Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 19   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: "Echa Gminy" - prawdziwe wiadomości z Gminy Lubań  (Przeczytany 280010 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.


*

Punkty: +50/-16
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 590
Znajomi: 9
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #60 : 29 Styczeń, 2011, 21:08:18 »

Niech wszyscy zobaczą prawdę ,nie pomówienia.

to może poczytamy trochę prawdy o świetlicach
dla bardziej wnikliwych polecam wejście na stronę
http://www.luban.ug.gov.pl/ogloszenia.php?subaction=showfull&id=1296223604&archive=&start_from=&ucat=2&

dla mniej zainteresowanych
proponuję przeczytać ogłoszenie
   
 

Ogłoszenia


Wyjaśnienie dotyczące możliwości wynajmowania świetlic, wyremontowanych z udziałem środków, pochodzących z Unii Europejskiej
Szanowni Mieszkańcy,
chciałbym Państwu wyjaśnić przyczynę braku możliwości wynajmowania świetlic, wyremontowanych ze środków budżetu Unii Europejskiej.
Zaistniała sytuacja nie jest spowodowana brakiem chęci udostępniania świetlic, a obiektywnymi przyczynami. Podjąłem wszelkie możliwe kroki, mające na celu wyjaśnienie sytuacji. W momencie udostępnienia świetlic na wesela świadomie decydujemy się na realne zagrożenie oddania środków, pochodzących z Unii Europejskiej, a także niebezpieczeństwo uniemożliwienia aplikowania o kolejne środki z UE.

Gmina Lubań i Gminny Ośrodek Kultury i Sportu, w lutym 2009 roku złożyły wnioski o dofinansowanie projektów pn.:
- „Modernizacja wraz z wyposażeniem świetlicy szansą na stworzenie Centrum Kulturalnego całej gminy”,
- „Wiejskie Centrum animacji społecznej w Pisarzowicach- modernizacja wraz z wyposażeniem świetlicy”.
Aplikacje złożono w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, działanie o nazwie: „Odnowa i rozwój wsi”.
Cel operacji, realizowanej przez Gminę Lubań określono następująco: „Dzięki modernizacji połączonej z wyposażeniem świetlicy wiejskiej w Radogoszczy, będzie możliwe stworzenie centrum kulturalnego gminy. Organizacja spotkań umożliwi zaspokojenie potrzeb społecznych i kulturalnych lokalnego społeczeństwa. Będzie to miejsce integrujące mieszkańców poprzez ich udział w warsztatach rękodzielniczych, teatralnych itp. Zmodernizowana świetlica stworzy możliwość dla kobiet zrzeszonych w Kole Gospodyń Wiejskich przekazania swoich umiejętności dla następnych pokoleń.”
Dla projektu, realizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu, przypisano natomiast: „Modernizacja wraz z wyposażeniem świetlicy pobudzi do działania mieszkańców miejscowości na rzecz społeczności lokalnej, a także jej promocji. Organizowane spotkania i uroczystości zachęcą do aktywności oraz tworzenia solidnych więzi partnerskich i partnerskich relacji między instytucjami. Ożywione życie kulturalno- edukacyjne przyczyni się do upowszechniania takich wartości jak: solidarność, szacunek dla innych i troska o wspólne dobro.”
Cele te, jak czytamy w opinii prawnej w sprawie wykorzystywania lokali remontowanych ze środków UE( w załączeniu), są zbieżne z celami stawianymi w rządowym Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich, które zostały wyznaczone następująco:
„Działanie będzie wpływać na poprawę jakości życia na obszarach wiejskich przez zaspokajanie potrzeb społecznych i kulturalnych mieszkańców wsi oraz promowanie obszarów wiejskich. Umożliwi rozwój tożsamości społeczności wiejskiej, zachowanie dziedzictwa kulturowego i specyfiki obszarów wiejskich oraz wpłynie na wzrost atrakcyjności turystycznej i inwestycyjnej obszarów wiejskich” W Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich jest zapisane także, iż „ Realizacja działania tworzy warunki dla rozwoju społeczno- ekonomicznego obszarów wiejskich i aktywizacji ludności wiejskiej przez wsparcie inwestycyjne przyznawane na realizację projektów związanych z zagospodarowaniem przestrzeni publicznej, w tym utrzymaniem, odbudową i poprawą stanu dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego wsi oraz podniesienie atrakcyjności turystycznej obszarów wiejskich.”
I właśnie owo zagospodarowanie przestrzeni publicznej stanowi najważniejszy punkt przytoczonego cytatu. Gmina, a także Gminny Ośrodek Kultury i Sportu, przeznaczając do remontu świetlice w Pisarzowicach i Radogoszczy, z udziałem wsparcia ze środków UE jednoznacznie przypisał wskazanym obiektom pełnienie funkcji publicznej. Przypisał im jednoznacznie charakter miejsca publicznego, które, co potwierdza także opinia prawna nie może być wykorzystywane na rzecz indywidualnych osób, a jedynie na rzecz ogółu społeczeństwa (różnego rodzaju warsztaty- rękodzielnicze, teatralne itp.) Pociąga to za sobą w konsekwencji uniemożliwienie wynajmowania świetlic na uroczystości okolicznościowe takie jak: wesela, chrzciny, pogrzeby, organizowane przez i na rzecz indywidualnych osób, a nie na rzecz ogółu społeczeństwa. Złamanie zapisów Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich było by jednoznaczne z koniecznością zwrotu dofinansowania ze środków UE.
Gminny Ośrodek Kultury i Sportu i Gmina Lubań zwróciły się do Urzędu Marszałkowskiego z prośbą o jednoznaczną odpowiedz, czy wynajmowanie świetlic dla mieszkańców Gminy Lubań, na uroczystości okolicznościowe, bez pobierania opłat, lub z pobieraniem opłat jedynie za zużycie mediów- nie naruszy warunków PROW 2007-2013 (Pismo z dnia 16.11.2010 o sygnaturze 38/2010/GOKiS, pismo z dnia 04.01.2011 o sygnaturze OP.042/2/MK/11- w załączeniu). Uzyskano odpowiedz na pierwsze pismo dnia 13 stycznia 2011 o sygnaturze DROW-O.I.0724-12/11 L.dz. 666/01/2011. Czytamy w nim, iż należy wypełnić załącznik- Obliczenie wartości bieżącej netto, z podkreśleniem, iż należy informować Samorząd Województwa o planowanych zdarzeniach, związanych ze zmianą sytuacji faktycznej lub prawnej. Wypełnienie wskazanego załącznika pozwoli na udostępnianie świetlic na uroczystości organizowane właśnie na rzecz ogółu społeczeństwa, w których każdy będzie mógł uczestniczyć typu- Sylwester z pobraniem odpłatności. Nie ma to jednak wpływu na możliwość organizowania wesel, które nie mogą zostać uznane za imprezy o charakterze publicznym.
Pismo, z prośbą o zajęcie stanowiska w przedmiotowej sprawie zostało także wysłane do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi (w załączeniu).
Podsumowując, z dokumentów i interpretacji przytoczonych powyżej, niestety, jasno wynika, iż wynajmowanie świetlic wyremontowanych w ramach PROW 2007-2013 działanie: Odnowa i rozwój wsi na uroczystości, które nie cechują się charakterem publicznym- wesela- łączy się ze zwrotem dofinansowania przyznawanego na remont gminnych świetlic.

Z wyrazami szacunku
Zbigniew Hercuń
Wójt Gminy Lubań
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Wczoraj do Ciebie nie należy.
Jutro niepewne...Tylko dziś jest Twoje.

Jan Paweł IIPunkty: +2/-2
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 63
Znajomi: 3
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #61 : 30 Styczeń, 2011, 07:17:56 »

pozamykajcie wszystko - świetlice, biblioteki:) ... fajnie będzie i jak kulturalnie  Z politowaniem nikt nie będzie brudził, nikt nie będzie niszczył...
« Ostatnia zmiana: 30 Styczeń, 2011, 07:23:39 wysłane przez elfka » Zgłoś do moderatora   ZapisanePunkty: +15/-24
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 24
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #62 : 30 Styczeń, 2011, 14:05:26 »

Teodor czepiałeć się radnego Konckiego, że słusznie zablokował realizację złego projektu budowy wodociągu, który ty akceptowałeś, do momentu jego naprawy, aby wszyscy mieszkańcy Mściszowa byli zadowoleni, a nie jak jest w Nawojowie. Dodatkowo będę mieszkańcy Mściszowa dokończone oświetlenie, którego ty nie potrafiłeś skończyć. Teraz trzeba dokończyć po tobie oświetlenie, a dopiero się wziąć za wodociąg. Szkoda, że nie zauważyłeś, jak twoim wierni koledzy-Madziarz, Nowak i Kunecka byli przeciwni zatwierdzeniu budżetu, czyli byli przeciwni projektowaniu oświetlenia w Radogoszczy, remoncie dachu na szkole w Radostowie, ale bardzo chcieli przeforsować 500 tys. na remont drogi powiatowej. Z tego wynika, że radnych z Radostawia szkoła nie interesuje, a Pan Władysław bezskutecznie próbował zabłysnąć ze znajomości prawa, ale oczywiście nie doczytał ich do końca, bo z czytaniem u niego bywa różnie.
Zgłoś do moderatora   ZapisanePunkty: +0/-11
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 5
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #63 : 30 Styczeń, 2011, 21:00:42 »

uczciwy bzdury wypisujesz ,jesli dokladnie  obejrzysz relacje z glosowania to zobaczysz ze radni Maziarz, Kunecka i Nowak nie glosowali
PRZECIEW remontowi dachu szkoly w Radostawiu i rowniez nie glosowali PRZECIEW budzetowi jako "uchwala w calosci" tylko wstrzymali sie od glosu a to jest roznica!
W tym nagraniu nie ma glosowania nad wykresleniem Msciszowa z budowy wodociagu i nie wazne czy ten jeden glos by cos zmienil radny Koncki powninien reprezentowac interesy swoich wyborcow!

uczciwy tylko z nazwy!
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +50/-16
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 590
Znajomi: 9
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #64 : 31 Styczeń, 2011, 09:39:55 »

radny Koncki powninien reprezentowac interesy swoich wyborcow!
asiu123 proponuję ci abyś poczytała sobie ustawę o samorządzie gminnym
a potem dopiero zacznij oceniać działania radnych i wójta
może wtedy uda ci się zrozumieć
jakimi motywami kierowali się poszczególni radni
podejmując takie a nie inne decyzję
tak na początek
żeby rozwiać twoje wątpliwości co do postawy radnego Ryszarda Konckiego
niewielki cytat z tejże ustawy
Art. 23. 1. Radny obowiązany jest kierować się dobrem wspólnoty samorządowej gminy. Radny utrzymuje stałą więź z mieszkańcami oraz ich organizacjami, a w szczególności przyjmuje zgłaszane przez mieszkańców gminy postulaty i przedstawia je organom gminy do rozpatrzenia, nie jest jednak związany instrukcjami wyborców.
Art. 23a. 1. (23) Przed przystąpieniem do wykonywania mandatu radni składają ślubowanie:
"Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców."
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Wczoraj do Ciebie nie należy.
Jutro niepewne...Tylko dziś jest Twoje.

Jan Paweł IIPunkty: +6/-19
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 50
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #65 : 31 Styczeń, 2011, 11:22:55 »

Prawdziwe Echa miały dostarczać uczciwych informacji z pracy wójta,radnych i z tego co się dzieje w gminie..Echa prawdziwe stały się narzędziem do plucia,na tych którzy nie są w klubie Tęcza Zbysia Misia..Sesja przypominała posiedzenie skazanych czekających na wyrok.Doczekali się,wstał prezes powiedział zrobimy dobrze,może jeszcze lepiej...
Zgłoś do moderatora   ZapisanePunkty: +3/-1
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 28
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #66 : 01 Luty, 2011, 14:29:32 »

Panowie Jais i Teodor, wasza walka to blazenada, belkot a nie wypowiedzi. Szambo ktore stworzyliscie pochlonelo cale skorumpowane towarzystwo. Zadnych meskich, godnych ruchow, teksty na poziomie pieciolatka. Zreszta wszystkich nieudacznikow los naznaczyl, popatrzcie do lusterka to sie przekonacie , ze to o was chodzi. 
Zgłoś do moderatora   ZapisanePunkty: +6/-19
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 50
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #67 : 01 Luty, 2011, 14:52:27 »

Z wzajemnością pozdrawiam działaczy klubu TĘCZA Zbysia Mysia..Woda sodowa zaczyna działać,bąbelki uderzają w baniak..
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +50/-16
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 590
Znajomi: 9
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #68 : 01 Luty, 2011, 20:53:55 »

Panowie Jais i Teodor, wasza walka to blazenada, belkot a nie wypowiedzi. Szambo ktore stworzyliscie pochlonelo cale skorumpowane towarzystwo. Zadnych meskich, godnych ruchow, teksty na poziomie pieciolatka. Zreszta wszystkich nieudacznikow los naznaczyl, popatrzcie do lusterka to sie przekonacie , ze to o was chodzi. 
Z wzajemnością pozdrawiam działaczy klubu TĘCZA Zbysia Mysia..Woda sodowa zaczyna działać,bąbelki uderzają w baniak..
żałuję że nie mogę podziękować za pozdrowienia
bo wiem że są nieszczere
a forma waszych wypowiedzi to "pyskówka "
a nie merytoryczna rozmowa
myślałam że forum będzię służyło
wyjaśnieniu spornych kwestii
przedstawieniu własnych opinii i spostrzeżeń
a tu widzę nie ma miejsca na dialog
merytoryczną rozmowę
więc ja dziękuję
i znikam bo to nie mój poziom
nie tego oczekiwałam
bawcie cię dobrze
 
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Wczoraj do Ciebie nie należy.
Jutro niepewne...Tylko dziś jest Twoje.

Jan Paweł II
Przyjaciel forum
*

Punkty: +7/-10
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 92
Znajomi: 3
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #69 : 02 Luty, 2011, 01:16:40 »

luna3 nie wymiękaj bo właśnie o to chodzi, żeby stworzyć takie szambo z forum jakim np. jest forum Onetu, zawłaszczyć je sobie i wypisując bzdury  ciągle i wciąż, doprowadzić do tego że ludzie zaczną w to wierzyć.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Spokojny umysł spacyfikował niespokojne myśliPunkty: +7/-4
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 11
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #70 : 02 Luty, 2011, 09:51:11 »

Cytuj
i znikam bo to nie mój poziom
Poziom teodora reprezentują ludzie sfrustrowani, odrzuceni, bezradni, wiedzący, że są całkowicie bezsilni i nie mający wpływu na obecną rzeczywistość.
Permanentny stan napięcia emocjonalnego wywołany jest niemożnością osiągnięcia zamierzonego celu.
On po tym co przeszedł nie jest w stanie wypowiadać się składnie , logicznie i merytorycznie.
Trzeba przejrzeć jego wypowiedzi, dokładnie opisują stan w jakim się znajduje. Prowokuje tym innych forumowiczów aby zniżali się do jego poziomu i dlatego otrzymujemy taki produkt na forum.
Jedyne wyjście to brać poprawkę na takich teodorów Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Uczniem poprzedniego jest następny dzień.Punkty: +6/-19
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 50
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #71 : 02 Luty, 2011, 11:10:53 »

Kompromitacja klubu Tęcza Zbysia Misia doprowadziła do zamknięcia jednego wątku,teraz to już tylko moment jak  mało obiektywny pan moderator zamknie ;Echa Gminy;prawdziwe..Tyle było uczciwych informacji,że kot napłakał...
Ciesze się niezmiernie,że mieszkańcy przecierają oczy i uszy ze zdziwienia...
KOGO MYŚMY SOBIE WYBRALI,JAK DALIŚMY SIĘ OSZUKAĆ TRANSPARENTNYM LUDZIOM..POZDRAWIAM WSZYSTKICH KLUBOWICZÓW..
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +50/-16
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 590
Znajomi: 9
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #72 : 02 Luty, 2011, 12:01:51 »

luna3 nie wymiękaj
nie wymiękłam i nie opuszczam forum
to nie wchodzi w ogóle w rachubę
więc ja dziękuję
i znikam bo to nie mój poziom
nie tego oczekiwałam

ja wrócę za każdym razem kiedy "pyskówka" zamieni się w dialog
Permanentny stan napięcia emocjonalnego wywołany jest niemożnością osiągnięcia zamierzonego celu.
stan emocjonalny i psychiczny nie jest dla mnie usprawiedliwieniem
dla braku szacunku wobec innych
człowiek powinien się zastanowić nad tym co chce napisać
forum daje taką możliwość
i jeśli to są przemyślane wypowiedzi
to nie zamierzam z takimi osobami dyskutować
Jedyne wyjście to brać poprawkę na takich teodorów Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech
wiesz stukpuk poprawkę to ja biorę ale na dzieci
ponieważ one nie są w pełni świadome swoich słów i czynów
a od dorosłych to ja już wymagam
i jeśli ktoś reprezentuje swoją postawą chamstwo i brak kultury osobistej
po prostu dziękuję takiej osobie i znikam

 
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Wczoraj do Ciebie nie należy.
Jutro niepewne...Tylko dziś jest Twoje.

Jan Paweł IIPunkty: +7/-4
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 11
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #73 : 02 Luty, 2011, 12:46:04 »

Cytuj
wiesz stukpuk poprawkę to ja biorę ale na dzieci
ponieważ one nie są w pełni świadome swoich słów i czynów
No i właśnie o to mi chodziło Chichot
Teodoropodobni zachowują się jak dzieci: zwracają na siebie uwagę innych krzykiem,zamieszaniem, tupaniem nóżką i tarzaniem się po podłodze z bezsilności.
Tylko, że rodzice dają się czasami na to nabrać.
A my niestety nie - teodorze Chichot
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Uczniem poprzedniego jest następny dzień.


*

Punkty: +50/-16
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 590
Znajomi: 9
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #74 : 02 Luty, 2011, 13:33:24 »

ponieważ wątek na którym asia123 zapytała

"To dlatego dalej nie ma zdjec radnych z list wojta Hercunia lepiej byc nierozpoznawalnym ?"

jest zamknięty więc pytam tutaj
kiedy pozostali radni dostarczą swoje zdjęcia ?
a jeśli zdjęcia już są
to kiedy znajdą się na stronie urzędu ?
panie i panowie ja was znam i wiem jaką miejscowość reprezentujecie
jednak taką wiedzę powinni mieć wszyscy mieszkańcy
nie każdy ma możliwość i ochotę
iść na sesję aby was poznać
a jesteście osobami publicznymi
i odpowiadacie za naszą gminę
jest strona na której takie zdjęcia powinny się znaleźć
i kilka już jest (radnych z forum samorządowego)
co jest godne pochwały

myślę że już niedługo cała rada będzie znana w całej gminie
i nie tylko ze zdjęć
a przede wszystkim z pracy na rzecz jej mieszkańcówZgłoś do moderatora   Zapisane

Wczoraj do Ciebie nie należy.
Jutro niepewne...Tylko dziś jest Twoje.

Jan Paweł II
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 19   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
100 dni Wójta Gminy Lubań - zaproszenie do dyskusji Bieżące wiadomości x 0 4855 Ostatnia wiadomość 13 Kwiecień, 2011, 00:42:51
wysłane przez x
Początek współpracy gminy i miasta Lubań Bieżące wiadomości x 5 9353 Ostatnia wiadomość 09 Luty, 2012, 22:50:42
wysłane przez duch
Wybory Sołtysów na terenie Gminy Lubań Gmina Lubań Urząd Gminy 0 4057 Ostatnia wiadomość 23 Maj, 2011, 16:17:36
wysłane przez Urząd Gminy
SIEDZIBA URZĘDU GMINY JEST NARSZCIE WŁASNOŚCIĄ GMINY LUBAŃ Gmina Lubań Urząd Gminy 4 10158 Ostatnia wiadomość 09 Luty, 2012, 22:58:19
wysłane przez duch
"Dwie minuty" z wójtem gminy Lubań Polecane - Strona główna « 1 2 » red. 20 30975 Ostatnia wiadomość 16 Lipiec, 2012, 12:08:45
wysłane przez widelec
Pytania do Wójta Gminy Lubań Gmina Lubań « 1 2 3 4 5 » Urząd Gminy 63 65248 Ostatnia wiadomość 31 Marzec, 2012, 21:56:22
wysłane przez Urząd Gminy
Nadzór wojewody sprawdza MPZP gminy Lubań z 2005 roku Polecane - Strona główna « 1 2 ... 7 8 » red. 113 98511 Ostatnia wiadomość 24 Wrzesień, 2012, 22:40:00
wysłane przez x
Pytania do Wójta Gminy Lubań – kwiecień 2012 Gmina Lubań Urząd Gminy 10 13810 Ostatnia wiadomość 17 Kwiecień, 2012, 12:31:46
wysłane przez Urząd Gminy
Pytania do Wójta Gminy Lubań - maj 2012 Gmina Lubań Urząd Gminy 12 14362 Ostatnia wiadomość 17 Maj, 2012, 14:45:07
wysłane przez Urząd Gminy
Zdjęcia, materiały z gminy Platerówka Przyroda i Turystyka klancyk 0 2445 Ostatnia wiadomość 17 Luty, 2014, 02:06:31
wysłane przez klancyk