Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 19   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: "Echa Gminy" - prawdziwe wiadomości z Gminy Lubań  (Przeczytany 314889 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.



Punkty: +21/-2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 92
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #180 : 08 Marzec, 2011, 07:25:30 am »

Moja chęć poruszenia wątku spełzła na niczym.Widać po wpisach tych dwóch forumowiczów, że żadna dyskusja z kimkolwiek  nie wchodzi w rachubę. Moje zamierzenia były całkiem inne. Piotrek, a może wrócimy do wątku wiatraków w gminie? To jest bardziej pożyteczny temat dla WSI. Słyszałem, że Olszyna przymierza się do otoczenia pierścieniem wiatraków. Może ten pierścień zahaczy też Radostów, Mściszów i Nawojów Śląski?
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +21/-2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 92
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #181 : 08 Marzec, 2011, 07:35:59 am »

Teraz już bardziej konstruktywna rozmowa.Z moich obserwacji i znajomości topografii Gminy wynika, że u nas nie ma warunków bezpiecznych dla otoczenia na założenie farmy wiatrakowej.
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +21/-2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 92
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #182 : 08 Marzec, 2011, 07:48:16 am »

 NIE DLA EKO

     Tej czystej energii niektórzy mówią jednak "nie". - Właściwie to nie walczymy z technologią, tylko z jej złym zastosowaniem - wyjaśnia Piotr Laskowski, mieszkaniec okolic Góry Kalwarii i członek Stowarzyszenia "NIE wiatrakom". Bo wiatraki -jak się okazuje - nie są neutralne dla człowieka. Zwłaszcza gdy są stawiane - tak jak w niektórych przypadkach - zaledwie kilkaset metrów od zabudowań. Jak wyjaśnia Henryk Wojciechowski, ekspert od odnawialnych źródeł energii z Politechniki Wrocławskiej, w przypadku gdy są to jedna lub dwie turbiny, zasięg hałasu słyszalnego to 700, a nawet 800 metrów. A jeśli jest to farma wiatrowa, składająca się z piętnastu, pięćdziesięciu czy nawet stu wiatraków, hałas sumuje się i jest słyszalny nawet z trzech kilometrów.

     O jaki hałas chodzi? - W odległości 300 czy 400 metrów jest relatywnie nieduży - opisuje Piotr Laskowski. - Trochę tak jakby się słuchało kombajnu, który pracuje na polu. Natomiast nieustanność i monotonia tego dźwięku są zabójcze - stwierdza.

     Do tego, jak pokazują niektóre badania, dochodzą bardzo niskie infradźwięki, których działanie bywa zgubne dla ludzkiego zdrowia. Zupełnie inne zdanie na ten temat mają firmy inwestujące w elektrownie wiatrowe. Część przedsiębiorców twierdzi, że nowoczesne turbiny są ciche i bezpieczne. W opinii Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej przedsiębiorstwa spełniają wszystkie normy i działają zgodnie z przepisami. - Dziwimy się zarzutom, bo prawidłowo posadowiona farma wiatrowa nie może w żaden sposób utrudniać życia mieszkańcom - stwierdza szefowa organizacji Ewa Kurdyla.

     PRAWO I ŻYCIE

     Protestujący wiedzą, że deweloperzy i firmy energetyczne budujące farmy wiatrowe spełniają wymogi nakładane przez polskie prawo. Prawo to jednak - jak twierdzą - jest przestarzałe.

     - Siłownie wiatrowe są źródłem dźwięku odmiennym od dostrzeganych przez polskie prawo - stwierdza Piotr Laskowski. - A nami rządzą, jeśli chodzi o akustykę, zwykłe przepisy przemysłowe. Oznacza to, że w dzień hałas nie może przekraczać 50 decybeli, a w nocy - 40. - Utarł się pogląd, że 40 decybeli generuję wiatrak w odległości 400, no, może 500 metrów - mówi Henryk Wojciechowski. - A to nieprawda. Poziom hałasu jest uzależniony od ukształtowania terenu, temperatury i wilgotności powietrza. Do firm argument ten nie trafia. Jak twierdzą, w rzeczywistości każda z nich musi spełnić wyśrubowane normy środowiskowe, prowadzony jest też monitoring hałasu. - Rozpatrywane są różne czynniki, w tym m.in. natężenie dźwięku. W dalszej kolejności turbina wiatrowa jest tak ustawiana, aby jak najbardziej spełniała wszystkie normy - wyjaśnia Ewa Kurdyła.

     Mimo wszystko mieszkańcy chcą zmian w prawie. A konkretnie wprowadzenia sztywnej odległości trzech kilometrów od zabudowań, dopiero powyżej której byłoby możliwe stawianie wiatraków.

     List w tej sprawie trafił już do prezesa rady ministrów. Głos zabrała też Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska, która ponoć pracuje nad wytycznymi do przeprowadzania prognoz oddziaływania farm wiatrowych. Protestujących wsparła posłanka PiS Anna Zalewska. Natomiast Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej w tym samym czasie wystosowało list otwarty do premiera Donalda Tuska, w którym zwraca się m.in. o dodatkowe wsparcie, w tym finansowe, dla tego sektora energetyki.
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +50/-16
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 590
Znajomi: 9
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #183 : 08 Marzec, 2011, 09:49:46 am »

kopiuj wklej
każdy potrafi
teraz może przedstaw nam swoje zdanie na ten temat
bo niedokońca rozumiem co chcesz wiedzieć
a już w ogóle nie uniem rozpoznać twojego stanowiska w tej sprawie
a co do stanowiska wójta jest jasne
mieszkańcy wyrażą zgodę - to będą wiatraki
powiedzą nie - to ich nie będzie
a wszyscy chyba wiedzą gdzie leżą: Nawojów Mściszów i Radostów
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Wczoraj do Ciebie nie należy.
Jutro niepewne...Tylko dziś jest Twoje.

Jan Paweł II



Punkty: +21/-2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 92
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #184 : 08 Marzec, 2011, 10:41:27 am »

Swoje stanowisko to ja przedstawiłem w poprzednim wpisie  i nie miałem zamiaru informować wszystkich , gdzie leży Nawojów, Mściszów czy Radostów.Ty Luna jeszcze wiele spraw nie do końca rozumiesz . Jesteś tą papugą z motywatora Piotrka.
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +50/-16
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 590
Znajomi: 9
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #185 : 08 Marzec, 2011, 10:49:16 am »

fajne stanowisko
w ogóle wszystkie wpisy masz fajne

Zgłoś do moderatora   Zapisane

Wczoraj do Ciebie nie należy.
Jutro niepewne...Tylko dziś jest Twoje.

Jan Paweł II



Punkty: +21/-2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 92
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #186 : 08 Marzec, 2011, 12:09:10 pm »

Och "dzięki"-jesteś wspaniała.
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +50/-16
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 590
Znajomi: 9
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #187 : 08 Marzec, 2011, 12:44:46 pm »

nie myliłam się szukasz sensacji
żadnych konkretów nie podajesz
tylko jakieś przypuszczenia "słyszałem"

a do tego próbujesz mnie obrazić
 
jasnowidzów mieliśmy na wątku co niemiara
i co  Co?
po miesiącu zniknęli
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Wczoraj do Ciebie nie należy.
Jutro niepewne...Tylko dziś jest Twoje.

Jan Paweł II



Punkty: +21/-2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 92
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #188 : 08 Marzec, 2011, 13:26:09 pm »

Wątek (i nie tylko ten) obserwuję od jego powstania i widzę, że nie tylko jasnowidzowie zniknęli, znikali wszyscy po kolei i gdybym się nie odezwał, to i ty znikłabyś, a tak, to masz okazję jeszcze  trochę wykazać się.
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +50/-16
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 590
Znajomi: 9
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #189 : 08 Marzec, 2011, 13:30:56 pm »

i znowu trafiłam w samą dziesiątkę
nowy-stary
gdzie masz konkrety Co?
a o moje zniknięcie to ty się nie martw

Zgłoś do moderatora   Zapisane

Wczoraj do Ciebie nie należy.
Jutro niepewne...Tylko dziś jest Twoje.

Jan Paweł II



Punkty: +21/-2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 92
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #190 : 08 Marzec, 2011, 13:47:15 pm »

Nie trafiłaś nawet w tarczę , a piszesz o 10-tce. Stary to jestem, ale wiekiem w stosunku do Ciebie (Czego można Ci pozazdrościć), a nowy tak, jako forumowicz, bo do wczoraj byłem zawsze gościem na forum. Na wszystkich przyjdzie swój czas, nie martwię się o Twoje zniknięcie.
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +50/-16
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 590
Znajomi: 9
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #191 : 08 Marzec, 2011, 14:10:51 pm »

wątek może i odświerzyłeś
ale żadnych prawdziwych wiadomości z Gminy Lubań
nie dostarczyłeś
więc jaka była twoja intencja  Co?
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Wczoraj do Ciebie nie należy.
Jutro niepewne...Tylko dziś jest Twoje.

Jan Paweł II



Punkty: +21/-2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 92
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #192 : 08 Marzec, 2011, 14:55:45 pm »

Taka jak napisałaś. Ci co mieli prawdziwe wiadomości zniknęli z forum. Widocznie  nie mają już prawdziwych wiadomości,a ja na nie liczyłem. Postaram się zaczerpnąć trochę wiadomości u "żródeł"i przedstawię. Będziesz  mogła się trochę "popastwić", bo sądząc po Twoich wpisach, to nie tolerujesz tych co maję inne od Ciebie zdanie.
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +50/-16
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 590
Znajomi: 9
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #193 : 08 Marzec, 2011, 21:30:02 pm »

teraz to ty się mylisz
sądząc po Twoich wpisach, to nie tolerujesz tych co maję inne od Ciebie zdanie.
ja lubię rozmawiać ale forum ma swoją specyfikę
a już na pewno wątek polityczny

może trochę pochopnie odczytałam twoje wpisy jako atak
konstruktywna rozmowa powinna trochę inaczej wyglądać
więc chylę czoła i przepraszam  Zawstydzony


Zgłoś do moderatora   Zapisane

Wczoraj do Ciebie nie należy.
Jutro niepewne...Tylko dziś jest Twoje.

Jan Paweł II



Punkty: +21/-2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 92
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #194 : 09 Marzec, 2011, 08:34:01 am »

Cieszy mnie , że zrozumiałaś moje intencje. Zapominam o wszystkim. Życzę owocnych wpisów. Pozdrowionka.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 19   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
100 dni Wójta Gminy Lubań - zaproszenie do dyskusji Bieżące wiadomości x 0 5450 Ostatnia wiadomość 13 Kwiecień, 2011, 00:42:51 am
wysłane przez x
Początek współpracy gminy i miasta Lubań Bieżące wiadomości x 5 10544 Ostatnia wiadomość 09 Luty, 2012, 22:50:42 pm
wysłane przez duch
Wybory Sołtysów na terenie Gminy Lubań Gmina Lubań Urząd Gminy 0 4664 Ostatnia wiadomość 23 Maj, 2011, 16:17:36 pm
wysłane przez Urząd Gminy
SIEDZIBA URZĘDU GMINY JEST NARSZCIE WŁASNOŚCIĄ GMINY LUBAŃ Gmina Lubań Urząd Gminy 4 11294 Ostatnia wiadomość 09 Luty, 2012, 22:58:19 pm
wysłane przez duch
"Dwie minuty" z wójtem gminy Lubań Polecane - Strona główna « 1 2 » red. 20 35519 Ostatnia wiadomość 16 Lipiec, 2012, 12:08:45 pm
wysłane przez widelec
Pytania do Wójta Gminy Lubań Gmina Lubań « 1 2 3 4 5 » Urząd Gminy 63 76874 Ostatnia wiadomość 31 Marzec, 2012, 21:56:22 pm
wysłane przez Urząd Gminy
Nadzór wojewody sprawdza MPZP gminy Lubań z 2005 roku Polecane - Strona główna « 1 2 ... 7 8 » red. 113 115491 Ostatnia wiadomość 24 Wrzesień, 2012, 22:40:00 pm
wysłane przez x
Pytania do Wójta Gminy Lubań – kwiecień 2012 Gmina Lubań Urząd Gminy 10 16387 Ostatnia wiadomość 17 Kwiecień, 2012, 12:31:46 pm
wysłane przez Urząd Gminy
Pytania do Wójta Gminy Lubań - maj 2012 Gmina Lubań Urząd Gminy 12 17129 Ostatnia wiadomość 17 Maj, 2012, 14:45:07 pm
wysłane przez Urząd Gminy
Zdjęcia, materiały z gminy Platerówka Przyroda i Turystyka klancyk 0 3002 Ostatnia wiadomość 17 Luty, 2014, 02:06:31 am
wysłane przez klancyk