Strony: [1] 2 3 ... 6   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Strefa płatnego parkowania w mieście. Parkingi lubańskie obsługuje MeTer  (Przeczytany 75187 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
Konto usunięte
*

Punkty: +0/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 752
Znajomi: 2
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« : 13 Styczeń, 2011, 19:33:45 pm »

Od stycznia płatne miejsca parkingowe w Lubaniu wydzielone na ulicach Ratuszowa i Spółdzielcza obsługuje firma MeTeR Jan Radziwiłłowicz z Zielonej Góry. Za wspomnianą usługę miasto zapłaci spółce 36 900 zł. Warto dodać, że z tytułu opisywanych opłat rocznie do budżetu miasta wpływa ponad sto tysięcy złotych. A zatem – biorąc tylko aspekt ekonomiczny – decyzję radnych Rady Miasta Lubań o ustawieniu parkomatów można uznać za słuszną. Czy lubańska strefa płatnego parkowania rozszerzy się o kolejne ulice? Czas pokaże. Z informacji, które do nas docierają wynika, że poważnie brana jest pod uwagę możliwość „opodatkowania” kierowców na Rynku (przy TRET).

                                                                              Źródło:portal lko.com.pl
« Ostatnia zmiana: 13 Styczeń, 2011, 19:35:17 pm wysłane przez LEO » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Studio Eline.pl
Administrator
*****
*

Punkty: +154/-6
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1430
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Marketing w sieci. Daj się znaleźć!


WWW
« Odpowiedź #1 : 14 Styczeń, 2011, 21:06:16 pm »

Rozumiem że utrzymanie Pani, która zajmowała się "brakiem zapłaty" było droższe ...
100.000 z kieszeni lubańskich klierowców i prawie równy podział wpływów 40.000 do jeleniej /60.000 do lubania.
Zapewne postawienie kilku dodatkowych stref parkowania da nowej władzy podobny efekt jak starej podczas wyborów. Może teraz o tym nie myślą, ale to wróci i klepnie ich w plecki ...
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Aktywny użytkownik
*

Punkty: +105/-48
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1280
Znajomi: 15
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #2 : 15 Styczeń, 2011, 12:16:44 pm »

Rozumiem że utrzymanie Pani, która zajmowała się "brakiem zapłaty" było droższe ...
100.000 z kieszeni lubańskich klierowców i prawie równy podział wpływów 40.000 do jeleniej /60.000 do lubania.
Zapewne postawienie kilku dodatkowych stref parkowania da nowej władzy podobny efekt jak starej podczas wyborów. Może teraz o tym nie myślą, ale to wróci i klepnie ich w plecki ...



Do jakiej Jeleniej Co?
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +2/-10
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 15
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #3 : 15 Styczeń, 2011, 16:44:22 pm »

Góry. A co sie dziwisz?
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Studio Eline.pl
Administrator
*****
*

Punkty: +154/-6
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1430
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Marketing w sieci. Daj się znaleźć!


WWW
« Odpowiedź #4 : 16 Styczeń, 2011, 12:24:10 pm »

racja - gory mi sie pomyliły:)
"do zielonej" powinno być
Zgłoś do moderatora   Zapisane




Punkty: +0/-0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 7
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #5 : 18 Styczeń, 2011, 13:17:35 pm »

Rozumiem że utrzymanie Pani, która zajmowała się "brakiem zapłaty" było droższe ...

Czytaj proszę ze zrozumieniem! Pani Kontroler nadal zajmuje się ,, brakiem zapłaty".
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +90/-215
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 105
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #6 : 26 Styczeń, 2011, 11:09:43 am »

A propos wspomnianej wyżej "Pani Kontroler". Interesuje mnie dlaczego ta pani w godzinach pracy chodzi sobie po całym mieście, w swojej kamizelce odblaskowej i robi zakupy? Czy na stanowisko kontrolera był przeprowadzony jakiś konkurs, czy została tak po prostu przyjęta -  bo jest żoną strażnika miejskiego (oraz radnego), którego rzadko kiedy widać na naszych ulicach?

A co do naszej "niezastąpionej"  Spoko Straży Miejskiej uważam, że nie wypełniają swoich obowiązków należycie. Jeżdżą sobie w kółko po mieście i nic nie widzą (m.in. wspomniany szlaban). Strażnicy wzięli się do roboty, kiedy obok nich pojawił się nasz Burmistrz! Wtedy zaczęli wypisywać mandaty za złe parkowanie w mieście (m.in. tret). Np. dziś samochody stoją w miejscu niedozwolonym, a strażnicy sobie jeżdżą i jakoś im to nie przeszkadza. Moim zdaniem czas w tej instytucji na zmiany personalne ponieważ, pracownicy nie posiadają kwalifikacji na ww stanowiska oraz po prostu im się nie chce wypełniać swoich obowiązków. Mam nadzieję, że Burmistrz przyjrzy się w wolnej chwili tej instytucji...
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +7/-105
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 215
Znajomi: 2
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #7 : 26 Styczeń, 2011, 12:19:17 pm »

A coś Prosto21 tak do kierowców się przyczepiłeś ?!
Bo najprościej ukarać ? Strażnicy nie są tylko od tego.
Proszę się rozejrzeć jaki syf jest w koło.
Może szanownych właścicieli czworonogów niech karzą albo podrzucających śmieci czy też palących w piecach nie wiadomo czym etc.

Do tej strefy dorzuciłbym swoje 3 grosze aby było bezpłatne parkowanie do 15 minut tak jak to jest w np. Görlitz .
Naciskamy przycisk Ticket i kładziemy go za szybę i mamy 15 minut czasu aby załatwić zakupy ,wysłać list czy skorzystać z usług agencji PKO.....
« Ostatnia zmiana: 26 Styczeń, 2011, 12:25:52 pm wysłane przez gracjano » Zgłoś do moderatora   Zapisane

"Nie dyskutuj z głupcem, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #8 : 26 Styczeń, 2011, 12:38:20 pm »

A coś Prosto21 tak do kierowców się przyczepiłeś ?!
Bo najprościej ukarać ? Strażnicy nie są tylko od tego.
Proszę się rozejrzeć jaki syf jest w koło.
Może szanownych właścicieli czworonogów niech karzą albo podrzucających śmieci czy też palących w piecach nie wiadomo czym etc.

Do tej strefy dorzuciłbym swoje 3 grosze aby było bezpłatne parkowanie do 15 minut tak jak to jest w np. Görlitz .
Naciskamy przycisk Ticket i kładziemy go za szybę i mamy 15 minut czasu aby załatwić zakupy ,wysłać list czy skorzystać z usług agencji PKO.....

Zgadzam się z tym całkowicie.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #9 : 26 Styczeń, 2011, 13:44:28 pm »

gracjano napisał:"A coś Prosto21 tak do kierowców się przyczepiłeś ?!
Bo najprościej ukarać ?"

napisał również:"Może szanownych właścicieli czworonogów niech karzą "

A coś gracjano tak do właścicieli czworonogów się przyczepiłeś ?!
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
MooseDlb
Gość
« Odpowiedź #10 : 26 Styczeń, 2011, 14:21:29 pm »

A propos wspomnianej wyżej "Pani Kontroler". Interesuje mnie dlaczego ta pani w godzinach pracy chodzi sobie po całym mieście, w swojej kamizelce odblaskowej i robi zakupy? Czy na stanowisko kontrolera był przeprowadzony jakiś konkurs, czy została tak po prostu przyjęta -  bo jest żoną strażnika miejskiego (oraz radnego), którego rzadko kiedy widać na naszych ulicach?

no tak...dzisiaj przy dreptaniu ulicą bracką 2 (dwa!!!) razy napotkałem szanowną kontrolerkę, podczas oglądania firanek na wystawie...nie widziałem żeby na Brackiej było można parkować...:/

A coś Prosto21 tak do kierowców się przyczepiłeś ?!
Bo najprościej ukarać ? Strażnicy nie są tylko od tego.

ja sie zgadzam z gracjano...czepiać się nie można... z całym szacunkiem do kierowców, ale ich przewinienia najłatwiej wytknąć, choćby parkowanie na przejściu dla pieszych na ulicy Wąskiej (obok Cechu) ..
w dniu dzisiejszym kilka razy przechodziłem tą trasą i 3 razy mijałem strażników miejskich (nie łażę za nimi jak by co...) i żaden nie zareagował... ale za to pogonić panią z pieskiem to zawsze można...

Może szanownych właścicieli czworonogów niech karzą albo podrzucających śmieci czy też palących w piecach nie wiadomo czym etc.

ok. co do czworonogów to luz, dadzą radę bo i to robią...jak jest syf na deptaku to dawać wory i do sprzatania. mam psa i staram sie za nim sprzątać, choć po mieście z nim nie chodzę, ale jak gracjano wyobrażasz sobie straż miejską jak łazi po domach i sprawdza... przecież oni maja tyle innych zadań...
targowisko miejskie to pożywka do zrobienia sobie limitu na mandaty i inne przydatne do premii dziwactwa...
potem szybko na Mickiewicza i dzień z głowy...
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +7/-105
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 215
Znajomi: 2
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #11 : 26 Styczeń, 2011, 14:39:38 pm »

A coś gracjano tak do właścicieli czworonogów się przyczepiłeś ?!

Bo  i na Firefoksa przykładzie nie widziałem abyś sprzątał po swoich jamnikach.
Wyobrażam sobie ile w parku na przeciw Firefoksa jest kup a cieplej się zrobi to fetor będzie ciekawy ale mam to jak to się mówi wyje.... bo to Firefoksa okna są skierowane w tamtą stronę....

Jak już wrzuciłeś swoje 3 grosze to masz ripostę bo czytać to trza umieć i rozumieć skoro nie zrozumiałaś że to jeden z wielu przykładów był i nie przeczepiłem się tylko wskazałem problem-my istniejący-ce w tym mieście.


Ja mam czworonoga i sprzątam po nim i piec i cztery kółka także...

« Ostatnia zmiana: 26 Styczeń, 2011, 14:48:33 pm wysłane przez gracjano » Zgłoś do moderatora   Zapisane

"Nie dyskutuj z głupcem, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"



Punkty: +8/-1
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 251
Znajomi: 8
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #12 : 26 Styczeń, 2011, 14:45:39 pm »



napisał również:"Może szanownych właścicieli czworonogów niech karzą "

A coś gracjano tak do właścicieli czworonogów się przyczepiłeś ?!


I bardzo dobrze ze sie przyczepił, bo jak tylko snieg sie roztopi to mamy w Lubaniu same pola minowe !!
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +90/-215
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 105
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #13 : 26 Styczeń, 2011, 15:00:25 pm »

Przykład, który wymieniłem był tak jak zauważyliście jednym z wielu. Chodziło mi o to,  że strażnicy nie mając nad sobą przysłowiowego "bata" w postaci Pana Burmistrza nie widzą przewinień i wykroczeń. Poza tym uważam, że ludzie zajmujący miejsca strażników miejskich są niekompetentni.
W kwestii psów, to w ogóle nie chcę się wypowiadać ponieważ nigdy w życiu nie zauważyłem, aby straż miejska zwracała uwagę właścicielowi pupila. Nie wspomnę też o bezpańskich psach wałęsających się po ulicach lub też takich , które celowo właściciele wypuszczają z domów , być może dla tego , że nie chce im się ich wyprowadzać. Apogeum tego zjawiska występuje zazwyczaj w niedzielne południe. 
gracjano , świetny pomysł z tym bezpłatnym parkowaniem do 15 minut, myślę, że by się sprawdził 
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #14 : 26 Styczeń, 2011, 17:04:03 pm »

Bo  i na Firefoksa przykładzie nie widziałem abyś sprzątał po swoich jamnikach.
Wyobrażam sobie ile w parku na przeciw Firefoksa jest kup a cieplej się zrobi to fetor będzie ciekawy ale mam to jak to się mówi wyje.... bo to Firefoksa okna są skierowane w tamtą stronę....

Jak już wrzuciłeś swoje 3 grosze to masz ripostę bo czytać to trza umieć i rozumieć skoro nie zrozumiałaś że to jeden z wielu przykładów był i nie przeczepiłem się tylko wskazałem problem-my istniejący-ce w tym mieście.


Ja mam czworonoga i sprzątam po nim i piec i cztery kółka także...






A widziałeś mnie kiedykolwiek z jak to napisałeś moimi jamnikami?Widziałeś?Co?
Jamniki są mojej żony i z tego co wiem karmi je ekologicznym żarciem.A więc i ich kupy ulegają biodegradacji.Jesienią zapraszam na grzyby pod moje okna.Ponoć są przepyszne.

Gracjano masz mądre motto.Zastosuję się do tego motta.
Z wyrazami szacunku dla posiadacza czterech kółek,psa i pieca.JB.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Strony: [1] 2 3 ... 6   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
10 najgłupszych pomysłów na siebie Hydepark « 1 2 » TK159 15 32639 Ostatnia wiadomość 02 Kwiecień, 2013, 23:29:31 pm
wysłane przez Tony
TBS - Lubańskie Alternatywy 4 Bieżące wiadomości Leo 5 10378 Ostatnia wiadomość 27 Styczeń, 2011, 19:01:03 pm
wysłane przez Jola
Lubańskie stowarzyszenie abstynentów „ODNOWA” zaprasza na festiwal Polecane - Strona główna x 4 11065 Ostatnia wiadomość 18 Lipiec, 2011, 01:32:29 am
wysłane przez Jola
Dni Lubania - nowa twarz najważniejszej imprezy w mieście Polecane - Strona główna Urząd Miasta 13 14742 Ostatnia wiadomość 22 Kwiecień, 2012, 23:30:02 pm
wysłane przez Arkadiusz Słowiński
Potrzebuję nagłośnienie! :) Hydepark « 1 2 » nataluśnica 18 20025 Ostatnia wiadomość 08 Maj, 2012, 17:05:10 pm
wysłane przez nataluśnica
Płacz i płać Arkadiusz Słowiński Arkadiusz Słowiński 4 8509 Ostatnia wiadomość 11 Czerwiec, 2012, 11:50:33 am
wysłane przez edward osman
2 minuty z burmistrzem Lubania Arkadiuszem Słowińskim Polecane - Strona główna x 6 8951 Ostatnia wiadomość 29 Wrzesień, 2012, 09:50:25 am
wysłane przez Tony
Przepadło 1,5 mln zł dla Lubania Hydepark « 1 2 » Tony 17 15359 Ostatnia wiadomość 28 Kwiecień, 2013, 20:24:11 pm
wysłane przez zbiedrocka
Czy Gmina Lubań będzie rosła w siłę a ludzie to jakoś przeżyją? Bieżące wiadomości « 1 2 3 4 » Prowincjusz 48 102629 Ostatnia wiadomość 27 Maj, 2013, 20:09:28 pm
wysłane przez Tony
Od grudnia bezpośrednie pociągi KD z Wrocławia do Lubania Polecane - Strona główna powiat 1 3991 Ostatnia wiadomość 15 Grudzień, 2013, 23:35:14 pm
wysłane przez pkpluban