Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 19   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: "Echa Gminy" - prawdziwe wiadomości z Gminy Lubań  (Przeczytany 314868 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #90 : 04 Luty, 2011, 03:28:46 am »

Ujęła mnie Wasza fabularyzacja tak prozaicznego działania, jakim jest ścinanie drzew piłą motorową, na wysokości jaj i w pospiechu, nie bacząc, iż łańcuch bez smarowania lubi się "spuścić" i owinąć czule wokół ciała operatora "tree-felling machine".
Zawsze ciągnie mnie w dąbrowę. Była taka w Radogoszczy, kiedyś. Piękna i z punktem widokowym. Ech...: /
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +15/-24
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 24
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #91 : 04 Luty, 2011, 07:12:44 am »

Teodorku, jarisku i inni zwolennicy Herdzika co powiecie na jego obronę w obliczu przedstawionych faktów i zdjęć. Nadal uważacie, że wszystko jest wyssane z palca, bezpodstawne. Próbuję jeszcze zdobyć zdjęcia, jak R.F i M.H robili drogę z Pisarzowic w kierunku Wesołówki. Wiem, kto takimi zdjęciami dysponował i mam nadzieję, że je mi udostępni. Wóczas też wycinano dęby zdrowe, w pośpiechu ładowano na ciężarówki firmy z Radostawia ( przy pomocy pracowników z gminy) i wywożono do Siekierczyna-docelowy adres zamieszkania R.F
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +6/-19
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 50
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #92 : 04 Luty, 2011, 10:39:14 am »

Widzę,że jest tak jak miało być,tylko trochę te pniaki za wysokie zostały.Było zezwolenie,praca została wykonana.Teraz to już po fakcie,trzeba było zadziałać wcześniej.Odgrzewanie starych kotletów,robienie wielkiego halo,po co?Tu nie widzę najważniejszego,wyroku stwierdzającego popełnienie przestępstwa..
Wracam do ryczałtów,diet wójta,zastępcy i pracowników,pokarz dokumenty potwierdzające wysokość wypłat podzieloną na osoby..Pozdrawiam klub Tęcza Zbysia Misia.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +105/-48
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1280
Znajomi: 15
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #93 : 04 Luty, 2011, 10:49:31 am »

Widzę,że jest tak jak miało być,tylko trochę te pniaki za wysokie zostały.Było zezwolenie,praca została wykonana.Teraz to już po fakcie,trzeba było zadziałać wcześniej.Odgrzewanie starych kotletów,robienie wielkiego halo,po co?Tu nie widzę najważniejszego,wyroku stwierdzającego popełnienie przestępstwa..

Koleś jaja se robisz ... nie widzisz wyroku ... a myślisz dlaczego władza się zmieniła ?
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +214/-137
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 590
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



WWW
« Odpowiedź #94 : 04 Luty, 2011, 12:58:50 pm »

To jest tak: ten typ już tak ma

Nie widzi, nie czuje... jeno
spuszczonymi ręcami pracuje!
A kiedy ręce zwisają,
cóż czynić mają?
Jaja jeno wyprawiają!

Wiem, wiem
Wiejski poeta
Nie mówi się jeno, jeno tylko

Pozdrawiam

tsetse
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Aequitas et Veritas



Punkty: +0/-11
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 5
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #95 : 04 Luty, 2011, 14:16:32 pm »

Jak juz zbieracie informacje o wycietych drzewach to A.U. z Radostawia wie wszystko na temat podcinania aleji lipowej w Nawojowie Sl.

Nigdy nie otrzymalam odpowiedzi co sie dzieje z mieszkancami budynku bibloteki w Radostawiu? Pan wojt na zasluzonym urlopie odpoczywa po 2 miesiacach ciezkiej pracy a ludzie zostawieni bez pomocy !!!!!

Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +3/-1
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 28
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #96 : 04 Luty, 2011, 16:43:27 pm »

Wojt odpoczywa ale nie jak M.H. na urlopie, za ktory pozniej pobiera ekwiwalent. Poszedl na tyle platnego ile przysluguje i dobral bezplatny. Tak sie robi w cywilizowanym swiecie, gdzie ludzie honor maja. A poprzednik byl wielce CHONOROWY albo CHONORNY. Ale z waszej strony juz wiemy nic dobrego nie oczekujemy. A jak ludzie mieli dociekac prawdy za waszych rzadow, wiemy przeciez z kim polowaliscie w lesie, jakie sprawy tam ustawialiscie. Panowie i jedna pierwsza dama (prym wiodaca w wycinkach) mysleliscie ze ....za nogi zlapaliscie i trudno sie pogodzic, ze sie urwalo. 
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +3/-1
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 28
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #97 : 04 Luty, 2011, 19:23:12 pm »

Jezeli te mieszkania sa wlasnosciowe, to czy my jako mieszkancy gminy i Wojt mamy cokolwiek do zrobienia w tej kwesti. Ja mam dom i nikt mi tego nie remontuje a zwlaszcza Wojt za gminne pieniadze. Jezeli jestem w bledzie, to prosze mnie uswiadomic.
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +214/-137
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 590
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



WWW
« Odpowiedź #98 : 05 Luty, 2011, 02:28:09 am »

Dzięki o panie/pani!
Wzruszyłem się do łez (śmiechu) bo żyć już dalej tak nie mogłem.
Ciążyło mi to brzemię boskiej wręcz doskonałości: same plusy ani jednego minusa
"Pokąsany" w prawy rękaw szynela samymi plusami zacząłem wpadać w korkociąg samouwielbienia i niechybnie dążyłem do samozagłady, ale szczęśliwie pojawił się Kamikadze - bosy wiatr, którego minus niczym złamany kieł utkwił w lewym rękawie płaszcza, zapalając światełko nadziei.
Wreszcie, tak jak gmina po wyborach, mam szansę na zrównoważony rozwój

Pozazdrościłem trochę mieszańcom Radostowa Dolnego, którzy weszli w posiadanie "Alei Zadumania" i naszła mnie chęć albo chuć możliwości podobnego przeżywania osobistych "performaców" w skali mniejszej, osobistej.
Poszperałem w obejściu i znalazłem kawałek pnia dębowego na którym jeszcze pradziadek drwa do pieca rąbał tudzież kurom rytualnie łby odczepiał aby prababcia rosołek na niedzielę przyrządziła.

Efekty już pierwszych dwóch sesji przesiadywania na tym pieńku przeszły moje najśmielsze oczekiwania.
Punktem wyjścia tych zadumek dębowych było światło (Karkonoski Festiwal Światła) a inspiracją artykuł w bieżącej Angorze nr 6 (6 II 2011) "Leczenie ciemnością".
Siadłem więc na pieńku i zacząłem dumać. Wkrótce dumanie na pieńku zwróciło się ku dumaniu o ciemności.
I tak dumając o ciemności (nie mylić z ciemnotą) doznałem oświecenia. Pojawił się promyk światła, który pielęgnowany niczym mały żarek, w rozpalanym ognisku bez zapałek, rozbłysnął światłem wyjaśniającym dotychczasowe ciemności.
Otóż, przed wyborami ciemność ogarniała nas regularnie z nastaniem godziny duchów czyli godziny 24:00. Wtedy to na wioskach zapadały egipskie ciemności bo za wolą miłościwie nam już niepanującego gasły latarnie.
W zasadzie oświetlenie uliczne ma służyć do oświetlania ulicy w czasie zmroku czyli od zmierzchu do świtu. Oświecenie od świtu do zmierzchu jest bez sensu.
W większości sołectw gminy Lubań oświecenie podlegało innym regułom.
Jakim? Nikt tego nie wiedział oprócz Herdzika! O 24:00 światła gasły z przyczyn niewiadomych
Można się było jedynie zastanawiać dlaczego o 24:00 sołtysi nie zwijali asfaltu z nastaniem nocnej ciemnoty.

Z artykułu w Angorze wynika, że leczenie ciemnością likwiduje w człowieku stresy wywołane zbyt szybkim tempem życia, leczy nerwice i inne zaburzenia psychiczne wynikające z uciążliwego i zabieganego życia pionka rozwiniętej technologicznie cywilizacji.
Efektem ubocznym rozwoju naszej cywilizacji jest nie tylko zanieczyszczenie środowiska różnymi substancjami chemicznymi ale też falami elektromagnetycznymi i zapewne jeszcze wieloma innymi czynnikami o których jeszcze nie wiemy.
Sztuczne światło też jest takim czynnikiem zanieczyszczającym nasze środowisko.
Dawniej dzień był dniem a noc nocą. W dzień było jasno, w nocy było ciemno.
W dzień było widać słońce i czasem księżyc, w nocy tylko gwiazdy i czasem księżyc. Jak księżyc był gdzieś indziej to było naprawdę ciemno i gwiazd było widać jeszcze więcej.
Jak człowiek nie mógł spać to siedział na dębowym pieńku i gapił się w gwiazdy i doznawał w trakcie tej dębowej medytacji różnych wizji i poczucia jedności z otaczającym wszechświatem.
Dzisiaj to jest coraz trudniejsze bo gwiazdy coraz trudniej zobaczyć, szczególnie w pobliżu łuny rozświetlonych miast. Co najwyżej można poczuć jedność z frytkami i hamburgerem po oślepieniu neonami Mc'Donald albo KFC.
Co mogą mieć wspólnego te moje brednie z naszą gminą, z byłym i obecnym wójtem?
Otóż nie tylko mogą ale i mają
Olśnienie, którego doznałem w trakcie kontaktu dolnej części pleców z pieńkiem dębowym wydobyło moją zagubioną wśród ciemności duszę na wyżyny poznania, na odkrycie wpływu ciemności na światłość i samopoczucie mieszkańców gminy Lubań za czasów już byłych czyli przedwyborczych.
Często, nawet w beznadziejnym przypadku można próbować doszukiwać się jakiegoś małego plusika, jakiejś najmniejszej okoliczności łagodzącej osąd nikczemnych pobudek działania.
Zdębiałem na tym dębowym pieńku bo doznane objawienie było na miarę odkryć naszej noblistki Marii Skłodowskiej-Curie.
Herdzik za dnia nam szkodził, wpędzał w depresje, melancholie i natręctwa a w nocy wyciągał nas z tego psychicznego doła, wyłączając o 24:00 światło.
Widać więc, że nie był to człowiek do cna przesiąknięty złem i nienawiścią.
W dzień nas truł ale w nocy nas leczył ciemnością!
W dzień, też po trochu o nas dbał, zakładając nam klapki na oczy aby po nocnej terapii ciemnością nie poraziła nas jasność jego świetlanych rządów!

I to by było na razie na tyle.

Pozdrawiam

tsetse
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Aequitas et Veritas


*

Punkty: +17/-26
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 567
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


jesien


WWW
« Odpowiedź #99 : 05 Luty, 2011, 19:50:27 pm »

hmm. odwiedzilem te aleje zadumy. porobilem zdjecia.
ze wzgl. na rozmiar (120M) zainteresowanym moge je przeslac jakos (np. wystawic na jakis serwerek www) . zrobilem zdjecia wszystkim pniakom od jednego do drugiego konca alei i kilka pogladowek . w zalaczeniu kilka zmniejszonych fotek.

DSCF9747_small_lofi.jpg



nie jestem pewien czy odnalazlem wlasciwe miejsce - nie znam dobrze tego terenu.
znalazlem dosc krotka alejke, wycietych drzew wg. fotek jest ~60.

na pewno wycinka w tym miejscu nie poprawila przejezdnosci - droga jest w glebokim wawozie. ciezko stwierdzic w ogole co miala na celu , bo zdaje sie ze sprochniale drzewa byly wyciete duzo dawniej ...


DSCF9747_small_lofi.jpg

* DSCF9747_small_lofi.jpg (249.44 KB, 1365x1024 - powiększony/pobrany 764 razy.)
DSCF9753_small_lofi.jpg

* DSCF9753_small_lofi.jpg (252.14 KB, 1280x960 - powiększony/pobrany 417 razy.)
DSCF9760_small_lofi.jpg

* DSCF9760_small_lofi.jpg (248.48 KB, 1280x960 - powiększony/pobrany 416 razy.)
DSCF9814_small_lofi.jpg

* DSCF9814_small_lofi.jpg (240.5 KB, 1365x1024 - powiększony/pobrany 409 razy.)
Zgłoś do moderatora   Zapisane

--
Studio Eline.pl
Administrator
*****
*

Punkty: +154/-6
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1430
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Marketing w sieci. Daj się znaleźć!


WWW
« Odpowiedź #100 : 05 Luty, 2011, 22:34:15 pm »

TseTse - po takiej rekomendacji nic tylko idę na pieniek ...
Zgłoś do moderatora   Zapisane




Punkty: +0/-11
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 5
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #101 : 05 Luty, 2011, 22:35:41 pm »

curious –dobrze zauwazyles ze tam byly drzewa scinane wczesniej nielegalnie I o tym sie nie pisze !!!!!
Pewnym osoba wolno scinac drzewa!!!!
Podobnie jest z bibloteka w Radostawiu bylo  glosno do momentu  kiedy zawalano wine na ex-wojta!
A teraz ksiazki zabrane a ludzie pozostawieni  w budynku grozacym zawaleniem  bo to sa mieszkania wlasnosciowe .Czy gmina moze byc pociagnieta do odpowiedzalnasci karnej, ze majac opinie eksperta o stanie budynku nic nie zrobila aby pomoc mieszkancom tego budynku?
Zaplacliscie za opine eksperta teraz potrzebna jest porada prawna!
A wojt na urlopie!/ile sie nalezy po 2 miesiacach pracy?/


Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +0/-11
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 5
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #102 : 05 Luty, 2011, 22:40:46 pm »

Droga redakcjo znowu w wypowiedzi tsetse jest nie usunite nazwisko
ex-wojta.
To juz nie jest osoba publiczna, czyli Co?
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +214/-137
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 590
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



WWW
« Odpowiedź #103 : 06 Luty, 2011, 01:20:35 am »

To juz nie jest osoba publiczna, czyli Co?
Czyli co?
Kapeć z pomponem?
A może to:  Co? czyli łepek z trzema loczkami na czubku głowy?
Mogę pisać o Herdziku tak: "To" co było do 2010 roku wójtem

W opisywanym czasie nocnego ścierania się ciemnoty z oświeceniem na ulicach gminy lubańskiej obecna osoba niepubliczna publicznie była nazywana Herdzikiem.
Jak napiszę tylko ex-wójt czy bardziej po polskiemu były wójt to może się tyczyć każdego kto był kiedykolwiek wójtem w gminie Lubań.
Na razie nie jest oskarżony i nie piszemy o nim były wójt M.H. Na razie
Panowie Wałęsa, Kwaśniewski i inni są byłymi prezydentami i pisząc o nich używamy pełnego nazwiska.
Co innego, że Herdzik nie zasłużył sobie a w zasadzie zapracował sobie na to, że w stosunku do niego nie użyję słowa "pan"

Z racji pełnionej funkcji choć jej już nie pełni oraz z racji swoich "zasług", których efekty nadal obserwujemy i doświadczamy, wciąż jest osobą publiczną i nic nie zmieni tego, że Herdzik był i jest Herdzikiem. Bo czy Herdzik będzie Herdzikiem to już tylko od niego zależy czy nie zmieni sobie nazwiska

...znowu w wypowiedzi tsetse jest nie usunite nazwisko
ex-wojta.

W związku z powyższym (moim nie asi Chichot), nie da się usunić   (przeze mnie) słowa Herdzik w moich postach.

Pozdrawiam

tsetse
« Ostatnia zmiana: 06 Luty, 2011, 01:24:17 am wysłane przez tsetse » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Aequitas et Veritas


*

Punkty: +17/-26
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 567
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


jesien


WWW
« Odpowiedź #104 : 06 Luty, 2011, 01:22:59 am »

Droga redakcjo znowu w wypowiedzi tsetse jest nie usunite nazwisko
ex-wojta.
To juz nie jest osoba publiczna, czyli Co?

podaj prosze podst. prawna do cenzurowania czyichs wypowiedzi
Zgłoś do moderatora   Zapisane

--
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 19   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
100 dni Wójta Gminy Lubań - zaproszenie do dyskusji Bieżące wiadomości x 0 5449 Ostatnia wiadomość 13 Kwiecień, 2011, 00:42:51 am
wysłane przez x
Początek współpracy gminy i miasta Lubań Bieżące wiadomości x 5 10544 Ostatnia wiadomość 09 Luty, 2012, 22:50:42 pm
wysłane przez duch
Wybory Sołtysów na terenie Gminy Lubań Gmina Lubań Urząd Gminy 0 4663 Ostatnia wiadomość 23 Maj, 2011, 16:17:36 pm
wysłane przez Urząd Gminy
SIEDZIBA URZĘDU GMINY JEST NARSZCIE WŁASNOŚCIĄ GMINY LUBAŃ Gmina Lubań Urząd Gminy 4 11293 Ostatnia wiadomość 09 Luty, 2012, 22:58:19 pm
wysłane przez duch
"Dwie minuty" z wójtem gminy Lubań Polecane - Strona główna « 1 2 » red. 20 35513 Ostatnia wiadomość 16 Lipiec, 2012, 12:08:45 pm
wysłane przez widelec
Pytania do Wójta Gminy Lubań Gmina Lubań « 1 2 3 4 5 » Urząd Gminy 63 76869 Ostatnia wiadomość 31 Marzec, 2012, 21:56:22 pm
wysłane przez Urząd Gminy
Nadzór wojewody sprawdza MPZP gminy Lubań z 2005 roku Polecane - Strona główna « 1 2 ... 7 8 » red. 113 115480 Ostatnia wiadomość 24 Wrzesień, 2012, 22:40:00 pm
wysłane przez x
Pytania do Wójta Gminy Lubań – kwiecień 2012 Gmina Lubań Urząd Gminy 10 16385 Ostatnia wiadomość 17 Kwiecień, 2012, 12:31:46 pm
wysłane przez Urząd Gminy
Pytania do Wójta Gminy Lubań - maj 2012 Gmina Lubań Urząd Gminy 12 17128 Ostatnia wiadomość 17 Maj, 2012, 14:45:07 pm
wysłane przez Urząd Gminy
Zdjęcia, materiały z gminy Platerówka Przyroda i Turystyka klancyk 0 3002 Ostatnia wiadomość 17 Luty, 2014, 02:06:31 am
wysłane przez klancyk