Strony: 1 2 [3]   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Niebezpiecznie ślisko na drogach  (Przeczytany 25117 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #30 : 11 Styczeń, 2011, 12:15:23 pm »

Do Forumowiczów Luny3 i Curiousa.
Przepraszam, że się nie odzywałam. Niestety dopadła mnie paskudna grypa i w związku z tym przez kilka dniu w ogóle nie zasiadałam do komputera. Przeczytałam Wasze ostanie posty w sprawie odśnieżania. Widzę, że sobie świetnie poradziliście ale widzę też, iż taka wizyta u Burmistrza dała Wam spore wiadomości merytoryczne w powyższej sprawie ale w sprawie stanu dróg to chyba nic nie zmieniło.
Pozdrawiam Serdecznie.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV


*

Punkty: +17/-26
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 567
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


jesien


WWW
« Odpowiedź #31 : 11 Styczeń, 2011, 13:28:12 pm »

tzn. jaka tu merytoryka? ze ktos wydal prawie 200 tys pln na cos co nic nie dalo?
tyle to sie mozna bylo domyslec juz wczesniej.

dowiedzielismy sie tez ze sprawa nadal bedzie rozpatrywana metoda spychologiczna , 0 konkretow. rada laskawie zbierze sie 25 stycznia, czyli za ponad 2 tygodnie. w sumie moze niech sie nie spiesza... moze pogadamy o tym na spokojnie, bez nerwow np. w sierpniu ?

osobiscie zastanawiam sie np. jaki sprzet moznaby kupic - na pewno piaskarki, byc moze jeszcze jakis lekki plug, chociaz nie wiem czy razem z ciagnikiem czy bez (tak zeby dalo sie tym odsniezac ulice) , no i cos co da rade 'zamiatac' bloto z piaskiem i sniegiem , ale niestety nie wiem jak sie takie cos nazywa (cos w stylu kosiarki z koszem - oczywiscie w duzo wiekszej skali).

druga sprawa to na jakich zasadach ten sprzet kupic. ZTCW to zarzad drog mial sporo sprzetu - zamiatarki ulic, walce, itd - wiekszosc poszla na allegro zdaje sie 2 lata temu, jak budowano aldika. rozumiem ze sprzet byl stary i wysluzony, ale troche mi glupio bylo jak dowiedzialem sie o tym od znajomych z drugiego konca polski ktorzy sie smiali co to luban na aukcjach nie wystawia...
nie chcialbym zeby ten nowy sprzet rowniez stal sie nagle 'zbedny' w obliczu 'wyjatkowo cieplych zim' i znow nie poszedl cichaczem latajac jakas dziure w stylu wydatkow na 'kulture' (tzw "ziemia lubanska") czy organizacji festynu na kartingach ... nie to ze mam cos do tych 'przedsiewziec' ale taki wspolny 'worek' budzetowy mysle rozluznia dyscypline finansowa, tzn. jesli nagle sprzedajemy cos z kategorii 'drogi' zeby oplacic cos z kategorii 'kultura' to powinna sie od razu zapalac duza czerwona lampka i wszystko powinno byc gruntownie przeswietlane, kontrolowane i upublicznione...

no i pozdrawiam pania, pani zaradna, mam nadzieje ze lyknela pani wszystkie pigulki ktore zapisal lekarz i wkrotce powrot do zdrowia

Zgłoś do moderatora   Zapisane

--


*

Punkty: +50/-16
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 590
Znajomi: 9
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #32 : 11 Styczeń, 2011, 19:19:01 pm »

tzn. jaka tu merytoryka? ze ktos wydal prawie 200 tys pln na cos co nic nie dalo?
tyle to sie mozna bylo domyslec juz wczesniej.
nie jestem pewna czy nic to nie dało
dla mnie np. dało pełen obraz jak drogie są to usługi
może należało by sprawdzić firmy i ich oferty
co zawierają i dlaczego tak drogo sobie liczą za daną usługę
ja rozumiem że każdy chce zarobić
jednak kiedy chce zarobić uczciwie to przedstawi szczegółowy kosztorys
a władzy która wydaje publiczne pieniądze powinno zależeć
na jak najlepszym ich wykorzystaniu
dowiedzielismy sie tez ze sprawa nadal bedzie rozpatrywana metoda spychologiczna , 0 konkretow. rada laskawie zbierze sie 25 stycznia, czyli za ponad 2 tygodnie.?
może żeby nie odbyło się to na zasadzie spychologii
warto by zebrać kilka osób i pójść na sesję
jak sugerował pan burmistrz
zadać kilka pytań
ale już konkretnej osobie odpowiedzialnej za nadzór 
a to że rada zbierze się za 2 tyg. to już tego nie przeskoczysz
mają plan pracy
i trzeba to przyjąć do wiadomości 

Zgłoś do moderatora   Zapisane

Wczoraj do Ciebie nie należy.
Jutro niepewne...Tylko dziś jest Twoje.

Jan Paweł II


*

Punkty: +17/-26
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 567
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


jesien


WWW
« Odpowiedź #33 : 11 Styczeń, 2011, 21:10:30 pm »

Mnie tez ciekawi dlaczego akurat w Lubaniu to tak kosztowna sprawa...
moze warto by tez zeby nasi szanowni Wlodarze wystosowali list do zaprzyjaznionych miast (mamy wszak program 'miast partnerskich') z zapytaniem jak oni sobie radza z problemem, porownali kosztorysy itd...

ad. zwolywania rady - burmistrz moze wczesniej wziac odpowiedzialne osoby 'na dywanik'. pomimo rzekomego 'skomplikowania' sprawy odpowiedzialne jest zaledwie kilka osob...

co do sesji RM - planuje skorzystac z zaprosin.

generalnie tak sobie mysle.. miasto wydaje pieniazki na 'promocje' miasta (czesto efektow tych 'promocji' sie w ogole nie weryfikuje) - wiec mysle ze mozna by tez polaczyc sprawe 'reprezentatywnosci' miasta z nadzorem - tzn. niezalezny, miejski nazdorca dokonywalby np. 'oblotu' miasta na malym plugu czy piaskarce 'poprawiajac' niedociagniecia i od razu tworzac 'raport' co do tego co sie zastalo.
zauwazylem ze sporo miejsc w 'strategicznych' punktach miasta pozostaje zaniedbanych - np. brudne haldy sniegu na przejsciach obok sadu - zeby to uprzatnac wystarczy machnac pare razy lopata i sypnac piaseczkiem...  - jesli stac nas na np. sadzenie kwiatow w centrum , koszenie trawnikow, czy inne 'estetyczne' zabiegi - to czemu nie to - koszty na pewno nizsze niz 'wywoz sniegu' za 45tys...

na marginesie to przypominaja sie zabiegi 'kosmetyczne' ZGIUK'u dot. drzew w miescie - wypracowali nawet wlasny rozpoznawalny styl - ciekawi mnie tylko czy Dyrektorowi podobaloby sie gdyby ktos mu ostrzygl w tym stylu malzonke ...
Zgłoś do moderatora   Zapisane

--
Strony: 1 2 [3]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Wzmożony ruch na drogach wiodących do granicy państwa Kronika Kryminalna Paweł Sokołowski 0 3318 Ostatnia wiadomość 19 Marzec, 2008, 14:48:23 pm
wysłane przez Paweł Sokołowski
Sprawdź ważność dowodu osobistego Polecane - Strona główna red. 2 5705 Ostatnia wiadomość 17 Marzec, 2012, 11:58:29 am
wysłane przez Jola
Coś optymistycznego Arkadiusz Słowiński Arkadiusz Słowiński 2 6129 Ostatnia wiadomość 27 Styczeń, 2014, 09:41:39 am
wysłane przez Arkadiusz Słowiński
A w powietrzu... śmierdzi:-/ Hydepark Andzia 7 10049 Ostatnia wiadomość 09 Maj, 2015, 22:56:32 pm
wysłane przez Prowincjusz