Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 7   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Były kupy śniegu, zostały kupy..... psie  (Przeczytany 76591 razy)
0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.
Przyjaciel forum
*

Punkty: +11/-6
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 403
Znajomi: 13
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #30 : 06 Luty, 2011, 16:47:44 pm »

heh, pewnie ktoś chciał dokarmić wiewiórki ew. inne stworzenia w parku:)
Zgłoś do moderatora   Zapisane

...be somebody being yourself...



Punkty: +0/-0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #31 : 06 Luty, 2011, 19:28:25 pm »

to walka z wiatrakami. psy byly sa i będą( szkoda ze tak jest i nie to ze nie lubie psiakow,kotow czy innych psu bratow) tylko po jaka choinke straz miejska?! gdzie konsekwencje posiadania zwierzaka? niech ktos do cholery cos robi w tym miescie. zmienija sie stolki w radzie miasta i te stołki mysla tylko o swoim podworku. szkoda gadac....
Zgłoś do moderatora   Zapisane
MooseDlb
Gość
« Odpowiedź #32 : 07 Luty, 2011, 07:59:59 am »

heh, pewnie ktoś chciał dokarmić wiewiórki ew. inne stworzenia w parku:)

to niech to robi pod własnym oknem nie w parku...

to walka z wiatrakami.

w teorii niby tak... w praktyce można coś zdziałać... a bynajmniej próbować zmienić chorą mentalność...

tylko po jaka choinke straz miejska?! gdzie konsekwencje posiadania zwierzaka? niech ktos do cholery cos robi w tym miescie.

no właśnie próbujemy zmobilizować odpowiednie służby, które za pewne rzeczy są odpowiedzialne (np. za utrzymanie porządku w mieście - sm), do tego by nasza "kraina" nie była zapyziałym miejscem, które postrzegane jest jako siedlisko dziwnych układów, sytuacji i narzekania że jest do "tylnej części ciała"....
szału nie ma ale można to zmienić... :)Spoko Nowy zapraszamy do wspólnego działania:) pewne rzeczy łatwiej jest osiągnąć wspólnymi siłami
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +11/-6
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 403
Znajomi: 13
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #33 : 07 Luty, 2011, 21:18:22 pm »

Moose jaki masz pomysł? Bo ja prócz zwiększenia aktywności zwracania uwagi wszystkim dookoła, nie wiem jak to ugryźć generalnie...
Kolegi z SM nie widuję narazie by zapytać. Może dlatego że ostatnio jeżdzę do pracy a nie idę z bucika, bo zawsze ich mijam koło starego LO jak pilnują bezpieczeństwa dzieci idących do szkoły.
Dziś z sukcesem chyba zwróciłam uwagę pani z pieskiem, który załatwił się na chodnik, w sensie, zapytałam, czy zechce posprzątać po swoim pupilu. Takiej cegły ja jej twarzy /w sensie buraka/ nie widziałam dawno, oraz mega zdziwienia, ale pani wiedziała o czym mówię, wyjęła coś na styl chusteczki czy podobne, i sprzątnęła, akurat miala pod ręką kosz, farciara....Ciekawe co by zrobiła z tym pakunkiem gdyby nie było kosza:)hehe
Zrobiłam to bardzo miło i uprzejmie, z uśmiechem na twarzy i nutą żarcika, ale dało radę!
Zachęcam innych do takiego działania, najwyżej może kiedyś dostanę w japę zamiast zdziwienia i cegły. Nie pierwszy i pewnie nie ostatni raz heh:)
« Ostatnia zmiana: 07 Luty, 2011, 21:24:10 pm wysłane przez Andzia » Zgłoś do moderatora   Zapisane

...be somebody being yourself...
MooseDlb
Gość
« Odpowiedź #34 : 08 Luty, 2011, 08:00:58 am »

Moose jaki masz pomysł? Bo ja prócz zwiększenia aktywności zwracania uwagi wszystkim dookoła, nie wiem jak to ugryźć generalnie...

niech zwierzchnik sm uświadomi im wreszcie ich obowiązki oprócz pilnowania dzieci przed szkołą, "nękania" babek z jajami na targowisku (najpierw upomnienie, a potem 10 jaj proszę...), szwendania się bez celu po mieście... (przechodzenia obok źle zaparkowanych aut i nic nie robienia....), jeżdżenia w kółko po mieście... w końcu mają pilnować porządku...mają monitoring, mogą coś zdziałać... ludzie zwracający uwagę innym to powinien być dodatek do tego wszystkiego...
jak zobaczyłem sm na Winter Bluesie to mi sie oczka otworzyły ze zdziwienia... o tej godzinie w sobotę i w pracy...no no no... Spoko
Może jak dostaną po tyłkach i wezmą się do roboty zamiast jeździć tylko to coś się zmieni.... (nadzieja...)
Policja może zwracać uwagę, pouczać-to chyba mogą, jeśli te psie kupy to nie "zadania" policji...Co?
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +11/-6
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 403
Znajomi: 13
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #35 : 08 Luty, 2011, 22:01:25 pm »

No jasne, wogóle to każdy powinien zwracac uwagę w sposób kulturalny oczywiście nie zaleznie od tego co robi, czy idzie chodnikiem prywatnie, czy spędza czas w pracy. Ogólnie rzecz biorąc, trzeba być człowiekiem obiektywnym, nie myślec TYLKO o własnej pupie...
Zgłoś do moderatora   Zapisane

...be somebody being yourself...
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #36 : 09 Marzec, 2011, 16:40:50 pm »



« Ostatnia zmiana: 09 Marzec, 2011, 16:51:11 pm wysłane przez Jola » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Przyjaciel forum
*

Punkty: +11/-6
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 403
Znajomi: 13
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #37 : 09 Marzec, 2011, 20:48:35 pm »

Stan na dziś wg mojego domniemania, aczkolwiek mogę się mylić więc proszę Was o korektę:)
Śniegu nie ma, zrobiło się "ciepło" na tyle, by móc odetchnąć po mrozach, wieje czasami wiaterek i....dookoła śmierdzi odchodami, które rozkładają się teraz na glebie po tym jak puścił mróz. Gdziekolwiek jestem w Lubaniu, czy w środku miasta, na obrzeżach czy pod domem, śmierdzi identycznie, na początku myślałam, że to może jakiś nawóz z pół, ale przecież to nie ta pora jeszcze...i dopiero wówczas zajarzyłam, że to są te wszystkie kupy chowające się całkiem niedawno pod śniegiem, następnie wyłaniające się spod śniegu ale jeszcze "zakonserwowane" mrozem, a obecnie już w formie rozkładu jakiegoś. Ktoś powie że to nawozi glebę itp. Nie znam się, być może, tylko że zamiast powietrza w miarę świeżego, wdycham smród...
Czy też to zauważyliście? Czy tylko ja tak mam?
I TO SĄ WŁAŚNIE SKUTKI NIE SPRZĄTANIA PO PUPILACH - MAMY TERAZ SMRÓD...
Zgłoś do moderatora   Zapisane

...be somebody being yourself...


*

Punkty: +17/-26
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 567
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


jesien


WWW
« Odpowiedź #38 : 10 Marzec, 2011, 00:19:18 am »

owszem. smierdzi jak na wsi, zwlaszcza od placu naprzeciw 'kompleksu'.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

--
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #39 : 10 Marzec, 2011, 00:30:25 am »

Mylisz się, właśnie śmierdzi jak w mieście. To jeden z wielu powodów, dla których niektórzy ludzie postanawiają wyprowadzić się na PROWINCJĘ.   
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #40 : 10 Marzec, 2011, 01:42:34 am »

Drodzy panowie, ja rozumiem nieco inaczej słowo prowincja. Bardzo lubię ten nasz kochany Lubań ale to właśnie tu mamy prowincję. Miasto jest miastem, wieś wsią a nasze miasto jakby nie patrzeć to leży na prowincji.
Co do zapaszków, nigdy nie mieszkałam na wsi ale swego czasu tam bywałam i pamiętam jak pachnie wieś, czuć zapach trawy, siana, ziemi, czasem czuć koński obornik, którym służy jako nawóz i z pewnością ma on inny zapach niż odór rozkładających się psich kup.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
MooseDlb
Gość
« Odpowiedź #41 : 10 Marzec, 2011, 07:55:28 am »

Mylisz się, właśnie śmierdzi jak w mieście. To jeden z wielu powodów, dla których niektórzy ludzie postanawiają wyprowadzić się na PROWINCJĘ.   

a byłeś na wsi jak wywalają kiszonkę na pola... psie gówno to przy tym fiołek.... Spoko Chichot


I TO SĄ WŁAŚNIE SKUTKI NIE SPRZĄTANIA PO PUPILACH - MAMY TERAZ SMRÓD...


ale prócz psich kup jest jeszcze masa innych śmieci... wcześniej pokazane przeze mnie "dokarmianie" zwierzątek...
rozkładające się pampersy i podpaski na kamiennej górze pozostawiane koło ławek, rzucone w krzaki ...  one też czasem "śmierdzą", a przynajmniej nie wyglądają zbyt przyjemnie...
wyrzucone "sarnie odchody" (kopytka np.), za którymi węszą psy...
pomijam już masę butelek i puszek, paczek po czipsach, papierosach i innych rzeczach konsumowanych podczas spacerów po parku np. .....

ktoś kiedyś napisał, że "ludzie sami sobie zgotowali ten los".... tyczyło się to może nieco innej sytuacji... ale chyba śmiało można to samo powiedzieć dzisiaj...
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #42 : 10 Marzec, 2011, 11:59:09 am »

a byłeś na wsi jak wywalają kiszonkę na pola... psie gówno to przy tym fiołek.... Spoko Chichot



Dzięki za przypomnienie o kiszonce nie pomyślałam 
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Przyjaciel forum
*

Punkty: +11/-6
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 403
Znajomi: 13
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #43 : 10 Marzec, 2011, 21:15:54 pm »

Więc jednak nie tylko ja mam takie zdanie co do zapaszków "świeżego" powietrza...a już miałam nadzieję, że jednak to mi się tylko wydaje:(
Nie jestem jakąś tam pedantyczną paniusią, ale ostatnimi czasy mam ciągłe wrażenie że dookoła multum bakterii-tych sprzyjających rozstrojom organizmu, i nie tych które znam z dzieciństwa, kiedy nie myło się rąk cały dzień latając po dworze, drzewach, strumykach, budowach w trakcie (kościół) i innych zakamarkach osiedla Piast.
Nawet w takim małym Lubaniu jest to już widoczne, jak posunęło się zanieczyszczenie w ciągu ostatnich 20 lat...Bynajmniej ja mam takie zdanie.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

...be somebody being yourself...
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #44 : 10 Marzec, 2011, 21:41:21 pm »

Jak pisałem wcześniej, śmierdzi jak w mieście za wsią. Zwróćcie uwagę co macie za osiedlem - pola uprawne i wiatr zachodni, a mamy okres nawożenia tychże pól np. gnojownicą. 


Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 7   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Zimowy konkurs bałwankowy. Hydepark « 1 2 3 4 » ZUZA 58 49754 Ostatnia wiadomość 29 Styczeń, 2014, 23:18:39 pm
wysłane przez MAGENTA
KUPA KUPY Hydepark « 1 2 » Ewella 17 12814 Ostatnia wiadomość 26 Lipiec, 2011, 19:12:09 pm
wysłane przez Tony
Mała obwodnica miasta otwarta Miasto Lubań Urząd Miasta 8 9723 Ostatnia wiadomość 07 Kwiecień, 2013, 11:05:25 am
wysłane przez Tony
Mało nas Hydepark « 1 2 3 4 5 » cezar 66 49648 Ostatnia wiadomość 05 Kwiecień, 2012, 19:17:43 pm
wysłane przez notoco
Obłuda burmistrza przekracza wszelkie granice. Hydepark « 1 2 ... 10 11 » Tomasz Stroczan 157 109455 Ostatnia wiadomość 17 Styczeń, 2013, 14:38:05 pm
wysłane przez MAGENTA
Potrzebuję nagłośnienie! :) Hydepark « 1 2 » nataluśnica 18 20033 Ostatnia wiadomość 08 Maj, 2012, 17:05:10 pm
wysłane przez nataluśnica
Płacz i płać Arkadiusz Słowiński Arkadiusz Słowiński 4 8511 Ostatnia wiadomość 11 Czerwiec, 2012, 11:50:33 am
wysłane przez edward osman
Przepadło 1,5 mln zł dla Lubania Hydepark « 1 2 » Tony 17 15374 Ostatnia wiadomość 28 Kwiecień, 2013, 20:24:11 pm
wysłane przez zbiedrocka
Oddam śliczne małe zdrowe kotki!!!! Zwierzęta stokrotkowita 0 2981 Ostatnia wiadomość 10 Wrzesień, 2013, 17:37:18 pm
wysłane przez stokrotkowita
Od grudnia bezpośrednie pociągi KD z Wrocławia do Lubania Polecane - Strona główna powiat 1 3991 Ostatnia wiadomość 15 Grudzień, 2013, 23:35:14 pm
wysłane przez pkpluban