady Powiatu, Posłów, Ministrów po Prezydenta RP. Walka toczyła się w sądach w tym Sąd Najwyższy, po drodze zorganizowanie referendum w sprawie odwołania Rady. Wyjazdy za chlebem, zasiłki, petycje, skargi, próba sił jedna za drugą. Jedna pani "kierownik" przy tym to...pan pikuś. W mojej ocenie  Shakus bardziej naraża się poprzez forum. Nagłośnienie bez nagłośnienia, żalenie, bez udowodnienia racji, brak reakcji, a obnażanie... tylko umocni panią z marketu i przekona, że jest bezkarna. Jeżeli postać Shakus nie jest fikcyjna, jeżeli opisane zdarzenia miały miejsce to, ile małżeństw wynajmuje mieszkania, razem traci pracę w jednym markecie w Lubaniu. Pani szefowa już wie zapewne kto się pożalił i dopilnuje, aby już jej nie szkodził. Jak bić to celnie, jak walczyć to z myślą o zwycięstwie, albo siedzieć cicho. Na pochyłe drzewo...Niestety

Trudniejsza .... chyba żartujesz?
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +105/-48
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1280
Znajomi: 15
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #28 : 08 Luty, 2011, 10:20:49 am »

widzisz. twoj wybor. dzieci w ostatecznosci mozna oddac do domu dziecka, troche zycia lizna i nie beda mialy wrytego do konca zycia ze trzeba byc niewolnikiem zeby 'dzieci utrzymac'.



Bohater się znalazł... żenujący typ z ciebie... !
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +179/-98
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1883
Znajomi: 12
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #29 : 08 Luty, 2011, 22:35:36 pm »

Trudniejsza .... chyba żartujesz?

Nie będę się licytować, ale wiem, że nie ma sytuacji bez wyjścia. Od sposobu walki i jej postrzegania zależy efekt końcowy. Ten ostatni winien być celem dążeń. Konsekwencja w zaplanowanym  działaniu może wiele zmienić. Nie odejściem, a porotem
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: 1 [2] 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Lubański Festiwal Folklorystyczny Kalendarz wydarzeń Iza 2 6945 Ostatnia wiadomość 30 Czerwiec, 2008, 23:54:53 pm
wysłane przez Paweł Sokołowski
Upadł lubański PKS Bieżące wiadomości Iza 0 3133 Ostatnia wiadomość 19 Listopad, 2008, 07:56:37 am
wysłane przez Iza
Lubański Rynek w przebudowie Bieżące wiadomości Leo 0 3294 Ostatnia wiadomość 21 Sierpień, 2009, 20:13:25 pm
wysłane przez Leo
Lubański PEC zarobił 303 tysiące Bieżące wiadomości Leo 0 2516 Ostatnia wiadomość 01 Czerwiec, 2010, 14:17:35 pm
wysłane przez Leo
Lubański SKOB w Międzynarodowym Roku Wolontariatu Informacje i Komunikaty Instytucji « 1 2 3 4 » tolerancja 51 42131 Ostatnia wiadomość 07 Luty, 2012, 13:38:36 pm
wysłane przez olka
Lubański magistrat otwarty na współprace i potrzeby organizacji pozarządowych. Miasto Lubań Urząd Miasta 0 3959 Ostatnia wiadomość 03 Luty, 2012, 09:52:26 am
wysłane przez Urząd Miasta
II Lubański Jarmark Wielkanocny Kalendarz wydarzeń ŁCR 0 3985 Ostatnia wiadomość 29 Luty, 2012, 15:22:36 pm
wysłane przez ŁCR
Lubański Las Polecane - Strona główna Tomasz Bernacki 5 12452 Ostatnia wiadomość 24 Kwiecień, 2014, 21:45:57 pm
wysłane przez Tomasz Bernacki
oto lubański obrazek szyty na miarę... żenada!!!!!!!!!!! Hydepark « 1 2 3 » MMM 34 25728 Ostatnia wiadomość 09 Listopad, 2014, 12:41:50 pm
wysłane przez klea
lubański szpital masakra Hydepark « 1 2 » julia 22 22787 Ostatnia wiadomość 22 Listopad, 2014, 12:34:09 pm
wysłane przez Lider