Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pola minowe w mieście  (Przeczytany 16134 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #15 : 28 Styczeń, 2011, 23:36:34 pm »

Plusiki za przemądrzałości moje otrzymuję
więc serdecznie panu za nie dziękuję,
ale jak się znów rozkręcę i rozgadam 
to kolejnych nagród za to oczekuję,
bo ja chciwa jestem jak cholera
i ciągły brak plusików mi doskwiera.
 




 
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV


*

Punkty: +17/-26
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 567
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


jesien


WWW
« Odpowiedź #16 : 29 Styczeń, 2011, 01:41:56 am »


Jeśli zwracanie uwagi nie przynosi skutku bo lwia część społeczeństwa miłośników zwierząt to chamy ( tylko mój piesek mnie rozumie), to zacznijcie Państwo (w stronę miłośników czystych chodników) filmować owe zjawiska, przecież każdy w telefonie ma kamerę. Taki anonimowy film przesłany do Straży Miejskiej, a jeszcze lepiej umieszczony na You Tube z dopiskiem  "mój przyjaciel i jego kupa" powinien dać do myślenia właścicielom  czworonogów. Niech wiedzą

Pozdrawiam z niesmakiem

tylko jeden problem pozostaje - prawo dopuszcza lamanie innego prawa w celu ochrony prawa o 'wyzszym' priorytecie. czyli np. mozna wlamac sie komus do domu w celu gaszenia pozaru...

a jak to jest z dobrami osobistymi ? publiczne publikowanie czyjegos wizerunku to lamanie prawa, czy mozna jednak to zrobic w przypadku gdy chodzi o ochrone mienia i porzadku publicznego?
oczywiscie zdaje sobie sprawe ze nikt nie sciga 'z urzedu' za wrzucenie na yutuba filmiku z sasiadem i jego psem, jednak pozostaje ryzyko ze sasiad pojdzie z tym do sadu... a 'anonimowo' ciezko cos wrzucic jesli sasiad widzial nas gdy go filmowalismy i ma na to swiadkow...

wg. mnie sad powinien taki pozew oddalic - filmujacy dzialal w ochronie mienia i porzadku publicznego (zwlaszcza w kontekscie ochrony przestrzegania obowiazujacych przepisow - czyli tez przeciwdzialajac demoralizacji wynikajacej z ich jawnego pogwalcenia przez wlasciciela psa) ... ale to tylko moje zdanie, sa jakies bardziej 'twarde' argumenty na poparcie takiej tezy?

Zgłoś do moderatora   Zapisane

--
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #17 : 29 Styczeń, 2011, 13:39:14 pm »

Curious, często zgadzam się z tym co pan pisze, gdyż pana komentarze są rozsądne, konkretne i logiczne. Tym razem jednak jestem innego zdania. Popieram surowsze egzekwowanie prawa, bo przecież prawo po to jest, aby je przestrzegać a nie po to tylko, aby owe paragrafy były gdzieś zapisywanie jako kolejne puste słowa, na które ani my obywatele ani odpowiednie służby nie zwracają uwagi. Jednak jeśli chodzi o nagrywanie różnych rzeczy i donoszenie na osoby, które tych przepisów nie przestrzegają, to niestety ale nigdy tego nie robiłam i nie zamierzam robić. Nie potrafiłabym donosić na innych. Nie wiem czego tak jest, może to sprawa genów a może wychowania. Wiem ,że np w Niemczech tam takie zachowanie jest w normie, ludzie często dzwonią np na policję czy do innych służb i skarżą na siebie bez oporów. Jeśli chodzi o naszych zachodnich sąsiadów to oni moim zdaniem sprawiają wrażenie formalistów. My Polacy jesteśmy nieco inni. Nie wiem czy to dobrze czy źle, ale wiem, że wolę apelować do ludzi niż na nich skarżyć. Oczywiście jak się domyślam, zdania w tej kwestii będą podzielone. Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 29 Styczeń, 2011, 13:42:19 pm wysłane przez zaradna666 » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV



Punkty: +1/-1
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 69
Znajomi: 2
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #18 : 29 Styczeń, 2011, 14:51:02 pm »

.... trafiony zatopiony.... dzisiaj nie ominąłem ...

No zatopiony to zapewne...to patyczek w ruch i wygrzebujemy...nie zazdroszcze czyszczenia...
Zgłoś do moderatora   Zapisane

najważniejszy jest dla mnie syn i mąż


*

Punkty: +17/-26
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 567
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


jesien


WWW
« Odpowiedź #19 : 29 Styczeń, 2011, 17:25:03 pm »

zwracają uwagi. Jednak jeśli chodzi o nagrywanie różnych rzeczy i donoszenie na osoby, które tych przepisów nie przestrzegają, to niestety ale nigdy tego nie robiłam i nie zamierzam robić. Nie potrafiłabym donosić na innych. Nie wiem czego tak jest, może to sprawa genów a może wychowania. Wiem ,że np w Niemczech

Nie namawiam. moim zdaniem do tego trzeba miec sporo cywilnej odwagi, no i kojarzy sie to z 'donoscielstwem' minionej epoki... Luban to mala wiocha.
ludzie boja sie plotek - ze nagrywa, donosi itd. chociaz kto rozum ma ten zrozumie.

osobiscie nie krepuje sie komus dziabnac foty - takie fotki pozniej dlugo potrafia 'krazyc' po znajomych - jest kupa smiechu i troche refleksji mam do tego pelne prawo i jesli fotka trafi do Wyzszych Sluzb czy ktos ja wrzuci na jakies "www" to sorry - nie czuje sie donosicielem bo nie robie tego zlosliwie. swiat jaki jest kazdy widzi... taki sam pech dla kogos jak dla mnie wdepniecie w kupe...


Zgłoś do moderatora   Zapisane

--
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #20 : 29 Styczeń, 2011, 21:02:25 pm »

Nie namawiam. moim zdaniem do tego trzeba miec sporo cywilnej odwagi, no i kojarzy sie to z 'donoscielstwem' minionej epoki... Luban to mala wiocha.
ludzie boja sie plotek - ze nagrywa, donosi itd. chociaz kto rozum ma ten zrozumie.

osobiscie nie krepuje sie komus dziabnac foty - takie fotki pozniej dlugo potrafia 'krazyc' po znajomych - jest kupa smiechu i troche refleksji mam do tego pelne prawo i jesli fotka trafi do Wyzszych Sluzb czy ktos ja wrzuci na jakies "www" to sorry - nie czuje sie donosicielem bo nie robie tego zlosliwie. swiat jaki jest kazdy widzi... taki sam pech dla kogos jak dla mnie wdepniecie w kupe...



Nie krytykuję tych, którzy myślą inaczej, napisałam jedynie, iż ja tak nie potrafię ale przecież każdy z nas ma własne zdanie oraz wolną wolę.  Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Pole minowe Lubań okiem luzyce.info Bernard 0 2776 Ostatnia wiadomość 03 Lipiec, 2009, 11:02:12 am
wysłane przez Bernard
Dni Lubania - nowa twarz najważniejszej imprezy w mieście Polecane - Strona główna Urząd Miasta 13 14743 Ostatnia wiadomość 22 Kwiecień, 2012, 23:30:02 pm
wysłane przez Arkadiusz Słowiński
Coś optymistycznego Arkadiusz Słowiński Arkadiusz Słowiński 2 6129 Ostatnia wiadomość 27 Styczeń, 2014, 09:41:39 am
wysłane przez Arkadiusz Słowiński
A w powietrzu... śmierdzi:-/ Hydepark Andzia 7 10049 Ostatnia wiadomość 09 Maj, 2015, 22:56:32 pm
wysłane przez Prowincjusz