Strony: 1 ... 17 18 [19]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: "Echa Gminy" - prawdziwe wiadomości z Gminy Lubań  (Przeczytany 314884 razy)
0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.



Punkty: +6/-19
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 50
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #270 : 07 Marzec, 2012, 16:18:16 pm »

Nasz Pan Prezes z drużyną robi porządki w klubie zamiatając co większe śmieci pod dywan..
Były przewodniczący z grupą swoich zawodników działali jak im się podobało,informacje dzielono na wygodne dla nich,niewygodne pod dywan.Jest nowa szefowa Rady i już widać po sesji co się działo na klubowych spotkaniach.Zwoływanie extra komisji za naszą kasę,ukrywanie ważnych dokumentów,cdn.
 Czy Prezes z zawodnikami w swoim domu też śmieci zamiata pod dywan?
 Ruszyła duża inwestycja w Henrykowie,może ktoś widział jej projekt?
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +21/-2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 92
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #271 : 07 Marzec, 2012, 16:50:16 pm »

Projekt gdzieś widziałem, chyba na BIP-ie Gminy,
ale ogłoszenia o przetargu i kto go wygrał nie spotkałem.
Z tego co Wójt powiedział na ostatniej sesji to jak zwykle GEOBUD.
Jak wykonawstwo będzie takie jak wodociągów to tylko siąść i płakać.
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +35/-0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 14
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #272 : 08 Marzec, 2012, 11:13:41 am »

08 marca to szczególny dzień dla PAŃ naszej gminy wiemy jaką ciężką pracę wykonują w domu , gospodarstwie,urzędzie gminy i radzie gminy.Dlatego pozwolę sobie złożyć WSZYSTKIM PANIOM wszystkiego najlepszego,dużo uśmiechu na twarzy w czasie wykonywania waszych prac domowych jak i zawodowych ,zdrowia i zadowolenia z tego co robicie dla siebie jak i nam mieszkańcom tej gminy.
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +21/-2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 92
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #273 : 19 Marzec, 2012, 19:59:09 pm »

Wątek "Pytania do Wójta Gminy Lubań" jest zamknięty, a problem , który chciałem poruszyć jest bardzo pilny i dotyczy trwonienia naszych pieniędzy. Zjawisko to zaobserwowałem już jesienią 2011r. Konkretnie chodzi mi o świecenie lamp ulicznych rozpoczynające się długo, długo przed zapadnięciem zmroku. Czy Wójt może mi odpowiedzieć dlaczego tak się dzieje.
Myślę, że z takim pytaniem nie muszę czekać aż do 1. 04.
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +0/-48
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 14
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #274 : 25 Marzec, 2012, 22:13:50 pm »

Czytając wpisy na różnych wątkach tego portalu dotyczących niezrozumiałych ataków na wójta i jego zastępcę, oglądając dokładnie ostatnią sesję, po bardzo emocjonalnym przemówieniu przewodniczącej, widzę i rozumiem dążenie grupy "większościowej" radnych. Uwagę zwróciłem na wypowiedź jednego z radnych koalicyjnych przewodniczącej, który wyraźnie powiedział: "Pani Karnaś na wójta". Podejrzewam, że następnym  ruchem będzie dążenie do nieudzielenia absolutorium wójtowi i zarazem przeprowadzenia, od dawna obiecanego przez grupę osób oddanych dawnej władzy, referendum. Myślę, że każdy wie o kogo chodzi, ale wyborcy już wybrali osobę, której wierzą i chcą, aby był wójtem. Natomiast przydałoby się referendum o odwołanie nie wójta a rady. Po to, aby wójt mógł w końcu normalnie pracować nad rozwojem gminy. Mimo podkładania tylu kłód pod nogi ze strony radnych, wójt mimo to realizuje wiele znaczących inwestycji w każdej wiosce.  Gdyby grupa "większościowa" radnych kierowała się dobrem i rozwojem naszej gminy to nie spowodowałaby utraty możliwości dofinansowania  między innymi na budowę miejsca rekreacji w Nawojowie Śląskim, którego wartość byłaby około 60 tys. złotych, z czego gmina otrzymałaby dofinansowania w wysokości 30 tys. złotych. Następnym zadaniem jest wykonanie dokumentacji projektowej na adoptowanie budynku na świetlicę w Henykowie Lubańskim z Ministerstwa Kultury, z którego gmina miła przyznane dofinansowanie w wysokości 54 tys. złotych. Wkład gminy wynosiłby: 7 tys. od rady sołeckiej z Henrykowa i około 3 tys. z budżetu gminy. Niestety koalicja większościowa nie wyraziła zgody na przyznanie tych pieniędzy. Przez decyzje grupy większościowej radnych gmina utraciła realne wsparcie w wysokości ponad 80 tys. złotych. Czy nas na to stać i gdzie jest ta troska o racjonalne wydatkowanie pieniędzy publicznych, o której tak głośno mówiła przewodnicząca podczas swojego wystąpienia na ostatniej sesji uzasadniając nie zwołanie jednej z komisji. Teraz, wobec tych faktów, widać dla kogo należy przeprowadzić referendum o odwołanie, bo napewno nie dla wójta.
W najbliższym czasie, po sprawdzeniu pewnych faktów, podam jeszcze bardzo dużo pewnych i sprawdzonych wiadomości i poproszę na forum o wyjaśnienie ich przez grupę "większościową" radnych.
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +0/-48
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 14
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #275 : 26 Marzec, 2012, 22:01:21 pm »

Piotrek-administratorze  wczoraj odbyło się ciekawe zebranie wiejskie w Pisarzowicach, które nagrywałeś. Mamy nadzieję, że pokażesz materiał nakręcony przez ciebie. W zebraniu uczestniczył wójt, i grupa radnych z koalicji większościowej. W kocu padały bardzo ważne pytania, które zainteresują naszych mieszkańców. No chyb, że "cenzura" na L24 nie dopuści do tego, ponieważ zebranie nie poszło w tym kierunku, w którym było planowane przez odpowiednie osoby. Materiał ten przyćmi płomienne wystąpienie przewodniczącej z ostatniej sesji i zobrazuje sytuację w gminie. Tylko puść go rzetelnie - nie wybiórczo.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #276 : 26 Marzec, 2012, 23:00:58 pm »

Mam nadzieję, że wójt to czyta i pozbędzie się "uczciwego" doradcy w jak najbliższym czasie. Póki nie jest za późno. Masa krytyczna w sołectwach rośnie. Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: 1 ... 17 18 [19]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
100 dni Wójta Gminy Lubań - zaproszenie do dyskusji Bieżące wiadomości x 0 5449 Ostatnia wiadomość 13 Kwiecień, 2011, 00:42:51 am
wysłane przez x
Początek współpracy gminy i miasta Lubań Bieżące wiadomości x 5 10544 Ostatnia wiadomość 09 Luty, 2012, 22:50:42 pm
wysłane przez duch
Wybory Sołtysów na terenie Gminy Lubań Gmina Lubań Urząd Gminy 0 4663 Ostatnia wiadomość 23 Maj, 2011, 16:17:36 pm
wysłane przez Urząd Gminy
SIEDZIBA URZĘDU GMINY JEST NARSZCIE WŁASNOŚCIĄ GMINY LUBAŃ Gmina Lubań Urząd Gminy 4 11294 Ostatnia wiadomość 09 Luty, 2012, 22:58:19 pm
wysłane przez duch
"Dwie minuty" z wójtem gminy Lubań Polecane - Strona główna « 1 2 » red. 20 35519 Ostatnia wiadomość 16 Lipiec, 2012, 12:08:45 pm
wysłane przez widelec
Pytania do Wójta Gminy Lubań Gmina Lubań « 1 2 3 4 5 » Urząd Gminy 63 76873 Ostatnia wiadomość 31 Marzec, 2012, 21:56:22 pm
wysłane przez Urząd Gminy
Nadzór wojewody sprawdza MPZP gminy Lubań z 2005 roku Polecane - Strona główna « 1 2 ... 7 8 » red. 113 115486 Ostatnia wiadomość 24 Wrzesień, 2012, 22:40:00 pm
wysłane przez x
Pytania do Wójta Gminy Lubań – kwiecień 2012 Gmina Lubań Urząd Gminy 10 16386 Ostatnia wiadomość 17 Kwiecień, 2012, 12:31:46 pm
wysłane przez Urząd Gminy
Pytania do Wójta Gminy Lubań - maj 2012 Gmina Lubań Urząd Gminy 12 17128 Ostatnia wiadomość 17 Maj, 2012, 14:45:07 pm
wysłane przez Urząd Gminy
Zdjęcia, materiały z gminy Platerówka Przyroda i Turystyka klancyk 0 3002 Ostatnia wiadomość 17 Luty, 2014, 02:06:31 am
wysłane przez klancyk