Strony: [1] 2 3 ... 7   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Były kupy śniegu, zostały kupy..... psie  (Przeczytany 73639 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Konto usunięte
*

Punkty: +0/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 752
Znajomi: 2
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« : 04 Luty, 2011, 08:29:04 »

Śnieg który właśnie niedawno stopniał lub topnieje po kolejnych opadach, odkrył to, z czym od lat spotykamy się na ulicach Lubania - Psie odchody. Nie sposób teraz przejść przez miasto i nie wdepnąć w ten obrzydliwy ślad, jaki zostawiają po sobie czworonogi, a właściwie ich właściciele mający zwyczaj nie sprzątania po  pupilach. Sanepid alarmuje -  Zetknięcie z psimi odchodami, zwłaszcza dzieci, może prowadzić do chorób takich grzybice, pasożyty  czy nawet wirusowe zapalenie wątroby. Jak widać, niektórzy właściciele czworonogów albo nie zdają sobie z tego sprawy, albo po prostu  problem zwyczajnie bagatelizują.
Uwagę na to śmierdzące zagadnienie zwracali również czytelnicy Lubań24.

                              Psie miny spod śniegu                                                  
Topnienie zwałów śniegu który prawie półtora miesiąca zalegał na ulicach miasta to doskonały moment  by porozmawiać o psich nieczystościach. Teraz widać je na każdym kroku. Strażnicy miejscy są zasypywani obecnie największą liczbą telefonów i zgłoszeń od mieszkańców, proszących o zrobienie porządku z niezdyscyplinowanymi właścicielami psów.
Cały Lubań, a szczególnie ścisłe centrum, skwer i park przy ul. Podwale, ulica Torowa w części prowadzącej bezpośrednio do obwodnicy oraz park przy Szarych Szeregów,wyglądają teraz jak ogromny szalet dla psów. Służby miejskie ostatnio usuwały odchody, jednak w miejscu posprzątanych pojawiają się każdego ranka ,,świeże”. I tak od lat, i to nie tylko zimą.
Niektórzy właściciele psów, wykazujący się jednak pewną odpowiedzialnością i prowadzący zwierzę na smyczy oraz w kagańcu rzadko kiedy sprzątają odchody. Co w zasadzie może budzić pewne zdziwienie, ponieważ usuwanie odchodów po swoim psie jest, podobnie jak upięcie go w smycz i kaganiec, ściśle określone uchwałą. Czyli dochodzi do kuriozalnej sytuacji respektowania tylko części obowiązującego przepisu, traktując odchody własnego psa tak, jak by ich w ogóle nie było. Pieszego który idzie chodnikiem można porównać do żołnierza, który musi ominąć minę. Tak właśnie poruszają się mieszkańcy Lubania.


                                    Czworonogi z glistą
W lubańskim ZGiUK  każdy właściciel psa, może za niewielką opłatą zaopatrzyć się w komplet specjalnych pojemników służących do zbierania odchodów. Sprawdziliśmy, zestaw nie cieszy się zbyt wielkim zainteresowaniem. A szkoda. Pewnie lepszym rozwiązaniem jest wyprowadzanie psa na dopiero co wysprzątane ulice miasta.
- Zapewniam że Straż Miejska  będzie konsekwentnie nakładała mandaty na właścicieli psów którzy nie przestrzegają przepisów zarówno w kwestii sprzątania jak i bezpieczeństwa , zwierzę powinno mieć kaganiec i podpiętą smycz. W związku z uchwałą , mamy prawo ukarać właściciela który nie przestrzega przepisów mandatem w wysokości od 50 do 500 zł – mówi Marian Tokarczyk, Komendant Straży Miejskiej w Lubaniu.
Postępowaniem niektórych właścicieli psów zbulwersowani są sami mieszkańcy miasta.- Niedawno widziałem jak pewien pan  przyglądał się swojemu psu, gdy ten właśnie walił ogromną kupę na środku chodnika, oczywiście nie sprzątnął, a kiedy zwróciłem mu uwagę stwierdził że: ,,co to mnie obchodzi” i dodał przy tym jeszcze kilka łacińskich sformułowań - mówi jeden z mieszkańców Rynku.
 Z badań przeprowadzonych w różnych ośrodkach miejskich na terenie całej Polski wynika, że ok. 70%  młodych psów jest nosicielami glisty. - Psy rodzą się już z pasożytami - wyjaśnia lekarz weterynarii Jerzy Zaleski. - Świeża psia kupa zawiera jaja, ale nie stanowi jeszcze zagrożenia sanitarnego. Jednak po kilku dniach w psiej kupie dojrzewają inwazyjne larwy, które roznoszone są razem z deszczem i śniegiem. Natomiast dalej dorośli roznoszą to na butach a dzieci na butach i dłoniach bo jak wiadomo maluchy uwielbiają zabawy, zwłaszcza w śniegu.


                                   Odpowiedzialni sprzątają

Na ulicy Słowackiego, na Brackiej czy w pobliskim parku można spotkać jednak mieszkańców , którzy zawsze usuwają odchody swoich psów. Wystarczy tylko chcieć i mieć poczucie przyzwoitości w stosunku do sąsiadów.
Niemcy już dawno wprowadzili kontrolę rozmnażania psów  i  zwierzę musi być obowiązkowo rejestrowane w urzędzie, gdzie nadaje mu się numer, książeczkę zdrowia i poddaje szczepieniom.  Właściciel zobowiązany jest także do zakupy zestawu do sprzątania. W naszym kraju również istnieje taki obowiązek, jednak przestrzegany jest tylko w przypadku psów z rodowodem i bardzo rzadko przez właścicieli kundli.
Pies to bardzo duża odpowiedzialność która spoczywa na jego właścicielu, widać nie wszyscy z nich taką odpowiedzialnością chcą się wykazać .
Ile odchodów psich pozostaje na ulicach miasta doskonale pokazały opady śniegu a w następstwie roztopy. Teraz będziemy mieli kolejną dawkę kup w które nie jeden z mieszkańców wdepnie przeklinając psy i ich właścicieli.
 
                                                                      Autor: Sławomir Piguła
 

 

PSIE KUPY.jpg

* PSIE KUPY.jpg (29.12 KB, 300x307 - powiększony/pobrany 1415 razy.)
« Ostatnia zmiana: 04 Luty, 2011, 08:31:46 wysłane przez LEO » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +105/-48
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1280
Znajomi: 15
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #1 : 04 Luty, 2011, 08:33:54 »

Czytasz wpisy na tym Forum ? Ten temat był wałkowany już parę tygodni  Złość Złość Złość
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Konto usunięte
*

Punkty: +0/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 752
Znajomi: 2
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #2 : 04 Luty, 2011, 08:49:56 »

A ty czytasz co ja napisałem we wstępie do art. ?
Zgłoś do moderatora   Zapisane
MooseDlb
Gość
« Odpowiedź #3 : 04 Luty, 2011, 09:55:49 »


Uwagę na to śmierdzące zagadnienie zwracali również czytelnicy Lubań24.


no ale artykuł napisany... odhaczone, zasłużone....  to nic ze powielany...
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #4 : 04 Luty, 2011, 10:18:40 »

Redaktorze Leo, wszystko pięknie wiadomo, że trzeba sprzątać po własnym pupilu i kto jest odpowiedzialnym właścicielem psa, ten wywiązuje się ze swoich obowiązków. Też pisałam o tym problemie ale szkopuł w tym, że ci odpowiedzialni właściciele, nawet jeśli posprzątają, to niestety nie mają gdzie wyrzucić psich odchodów, ponieważ w naszym mieście są tylko pojemniki na śmieci a niestety nie ma pojemników przeznaczonych do tego właśnie celu. Z tego, co mi wiadomo, nie można wyrzucać psich odchodów do pojemników na śmieci.
Nic nie szkodzi, że temat jest wałkowany po raz kolejny, ponieważ ten problem nadal istnieje i nie rokuję w najbliższym dziesięcioleciu, żeby była nadzieja na zmianę w tym temacie. Mam tu na myśli właścicieli psów. Wystarczy gdy zapadnie zmierzch, przejść się ulicami miasta. Wówczas właściciele wraz ze swymi pupilami wynurzają się ze swoich mieszkań, niczym grzyby po deszczu. Spacerują tak razem, pieski przystają, walą te swoje klocki, właściciele przyglądają się temu w ciszy i koncentracji a jak jest po wszystkim, to idą dalej przed siebie, a kupkę na chodniczku lub trawniczku, mają w przysłowiowej d..... A spróbuj człowieku zwrócić uwagę, to usłyszysz "to nie moja sprawa"lub jeszcze lepiej "odpier.... się" lub coś innego, równie wyrafinowanego. Musimy po prostu zmienić swoją mentalność a to nie jest łatwe. Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 04 Luty, 2011, 10:21:33 wysłane przez zaradna666 » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem  Mrugnięcie

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
MooseDlb
Gość
« Odpowiedź #5 : 04 Luty, 2011, 10:25:58 »

Nic nie szkodzi, że temat jest wałkowany po raz kolejny, ponieważ ten problem nadal istnieje i nie rokuję w najbliższym dziesięcioleciu, żeby była nadzieja na zmianę w tym temacie.

a moim zdaniem szkodzi.... a tylko dlatego, że z tego tematu zrobi się takie "psia kupa" (przepraszam za wyrażenie), a tak właściwie nic z tym się nie zrobi....
tylko o tym się mówi i pisze...
efektem tego wszystkiego mogła by być akcja policji i straży miejskiej w godzinach o których piszesz...
ale jak na razie zimno... poza tym trzeba było by to zrobić po godzinach.... a tak wogóle to dla nich jest zbyt męczące....
i może jeszcze by się kilka powodów znalazło poza marnowaniem naszych pieniędzy na utrzymanie ludzi, którzy prawie nic nie robią....
Może Pan Burmistrz przyczyni się do lepszej efektywności straży miejskiej... Co?
po premiach im za nie wykonywanie zadań które są im powierzone...Co?
nie wystarczy chodzić na targowisko miejskie i czepiać się babek z jajkami...
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #6 : 04 Luty, 2011, 10:37:29 »

MooseDlb, my jako forumowicze, powinniśmy pisać o tym , żeby zwrócić uwagę na problem a odpowiednie służby powinny egzekwować przepisy dotyczące powyższego problemu. Może jak przeczytają o tym po raz kolejny, to dotrze do nich, iż problem naprawdę istnieje. Nie sądzę aby nagłaśnianie istniejącego problemu miało negatywny wpływ na jego rozwiązanie. Uśmiech
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem  Mrugnięcie

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
MooseDlb
Gość
« Odpowiedź #7 : 04 Luty, 2011, 10:43:13 »

MooseDlb, my jako forumowicze, powinniśmy pisać o tym

piszemy... oczywiście... tylko po co dublować ten problem...Co? kilka wątków, masę wypowiedzi forumowiczów... "i od nowa polsko..." no już nie ludowa...Mrugnięcie

to dotrze do nich,

szczerze ja na to nie liczę... chyba, że ktoś z "górnej półki" zwróci im na to uwagę...
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Konto usunięte
*

Punkty: +0/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 752
Znajomi: 2
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #8 : 04 Luty, 2011, 10:50:32 »

Ma Pani rację. Jednak nieoficjalnie się dowiedziałem że planowane są w mieście pojemniki na psie odchody. Więc może sytuacja się poprawi kiedy takie kosze powstaną.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
MooseDlb
Gość
« Odpowiedź #9 : 04 Luty, 2011, 11:01:23 »

Więc może sytuacja się poprawi kiedy takie kosze powstaną.

kosze mogą sobie stać.... jak nie zmieni się podejście ludzi w mieście to kosze nie pomogą...
Zgłoś do moderatora   ZapisanePunkty: +4/-1
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 69
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #10 : 04 Luty, 2011, 13:35:05 »


...
efektem tego wszystkiego mogła by być akcja policji i straży miejskiej w godzinach o których piszesz...
ale jak na razie zimno... poza tym trzeba było by to zrobić po godzinach.... a tak wogóle to dla nich jest zbyt męczące....
i może jeszcze by się kilka powodów znalazło poza marnowaniem naszych pieniędzy na utrzymanie ludzi, którzy prawie nic nie robią....
Może Pan Burmistrz przyczyni się do lepszej efektywności straży miejskiej... Co?Nie bronię Straży Miejskiej, bo też mam im wiele do zarzucenia, ale jak wy to sobie wyobrażacie, że dwie osoby z patrolu będę się czaić po krzakach, za winklem i pilnować/łapać na gorącym uczynku właścicieli psów, które się załatwiają?Co? Jak "obstawić" strażnikami wszystkie zakątki Lubania, bo ta sprawa nie dotyczy tylko centrum!
Zgłoś do moderatora   Zapisane
MooseDlb
Gość
« Odpowiedź #11 : 04 Luty, 2011, 15:01:19 »

Nie bronię Straży Miejskiej, bo też mam im wiele do zarzucenia, ale jak wy to sobie wyobrażacie, że dwie osoby z patrolu będę się czaić po krzakach, za winklem i pilnować/łapać na gorącym uczynku właścicieli psów, które się załatwiają?Co? Jak "obstawić" strażnikami wszystkie zakątki Lubania, bo ta sprawa nie dotyczy tylko centrum!

wystarczy im spacerek dla zdrowia.... ile lat jest straż miejska w Lubaniu tak nie widziałem ich na patrolach w innych godzinach niz do max. 17 może 18....pomijając Dni Lubania...
nikt nie każe im chodzić i czaić się w krzakach...
« Ostatnia zmiana: 04 Luty, 2011, 15:03:27 wysłane przez MooseDlb » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #12 : 04 Luty, 2011, 15:31:04 »

kosze mogą sobie stać.... jak nie zmieni się podejście ludzi w mieście to kosze nie pomogą...
Mój drogi, mądry z Ciebie chłopak ale jeszcze bardzo młody, dlatego więcej optymizmu, nie bądź takim sceptykiem. Marudzenie to raczej mi bardziej pasuje, bo każda z nas lubi sobie ponarzekać, poza tym wiek też do czegoś zobowiązuje.
Ja czasem lubię sobie poględzić, ale też nigdy nie tracę nadziei i nie przestaję wierzyć w ludzi, bo jak to powiadają "wiara czyni cuda, więc jeśli uwierzymy, to możne się uda". Pozdrawiam. Uśmiech
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem  Mrugnięcie

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
MooseDlb
Gość
« Odpowiedź #13 : 04 Luty, 2011, 16:36:26 »

Mój drogi, mądry z Ciebie chłopak ale jeszcze bardzo młody, dlatego więcej optymizmu, nie bądź takim sceptykiem. Marudzenie to raczej mi bardziej pasuje, bo każda z nas lubi sobie ponarzekać, poza tym wiek też do czegoś zobowiązuje.
Ja czasem lubię sobie poględzić, ale też nigdy nie tracę nadziei i nie przestaję wierzyć w ludzi, bo jak to powiadają "wiara czyni cuda, więc jeśli uwierzymy, to możne się uda". Pozdrawiam. Uśmiech


chyba potraktuje to jako komplement... Spoko  wiara czyni cuda....zgadzam się... pożyjemy zobaczymy..Mrugnięcie
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +11/-6
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 403
Znajomi: 13
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #14 : 04 Luty, 2011, 18:22:32 »

efektem tego wszystkiego mogła by być akcja policji i straży miejskiej w godzinach o których piszesz...
ale jak na razie zimno... poza tym trzeba było by to zrobić po godzinach.... a tak wogóle to dla nich jest zbyt męczące....
Temat o ktorym mowa nie należy TYLKO i WYŁĄCZNIE  do SM. Policja, jak i SG również ma to w swoim zakresie działania:) ale w bardzo mniejszym stopniu niż na co dzień. To po prostu najzwyklejszy KW, pozdr.
« Ostatnia zmiana: 15 Luty, 2011, 20:29:58 wysłane przez Piotrek » Zgłoś do moderatora   Zapisane

...be somebody being yourself...
Strony: [1] 2 3 ... 7   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Zimowy konkurs bałwankowy. Hydepark « 1 2 3 4 » ZUZA 58 48002 Ostatnia wiadomość 29 Styczeń, 2014, 23:18:39
wysłane przez MAGENTA
KUPA KUPY Hydepark « 1 2 » Ewella 17 12299 Ostatnia wiadomość 26 Lipiec, 2011, 19:12:09
wysłane przez Tony
Mała obwodnica miasta otwarta Miasto Lubań Urząd Miasta 8 9384 Ostatnia wiadomość 07 Kwiecień, 2013, 11:05:25
wysłane przez Tony
Mało nas Hydepark « 1 2 3 4 5 » cezar 66 47835 Ostatnia wiadomość 05 Kwiecień, 2012, 19:17:43
wysłane przez notoco
Obłuda burmistrza przekracza wszelkie granice. Hydepark « 1 2 ... 10 11 » Tomasz Stroczan 157 105758 Ostatnia wiadomość 17 Styczeń, 2013, 14:38:05
wysłane przez MAGENTA
Potrzebuję nagłośnienie! :) Hydepark « 1 2 » nataluśnica 18 19432 Ostatnia wiadomość 08 Maj, 2012, 17:05:10
wysłane przez nataluśnica
Płacz i płać Arkadiusz Słowiński Arkadiusz Słowiński 4 8259 Ostatnia wiadomość 11 Czerwiec, 2012, 11:50:33
wysłane przez edward osman
Przepadło 1,5 mln zł dla Lubania Hydepark « 1 2 » Tony 17 14744 Ostatnia wiadomość 28 Kwiecień, 2013, 20:24:11
wysłane przez zbiedrocka
Oddam śliczne małe zdrowe kotki!!!! Zwierzęta stokrotkowita 0 2829 Ostatnia wiadomość 10 Wrzesień, 2013, 17:37:18
wysłane przez stokrotkowita
Od grudnia bezpośrednie pociągi KD z Wrocławia do Lubania Polecane - Strona główna powiat 1 3847 Ostatnia wiadomość 15 Grudzień, 2013, 23:35:14
wysłane przez pkpluban