Strony: [1] 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Lubański market  (Przeczytany 41538 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Przyjaciel forum
*

Punkty: +5/-0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 203
Znajomi: 17
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Muzyka moim życiem...


« : 05 Luty, 2011, 13:46:06 pm »

Po ostatnich wydarzeniach, które miały miejsce w moim życiu postanowiłam podzielić się ze wszystkimi swoimi myślami, może kogoś z Was spotkało coś podobnego.

Otóż, traktowanie i zastraszanie pracownika- to chore. "Albo będziesz z nami albo przeciwko nam" słowa jednej z kierowniczek w największym markecie w Lubaniu. Kobieta bezczelnie i bez żadnych ograniczeń gnębi i rujnuje życie pracownikom, nie pozostawiając na nikim "suchej nitki". Osoba, która kiedyś pracowała na przeciętnym stanowisku, dostała od życia szansę i poprzewracało jej się w głowie. Odkąd dyrektor sklepu poszedł na zwolnienie zaczęły się przesiewy i zwolnienia bez podania powodu, pomimo wcześniejszych zapewnień, że wszystko jest w porządku, na miejsce wyrzucanych pracowników przychodzą osoby znajome oraz z grona rodziny.

Piszę o tym ponieważ nie mam już nic do stracenia, być może jest wśród Was osoba, która ma taką władzę, że zrobi z tym porządek, bo tak dalej być nie powinno.

Kończąc- Syty głodnego nigdy nie zrozumie... Co?
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Muerde como una perra, es tan buena como una oveja, es cercana como una hermana y aún así tan lejana...


*

Punkty: +179/-98
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1883
Znajomi: 12
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #1 : 05 Luty, 2011, 15:03:29 pm »

Po ostatnich wydarzeniach, które miały miejsce w moim życiu postanowiłam podzielić się ze wszystkimi swoimi myślami, może kogoś z Was spotkało coś podobnego.

Otóż, traktowanie i zastraszanie pracownika- to chore. "Albo będziesz z nami albo przeciwko nam" słowa jednej z kierowniczek w największym markecie w Lubaniu. Kobieta bezczelnie i bez żadnych ograniczeń gnębi i rujnuje życie pracownikom, nie pozostawiając na nikim "suchej nitki". Osoba, która kiedyś pracowała na przeciętnym stanowisku, dostała od życia szansę i poprzewracało jej się w głowie. Odkąd dyrektor sklepu poszedł na zwolnienie zaczęły się przesiewy i zwolnienia bez podania powodu, pomimo wcześniejszych zapewnień, że wszystko jest w porządku, na miejsce wyrzucanych pracowników przychodzą osoby znajome oraz z grona rodziny.

Piszę o tym ponieważ nie mam już nic do stracenia, być może jest wśród Was osoba, która ma taką władzę, że zrobi z tym porządek, bo tak dalej być nie powinno.

Kończąc- Syty głodnego nigdy nie zrozumie... Co?


Władzy takiej nie mam, ale mam doświadczenie i jak mogę się nim podzielić i jakoś pomóc to proszę o kontakt. Niestety obecne czasy- bezrobocie, prywata i bieda wyzwalają w niektórych zachowania, które wymierzone są przeciwko pracownikom.
Poniżej mój wiersz

21 ich było

Ludzie znękani, rozpaczy pełni- założyciele Solidarności
W desperacji walki z komuną, łaknący wolności
Bohaterowie tamtych wydarzeń, mordów świadkowie
Na robotnikach, krwi przelanej wiele. Łez ile? Kto to dziś wie?
Kto to pamięta o co chodziło,  wiele tych cierpień mgłą się spowiło
Przypomnę zatem, że postulatów stoczniowców wiele było
Tak wiele przez lata niewoli i wzgardy… „oczko” zrobiło
21 żądań, wolności słowa, praw pracowniczych
Pozostajemy po latach z niczym!!!
Tam gdzie generał ponownie zasiada,
Tam dla pamięci ofiar… biada!!!
Ten kto z wklejonym symbolem na stałe w klapy
Podaje rozkazującym dziś łapy…
Ten nie z tej bajki, którą czytam zafascynowana
Są te legendy, nie pozostaję w tym sama.
Gdzie jest robotnik, gdzie jego prawa?
W „ Biedronce” wśród półek jest z nim zabawa
Wejdź w postulaty, przeczytaj sobie,
Po tylu latach usłyszysz: nierobie.
Ewa Gutek
 Pozdrawiam i czekam na kontakt ewgu@o2.pl lub przez nk
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +17/-26
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 567
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


jesien


WWW
« Odpowiedź #2 : 05 Luty, 2011, 16:58:35 pm »


Otóż, traktowanie i zastraszanie pracownika- to chore. "Albo będziesz z nami albo przeciwko nam" słowa jednej z kierowniczek w największym markecie w Lubaniu. Kobieta bezczelnie i bez żadnych ograniczeń gnębi i rujnuje życie pracownikom, nie pozostawiając na nikim "suchej nitki". Osoba, która kiedyś

Piszę o tym ponieważ nie mam już nic do stracenia, być może jest wśród Was osoba, która ma taką władzę, że zrobi z tym porządek, bo tak dalej być nie powinno.

Kończąc- Syty głodnego nigdy nie zrozumie... Co?


to pisz konkretnie. jaki to market, jaka kierowniczka. ryzykujesz co najwyzej procesem o znieslawienie i pomowienie - jesli to nie jest osoba publiczna to jej szanse na wygranie tego typu sprawy sa nikle, zwlaszcza jesli ton twojej wypowiedzi nie bedzie obrazliwy i jesli bedziesz trzymac sie faktow.

Jesli wytoczy ci proces korporacja - to juz gorzej, ale wtedy co najwyzej ocenzuruja nieco twoje wypowiedzi. o tym ze sama ta korporacja wytoczyla ci proces bedziesz mogla bez skrempowania pisac, rowniez tlumaczac dlaczego tak sie stalo. jest b. watpliwe ze jakakolwiek zaryzykuje takie posuniecie, zwlaszcza jesli znajdzie sie choc kilku innych pracownikow ktorzy potwierdza twoja wersje wydarzen.

Zgłoś do moderatora   Zapisane

--
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #3 : 05 Luty, 2011, 20:03:33 pm »

Problem w tym drogi Curious, iż takich zuchów, którzy mają odwagę mówić o tym problemie jest mało. Przypuszczam, że forumowiczka Shaukus jest jedyną osobą, która miała odwagę w ogóle cokolwiek wspomnieć  o powyższym problemie w owej firmie. Tajemnicą publiczną jest to, jak markety traktują swoich pracowników. Co do mówienia tego jawnie, nie dziwuię się forumowiczce Shaukus, że nie mówi konkretnie o tym jaki to market i jak nazywa sie ta pani kierownik, ktora czyni z marketu swój prywatny folwark. W razie jakigokolwiek procesu wiadomo, że market stać na dobrego prawnika a tą dziewczynę, która na dodatek samotnie próbuje przeciwstawić się łamaniu jej praw pracowniczych z pewnością nie stać na wynajęcie prawnika. Dlatego też jest w tym miejscu duże pole do popisu dla naszych lokalnych panów mecenasów, radców prawnych. W całym cywilizowanym świecie istnieje coś takiego jak usługa pro bono(czyli za darmo), podobno dobre uczynki uszlechetniają.
Droga Shaukus, gratuluję odwagi ale musisz być rozsądna walcząc o swoje prawa. Mimo to, pamiętaj, nie poddawaj się i nie rezygnuj. Przypuszczam, że nasze lokalne panie posłanki śledzą, to, co dzieje się na forum i ciakawa jestem, czy ktoś kompetentny zareaguje. Przecież mamy doczynienia z łamanien praw obywatelskich a ściślej mówiąc praw pracowniczych.
Nasi kochani, szanowni, tak ładnie przemawiający politycy, przestańcie się wykłócać nawzajem i zauważcie wreszcie, że obywatele, którzy w czasie wyborów szli do urn spełniając swój obywatelski obowiązek, są krzywdzeni a ich prawa obywatelskie są łamane. Ignorowanie problemu nie rozwiąze go.
« Ostatnia zmiana: 05 Luty, 2011, 20:06:16 pm wysłane przez zaradna666 » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV


*

Punkty: +17/-26
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 567
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


jesien


WWW
« Odpowiedź #4 : 05 Luty, 2011, 20:12:36 pm »

Problem w tym drogi Curious, iż takich zuchów, którzy mają odwagę mówić o tym kierownik, ktora czyni z marketu swój prywatny folwark. W razie jakigokolwiek procesu wiadomo, że market stać na dobrego prawnika a tą dziewczynę, która na dodatek samotnie próbuje przeciwstawić się łamaniu jej praw pracowniczych z pewnością nie stać na wynajęcie prawnika. Dlatego też jest w tym miejscu duże pole do popisu dla naszych lokalnych panów mecenasów, radców prawnych. W

a ja sie dziwie. za tego typu przewinienie zwyczajnie niewiele jej grozi, NAWET jesli udowodni jej sie wine. pamietajmy ze wypowiadanie sie w _swoim_ imieniu na forum publicznym, to wyrazanie _swoich_ opinii. jesli obsmaruje bezpodstawnie pana X lub market Y, to pierwsza rzecza jaka mozna stracic jest wlasna wiarygodnosc. nawet jesli np. market wytoczy proces i ukaze sie sprostowanie, oryginalne wiadomosci maja szanse pozostac a jedyna 'konsekwencja' bedzie to ze po prostu ktos bedzie mogl napisac ze to my nie napisalismy prawdy. nikt nikomu za taka wypowiedz nie zabierze domu, nie odbierze dzieci, czy nie nalozy zadnej grzywny, chocby dysponowal budzetem Billa Gatesa i cala armia prawnikow.

Zgłoś do moderatora   Zapisane

--


*

Punkty: +179/-98
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1883
Znajomi: 12
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #5 : 05 Luty, 2011, 20:20:01 pm »

Szanowni forumowicze wszystko zależy od desperacji i siły. Takie sprawy nie są proste, ale jestem przykładem tego, ze do wygrania
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +5/-0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 203
Znajomi: 17
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Muzyka moim życiem...


« Odpowiedź #6 : 06 Luty, 2011, 18:05:36 pm »

Drogi Curious. Mam na utrzymaniu małe dziecko i nie stać mnie na sądzenie się a jak podejrzewam i tak bym przegrała, bo żaden z pracowników nie zaryzykuje utraty swojej posady. Każdy z Nas ma rodzinę i zrobi wszystko żeby ją utrzymać.


Moja sytuacja i tak jest taka jaka jest. Najpierw z marketu pozbyli się mnie a po tygodniu wyrzucono mojego narzeczonego, pomimo że dyrektorka, która aktualnie jest na zastępstwie zapewniała go, że nie straci pracy (przecież miał umowę do 2012r!). Jak widać nikt nie myślał o tym czy będziemy mieli pieniądze na utrzymanie mieszkania i dziecka. Wszyscy myślą tylko o własnych korzyściach. Nie wiem czy jest sens walczyć, wiem za to, że nie zostawimy tak tego. Chociaż znając przeszłość Pani, o której mowa, pewnie znowu wszystko pójdzie w zapomnienie. Albo ma taki dar przekonywania albo haka na cały zarząd...
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Muerde como una perra, es tan buena como una oveja, es cercana como una hermana y aún así tan lejana...


*

Punkty: +17/-26
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 567
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


jesien


WWW
« Odpowiedź #7 : 06 Luty, 2011, 18:27:36 pm »

widzisz. twoj wybor. dzieci w ostatecznosci mozna oddac do domu dziecka, troche zycia lizna i nie beda mialy wrytego do konca zycia ze trzeba byc niewolnikiem zeby 'dzieci utrzymac'.

a skoro 'zrobisz wszystko' to nie narzekaj na kierownictwo marketu - sama sie na to godzisz , a siedzac cicho i rzucajac takimi tekstami pograzasz reszte zalogi - beda bac sie razem z Toba.

Zgłoś do moderatora   Zapisane

--


*

Punkty: +179/-98
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1883
Znajomi: 12
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #8 : 06 Luty, 2011, 19:19:47 pm »

Drogi Curious. Mam na utrzymaniu małe dziecko i nie stać mnie na sądzenie się a jak podejrzewam i tak bym przegrała, bo żaden z pracowników nie zaryzykuje utraty swojej posady. Każdy z Nas ma rodzinę i zrobi wszystko żeby ją utrzymać.


Moja sytuacja i tak jest taka jaka jest. Najpierw z marketu pozbyli się mnie a po tygodniu wyrzucono mojego narzeczonego, pomimo że dyrektorka, która aktualnie jest na zastępstwie zapewniała go, że nie straci pracy (przecież miał umowę do 2012r!). Jak widać nikt nie myślał o tym czy będziemy mieli pieniądze na utrzymanie mieszkania i dziecka. Wszyscy myślą tylko o własnych korzyściach. Nie wiem czy jest sens walczyć, wiem za to, że nie zostawimy tak tego. Chociaż znając przeszłość Pani, o której mowa, pewnie znowu wszystko pójdzie w zapomnienie. Albo ma taki dar przekonywania albo haka na cały zarząd...

Sądy Pracy są bezpłatne, złożenie doniesienia do Prokuratury również, moja pomoc tez proponowana była gratis- szkoda pary w gwizdek.
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +8/-1
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 251
Znajomi: 8
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #9 : 06 Luty, 2011, 19:34:30 pm »

Cytuj
widzisz. twoj wybor. dzieci w ostatecznosci mozna oddac do domu dziecka, troche zycia lizna i nie beda mialy wrytego do konca zycia ze trzeba byc niewolnikiem zeby 'dzieci utrzymac'.

;o ;o ;o ;o
nie no, nie skomentuje bo jedyne co mi przychodzi do głowy to wiązanka brzydkich słów. szok...  no nie mogę...
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +179/-98
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1883
Znajomi: 12
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #10 : 06 Luty, 2011, 19:41:05 pm »

;o ;o ;o ;o
nie no, nie skomentuje bo jedyne co mi przychodzi do głowy to wiązanka brzydkich słów. szok...  no nie mogę...
;o ;o ;o ;o
nie no, nie skomentuje bo jedyne co mi przychodzi do głowy to wiązanka brzydkich słów. szok...  no nie mogę...

Beata, bo tu nie ma co komentować. 
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +50/-16
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 590
Znajomi: 9
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #11 : 06 Luty, 2011, 19:50:19 pm »

widzisz. twoj wybor. dzieci w ostatecznosci mozna oddac do domu dziecka, troche zycia lizna i nie beda mialy wrytego do konca zycia ze trzeba byc niewolnikiem zeby 'dzieci utrzymac'.
dzisiaj to już druga osoba na forum
której napiszę te słowa
"po tym co tu przeczytałam
mogę napisać tylko
współczuję ci"
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Wczoraj do Ciebie nie należy.
Jutro niepewne...Tylko dziś jest Twoje.

Jan Paweł II
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #12 : 06 Luty, 2011, 20:04:03 pm »

widzisz. twoj wybor. dzieci w ostatecznosci mozna oddac do domu dziecka, troche zycia lizna i nie beda mialy wrytego do konca zycia ze trzeba byc niewolnikiem zeby 'dzieci utrzymac'.

a skoro 'zrobisz wszystko' to nie narzekaj na kierownictwo marketu - sama sie na to godzisz , a siedzac cicho i rzucajac takimi tekstami pograzasz reszte zalogi - beda bac sie razem z Toba.



Ciekawe jak będzie wyglądało spotkanie forumowiczów.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...


*

Punkty: +179/-98
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1883
Znajomi: 12
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #13 : 06 Luty, 2011, 20:11:05 pm »

doradztwem co, kto i jak powinien, albo gorzkimi żalami bez chęci zmiany  Moze jednak będzie sympatyczne, bo am face Szok
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +17/-26
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 567
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


jesien


WWW
« Odpowiedź #14 : 06 Luty, 2011, 20:15:15 pm »

tak jak pisze Ewa - sady pracy sa bezplatne.
jesli market wytoczy proces o znieslawienie ... "procesowanie sie"
to 3 wizyty w sadzie, koszty procesu - 120-200pln max. zadana kara NIGDY nie ma prawa uderzyc w dziecko (pozbawic opieki, srodkow do zycia itd) - czytaj o 'zywicielach rodziny' - stad pozwolilem sobie na tak ostra ironie - obawa przed taka 'kara' i 'nakrecanie sie' _mozliwoscia_ procesu jest dla mnie po prostu smieszne.

a co mi tam. napisze ze kupilem w lecie w "7 dmej mili" chinskie trampki i zawyzyli rozmiar. moglem wymienic pewnie, ale poczulem sie oszukany i leza w szafce do dzis.
a teraz ide do kąta , bo pewnie Wielka Chinska Korporacja wraz z Siecia Sprzedawcow Obuwia wytocza mi proces o Wielkie Znieslawienie - bo zapewne chca twierdzic ze u nich rozmiarow nikt nie zaniza ... i jakze by to zniszczylo wizerunek ich firm...


Zgłoś do moderatora   Zapisane

--
Strony: [1] 2 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Lubański Festiwal Folklorystyczny Kalendarz wydarzeń Iza 2 6945 Ostatnia wiadomość 30 Czerwiec, 2008, 23:54:53 pm
wysłane przez Paweł Sokołowski
Upadł lubański PKS Bieżące wiadomości Iza 0 3133 Ostatnia wiadomość 19 Listopad, 2008, 07:56:37 am
wysłane przez Iza
Lubański Rynek w przebudowie Bieżące wiadomości Leo 0 3294 Ostatnia wiadomość 21 Sierpień, 2009, 20:13:25 pm
wysłane przez Leo
Lubański PEC zarobił 303 tysiące Bieżące wiadomości Leo 0 2516 Ostatnia wiadomość 01 Czerwiec, 2010, 14:17:35 pm
wysłane przez Leo
Lubański SKOB w Międzynarodowym Roku Wolontariatu Informacje i Komunikaty Instytucji « 1 2 3 4 » tolerancja 51 42131 Ostatnia wiadomość 07 Luty, 2012, 13:38:36 pm
wysłane przez olka
Lubański magistrat otwarty na współprace i potrzeby organizacji pozarządowych. Miasto Lubań Urząd Miasta 0 3959 Ostatnia wiadomość 03 Luty, 2012, 09:52:26 am
wysłane przez Urząd Miasta
II Lubański Jarmark Wielkanocny Kalendarz wydarzeń ŁCR 0 3985 Ostatnia wiadomość 29 Luty, 2012, 15:22:36 pm
wysłane przez ŁCR
Lubański Las Polecane - Strona główna Tomasz Bernacki 5 12452 Ostatnia wiadomość 24 Kwiecień, 2014, 21:45:57 pm
wysłane przez Tomasz Bernacki
oto lubański obrazek szyty na miarę... żenada!!!!!!!!!!! Hydepark « 1 2 3 » MMM 34 25726 Ostatnia wiadomość 09 Listopad, 2014, 12:41:50 pm
wysłane przez klea
lubański szpital masakra Hydepark « 1 2 » julia 22 22786 Ostatnia wiadomość 22 Listopad, 2014, 12:34:09 pm
wysłane przez Lider